Treść opublikowana przez Noix
-
Tuleje przednich sanek i końcówki drążków
Witam, przyjechałem dziś z diagnostyki, bo auto się źle prowadzi na prostej + ciągnie go w prawo przy hamowaniu. Do wymiany tuleje sanek przednich i końcówki drążków. Jakich firm polecacie w/w elementy? Tuleji raczej nie chce poliuretanowych.
-
Serwis zawieszenia A4 B6
Witam, Jako iż zrobiłem trochę przebiegu moją gablotą czas na większy serwis. Chcę zrobić porządny serwis przedniego zawieszenia. Przez 80k km zrobiłem z przodu zawieszenie 1BE amortyzatory Sachs + sprężyny eibach (zostają, w pełni sprawne), wahacze skv (do zmiany, wlatuja regum), wiadomo jakąś końcówka drążka była zmieniana. Jest tam jeszcze co zmieniać? Jakieś odboje amorów albo coś? Swoją drogą maglownica idzie na reklamację, bo po małej stłuczce w zimie był wsadzony zamiennik i jest do d*py. Tutaj proszę o doradzenie co zmienić jeszcze bo trochę stuka, na pewno na wahaczach
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja przejechałem na komplecie SKV około 50k km co uważam za ok wynik jak na wahacze za 500zł. Obecnie 600zł z wysyłką od dystrybutora z forum, ale zastanawiam się czy nie lepiej wziąć regenerowane z regum... A może coś innego?
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Nie no, olej i filtry wlatują co 10k, a tarcze i klocki teraz tego wymagały po prostu na poprzednich klockach zrobiłem przeszło 50k km, a na tarczach nie wiem Na dziś już 301k...
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Auto parę dni temu strzeliło 300k nalotu, z tej okazji dostało świeży olej, filtry i nowy zestaw tarcz i klocków przód - wleciały czarne Rotingery GT + klocki Ferodo
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Dzięki panowie, czyli nie kupuję Depo. Kiedyś zregeneruje swoje, może za rok albo za dwa znając mnie Kratki środkowej jak nie było tak nie ma, może po nowym roku xD
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Co do lamp - zastanawiam się właśnie czy przerobić swoje czy iść budżetowo i kupić depo black. Dużo tańsze są, nie musiałbym swoich przerabiać. Tylko opinie też o nich różne
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
No to dzisiaj wleciał przedni, nowiutki znaczek Audi. Niedługo 300k przebiegu
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Na pewno plaster miodu, muszę coś wykombinować z czego wstawić. Ori sline to sobie woreczek monet wołają, jedynie przeróbka z a6c5 lub golfa. Znając mnie to będę z dziurą jeździł z rok czasu xD Ciężko coś dodawać jak nic się nie dzieje To jest moje daily, nie pieszczę go, częściej jest brudne niż czyste a takiego wstawiał nie będę
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Witam, autko było u lakiernika, zostało pomalowanych kilka elementów, które tego wymagały i zmienił się także przód samochodu. Wleci jeszcze srebrny znaczek audi, dolna kratka jak ogarnę. Na tył wleci czarny znaczek. Fotki pewnie wkrótce. W tym roku może jeszcze siądzie mała korekta elementów, które nie były lakierowane. W przyszłym roku może w końcu wleci turbo+ic. Aktualny przebieg 295k km
-
Demontaż listew przedniego zderzaka
Witam, chcę przerobić swój zwykły zderzak na zderzak sline i jednocześnie pozbyć się dodatkowych listew na zderzaku. Tylko pytanie, czy po listwach zostaną jakieś dziury, czy są one na klej?
-
Zamiennik wału napędowego - jakie inne pasują?
Witam, zrobiłem swapa Q i okazuje się, że wał który dostałem jest w kiepskiej kondycji i powoduje pewnego rodzaju buczenie. Mam wał o oznaczeniu 8E0 521 101 T - jakie inne pasują jeszcze? Jeśli to ważne, to swap jest z b7 2.0tfsi do b6 1.8t, skrzynia o oznaczeniu GMV, dyfer o oznaczeniu HUN (nie jestem pewny ale na 90% hun). I ile +- takie wały chodzą? Sprawne, bez luzów, z dobrą podporą?
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Było zawieszenie 1BA, teraz jest 1BE+Eibach Pro Kit, czyli 3cm względem seryjnego, zwykłego zawieszenia.
