Treść opublikowana przez dszymek
-
Huczenie z filtra powietrza 2.0 TDI BRD B7
A może trzeba szukać przyczyny gdzieś przy powietrzu bo jak domniemam to słychać tak jak u mnie - przy puszczaniu gazu.
-
[B7 BPW] Niedogrzewanie się silnika w Audi A4 B7 BPW, wysokie spalania
Kolega napisał że termostat wymienil i nic nie dało ?
-
Huczenie z filtra powietrza 2.0 TDI BRD B7
U mnie DPF jest a też tak "huczy"
-
Huczenie z filtra powietrza 2.0 TDI BRD B7
@MR KAZznalazłeś może rozwiązanie swojego problemu? Bo nie ukrywam że byłbym wdzięczny za rady bo mam to samo.
-
Huczenie z filtra powietrza 2.0 TDI BRD B7
Nie sądzę żeby turbina się kończyła. Mam cały czas tak samo. Turbinę regenerowalem i nadal tak chodzi. Wydaje mi się że to coś z dolotem powietrza ale mogę się mylić. Też z chęcią się dowiem jak to naprawić.
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
Wymieniony czujnik położenia wału i wszystko wróciło do normy. Dzięki za rady ?
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
No i dzis go przydusiło na amen. Złapał obroty ponad 1000, zaczeła mrugać kontrolka od świecy, stracil moc. Zgasilem silnik i odpalilem i wszystko ok. Na szybko zrobilem skan bledow silnika i takie cos wyskoczylo Widziałem że ktos mial podobnie w tym temacie https://a4-klub.pl/topic/443029-kontrolka-świec/ Ale chyba nadal nie rozwiazane. Czego sie tyczy ten bład? Co wymienic?
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
Pytałem się kolegi i powiedział żebym zainteresowal się egr-em bo może nie domykać lub jakoś wężyk podciśnienia. Może to być powód?
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
Dziś miałem znowu "przyduszenie" ale podczas spokojniej jazdy w drodze do pracy. Może było z 50km/h. Trwało to z 2 sekundy po czym wszystko wróciło do normy. Zbierać się zbiera dobrze. Nie chce po kolej wymieniać wszystkiego na chybił trafił bo jak wiadomo części niektóre nie są tanie.
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
Kabel właśnie idzie poczta ? Dokładnie które bloki?
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
Uszczelnienia wymieniałem w poprzednim roku. W tym samym dniu co przydusilo leciałem 200km/h i było ok.
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
W ostatnich 3 dniach miałem 2x taka sama przypadłość. Pierwsza 3 dni temu przy wjeździe na autostradę. Gwałtownie przyspieszyłem na trzecim biegu żeby nabrać prędkości i nagle odcięło moc i przydusilo auto. Trwało to parę sekund. Puściłem gaz, szarpnęlo i wrócilo do normy. Dziś taki sam był przypadek. Ktoś wie co może być przyczyną? Gdzie zacząć szukać? Może ktoś miał taką przypadłość?
-
Poziom oleju na bagnecie
Może i głupie pytanie ale - nie masz na bagnecie napisane gdzie jest max? U mnie w brd jest
-
Poziom oleju na bagnecie
Te bagnety są do 4 liter. Nic na nich nie widać ? czy są jakieś inne na których lepiej widać stan? Lub jakiś sposób żeby ten przerobić?
-
Wycie i buczenie przy skręcaniu w A4 B6
Czy jest jakas roznica w pracy wspomagania na mineralnym a syntetycznym? Chodzi o febi. Wczesniej byl mineralny. Przeplukalem uklad i zalalem syntetykiem. W moim odczuciu troche ciezej chodzi i na koncu slychac delikatny pisk. Czy to moze byc wlasnie od tej zmiany?
-
Wysokie spalanie na wyswietlaczu na biegu jałowym
Witam Powiedzcie mi, co może być przyczyna wysokiego wskazywania zużycia paliwa na biegu jałowym? Najcześciej jest tak, że na zimnym silniku zaraz po odpaleniu pokazuje 40.4 L. Po przejechaniu jakiegoś odcinka i postoju pokazuje nie raz 8.4L, nie raz 3.4L. Dodam, że spalanie ogólnie jest chyba dobre bo po przeliczeniu kilometrów względem ilości tankowanej ropki wychodzi 8L/100km
-
Biały dym na wolnych obrotach
Mi pomogła wymiana uszczelniaczy pod pompkami. Też miałem to samo.
-
[B7 BRD] DPF po raz wtóry
Ogólnie nasze a4 późno się zbierają. To normalne - tym się nie przejmuj. 2.2k to norma. Jeżeli cały czas wyświetla co się kontrolka od DPF to albo masz zapełniony już popiołem albo coś nie tak z czujnikiem. Jest taka zależność że im więcej popiołu tym coraz częściej wypala się. Zazwyczaj przy 40%
-
[B7 BRD] DPF po raz wtóry
To że masz 60% to nic nie znaczy. Przegonisz go i zejdzie do zera. Najważniejsze jest to ile masz popiołu już. U mnie jest zapełniony 80mg i nic się nie dzieje. Podłączysz pod kompa i pokaże ile masz.
-
Jaka optymalna dawka paliwa?
Witam Panowie, powiedzcie mi jaka jest najlepsza dawka paliwa do B7 Q 170KM? Sprawdzalem na VCDS i widnieje u mnie 5,8mg.
-
Metaliczny świst od strony silnika przy wysokich prędkościach
A czy np możliwe jest że jakaś część jest luźno i przy takich prędkościach wchodzi w rezonans?
-
Metaliczny świst od strony silnika przy wysokich prędkościach
Nie, na jałowym jest ok. Tylko przy pewnym pułapie prędkości
-
Metaliczny świst od strony silnika przy wysokich prędkościach
Czy ktoś się spotkał z taką przypadłością? Tak przy 170-210km/h zaczyna być słychać świst metaliczny z przodu. Jakby jakieś części metalowe się ocierały. Trzeba zwolnić i to ustaje.
-
Odgłos zasysanego powietrza po spuszczeniu pedału gazu
Dziwne bo sterownik jest i sam DPF też. Czy takie coś jest szkodliwe czy raczej tylko denerwujące dla ucha. Jest jakiś sposób na zlikwidowanie tego?
-
Odgłos zasysanego powietrza po spuszczeniu pedału gazu
Czy ktoś miał taki przypadek?