Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Avant BEX Quattro by Noix


Noix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, blisko rok temu zakupiłem swoją A4 B6 z silnikiem 1.8t o oznaczeniu BEX.

Zaraz po zakupie nie leciałem od razu z modami, bo nigdy nie wiadomo jakie figle sprawi nowo zakupiony samochód :P Produkcja wrzesień 2003, pierwsza rejestracja październik 2003

Po zakupie pierwsze co poszło do wymiany to sonda lambda przed katalizatorem - był wsadzony jakiś zamiennik i ciągle walił błędem. Wleciała ori używka i śmiga + oleje filtry itd. Następnie oryginalny rozrząd, zakupiony tutaj na forum ;)

30dce82b071d5f1dgen.jpg

 

Wyposażenie, jakie posiada samochód:

-kierownica trójramienna drewniana

-gałka zmiany biegów sportowa drewniana

-brak oznaczeń z tyłu

-RNS-D + zmieniarka

-Nagłośnienie Bose

-siedzenia sportowe, półskóra z alkantarą, podgrzewane, pompowane lędźwia

-pełny pakiet światło

-kolorowy FIS

-Solardach

-W tylnym podłokietniku uchwyty McDonalds + worek na narty

-Lusterko wewnętrzne fotochrom

-Dekory drewno

-Elektryczne szyby przód i tył

-Fabryczny alarm

-Pełny pakiet światło

-Schowki pod siedzeniami przednimi

-Fabrycznie przyciemnione szyby

-Lusterka elektryczne, podgrzewane

-Czujnik zmierzchu + Coming/Leaving Home

-Felgi biedronki

2b3f4de59cbf3d27gen.jpg

 

Na biedronkach były opony letnie w stanie do wywalenia, pojeździłem na nich do września 2017 i wleciały zimówki Nokian WR-D4 205/55 r16.

Z modów, które szybko wykonałem to montaż cyfrowej zmieniarki Yatour w pełnej opcji tj. SD+pendrive+aux+Bluetooth i wnętrze w ledach :)

e6b44b72c2232decgen.jpg

74777f7d0bbccc4dgen.jpg

 

Na wiosnę wleciały felgi 18" sline ori Audi

Spoiler

bae923165cbc8cd9gen.jpg

kozaaa! :D

 

Teraz czas na najbliższe plany, które będą pomału realizowane :)

-Katalizator out, wstawienie Downpipe - już jest i czeka na montaż - zrobione, czerwiec 2k18

Spoiler

8a35aadea7eab821gen.jpg

-SAI out

-Sprężyny Eibach ProKit - na początek zobaczę jak będą się sprawować z amorami 1BA, są różne opinie. Sprężyny też już są i czekają na montaż - zrobione, czerwiec 2k18

Spoiler

4bb5a2e50bceb8c3gen.jpg

-Komplet wahaczy przód, SKV od dystrybutora na forum - będą na dniach. - zrobione, czerwiec 2k18

-Odbój silnika, mój rozwalony - już jest - zrobione, czerwiec 2k18

Spoiler

7ea75156cabc6a2fgen.jpg

-Swap hamulców 320/288 + nowe klocki Ferodo - już jest, będą malowane na kolor miedziany - zrobione, czerwiec 2k18

Spoiler

 

364cf885d9aa0deegen.jpg

bb7ce2b8ff01ba61gen.jpg

 

-LPG z zapasem do 280km  - zrobione, sierpień 2018

To są na razie plany, które będą robione na 100% w najbliższym czasie :)

 

Teraz czas na to co mam w głowie - realizacja raczej koniec 2018 lub dopiero 2019 rok

-Amory 1BE, jeśli 1BA ze springami Eibacha odmówią posłuszeństwa - jednak zmieniłem amory od razu, zrobione, czerwiec 2018

-Czarna podsufitka Sline

-Kierownica trójramienna Sline z a4b7 z multifunkcją + gałka zmiany biegów - zrobione częściowo, na razie kierownica marzec 2019, gałka luty 2020

-Jeśli chodzi o silnik to na pewno wleci fmic, coś się pomoduje i celuję w ~250km

-Sline zewnętrzny - zrobione częściowo, zderzak tył, lotka, listwy drzwi marzec 2019

-Swap Quattro - zrobione, październik 2020

-Pełna korekta lakieru

-Tempomat :D - zrobione, marzec 2019

-Xenon/Bixenon?

