Treść opublikowana przez Kimas97
-
Zaczął kopcić na biało ( BPW)
Witam. Od kilku dni zauważyłem na wolnych obrotach z rury dym koloru białego. Szczególnie przy staniu w korku lub powolnym ruszaniu wydobywa się. Dym jest na zmianę zimny/ ciepły silnik. Auto moc ma, odpala normalnie, wczoraj przegoniony na autostradzie 220 km/h oleju nie ubywa, płynu chłodniczego również. Jaki może być objaw takiego stanu podejrzewam jak i mój mechanik z którym konsultowałem się telefonicznie EGR lub chłodniczke EGR. Ktoś z was spotkał się z podobnym problemem ?
-
Wyciekający płyn do spryskiwaczy
Auto odebrane od mechanika okazało się że kapało z kilku miejsc pompki, gumowej uszczelki i jakiś przewód był zerwany przed zderzakiem. Wszystko ogarnięte i już nie cieknie temat można zamknąć.
-
Wyciekający płyn do spryskiwaczy
Tak mam ale ewidentnie cieknie gdzieś koło nadkola bo widzę pojedyncze plamy jak by z pod zbiornika.
-
Wyciekający płyn do spryskiwaczy
Witam serdecznie. Ostatnio zauważyłem pod autem, że delikatnie wycieka mi płyn do spryskiwaczy co ciekawe z tym problemem borykałem się w zeszłym roku. Mechanik u którego to robiłem zdiagnozował pompkę wymienił ale coś cieknie dalej ponoć to częsta przypadłość w A4 co to może być zbiornik? coś innego wiem, że to wróżenie z fusów tylko chce się nastawić co to może być.
-
Błąd spalonej żarówki
Też tak podejrzewałem, że to albo kostka, albo styki. Dzięki.
-
Brak mocy na zimnym silniku
Co było przyczyną?
-
Błąd spalonej żarówki
Witam wszystkich serdecznie. Kilka dni temu po przekręceniu kluczyka w stacyjce wyskoczyła mi na fis żarówka i błąd ,, rear right turn signal '' sprawdziłem światła, kierunkowskazy wszystko działa. Co Ciekawe błąd nie wyskakuje zawsze a jak świeci na fis to po chwili sam znika i po temacie. Podejrzewam zabrudzoną kostkę, styki. Spotkał się ktoś z taką sytuacją?
-
[ B7 BRD] Wibracje przy wyższych prędkościach
Nie wnikam, zależy jaka stacja.
-
[ B7 BRD] Wibracje przy wyższych prędkościach
Można i tak jedziesz do diagnosty dajesz mu 10 zł i i Ci sprawdzi przeguby.
-
[ B7 BRD] Wibracje przy wyższych prędkościach
Z tego co ja wiem to przeguby sprawdzasz w następujący sposób. Podnosisz samochód, wchodzisz pod auto, łapiesz za przegub i szarpiesz jak nie ma luzu- jest dobry jak jest luz- do wymiany.
-
Wymiana koła dwumasowego
Tak, powiem mu przy rozmowie o tym łożysku z tego co widziałem to koszt 20, 30 zł takiego łożyska.
-
Wymiana koła dwumasowego
Rozmawiając z mechanikiem to mówił o uszczelniaczu wału, bo z reguły przy jednej robocie wymieniają i to. O łożysku igiełkowym nie wspominał. Ja też tak liczę 500-600 zł robota.
-
Wymiana koła dwumasowego
Witam. Posiadam Audi A4 B7 2.0 tdi 140 km. Czeka mnie wymiana dwumasy, samochód zaczął stukać na biegu jałowym, jak lekko wcisnę sprzęgło zaczyna harczyć. Podjechałem do mechanika sprawdził przejechał się diagnoza dwumasa. 337 tyś nalotu więc ma prawo się zużyć. Teraz pytanie znalazłem zestaw Luk do mojego BPW za 1500zł mechanik mi jeszcze nie wycenił dokładnie całej naprawy na jaki mniej więcej koszt muszę się przygotować? Wspomniał jeszcze, że zajrzy na uszczelniacz wału korbowego, bo to w jednej robocie jest.
