Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problemy z ogrzewaniem w naszych Audi A4 B6 i B7 od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

otuż problem polega na tym,auto normalnie pracuje nie przegrzewa się temp.ok ale nie leci ciepło ani po 1km ani 50km czy to może termostat?
a nieraz nawet nie puszcza wody na obieg i hłodnica tez zimna.

Opublikowano

Jak masz klimatronik zrób test vag,termostat wygląda na sprawny.

Opublikowano

moze cos z silniczkiem klapy cieple/zimne cos jest nie teges

Opublikowano
  • Autor

własnie wszystko dziwne,vag nic nie pokazał,a jeszczę zauwazyłem ze 1-górny wąż od termostatu 2-z boku są gorące a dolny juz nie a jechałem 100km/h no i woda w zbiorniku od płynu chłodzenia zimna

Opublikowano

Termostat skoro nawet nie podal na maly obieg wody.

Opublikowano
Jak masz klimatronik zrób test vag,termostat wygląda na sprawny.

B6 miało tylko climatronic 2 strefowy:wink: Termostat to koszt 360zł:facepalm: Jak chcesz sam wymienić to pisz pw to napisze jak bo nie jest łatwo:kwasny:

Opublikowano
  • Autor

własnie auto wruciło od mechamika po wymianie termostatu 400zł w aso,i dalej niema efektu leci zimno.Na dodatek płyn chłodniczyw zbiorniczku po przejechaniu 10km zimny a było dobrze kiedys.Mechanik powiedział ze to moze nagrzewnica bo węże są zimne ale płyn też tak jakby coś się zapchało.Ręce opadają

Opublikowano

Mam tak samo , wymienialme termostat , pompe wody itp. Tylko ze u mnie na doddatek ucieka plyn chlodzacy i tez nie grzeje ; ]

Sprawdz czy samochod ci grzeje na obrotach, krec go przez 1-2 minuty na 2.5 - 3 tys. i zobacz. U mnie wtedy leci cieple jak w saunie jak powinno byc natomiast stojac nie gazujac zimne jak lod ; ]

Obstawiam u siebie uszczelke pod glowica badz nagrzewnice. Jade dzis zrobic test uszczelki i zobaczymy ;/

Opublikowano
  • Autor

robiłem tak trzymałem na obrotach tak jak kolega pisał i tak samo jk jade gorąco a jk stane lód.Kolega moze napisac co z teg wynikło,moje auto dzis tez u mechanika wieczorem będe wiedział co może byc przyczyną

---------- Post dopisany at 18:35 ---------- Poprzedni post napisany at 14:24 ----------

właśnie się dowiedziałem,mechanik stwierdził ze prawdopodobnie uszczelka pod głowicą do tego czujnik temperatury i jakiś wirnik o pompie wody nie wspominam.trochę potrwa zanim zrobi wiec napiszę jak będzie wszystko ok

Opublikowano

I co wyniklo? Ja nie zdazylem do mechanika dzisiaj podjechac ... Jutro podjade na test uszczelki, juz nerwicy dostaje jak nie grzeje... lubie swoj samochod ale jak pomysle o tym ogrzewaniu to mam ochote roz**** o drzewo je. Mam nadzeije ze to wkoncu zrobie. : )

Opublikowano

Ja bym obstawiał nagrzewnice, miałem tak w audi 80 b3 , jak trzymałem na 3 tyś to grzał a na postoiu zimno, po wymianie było ok.

Opublikowano

a czy mozliwe zeby plyn chlodzacy uciekal przez wadliwa nagrzewnice? Dzis robie test uszczelki okolo 16 wiec napisze co i jak : ]

Opublikowano

Może być tak że nagrzewnica jest nie drożna i potrzeba większego ciśnienia w układzie żeby ją ogrzać, można spróbować płukać , wyciek możesz sprawdzić macając dywan w aucie powinien być mokry od płynu.

Opublikowano
  • Autor

moje auto do konca tygodnia u mechanika,panowie opisze jak autko będzie zrobione.

Opublikowano

Ale co powiedzieli ze jest przyczyna?

