Treść opublikowana przez Noix
-
Wypadanie zapłonów na lpg i pb
Na gazie zapłony więcej wypadają więc pomyślałem, że ma to coś wspólnego. Potem będę robił logi, na pewno tu wstawie
-
Wypadanie zapłonów na lpg i pb
A na gazie nie robić tych logów? Nic nie sprawdzałem, niedawno z roboty wróciłem i takie cyrki w drodze powrotnej. Rano jak jechałem do pracy było wszystko w porządku i nagle się tak stało.
-
Wypadanie zapłonów na lpg i pb
Od 2 lat nie było problemów to teraz się zaczęły. Rano było okej, po pracy już nie. Na gazie zapłony wypadają jak szalone na wolnych obrotach na lpg, podczas jazdy też dość mocno. Na benzynie na wolnych jest ok, natomiast przy butowaniu do czerwonego pola są też nieduże wypadania, ale przy 6k rpm do czerwonego pola brak mocy. Sprawdziłem na szybko błędy przed obd, błąd jak na screenie, ten drugi bo pierwszy jest przez brak kata. W nocy chce zrobić logi, ktoś mi powie które? Obstawiam sondę, rok temu zmieniałem na używana ori i chyba kolejna zdechła. Może coś innego sprawdzić?
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Siadło elegancko z dystansami ? Niedługo auto leci na regeneracje maglownicy i na razie stop. Wyszedł mi duży remont domu, jadę na wakacje i raczej za dużo chyba w tym roku nie pokombinuję z audi... Co najwyżej wleci gałka zmiany biegów sline i końcem roku chcę swap Quattro,
-
Maglownica GT-BERGMANN
Witam, czy ktoś miał do czynienia z maglownicą firmy GT-BERGMANN? Są nowe, w niezłej cenie. Z regenerowanymi jest czasami różnie. Myślę, bo moja już cieknie i trochę stuka i najpóźniej we wakacje chciałbym wymienić magiel. Cena nowej kusi, tylko czy ona ma sens? Czy jakąś sensowną regenerowaną? Tylko skąd?
-
Dziwne znikanie oleju
Byłem ślepy jak kret jak ostatnio silnik sprawdzałem xD Mokro w okolicach bagnetu. przeanalizowałem trochę forum z tym problemem - przytkana odma prawdopodobnie. będzie sprawdzane.
-
Dziwne znikanie oleju
Tylko jednak na te 10k km dolewam 2litry oleju... To nie jest mało. Jest tak gdzieś od maja zeszłego roku.
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Dziś kurier przywiózł kolejne graty muszę się pohamować trochę, co chwile jakieś graty zamawiam. Listwy progowe sline, oryginalne znaczki sline na drzwi, dystanse 15mm przód, 20mm tył
-
Dziwne znikanie oleju
Zawsze jeżdżę tak samo, na wsi nie ma korków Codziennie robię dwa razy 'trasę' 12km. Jutro sprawdzę z tą kartką.
-
Dziwne znikanie oleju
Praktycznie co sobote robie około 100km - raz zniknie ten olej, raz nie. Ma swoje widzimisię. Pluć olejem nie pluje, katalizatora nie mam, końcówki tłumików po tygodniu robią się mocno czarne od umycia. Turbo pluje olejem do wydechu? Też o tym myślałem, dlatego będę chciał ją wyciągnąć i sprawdzić.
-
Dziwne znikanie oleju
Nalotu jest 264k km - raczej oryginalnego. Tylko dziwne, że nie spala się ten olej na bieżąco, tylko na przykład jeżdżę tydzień czasu, zrobię z 300km i ani grama nie ubędzie. Potem przejadę 20km i wieczorem przy sprawdzaniu pasuje ze 100-200ml dolać, bo gdzieś wyparowało.
-
Dziwne znikanie oleju
O nie nie, olej zmieniam co 10k km. Tylko motul 5w40 od bestparts. Obecnie na oleju przelatane jest 3 tysiące kilometrów. Problem na pewno nie leży w oleju. Planuję zrobić płukankę przy następnej wymianie oleju, bo widać nagar. Micha w dół, czyszczenie smoka, pokrywa zaworów też do góry. Ale czy to coś zmieni?