-
2.0 BRD szarpie silnik
Ewidentnie słychać turbinę przy puszczaniu gazu w okolicach 2 tyś jak idzie w dół. Miałem podobne objawy kiedyś skończyło się trybem awaryjnym i regeneracją turbiny. Miałeś już do czynienia z trybem awaryjnym i błędem typu : regulacja ciśnienia doładowania ?
-
Płyn do wspomagania
Witam. 2 lata temu miałem wymienianą pompę wspomagania, na fakturze jaką znalazłem nie było nic na temat płynu. Wyczytałem, że po dwóch latach powinno wymienić się płyn. Stan płynu max nic nie cieknie. Pytanie czy mechanik wymienił płyn przy wymianie pompy nic na ten temat nie znalazłem na fakturze. Płyn ma kolor taki jak by żółty, pytanie czy zostawić jak jest czy wymienić profilaktycznie.
-
Wycieraczki Bosch
Witam. Około 3,4 tygodnie temu kupiłem wycieraczki Bosch aero twin. Od kilku dni zauważyłem smugi na szybie takie linie z wody. Czy jest to możliwe żeby tak szybko zużyły się wycieraczki. Bosh aż tak bardzo zszedł na psy ?. Wycieraczki kupiłem w normalnym sklepie z częściami na początku ścierały bardzo dobrze. Szybę odtłuśćiłem, po myjni to samo smugi wody, które po chwili znikają.
-
Odpalanie auta
Lekko drga na jałowym ale nie trzęsie.
-
Odpalanie auta
Witam. Pytanie może blache, ale jak odpalacie swoje auto i macie np ma luzie to też wam lekko zatrzęsie gałką skrzyni, ponoć w 2,0 tdi i ogólnie w dieslach to norma.
-
Ubytek płynu w zbiorniczku
Przyczyn może być wiele. Sparcialy wąż, lub co gorsza uszczelka pod głowicą.
-
Jaka przepustnica ?
Mechanik powiedział, że w zamienniki się nie bawi, bo nie daje na nie gwarancji i polecił przepustnice pierburga.
-
Jaka przepustnica ?
Witam. Prawdopodobnie czeka mnie wymiana przepustnicy. Pytanie jaka będzie ok oryginalna, zamiennik? Auto A4 B7 2,0 tdi BPW.
-
BPW brak mocy, błąd przepustnicy, kopci na biało
Masz ten sam błąd przepustnicy co ja. Po przekręceniu stacyjki świece żarowe. A jak gasisz auto lekkie szarpnięcie. Czyszczenie nic nie da. Prawdopodobnie zębatki się wyrobiły.
-
Duze spalanie
Moja BPW pali w granicach 5,8 do 6,5 litra. Takie mam spalanie po trasie. Opony 205/55/16. Ciśnienie, klimatyzacja, deszczowa pogoda wszystko ma wpływ. W deszczu opór jest większy, bo trzeba odprowadzić wodę z kół. Przy 140 na autostradzie pokazuje mi chwilowe 7 litrów w zależności od warunków. Przy 160 stałe coś koło 9-10 litrów.
-
Błąd silnik klapy kolektora ssącego.
Witam serdecznie. Jakiś czas temu po przekręceniu stacyjki zauważyłem, że miga mi ikona świec żarowych. Trwało to chwilę i przestało. Auto normalnie jeździ itp. podjechałem podpiąć pod komputer i wyszedł błąd: silnik klapy w kolektorze ssącym zwarcie z masą błąd sporadyczny. Mechanik zasugerował, że może przepustnica jest przybrudzona, ale tu ewidentnie błąd wskazuje, że jakiś kabel lub wiązka jest uszkodzona. Obstawiam też bezpiecznik. Co sądzicie ?
-
Telepie autem
Weź pod uwagę, że 2,0 tdi nie słyną z dobrej kultury pracy. Telepie na zimnym czy ciepłym ?