Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie z filtra powietrza 2.0 TDI BRD B7


MR KAZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent: A4 B7 2008 rok, 2.0 TDI BRD 170 DPF

Od kilku tygodni mam problem z moim B7. Dziwny odglos wydaje sie z komory silnika a dokladniej z filtra powietrza przy puszczaniu gazu, nie dodawaniu. Nie wazne czy jest silnik cieply czy zimny, chociaz wydaje mi sie ze po dluzszej trasie lub jezdzie po miescie jest on duzo mocniejszy.  

Oczytalem sie juz troche o tym, pytalem na innym forum i bylo kilka podpowiedzi z ktotym skorzystalem i dalej nic. Odpinalem kostke od egr i przepustnicy, wymienialem N75 - dalej nic. 

Auto ma moc na kazdym biegu wiec ciezko mi uwierzyc ze to turbo... 

Zalaczam filmik z YT. 

https://www.youtube.com/watch?v=SHr5wXSKdds

ps. dodam ze pod vcds i innym sprzecie, bledów brak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby turbina się kończyła. Mam cały czas tak samo. Turbinę regenerowalem i nadal tak chodzi. Wydaje mi się że to coś z dolotem powietrza ale mogę się mylić. Też z chęcią się dowiem jak to naprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wydaje się, że to jakaś nieszczelność w układzie. Ciekawe czy się nasili. Bo jak tak to poprostu powiększyła się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie po wycięciu DPF  przy puszczeniu gazu 

pusta puszka przez co swist słyszalny bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karasik2 napisał:

u mnie podobnie po wycięciu DPF  przy puszczeniu gazu 

pusta puszka przez co swist słyszalny bardziej

U mnie DPF jest a też tak "huczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to takie dudnienie przy przyspieszaniu? Bo u siostry sie nasilalo i wyszla szklanka i walek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, robie update. 

PO paru dniach po tym poscie pojawil sie blad DPF. No i wiadomo poszla cala seria robót:

EGR caly usuniety i usuniety z ECU. 

DPF rozwiercony 6 nawiertami i usuniety z ECU. 

Nowe hybrydowe turbo. - mechanik stwierdzil ze huczenie to padnieta turbina.

 

Po wszystkim wyzej, odlogs dalej jest....  troszke mniejszy ale jest!.

nie mam slów... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2019 o 12:30, MR KAZ napisał:

Po wszystkim wyzej, odlogs dalej jest....  troszke mniejszy ale jest!.

A może trzeba szukać przyczyny gdzieś przy powietrzu bo jak domniemam to słychać tak jak u mnie - przy puszczaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, dszymek said:

A może trzeba szukać przyczyny gdzieś przy powietrzu bo jak domniemam to słychać tak jak u mnie - przy puszczaniu gazu.

w poniedzialek stawiam gablote spowrotem do mechanika wiec zobaczymy. Dobrze mowisz, odglos slychac tylko przy puszczaniu gazu i wydaje mi sie ze jest gorszy jak auto sie nagrzeje (moge sie mylic). Mam nadzieje ze sprawa bedzie zamknieta do konca nastepnego tygodnia bo jest to juz naprawde frustrujace. 

 

Pozdrawiam, Kaz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MR KAZ napisał:

w poniedzialek stawiam gablote spowrotem do mechanika wiec zobaczymy. Dobrze mowisz, odglos slychac tylko przy puszczaniu gazu i wydaje mi sie ze jest gorszy jak auto sie nagrzeje (moge sie mylic). Mam nadzieje ze sprawa bedzie zamknieta do konca nastepnego tygodnia bo jest to juz naprawde frustrujace. 

 

Pozdrawiam, Kaz. 

Daj znać czy udało się wyeliminowac bo u mnie ta sama przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to ja mam to samo. Turbina po regeneracji w topowej firmie i przez 40k km taki dźwięk mam ;) i nic sie nie dzieje zbytnio. nie dymi ani nie bierze oleju. Oczywiście bez dpf (pusta puszka) z  dpf nie było takiego świstu., . Układ dolotowy szczelny sprawdzany i wszystko sprawne.

Jakoś podoba mi się ten dźwięk i już przywykłem do tego. Nie ma się raczej co przejmować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chmielu10 napisał:

Szczerze, to ja mam to samo. Turbina po regeneracji w topowej firmie i przez 40k km taki dźwięk mam ;) i nic sie nie dzieje zbytnio. nie dymi ani nie bierze oleju. Oczywiście bez dpf (pusta puszka) z  dpf nie było takiego świstu., . Układ dolotowy szczelny sprawdzany i wszystko sprawne.

Jakoś podoba mi się ten dźwięk i już przywykłem do tego. Nie ma się raczej co przejmować. 

Mi też zbytnio nie przeszkadza ale chcę rozwiązać problem bo nie sądzę żeby to było normalne. Tymbardziej że u mnie DPF jest na miejscu. Nie wiem jak u kolegi @MR KAZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony manifold na manifold z BKD i dalej to samo. Zbedne weze podcisnienia usuniete, dalej to samo.

 

Kontynuacja w najblizsza sobote. Dam napewno znac. 

Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/17/2019 at 2:06 AM, dszymek said:

@MR KAZ coś wiadomo już? 

jeszcze nie... :( w nast tyg oddaje auto na nowe wtryski chociaz jestem za tym ze to jednak turbo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MR KAZ napisał:

jeszcze nie... :( w nast tyg oddaje auto na nowe wtryski chociaz jestem za tym ze to jednak turbo..

No wtryski to nie mają nic z tym wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. U mnie po prostu wypięła się kostka od egr-u i zawór był cały czas w jednej pozycji. Takie hucznie miałem też jak auto gasilem. Pod kompem zero błędów i mechanicy też obstawiali turbo. Dla mnie było to dziwne bo auto jeździło i zbieralo się normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...