kierowczyk

Reputacja

1. kierowczyk

Skradzione

AC trzeba miec ale w moim mniemaniu nie daje to zadnego zabezpieczenia, sam sie uzeralem z PZU kiedys z powodu drobnej naprawy i smiesznej ich wyceny.. AC moze dawac jedynie gwarancje w 1 roku jak wyjezdzamy autem z salonu i mamy pakiet dealerski ze zwrota kwoty zakupu z FV ale dalej juz utrata wartosci to co wlzylismy w auto - glupie opony czy pielegnacja/naprawy/mody itp NIGDY SIE NIE ZWROCI. Nikt komu skradli auto nie napisal, ze mial np. blokade skrzyni biegow, polecam zalozyc cos takiego do aut + jakies jedno elektryczne i nie sadze zeby zlodziej sie rzucal na takie auto... Ja w kazdym swoim BMW takowa zakladalem. A dla wielbicieli automatow tych nowszych gdzie odpada taka blokada to moze blokada kierownicy Zeder tez dosc skuteczna?
  2. Chciałem poruszyć dyskusje tzn. mam nadzieję, że będą chętni żeby opowiedziec nt swoich przemyśleń i doświadczeń odnośnie obecnych samochodów... Sam zastanawiam się nad A4 B9 i nawet myślałem o nowej z salonu ale jak poczytałem wątki podobne do np. : i wypowiedzi innych kolegów w innych tematach o problemach trapiących nowe auto A4 B9 z salonu np. o trzeszczeniach tapicerki, piszczeniach hamulcy, pasków, ktoś miał problem z cylindrem silnika i masa innych - oprócz tego forum również na zagranicznych forach jest dużo tematów z różnymi denerwującymi problemami trapiącymi B9 to mam duże wątpliwości co do zakupu... Tak jak większośc zwłaszcza kupując auto prywatnie i nowe oczekiwałbym bezproblemowej jazdy przez conajmniej te 3 lata, a nawet 5 ale chyba z nowymi autami tak niestety nie jest Kolega z pracy jeżdzi służbowym Audi dieslem i ile on razy z nim był w serwisie to ja nie byłem przez całe życie ze swoimi wszystkimi autami:) Szkoda, że nie było mnie stać na nowe w czasach gdy mogłem zamówić np. E39 - miałem taki wóz, praktycznie zero problemów super wykonanie nic nie trzeszczy, świetnie jeździł i do tego komfortowy. Do tej pory żałuję, że go sprzedałem.. ostatnio miałem E90 i tu już kilka problemów miałem przy samym końcu eksploatacji od strony elektryki np. raz nie mogłem dostać się do auta i kontrolka od wspomagania kierownicy kilka razy uniemożliwiła odpalenie auta, sprzedałem go. W międzyczasie zmieniłem auto żony na nowe Kia Rio z salonu , prosty benzynowy silnik jeszcze bez turbo i auto przez rok nie miało jak na razie nawet małej usterki. A ja jeżdżę jej starym autem małym Seatem z silnikiem 1,4 86km... wygody ani mocy brak ale spokój psychiczny jest ogromny - nic się nie zapala nic się nie dzieje , do tego śmieszne koszty części i spalanie 5,5litra 95 wada to, że mały i wygody brak Pewnie wiele osób powie, że jakiś dziwny typ bo mnie stać na dużo lepsze auto, a jeżdżę takim i wiem, że wiele osób już dawno by coś innego kupiło. Ale teraz dylemat bo przecież mogę zostać przy takim staruszku i cieszyć się psychicznym spokojem:) a po zmianie z E90 mocno go odczuwam na plus powiem szczerze (auto ma mały przebieg bo 110 tyś żona mało jeździła) . Wizja wydania dużej kasy i proszenia się ASO o naprawy trzeszczeń pisków i innych nie napawa mnie optymizmem... Z drugiej strony przydało by się coś większego/wygodniejszego. Jeśli możecie podzielcie się opiniami nt nowych aut czy to faktycznie tak źle wygląda czy to pojedyncze przypadki może ktoś zna kogoś w serwisach? bo jak się nie jest znajomym to Audi mówi tylko w superlatywach wiadomo... Inną opcję, którą jeszcze rozważam to zakup czegoś starszego na weekendy i wyjazdy rodzinne np. E39 M5 (starsze audi nie podobają mi się zbytnio) a zostawienie sobie Seata na tanie dojazdy do pracy. Wszelkie wypowiedzi , sugestie/Wasze doświadczenia mile widziane:)
  3. Czy znacie jakieś sklepy z częściami oryginalnymi gdzie jest taniej niż w ASO i dobierają po nr VIN? Jeśli temat istnieje to proszę o link, nie znalazłem..
  4. Trochę stary temat ale odgrzebię - nie umiem jeszcze dobrze szukac na tym forum.. a zawsze mnie to interesowało. Jak to jest do nowszych aut - A4 b8/9 TDI warto lać verva/lepsze paliwo czy to coś daje?
  5. Cześć wszystkim! Przechodzę z forum bmw-klub Jestem z okolic Wrocławia i na etapie szukania a4 b8/może b9. Nie wiem gdzie o to zapytać więc może tutaj ktoś pomoże... czy da się tutaj jakoś wejść np. żeby wyświetlało tylko wszystkie tematy dotyczące danego modelu np. a4 b8 lub b9, a nie klikać wybierając najpierw kategorie np. "Silniki Diesla" i na dole są odnośniki do modeli? Nie wiem czy to dobrze opisałem jako przykład podam link do forum BMW: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=163 tutaj są WSZYSTKIE tematy dotyczące BMW serii 3 F30 - da się tak samo do A4 b8/b9 wyświetlić tutaj? Pozdrawiam!
  6. Kosmita udało Ci się wywalczyć naprawienie wszystkich bolączek A4 B9? (czytałem też Twoje inne posty o skrzyni itp) Czy inne osoby też spotkały się z tym problemem? Ja akurat ostatnio miałem 2x bmw i jestem teraz przed zakupem nowego auta - rozważam F30 vs a4 b9 właśnie..