Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

master8406

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Witam. Czy ktoś namierzył ten wąż 06B 121101E? Wszędzie braki. Zastanawiam się czy nie było dwóch rodzajów górnej magistrali wody i może szybciej dostałoby się dłuższą magistralę i wtedy podszedłby wąż 06B121101C. Łatwiej go zdobyć.
  2. Witam. Potrzebuję pomocy z diagnozą silnika w moim A4B6? Silnik na biegu jałowym nie pracuje równo. Na wszystkich cylindrach sporadycznie pojawia się wypadanie zapłonu. W grupie 033 Lambda Control pokazuje +26,6% czasem spadnie do 22%, napięcie 3,52-2,62-reaguje bardzo wolno. Wcześniej pojawiał mi się błąd sondy lambda 16514 Zespół 1 sonda 1 P0130-008 usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona. Sonda zmieniona rok temu na Bosch. Czy to sonda robi takie zamieszanie i trzeba ją wymienić? Możliwe że jest gdzieś "lewe powietrze"? Nie wiem już gdzie szukać. Ostatnio sprawdzałem wiązkę sondy od wtyczki do sterownika i jest OK. Świece mają ok 15 tys km(NGK) cewki też zmienione na NGK. Nie wiem czy to ma znaczenie ale niedawno zmieniałem olej. Robiłem płukankę z Forte i do nowego oleju wlałem Top End Treatment od Forte. Auto trochę kopci głównie jak się nagrzeje silnik. Z góry dziękuję za wszelkie słowo i pomoc. Pozdrawiam
  3. Witam. Czy ktoś się orientuje czy wszystko pasuje jeśli zrobi się wymianę silnika ALT z B7 do B6? Chodzi mi głównie o osprzęt i mocowania. Wzrokowo nieco inaczej wygląda plastikowa osłona z góry silnika ale czy to tylko ta różnica? Pozdrawiam
  4. Witam. Czy ktoś kojarzy co to za urządzenie? Leżało na plastikowej osłonie z tyłu po prawej stronie za zderzakiem. Auto to Audi A4 b6 kombi 2.0 alt. Pozdrawiam
  5. Dzięki za odpowiedź. Przy składaniu trzeba ten przegub jakoś zabezpieczać? Mam tu na myśli lekkie sklepanie miejsc szlifowanych. Widziałem podobne przeguby które dosłownie trzymały się na samej osłonie. Po jej rozpięciu bez żadnego oporu można było krzyżak wysunąć. W sumie nie wiem czy tak powinno być. Pozdrawiam
  6. Witam. Niedługo czeka mnie wymiana osłony przegubu wewnętrznego w moim alt. Chciałem zapytać czy jest inna metoda na rozpięcie przegubu od półosi? Jak się zeszlifuje to później trzeba sklepać te miejsca. Próbował ktoś z Was zbić młotkiem? Może jakaś inna metoda? Dzięki z góry i pozdrawiam
  7. Przekaźnik od pompy paliwa mam zmieniony na nowy (nr 167) i to raczej nie on pstryka. Dźwięk dochodzi ewidentnie z okolicy kolumny a 167 jest po lewej stronie. Do tej pory żeby wyeliminować usterkę to mam zmienione: pompa paliwa, przekaźniki nr 167, 219 i 370. Dodatkowo jest przelutowany sterownik i problem powraca.
  8. Cześć Wszystkim. Panowie mam ciągle problem z moim altkiem. Chodzi o odpalanie. Chciałem zapytać czy w momencie kiedy przekrecicie stacyjke na rozruch (rozrusznik nie zapłon) to czy słychać u Was pstryknięcie pod kierownicą - jest to dźwięk w okolicach kolumny kierowniczej. Nie wiem co to za dźwięk i skąd dokładnie dochodzi. Może mi ktoś coś podpowie. Jak pstryknie to fura odpali a jak jest cisza to nie odpala. Pozdrawiam
  9. master8406 odpowiedział(a) na rybus85 temat w 2.0
    Cześć. Mam podobny problem z odpalaniem. Auto to audi a4 b6 alt. Zdarza się to sporadycznie ale zdążyłem już prawie tysiaka wydać na naprawy i dalej jest problem. Wymieniono mi pompę paliwa -niepotrzebnie z resztą. Zmieniony przekaźnik 167, 219 i 370. Chcialem zapytac czy przekaznik nr 370 ma wplyw na odpalanie? Jaka jest jego funkcja poza wentylatorem? Może ktoś ma jakiś schemat instalacji dla laika elektrycznego? Pozdrawiam
  10. Chyba nie napisałem zbyt jasno. Pompka nie robi zwory bo przecież wtyczkę wypiąłem od pompki sprawdzając zwarcie.
  11. Cześć Wszystkim Podepnę się pod temat. Słuchajcie przestały mi działać spryski na ksenony. Wywala bezpiecznik. Podpiąłem multimetr do wtyczki i okazuje się ze zwiera gdzieś we wiazce. Panowie jak dostać się do tej wiązki? Od strony nadkola da radę. Ktoś wie którędy ta wiązka biegnie i gdzie ma koniec? Pasuje mi ja całą wydrzeć. Ktoś taki problem przerabiał już? Moje auto to audi a4 b6 2.0 alt. Pozdrawiam
  12. Cześć wszystkim. Odgrzewam kotleta Wie ktoś za co są odpowiedzialne te przekaźniki? Jestem po wymianie pompy paliwa ale nie mam pewności czy serwis dobrze zdiagnozował usterkę. Kilka dni temu nie mogłem odpalic alt-ka. Wymieniono mi pompę twierdząc że się przycina. Też często słyszę takie cykanie pod kierownicą głównie przy odpalaniu. Jak nie słychać przy kreceniu rozrusznikiem to auto nie odpali. Po wymianie pompy już kilka razy hełtałem rozrusznikiem ale coś zaskakuje i odpala. Normalnie odpala od strzała. Miał ktoś coś podobnego? Co to za przekaźniki? Może mi się któryś kończy? Pozdrawiam
  13. Witam. Sonda była odkrecana 2 lata temu przez mechanika żeby wstawić emulator. Nie wiem przypadkiem czy nie ukręcił wtedy tych przewodów. Widać ze przewód nie był wypinany z tej wiazkim i śmiem twierdzić ze sonda właśnie już wtedy została nadwyrezona. Vcds pokazuje zwarcie do masy i zbyt dużą rezystancje. Będę próbował z góry dostać się do niej. Pozdrawiam
  14. Witam wszystkich. Mam audi z silnikiem ALT i jest do wymiany druga sonda lambda. Czy wymieniał ktoś z Was tą sondę? Da się to zrobić od góry bez demontażu osprzętu silnika? Mam założony emulator. Zwykły klucz ogarnie czy trzeba coś pokombinować.? Pozdrawiam
  15. Witam wszystkich śledzących temat. Drodzy Forumowicze wstrzymałem się z wymianą nagrzewnicy do wiosny. Na wiosnę przy możliwie ładnej pogodzie sam wymienie tą nieszczęsną nagrzewnice. W sobote śmignąłem ok 170km audicą po górkach i miejscami z troche wyzszymi obr. Okazało sie ze układ odpowietrzył się przez drogę. Szału nie ma ale przez zimę przejezdzę. Odwołałem wizytę w serwisie i przy okazji dowiedziałem się ze miała być założona nagrzewnica firmy NRF. W zestawie nie było uszczelek do rurek i prawdopodobnie na starych by złożyli. Co to za firma? Słyszeliście o takiej? Może dobrze się stało że odwołałem ten montaż. Pozdrawiam

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.