Opublikowano

Witam.Musze stwierdzić że mam podobny problem zanim sie rozgrzeje jest okj ale po przejechaniu kilku kilometrów samochód na wolnych obrotach nie grzeje mysle że termostat jest dobry bo trzyma caly czas 90' no i chyba to nie uszczelka bo to mialem robione nie całe 6000 km temu a do tej pory bylo dobrze dodam jeszcze że wąż od magrzewnicy jeden jest goracy i jak mu przytrzymam 2.5- 3 tyś obrotów grzeje powiem Wam że powoli mam dość tego audi chociaż uwielbiam tą marke ponieważ od kiedy go mam niema miesiąca żeby coś sie nie działo już zaczynam sie zastanawiać mad sprzedażą i zmianą marki(pod naciskiem żony co prawda ale co sie dziwic)

Opublikowano
  • Autor

1-pompa wody

2-uszczelka pod głowicą

3-jakiś czujnik

tak mi powiedział mechanik,do końca tygodnia ma naprawic dam znac

---------- Post dopisany at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany at 18:50 ----------

grzes2132 też bym z chęcią sprzedał ale auta tanieją i ciężko sprzedac duzo mozna stracic.ja tez załuje ze nie kupiłem a6

Opublikowano
Witam.Musze stwierdzić że mam podobny problem zanim sie rozgrzeje jest okj ale po przejechaniu kilku kilometrów samochód na wolnych obrotach nie grzeje mysle że termostat jest dobry bo trzyma caly czas 90' no i chyba to nie uszczelka bo to mialem robione nie całe 6000 km temu a do tej pory bylo dobrze dodam jeszcze że wąż od magrzewnicy jeden jest goracy i jak mu przytrzymam 2.5- 3 tyś obrotów grzeje powiem Wam że powoli mam dość tego audi chociaż uwielbiam tą marke ponieważ od kiedy go mam niema miesiąca żeby coś sie nie działo już zaczynam sie zastanawiać mad sprzedażą i zmianą marki(pod naciskiem żony co prawda ale co sie dziwic)

Niedrożna nagrzewnica :facepalm:

Opublikowano

W tamtym roku miałem podobny problem z ogrzewaniem z tym ze mialem sprawdzaną nagrzewnice( po tym okazalo sie ze to uszczelka) i była drożna jeszcze troche to strace cierpliwość do tego samochodu bo pochłonoł juz pieć tysiecy bez mała( nie licząc rozrzadu i płynów) i nadal się coś pieprzy

Opublikowano
W tamtym roku miałem podobny problem z ogrzewaniem z tym ze mialem sprawdzaną nagrzewnice( po tym okazalo sie ze to uszczelka) i była drożna jeszcze troche to strace cierpliwość do tego samochodu bo pochłonoł juz pieć tysiecy bez mała( nie licząc rozrzadu i płynów) i nadal się coś pieprzy

Grzes cos o tym wiem ma to samo ze nie grzeje i sie juz wku***** i mam ochote sprzedac go i kupic fiata pande i miec wy**** ale narazie walcze.

A co do nie grzania do uklad jest zapotwietrzony i pod cisnieniem na obrotach jak u mnie grzeje za***iście. Wczoraj bylem u mechanikow i powiedzieli zen ie zrobia mi testu na uszczelke bo gnije mi nagrzewnica i z tamtad saczy sie plyn i ucieka co moze byc powodowem ni grzania. Wymienie po weekendzie i zobaczymy , jak to nic nie da to say goodbye audi . ; x

---------- Post dopisany at 14:47 ---------- Poprzedni post napisany at 14:46 ----------

*** nie nagrzewnica tylko CHLODNICA!!!!!!!!!

---------- Post dopisany at 14:48 ---------- Poprzedni post napisany at 14:47 ----------

1-pompa wody

2-uszczelka pod głowicą

3-jakiś czujnik

tak mi powiedział mechanik,do końca tygodnia ma naprawic dam znac

---------- Post dopisany at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany at 18:50 ----------

grzes2132 też bym z chęcią sprzedał ale auta tanieją i ciężko sprzedac duzo mozna stracic.ja tez załuje ze nie kupiłem a6

A powiedzial jaki laczny koszt? i sprawdzal czy to uszczelka poprzez test na C02? czy poprostu tak powiedzial :>?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.