Treść opublikowana przez Kimas97
- BPW chip
- BPW chip
-
Duże spalanie 2.0TDI BPW
Jak jechałem maksymalnie 209 to miałem spalanie lekko ponad 15 litrów to zależy czy pod górkę jedziesz z górki itp. Jemu przy spokojniej jeździe nie ma prawa palić 11 litrów nawet w mieście. Mi w mieście pali 7,5 max 8 litrów. Trasa jak głaszcze pedał to najmniej miałem średnie 6,3. Normalnie trasa to między 6,5 a 7 litrów ( trochę autostrady, trochę miasta ).
-
Duże spalanie 2.0TDI BPW
10-11 litrów to dużo. Masz ciężka nogę. Mi ją głaskam pedał pali 6,5 litra a też mam BPW. Żebym miał 11 litrów musiałbym cisnąć non stop 200..
-
2,0Tdi quattro Czujnik Paliwa?
Ja bym zaczął od pływaka.
-
Sprzęgło delikatne cyknięcie
Witam. Szybkie pytanko w czasie puszczania sprzęgła przy samym końcu czasem słyszę takie delikatne cykniecie i jest to zawsze przy puszczaniu przy samej górze jak sprzęgło wraca do pierwotnego stanu. Dwumas to nie jest bo wtedy sprzęgło wydaje inne dźwięki i głównie po wciśnięciu. Wkładałem tam rękę w ten otwór i są jakieś dwa wystające plastiki do okoła jest jakaś gąbka może to to nie wiem. Może w sprężynę tam psiknąć jakimś silikonem ? Tak jak pisze jest to takie słabe cykniecie jak wciskam sprzęgło i puszczam do momentu ,, cyk" nie ma żadnych dźwięków.
-
2.0 TDI BPW auto słabo przyśpiesza, słabo się wkręca, nie czuć mocy
Zobacz czy nie masz Turbo do czyszczenia. Ja miałem i po tym auto lepiej się zbiera.
-
[B7] 2.0 tdi kupno i kilka pytań.
Sam mam BPW 8V 140 km. Jeżeli się zdecydujesz to kilka spraw. Skontrolować napęd pompy oleju. Zabierak, który jak się wyrobi zasygnalizuje brak smarowania i silnik do wymiany. Poza tym jak do diesel lać dobre jakości paliwo. Turbo też sprawdź jak się zbiera, czy nie muli jak muli może być zapchany niagarem. Ogólnie ciężko powiedzieć w jakim stanie Twój kolega ma auto. Weź pod uwagę, że decydując się na 2,0 TDI kupujesz drogie auto. Dwumasa, pompowtryski, turbo to nie są tanie rzeczy.
-
Swiecacy się czujnik silnika mijający czujnik świec żarowych i ciągłe palenie świateł stopu helppp !!!
Kontrolka świec żarowych może oznaczać wiele, ale zaczynamy od rzeczy najtańszych. Sprawdź czujnik hamulca nowy kosztuje 95 zł podmień. Jak to nic nie da to prawdopodobnie turbo do czyszczenia. Rozważył bym podpięcie auta pod komputer i sprawdzenie błędów.
-
Audi BPW - brak mocy, duże spalanie
Na spalanie wpływa bardzo dużo czynników takich jak pogoda, wiatr zagęszczenie na drodze. Auto najmniej pali gdy jedzie ze stałą prędkością dłuższy czas, a najwięcej jak jeździmy na zmianę stop/go, stop/go. Mój pali w trasie 6,5 , 6,7 a potrafię go do v max przycisnąć czyli 210 wtedy z gazem w podłodze mam na fisie 14,5 litra
-
Audi BPW - brak mocy, duże spalanie
Bardzo duże masz spalanie ja w trasie ( 377 km ) średnie spalanie 6,5 , 6,7. Jak ktoś pisze, że ma 5 to chyba piłuje samochód na 5 biegu jadąc 80km/h i obrotach 1300 też miałem takie spalanie pokazywało mi nawet 3,5 litra, ale tak dieslem się nie jeździ. Co do mocy sprawdź auto na hamowni.
-
Koło dwumasowe plus sprzęgło cena
Witam. Zastanawia mnie fakt, że na aukcjach typu allegro czy nawet innych stronach komplet sprzęgła plus dwumasa w zestawie dajmy luka kosztują między 1550 a 1750 zł za zestaw a jak pytam mechaników o dwumasę plus robociznę to ceny wąchają się od 2,5 do nawet 3 tyś z robocizną, skąd u nich takie wysokie ceny względem tego co widzimy na aukcjach ?