Edytowane przez Noix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że jak robić zawieszenie to zrobić je raz a dobrze, a więc springi eibachy nie wlecą na amory 1ba tylko wlatuje komplet sachs 1be + talerzyki b5

Spoiler


a0a14bdb29b5880egen.jpg

86ff8e94c26387cagen.jpg

 

 

jutro rano odstawiam auto do mechanika, wlatuje cały zawias, heble, dp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto właśnie wróciło od mechanika :) nowe wahacze przód SKV, amortyzatory przód tył Sachs 1BE, sprężyny Eibach Pro Kit, downpipe, odbój silnika, swap hebli na 320/288 i ramki klubowe 3d

 

8390e83e29988ac2gen.jpg

5d5758633ac28924gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna wersja, jest duży potencjał. Zapomniałeś dodać info o nowym sprzęcie do wozu.. czekam na nowości :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, HOLMATRO napisał:

Bardzo ładna wersja, jest duży potencjał. Zapomniałeś dodać info o nowym sprzęcie do wozu.. czekam na nowości :thumbup1:

oczywiście, doszedł fmic. Plany były, że dopiero końcem roku albo 2k19, a tu się trochę zmieniło :)

Spoiler

de545fd93df7b98agen.jpg

Spoiler

4ea59025d2de1037gen.jpg

Montować będę w lipcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj auto dostało instalację LPG przygotowaną pod max. 280km, teraz można taniej jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się coś dziać :)

-zderzak tył sline

-listwy drzwi sline

-lotka sline

-kierownica a4 b7 multi sline + tempomat

 

d6a755304ba53365gen.jpg

566127840bcb5796gen.jpg

 

W tym tygodniu jeszcze

- climatronic od b7, naprawa grzania foteli

- osłona silnika aluminiowa

- gdzieś delikatnie cieknie olej, będzie sprawdzane

 

szukam

- gałka biegów sline 6b

-zderzak przód sline ly7w

 

Edytowane przez Noix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 21:04, Noix napisał:

- gdzieś delikatnie cieknie olej, będzie sprawdzane

no i do wymiany mam maglownice, tak coś myślałem, że to ona bo pojawiły się delikatne luzy i czasem dziwne stuki - ona jest przyczyną. Zrobię to w lecie.

 

i kilka foteczek tyłu auta. wyszło spoko, przodu nie pokazuje, bo jest seria

 

56e91af729727ba9gen.jpg

16e7a323ef0bc7fdgen.jpg

3d965a52596ac28egen.jpg

5e6b1719c4e8a280gen.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszło!

Jakieś koncóweczki ładne trochę większe leżałyby jak ulał! 

Pozdrawiam ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, black4 napisał:

Jakieś koncóweczki ładne trochę większe leżałyby jak ulał! 

 

końcówki są w planie, jeszcze nie wiem jakie, nie wiem jaki rozmiar - fi90, albo fi100. W tym roku na pewno jakieś wpadną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kurier przywiózł kolejne graty :D  muszę się pohamować trochę, co chwile jakieś graty zamawiam.

Listwy progowe sline, oryginalne znaczki sline na drzwi, dystanse 15mm przód, 20mm tył

635a3670332f4f6agen.jpg

f10db4f8457ccfe6gen.jpg

15dfcd45b7515e67gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadło elegancko z dystansami ?

afd52992d803c0bcgen.jpg

1ef36ff64d837696gen.jpg

Niedługo auto leci na regeneracje maglownicy i na razie stop. Wyszedł mi duży remont domu, jadę na wakacje i raczej za dużo chyba w tym roku nie pokombinuję z audi...

