Treść opublikowana przez Lufik
-
Pół chłodnicy gorące pół zimne
Nie dymi, olej czysty nie przybywa, zbiornik wyrownawczy nowy wraz z korkiem, masła pod korkiem wlewu oleju nie ma normalnie odpala na rys podczas jazdy również wszytko jest ok.
-
Pół chłodnicy gorące pół zimne
Jeden mechanik twierdzi, że padła uczelka pod głowicą drugi zaś twierdzi że pompa wody teraz to już sam nie wiem co mam robić . Teraz to już myślę nad lawetą i zwieść go do Polski i się męczyć. Jak myślicie co to może być jeden twierdzi że pompa słabo pompuje a drugi mówi że za duże ciśnienie w ukladzie i uszczelka do wymiany na 99% dramat jak bym miał każdego słuchać to bym musiał pół silnika wymienić. Chłopy pomóżcie.
-
Pół chłodnicy gorące pół zimne
Czyli mechanik mnie okłamał, ale żeby wymienić pompę wody i tak będzie trzeba demontować cały przód?
-
Pół chłodnicy gorące pół zimne
To jakim paskiem napędzana jest pompa, bo mechanik mówił że trzeba cały rozrząd zdemontować
-
Pół chłodnicy gorące pół zimne
pompa wody jest na pasku rozrządu i jak się zdemontuje pasek to później pasek nie jest już taki sam, ponieważ ponownie jest luzowany i naciagany. Tak wytłumaczył mi mechanik, ja osobiście jakoś nie wierzę, że to ta pompa wody padła. Ma 30 tyś km i nie ma jeszcze dwuch lat.
-
Pół chłodnicy gorące pół zimne
Okazało się, że padła pompa wody trzeba cały rozrząd zrobić. Rozrząd byl robiony 30 tys temu ponoć z pompą wody, ale jak widać to ktoś kłamał. Wymienię i dam znać czy wszystko jest ok. Najgorsze jest to że jestem za granicą i trzeba zapłacić ponad tysiaka za wymianę bez części. I 350 EUR za części dodam że mechanik wymienił termostat i przeczyscił chłodnice i dalej to samo
-
Pół chłodnicy gorące pół zimne
Pracuje za granicą trochę tu jestem więc za dużo nie jeżdżę, umówiony jestem z mechanikiem na poniedziałek, mówi że to może być termostat pompa wody lub przytkane coś, pompę wody wykluczam bo był robiony rozrząd 30 tys km temu czyli rok temu.
-
Pół chłodnicy gorące pół zimne
Witam, mam problem z moją perełką mianowicie pół chłodnicy jest gorące a pół ziemne, wentylator od klimatyzacji nie działa, ale z tego co wiem to podobno to nie jest tego problem, ponieważ bez tego wentylatora i tak powinno być dobrze, woda się gotuje i ucieka zbiorniczkiem a dokładnie korkiem, im jest cieplej na zewnątrz tym gorzej, przez zimę sporadycznie troszkę dolewałem teraz jak jest 30 stopni to 15 km i płyn ucieka, pod komputerem wyskoczył problem z przepływem przez chłodnice jak myślicie chłodnica do wymiany?
-
Nie sprawny wentylator klimatyzacji
Dodam że pół chłodnicy jest gorące, że aż w rękę pali tam gdzie jest ten wiatrak elektryczny a tam gdzie drugi jest zimna, na komputerze wyskoczył brak przepływu przez chłodnice.
-
Nie sprawny wentylator klimatyzacji
Znalazłem bezpiecznik jest ok. Podłączyłem wentylator na krótko i nie działa, zamówię nowy I teraz pytanie czy jestem wstanie go sam wymienić w garażu bo z tego co widzę to troszkę roboty z tym jest. No i jeszcze jak mówicie że gotująca się woda nie jest powodem wentylatora to co to jeszcze może być?
-
Nie sprawny wentylator klimatyzacji
Dzięki, wróciłem właśnie z pracy i zaraz na to popatrzę
-
Nie sprawny wentylator klimatyzacji
Może powiedzieć mi ktoś gdzie dokładnie znajduje się bezpiecznik 40A bo już chyba sam nie wiem, z tego co widzę na innych forach to pod kierownicą, może wiecie jak się tam dostać bo sprawdzałem pod podszybiem oraz OBOK kierownicy gdzie są wszystkie bezpieczniki i takiego nie znalazłem.
-
Nie sprawny wentylator klimatyzacji
Ja też jeździłem bo jeżdżę trasy polska Niemcy po tysiąc km jak było zimno to troszke płynu ubywało teraz jest 30 stopni to się szybko grzeje i wiatrak się nie załącza chodź powinien bo nawet pod komputerem wyskoczył problem. Powtarzam że kabel był cały urwany!!!! Po dołaczeniu nowego i załączeniu dalej to samo, jestem za granicą czeka mnie trasa a nie przejdę nawet 30 km przy takiej temperaturze.
-
Nie sprawny wentylator klimatyzacji
Jutro podepne go na krótko prosto pod akumulator i zobaczę czy się nie spalił, chyba że macie jakieś inne propozycje
-
Nie sprawny wentylator klimatyzacji
Wiatrak wogole się nie włącza, nawet na nim jest lekki kurz, więc to raczej Na 100% to jest on poza tym kabel cały kabel sie przetarł bo ocierał o pasek więc go naprawiłem.
-
Nie sprawny wentylator klimatyzacji
Witam, jestem nowy Mam problem z wentylatorem od klimatyzacji przez co płyn chłodniczy się gotuje i ucieka zbiorniczkiem. Zauważyłem przetarty kabel od wiatraka więc naprawiłem go oraz przepatrzyłem bezpieczniki i wszystkie były ok natomiast zamiast bezpiecznika 40a znalazłem 50 jeśli to jest ten. ( za podszybiem czarna skrzynka), przez co pół chłodnicy jest gorące a pół ziemne, jak myślicie co to może być z góry dziękuję