Treść opublikowana przez Kosa64
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Jak do tego doszedłeś ze ten zawór masz do wymiany? Jakies błędy na vcds?
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Hej, jak miałem tak ustawiony na -1.0 to bardziej trzęsło na dodatnich wartościach rowniez. Jeszcze nie sprawdzałem bo tak u mnie grzeje ze nie da rady wyjsc na zewnątrz ( w cieniu 36st)
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Czy takie paremtry ciśnienia paliwa sa w porzadku?
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Nie u mnie to o obojetne po prostu jak sie nagrzeje silnik po dluzej jeździe to zaczyna glupawki dostawać i drga ?
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Proponowałeś mi wtryski Ok zgodzę ale widzisz kolega wyzej dał do regeneracji i nic z tego nie wyszło czyli kasa w błoto, dlatego zaczynam od najmniej kosztownych usterkach jesli to nie pomoze nic nie bede z tym robił uznam ze tak ma byc. Nie musisz sie od razu gniewać kazdy tu respektuje twoja pomoc. Pozdawiam
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Wczoraj czyściłem przepustnice i egr był troche zasyfiony ale nie duzo przeczyscilem ładnie jak z fabryki, założyłem i po przejechaniu 100km zauważyłem ze mniej drga choc dalej to występuje. Zauwazylem rowniez ze poprzedni właściciel przy wymianie rozrządu wymienili pasek wielorowkowy na długość 1583mm a ma byc 1580mm. Czekam na przesyłkę bo zamówiłem ten pasek napinacz (skacze troche) i rolke prowadząca. Jak to nie pomoze to po prostu koncze z szukaniem przyczyny bo musiał pol auta wymienic a nie mam na to ochoty ani pieniędzy ? O rezultatach poinformuje na forum gdy założę?
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
A jak to spr? Co trzeba demontować?
-
Czyszczenie zaworu EGR i przepustnicy w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Ten sąsiad ma na imie Janusz czy Mirek? ???
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
A jak to sprawdzić ktory wyrysk pada? To fakt napinacz nie pracuje równo, on tez moze powodować drganie? Przy wciśniętym sprzęgle bujanie nie ustępuje
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Witam ponownie (niestety) bo znów z problemem drgania silnika. Problem pojawia sie za rozgrzanym silniku jest wyczuwalne szczególnie gdy na biegu jałowym dodam gazu w przedziale 1100 -1500 obr/min. Zaczyna wtedy bardziej drgać całym samochodem. Zauważyłem rowniez ze gdy wcisnę delikatnie pedał sprzęgła zaczyna on strasznie wibrować. Czy to normalne? A i gdy dodam lekko gaz i szybko puszczę to trzęsie jednorazowo mocniej buda. Czy to moze byc wina zle zamontowanego kompletu koła dwumasowego? Jeżdżę na nowym komplecie 3000 km. Dodaje jeszcze filmik z charakterystycznym cykaniem (trytyyty) slychac to w tle. Co to może być? Drga karoseria tak jak na filmiku ręka z tel przy karoseri. Prosze o porady
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Mamy to koledzy po 3 h spędzonych przy aucie w koncu ustawiłem ten wałek na wartość 0.04 czyli prawie idealnie i efekt tej pracy jest bardzo zadowalający bo juz tak nie buja jak na filmiku. Sa drgniecia ale to naprawde minimalne prawie niewyczuwalne takze tym ktorzy maja podobny problem polecam najpierw ustawić ten kat synchronizacji. Dziekuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc ?
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Dzwoniłem do mechanika i pow mi ze ta pompa wysokiego ciśnienia nie musi byc ustawiona wazny Jeste Alek to teraz juz zgłupiałem kto prawde mowi
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Czyli do tego zabiegu musze posiadać blokady?
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Musze sobie sam radzić bo jestem we Francji a tu komuś cos zlecić to jest istna masakra. A o co chodzi z tym jednym wałkiem?
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Jak to ustawić? Mozesz mi podac instrukcje krok po kroku. To moj pierwszy w zyciu diesel i pierwsze audi a tu juz takie niespodzianki ze mnie zniechęca do wszystkiego
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
No wiec sytuacja wyglada tak. Byłem teraz z komputerem w aucie nie bujali nic ( temp silnika około 60st) spr auto scan zero błędów. Zrobiłem tez screeny wtrysków i rozrządu i co z tego wynika bo ja tego nie rozumie
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Jestem po trasie 2200 km jedzie bardzo ładnie średnia prędkość 150km/h nic nie szarpie, ładnie przyspiesza itp. Nie mam pojęcia ani pomysłów ręce opadają Jak sie sprawdza te wtryski na vcds? Jakie maja byc wartości?
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
A to nie jest tak ze widac stan tych poduszek przy rozbieraniu dwumasy? Bo jak widac to raczej mechanik by mi pow o ich złym stanie. Zawór egr nigdy nie czyszcilem mam auto dopiero 2 miesiące a tu takie problemu przy kupnie zero takich objawów. Nie wiem co nagle sie stalo
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Przed dwumasa tez tak było ale troche mniej teraz to jest masakra silnik chodzi jak by płynął na wodzie po duzy falach. Błędów na vcds nie ma zadnych
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Witam, mam poważny i zaraz irytujący problem z silnikiem. Problem polega na bujaniu silnikiem na biegu jałowym na rozgrzanym silniku. Gdy jest zimny nie ma tego problemu. Drganie jest przenoszone na cały samochod i jest tak mocne ze nawet mna delikatnie buja. Jestem świeżo po wymianie kompletu dwumasy. Proszę o pomoc. Link do filmu przedstawiające ten problem 9AB572DA-7741-4947-AF9E-199886F99711.MOV
-
Stukanie rolki napinacza paska [CAGA]
Jakie firmy polecacie?
-
Stukanie rolki napinacza paska [CAGA]
Problem jest taki jak tu tylko mi troche mniej drga ta rolka. podpinalem pod kompa nie ma błędów. Orientuje sie ktos ile za wymianę powinien wziac mechanik? I konieczne jest ściągnięcie zderzaka do wymiany?
-
Stukanie rolki napinacza paska [CAGA]
Nikt nic nie wie na ten temat?
-
Stukanie rolki napinacza paska [CAGA]
Witam, jadąc na urlop do pl po trasie 2200km pojawiły mi sie stuki na biegu jałowym jak i podczaszy jazdy z okolic napinacza paska wielorowkowego. Stuki przenoszą sie na karoserie i wywołują nierugalrne zatrzęsienia całym autem. Czy to skutkuje czyms poważnym. Można tak jezdzic bo mechanika mam dopiero za 2 tyg a nie chce isc do innego na szybko. Do tego pojawił sie check engine. Ktoś pomoże? Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam jestem z Rzeszowa ale aktualnie mieszkam i pracuje we Francji. Posiadam Audi A4 B8 Avant. Jest to obecnie mój drugi samochód i nigdy bym nie pomyślał, że kupie Audi, ponieważ swoje BMW mam 6 lat i sie jakoś przywiązałem ale gdy wsiadłem do Audi świat sie zatrzymał ?. Przeglądałem forum już dłuższą chwilę aż w końcu postanowiłem sie zarejestrować i być na bieżąco z wami audi maniakami. Pozdrawiam Serdecznie ?