-
Dziwne znikanie oleju
Witam, od kilku miesięcy mam bardzo dziwny problem. Gdzieś ucieka olej, tylko pytanie gdzie i jak? Kontroluje go codziennie wieczorem, jak już auto postoi te 4 godziny. Czasem mogę jeździć miesiąc, zrobić z tysiąc kilometrów i ani grama nie ubędzie, a czasem potrafi zniknąć po przejechaniu 20 kilometrów. Nie zależy to też chyba od dynamiki jazdy - niedawno robiłem trasę około 400 kilometrów autostradą - prędkości 160-220km/h cały czas - nie wziął diabeł ani grama oleju. Silnik cały suchy - brak jakiegokolwiek wycieku. Auto ma moc, nic mu się nie dzieje, jest LPG. Przed założeniem LPG było tak samo. Ktoś mnie nakieruje od czego zacząć sprawdzanie? Na moje oko zacząłbym od turbiny - po zdjęciu rury dolotowej do kolektora jest tam olej, ale nie jakoś bardzo dużo. Problem z turbo?
-
Jakie dobrać dystanse?
W dół nigdy już nie pójdzie na pewno, warunki w których mieszkam na to nie pozwalają Więc zamówię jakieś 15/20mm raczej z firmy dystom
-
A4 B6 Avant by FrondSide
Jaki to masz konkretnie model końcówek ultera i jaki rozmiar? Podobają mi się
-
Jakie dobrać dystanse?
Mam ori felgi sline 9ramienne o parametrach ET43 8Jx18" i chce do nich dobrać dystans, żeby to ładnie wyglądało. Myślałem o przodzie 15mm i tył 20mm. Czy to będzie ok? Zawieszenie eibach prokit -30mm nic nie będzie tarło? Opona 225/40
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
końcówki są w planie, jeszcze nie wiem jakie, nie wiem jaki rozmiar - fi90, albo fi100. W tym roku na pewno jakieś wpadną
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
no i do wymiany mam maglownice, tak coś myślałem, że to ona bo pojawiły się delikatne luzy i czasem dziwne stuki - ona jest przyczyną. Zrobię to w lecie. i kilka foteczek tyłu auta. wyszło spoko, przodu nie pokazuje, bo jest seria
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Zaczyna się coś dziać -zderzak tył sline -listwy drzwi sline -lotka sline -kierownica a4 b7 multi sline + tempomat W tym tygodniu jeszcze - climatronic od b7, naprawa grzania foteli - osłona silnika aluminiowa - gdzieś delikatnie cieknie olej, będzie sprawdzane szukam - gałka biegów sline 6b -zderzak przód sline ly7w
-
Listwy zderzaka - demontaż?
Witam, czy jest możliwość pozbycia się listw zderzaka? Zderzak taki jak na zdjęciu. Chcę zrobić slinowy zderzak, najtaniej wiadomo dokładka, przycinanie, malowanie... Tylko te listwy?! Pozbędę się ich czy trzeba zmienić cały zderzak?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
kupowac po troche tez nie jest takie proste
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Na razie ogarniam temat, bo swap planuję wiosna/lato. Czyli najlepiej kupić kompletny swap od 2.0tfsi, ale bez zbiornika paliwa, a zbiornik szukać osobno od 1.8t lub 3.0asn
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
dzieki za odpowiedz, jak ktos ma cos jeszcze do dodania to chętnie wysłucham
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Witam, mam pytanie w sprawie swapu Q z B7 2.0tfsi do B6 1.8t. Dowiedziałem się, że jest problem ze zbiornikiem paliwa tzn 1.8t ma regulator w filtrze, którego 2.0tfsi nie ma. Ktoś może potwierdzić? Jeśli tak to jak to obejść? Najprościej pewnie bak od b6, ale swapy zazwyczaj są kompletne i baku bym musiał szukać osobno.
- Atrapa maski