-
Wahacze SKV
Witam, dziś profilaktycznie byłem na stacji kontroli pojazdów na szarpakach, bo niedawno uderzyłem dwoma kołami w krawężnik i chciałem sprawdzić czy nic tam się nie stało. Zawieszenie jest jak nowe, założone zostało 2,5 roku temu, zrobiłem coś ponad 30k km. Nic nie stuka, gumy nie sparciałe, nie popękane. Jestem bardzo zadowolony z zawieszenia SKV. Raczej wrócę do nich jak tylko będzie trzeba. Dodam, że mam zawieszenie sportowe 1BE, dodatkowo obniżone sprężynami Eibach Pro Kit, a na lato jest ciężka felga 18", która na pewno wpływa na żywotność wahaczy. Polecam
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Fotka z nowymi, dużymi fifkami. które były założone podczas swapu Quattro.
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Węży nie zmieniałem, pompa zamiennik, bodajże firmy Kamoka, budżetowa, ale już działa 10 miesięcy, zobaczymy ile wytrzyma. Cena za cholerę nie pamiętam.
-
A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix
Napiszę jakiegoś posta po 1,5 roku Audi właśnie dostało kompletny swap quattro od a4b7 2.0tfsi na skrzyni gmv. Wleciało nowe sprzęgło od silnika AWX firmy Sachs, a także docisk i łożysko. Dwumasa została. Wspawali mi też od razu końcówki wydechu - klasyka - Ulter N1-90RS. Wstawie fotke jak umyje auto Dzięki swapowi pozbyłem się kilku problemów, które dotknęły moje auto: oryginalna skrzynia z bexa wyła na 4,5,6 biegu i na 1 biegu miałem wywalone synchronizatory, pompa paliwa wyła, tłumik środkowy był dziurawy i było głośno i lewy przedni przegub dawał już o sobie znać sprzęgło w ciągu kilku najbliższych miesięcy też by dało o sobie znać. Wrażenia? Auto jest słabsze, obstawiam że do roku czasu trzeba dźwignąć moc Początkiem tego roku wstawiłem też używana maglownice z b7 i nową pompe wspomagania - umarło w zimie. W czerwcu był większy serwis olejowy - płukanka, miska w dół, czyszczenie smoka - był ładnie zasyfiony, olej ravenol 5w40. Wrażenia po płukance są takie, że rano nie słyszę łańcuszka rozrządu, więc duży plus. Przebieg aktualny - 285k km
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Właśnie, powiedz mi co z tą pompą abs. Cały ten temat przekopałem i jakieś kable czy coś trzeba pozmieniać?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Wydech mam cały Czyli tylko osłony tarcz hamulcowych i można składać
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Witam, zabieram sie za swap q, mam chyba prawie wszystkie graty -skrzynia gmv -wydech -osłony termiczne -zbiornik paliwa od 1.8t -lewarek zmiany biegów z cięgnami -wał z podporą i kawałkami podłogi do wspawania -całe sanki z półosiami i dyfrem HUN, linki ręcznego -połosie przód -podpora skrzyni z poduszką -dostałem też rozrusznik? Rozrusznik rozumiem jakbym chciał montować sprzęgło z tfsi, którego nie dostałem. Chcę zamontować moje sprzęgło z 1.8t bex, bo jest w dobrym stanie, ale wyczytałem że potrzebny jest jakiś dystans? Ktoś ma jego numery albo coś żebym sobie to nabył? Brakuje mi też na pewno osłon tylnych tarcz hamulcowych, ale to do ogarnięcia. Pompe ABS też będę miał. Coś jeszcze mi brakuje? Chyba nie, ale chcę się upewnić.
-
Wypadanie zapłonów na lpg i pb
Podmieniłem dziś cewki od znajomego z silnika BFB. Silnik chodzi pięknie Winne cewki Serwis LPG był 2k km temu, raczej wszystko w porządku. Odezwę sie po niedzieli z logami na nowych świecach i cewkach
-
Wypadanie zapłonów na lpg i pb
Ok, dzięki za pomoc. Jutro zamienię cewki miejscami i jak będzie zmiana to zamawiam świeczki pfr6q i cewki beru i dam znać.
-
Wypadanie zapłonów na lpg i pb
Co do ciśnienia paliwa to bardzo możliwe, że pompka siada. Przy porannym rozruchu strasznie wyje i ona jest w planie wymiany Co do cewek to jutro już to zrobię. BTW Reszta logów, turbo itd wszystko w normie?
-
Wypadanie zapłonów na lpg i pb
002+033 Malone Tuning Log Viewer LOG.MALONETUNING.COM 003+020 Malone Tuning Log Viewer LOG.MALONETUNING.COM 115+118 Malone Tuning Log Viewer LOG.MALONETUNING.COM Dodatkowo podczas robienia logów zaczął mrugać check engine i pojawiły się błędy Silnik BEX, Logi na PB @przem8
-
Wypadanie zapłonów na lpg i pb
Chyba że to badziewie na obd nie pokazuje innych błędów xD Do 1h będę miał laptopa i kabel vag i będę wszystko sprawdzał