Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy na zimnym silniku


Darek80s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z BRD. Na zimnym silniku szczególnie teraz gdy temperatura na zewnątrz jest niska silnik prawie nie reaguje na dodawanie gazu. Wyjazd na główną ulica stanowi spore wyzwanie, już nie wspomnę o wcięciu się przed kogoś bo na bank by we mnie wjechał. Wszystko wraca do normy po przejechaniu ok kilometra. 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Darek80s napisał:

Witam. Mam problem z BRD. Na zimnym silniku szczególnie teraz gdy temperatura na zewnątrz jest niska silnik prawie nie reaguje na dodawanie gazu. Wyjazd na główną ulica stanowi spore wyzwanie, już nie wspomnę o wcięciu się przed kogoś bo na bank by we mnie wjechał. Wszystko wraca do normy po przejechaniu ok kilometra. 

Jakieś sugestie?

sprawdz podciśnienia

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dev napisał:

sprawdz podciśnienia

A konkretnie to czy w wężykach podciśnienia zasilających elektrozawory podciśnieniowe nie ma oleju .

Jeżeli jest to na początek powymieniaj zaworki jednokierunkowe w tej instalacji i wypłucz albo wymień same przewody :hi:

Edytowane przez piotrsob1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 04:30, piotrsob1 napisał:

A konkretnie to czy w wężykach podciśnienia zasilających elektrozawory podciśnieniowe nie ma oleju .

Jeżeli jest to na początek powymieniaj zaworki jednokierunkowe w tej instalacji i wypłucz albo wymień same przewody :hi:

A więc tak. Trochę to trwało ale w końcu sie za to wziąłem. Wymieniali mi kompresor  i przy okazji zlecilem mechanikom zeby posprawdzali te wężyki . Są czyste i całe,  natomiast twierdzą że na zimnym silniku wyskakuje jakiś błąd elektryki na 3 cylindrze. Niestety nie rozmawialem z mechanikiem tylko z szefem bo odbierałem auto po godzinach i tak mi powiedział. Ja się kompletnie na tym nie znam. Wtryski po regeneracji w listopadzie i przy okazji wymienilem wiązkę bo wszystkie spinki miała połamane. Zasugerujcie proszę co moze być nie tak ze taki błąd wyskakuje ale tylko na zimnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Darek80s napisał:

 Zasugerujcie proszę co moze być nie tak ze taki błąd wyskakuje ale tylko na zimnym. 

No można by coś zasugerować gdyby chociaż było wiadomo jaki ten błąd wyskakuje.... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, piotrsob1 napisał:

No można by coś zasugerować gdyby chociaż było wiadomo jaki ten błąd wyskakuje.... :decayed:

No niestety narazie wiem tylko tyle. Muszę jeszcze raz go podłączyć, tylko tym razem przy tym będę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kimas97 napisał:

Co było przyczyną? 

Zapchany kolektor

Resized_20210318_174500.jpeg

Resized_20210318_180317.jpeg

Resized_20210319_071016.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...