-
Audi a4b7 2.0tdi 140kM
Ja chciałem do swojej wymienić sam imbus jednak mechanik polecił mi i wałek wymienić. Wiesz, że to trochę roboty, bo musisz miskę olejowa zdjąć to już lepiej profilaktycznie wymienić wszystko.
-
Luźne klapki nawiewu
Witam. Też w swoich A4 mieliście problem z luźnymi klapkami nawiewu?. Wiem problem blachy pytanie czy da się to naprawić, bo jedna z moich środkowych klapek jest luźna i ucieka do góry, czy rozglądać się za nową?
-
Dziwne buczenie
Witam serdecznie. Podczas zapalania/ gaszenia auta z okolic środkowych nawiewów powietrza dochodzi jakieś wycie/ buczenie. Mam tak od czasu kupienia auta ( listopad 2017 ) z klimą nic nie robiłem, nie nabijałem. Jak klima jest wyłączona to buczenie też jest i dochodzi jak by z klimy. Co według was to może być? Pozdrawiam.
-
Audi a4b7 2.0tdi 140kM
Koniecznie sprawdź imbus i gniazdko. Chyba, że chce wymieniać silnik i płacić 7 tys za używkę. Nawet jak imbus będzie w dobrym stanie to będziesz miał spokój, że zajrzałeś. To tak jak z rozrządem kupujesz samochód facet Ci mówi że nowy, ale lepiej samemu wymienić to samo jest z tym imbusem. Za duże ryzyko kosztów w przypadku zatarcia silnika. Na forach masz masę osób, które olały temat a teraz rozglądają się za silnikiem...
-
Świst 2-3 tysiące obrotów + błędy - pomoc.
Witam mam podobnie też mi syczy jak dodam mocno gazu w przedziale obrotów 1800-2400. Tak jak kolega 2,0 TDI BPW trochę poszukałem po necie dużo ludzi pisze, że to może być kolektor lub jak kolega pisze jakaś nieszczelność, uszczelka do wymiany.
-
Gumowa listwa szyby
Witam. Zastanawiam się i jednocześnie was pytam ile może kosztować wymiana gumowej listwy szyby co jest do okoła chodzi o prawe drzwi przednie. Pozdrawiam
-
Pompa wspomagania
Witam serdecznie. Szykuje mi się wymiana pompy wspomagania dzwoniłem do mechanika to mi mówił, że zamiennik cena 500-600 zł a oryginał sporo ponad tysiąc rzeczywiście tak drogi jest ten oryginał, bo trochę mi się nie chce wierzyć a jak szukam po internecie to ceny oscylują coś koło 500-600 zł. Z góry dzięki za wszelkie porady.
-
Klapa podłokietnika
Witam Poszukuję klapki podłokietnika w kolorze szarym materiał. Moja się nieco chwieje podczas otwierania chyba zawias jest lekko pęknięty a nie wiem czy można to naprawić. Na aukcjach typu Allegro widziałem takie klapy, ale w skórze a ja chce w materiale. Za wszelkie linki lub propozycje gdzie go znajdę dzięki.
-
informacie o aucie po nr. VIN
Nie ma żadnej książki nic ani Vin ?? Trochę bym się obawiał... Ja wiem, że książeczkę z pieczątkami można kupić za 20 zł, ale bez książeczki i Vin nie kupiłbym auta w życiu.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Ja będę miał niedługo robiony cały napęd pompy w sensie kontrola plus wymiana. Mechanik mi powiedział że jak już wymienić imbus to i wałek od razu też wymieć. Roboty jest, bo to miskę trzeba ściągać itp. Za całą robote plus geometria, bo mechanik stwierdził że trzeba będzie po tej operacji ustawić też łączny koszt 1400 zł.
-
Poduszki silnika
Czyli wymiana i tak mnie nie ominie to tylko kwestia czasu. Mechanik mi też wspomniał że jak wymieniać to tylko na oryginalne. Jedna poduszka wspomniał 500 zł coś koło tego.
-
Poduszki silnika
Witam. Jakiś czas temu przy wymianie rozrządu w moim Audi mechanik zwrócił mi uwagę na poduszki dwie pod silnikiem. Nie mam żadnych drgań nic buda mi nie lata. Mechanik wspomniał że jest lekki wyciek czerwonego oleju. Na moje pytanie czy to poważne i czy trzeba wymienić na już odp że to nie jest nic poważnego. Teraz pytanie do was, bo będę za jakiś czas wymieniał pompę wspomagania na nową czy również wymienić te poduszki. Powtarzam nic mi nie lata ani nic tylko ten olej wycieka. Pozdrawiam.