Co najwyżej wleci gałka zmiany biegów sline i końcem roku chcę swap Quattro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Noix, bardzo słusznie obrana koncepcja: najpierw sprawdzenie fury (z czym mamy do czynienia), później mody :thumbup: Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jakiegoś posta po 1,5 roku :D

Audi właśnie dostało kompletny swap quattro od a4b7 2.0tfsi na skrzyni gmv. Wleciało nowe sprzęgło od silnika AWX firmy Sachs, a także docisk i łożysko. Dwumasa została. Wspawali mi też od razu końcówki wydechu - klasyka - Ulter N1-90RS. Wstawie fotke jak umyje auto :D Dzięki swapowi pozbyłem się kilku problemów, które dotknęły moje auto: oryginalna skrzynia z bexa wyła na 4,5,6 biegu i na 1 biegu miałem wywalone synchronizatory, pompa paliwa wyła, tłumik środkowy był dziurawy i było głośno i lewy przedni przegub dawał już o sobie znać :D sprzęgło w ciągu kilku najbliższych miesięcy też by dało o sobie znać.

Wrażenia? Auto jest słabsze, obstawiam że do roku czasu trzeba dźwignąć moc ;)

Początkiem tego roku wstawiłem też używana maglownice z b7 i nową pompe wspomagania - umarło w zimie.

W czerwcu był większy serwis olejowy - płukanka, miska w dół, czyszczenie smoka - był ładnie zasyfiony, olej ravenol 5w40. Wrażenia po płukance są takie, że rano nie słyszę łańcuszka rozrządu, więc duży plus.

Przebieg aktualny - 285k km

 

 

 

Edytowane przez Noix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Noix napisał:

Napiszę jakiegoś posta po 1,5 roku :D

Audi właśnie dostało kompletny swap quattro od a4b7 2.0tfsi na skrzyni gmv. Wleciało nowe sprzęgło od silnika AWX firmy Sachs, a także docisk i łożysko. Dwumasa została. Wspawali mi też od razu końcówki wydechu - klasyka - Ulter N1-90RS. Wstawie fotke jak umyje auto :D Dzięki swapowi pozbyłem się kilku problemów, które dotknęły moje auto: oryginalna skrzynia z bexa wyła na 4,5,6 biegu i na 1 biegu miałem wywalone synchronizatory, pompa paliwa wyła, tłumik środkowy był dziurawy i było głośno i lewy przedni przegub dawał już o sobie znać :D sprzęgło w ciągu kilku najbliższych miesięcy też by dało o sobie znać.

Wrażenia? Auto jest słabsze, obstawiam że do roku czasu trzeba dźwignąć moc ;)

Początkiem tego roku wstawiłem też używana maglownice z b7 i nową pompe wspomagania - umarło w zimie.

W czerwcu był większy serwis olejowy - płukanka, miska w dół, czyszczenie smoka - był ładnie zasyfiony, olej ravenol 5w40. Wrażenia po płukance są takie, że rano nie słyszę łańcuszka rozrządu, więc duży plus.

Przebieg aktualny - 285k km

 

 

 

Wstawiałeś też nowy wąż wysokiego ciśnienia? Jaka pompa wspomy i ile kosztowałą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szpakuziom napisał:

Wstawiałeś też nowy wąż wysokiego ciśnienia? Jaka pompa wspomy i ile kosztowałą?

Węży nie zmieniałem, pompa zamiennik, bodajże firmy Kamoka, budżetowa, ale już działa 10 miesięcy, zobaczymy ile wytrzyma. Cena za cholerę nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z nowymi, dużymi fifkami. które były założone podczas swapu Quattro.

 

1483c95831978570gen.jpg

Edytowane przez Noix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 23:19, sieergiej napisał:

Spoko wygląda ile cm onbniżone jest?

Było zawieszenie 1BA, teraz jest 1BE+Eibach Pro Kit, czyli 3cm względem seryjnego, zwykłego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...