Treść opublikowana przez ZerOFXP
-
Kontrolka akumulator
Witam, mam "mały problem" jestem obecnie w trasie i auto odmawia mi współpracy jakieś 30km temu zapaliła mi się kontrolka akumulatora po 10km zgasła i pojawiła się znów jednak po kilku km spadły obroty i zapaliły się wszystkie kontrolki jak przy odpalaniu a włącznik gazu zaczął wydawać dźwięk. Przy próbie jego odpalenia zachowuje się jakby w ogóle nie miał prądu zaś po zdjęciu klemy z aku na 5min auto odpala z paląca się kontrolka jednak po chwili znów to samo
-
świecący katalizator
przed jego wymianą poszukałem przyczyny i odnalazłem pękniętą cewkę. Po wymianie auto pięknie odpaliło, pochodziło z 5min dodałem gazu a tu brak mocy i falowanie.
-
świecący katalizator
Witam, mam taki problem jadąc dziś autem w pewnym momencie stojąc na światłach zaczęło im trząść. Po przejechaniu kilku km doszły problemy z ruszaniem i mocą, zjechałem żeby zobaczyć co pod maską był już wieczór i nie wziąłem latarki jak się okazało nie była potrzebna ponieważ komorę silnika oświetlał mi katalizator który był cały czerwony od strony wydechu. Jak sobie poradzić z tym problemem? pozdrawiam
-
Plastiki podsufitki
Nie, no chyba ze juz jest odklejony.
-
Tłusta szyba od środka
Ja zawsze pierw czyszcze IPA a potem cos do szyb
- Jasny dym
-
Ślady po ptasich odchodach, sokach z wiśni itp. Czym usunąć? Jak dbać o ceramikę?
a lakier nie ma bezbarwnego?
- Jasny dym
-
Znaczniki rozrządu
Wlasnie chodzi o ten dolny czy jest na jakies oslonie bo musze spojrzec a nie wiem czy bede musial demontowac caly przod chlodnice itd
-
Znaczniki rozrządu
Witam, mam takie szybkie pytanie gdzie znajdę znaczniki do ustawienia rozrządu w 1.6 ALZ ?szczególnie chodzi o dolny może jakieś foto
-
Jasny dym
Witam, dziś jadąc autem zauważyłem duży obłok dymu za mną po chwili spadek mocy a następnie przy wciśnięciu sprzęgła zgasł. Po ponownym odpaleniu z wydechu dużo błękitnego dymu chwilę po tym trochę bielszy a przy podejściu do rury smród nie do wytrzymania. Sam silnik pracuje nierówno. Auto miało 20tys km temu mały remont silnika. Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale 2dni temu w trasie auto nagle straciło moc i chodzilo jak traktor, gałka zmiany biegów latała prawo lewo, szukając na szybko przyczyny wyłączyłem LPG i wszystkie problemy znikly więc zostawiłem sprawę z myślą że to zwykła regulacja. Gdzie zacząć poszukiwania przyczyny? Auto to a4 b6 1.6 alz 2003r
-
Jak podłączyć radio
Witam, zakupiłem radio Sony DSXa410bt w zestawie znajdowałala się kostka po wyjęciu starego sprzętu podłączyłem ja lecz radio bez śladu życia próbowałeem zamieniać żółty z czerwonym itd czy muszę zmieniać coś jeszcze by zagrało?
-
Moja bestyjka skromne 1.9 Tdi
nie mogę już patrzeć na tą zniszczoną powłokę, przez kilka lat pracy wiecznie słyszałem od klientów audi "może Pan coś zrobić z tą gumą" aż przyszło mi samemu z tym walczyć. Pytam bo boje się że narobię gorszego syfu jak w poprzednim aucie bo tam farba działała jak jakiś magnez na brud, otarcia itd najlepiej żeby tego nie dotykać to było jak nowe ale tam używałem jakieś innej poleconej farby również do zderzaków
-
Moja bestyjka skromne 1.9 Tdi
i jak z tym malowanym tunelem, taka farba szybciej się nie brudzi ? kiedyś malowałem kilka plastików w passacie i co ręką dotknąć to ślady zostawały i co chwila do czyszczenia bo zastanawiam się nad malowaniem mojego
-
Po postoju nie odpala...
miałem tak jak opisujesz potem doszło szarpanie i raz odpalał a innym razem nie bez żadnej reguły. tak jakby chciał a nie mógł dopóki się nie śpieszyłem i piłowałem aż zapalil mi się dolot no i remont silnika ale to inna bajka. Po naprawie dalej problem ale okazał się nim byc czujnik położenia wałka rozrządu a przynajmniej po usunięciu awarii na razie mam spokój
-
Po postoju nie odpala...
a szarpie casem podczas jazdy?
-
Czy felga pasuje
Witam, mam takie pytanie ponieważ wyjechałem i na szybko wrzuciłem jakieś koło zapasowe (chyba od passata) nie patrząc czy w ogóle pasuje. Dane z felgi ET45 6JX 15H2 auto to a4 b6 kombi
-
Szarpanie obroty
remont głowicy z wymianą pierscieni i panewek korbowodowych + trochę z osprzętu w tym kable zapłonowe i świece. Jedyny bład jaki mi wywalało to czujnik polozenia walka rozrządu wymieniłem ale błąd pozostał i po kasowaniu wracał
-
Szarpanie obroty
Dochodzi jeszcze do tego sporadycznie problem z odpaleniem. Przed remontem robił to wszystko częściej teraz troszkę mniej
-
Szarpanie obroty
Witam, gdzie moge szukać przyczyny latających obrotów? podczas jazdy autem czasem zdarza mu się nagle szarpnąć a wskazówka obrotomierza lata o 1tys w górę i w dół po chwili przestaje , podczas gdy stoje gaśnie silnik. Zdarza się że przy ostrym przyśpieszeniu też szarpnie . Robi tak w gazie i benzynie
-
Zderzenie z łosiem - Czy warto to naprawiać?
Dachu się nie wyklepie, będzie trzeba nowy ... a chyba nikt nie chciałby dachowania w czymś takim, po czasie będzie korozja... po takich naprawach to giełda a nie trzymać dla siebie taką budowlę
-
Skradzione
może stoi na parkingu policyjnym, po kradzieży busa w rodzinie przypadkiem został zauważony na takim parkingu po tygodniu bez informacji o jego odnalezieniu
-
Zderzenie z łosiem - Czy warto to naprawiać?
Złom, takiego dachu się nie klepie no chyba że potem tynk i cekol do wyrównania słupek pewnie też krzywy
-
Lakier matowy na felgach
ADBL Vampire deironizer ma neutralne pH
-
pytanie odnośnie uszczelki pod głowice i pierscieni
dałem uszczelkę Victor Reintz, pierścienie i panewki korbowodowe Kolbenschmidt. Całkowity remont silnika zamknął mi się w 2500zł głowica prawie jak nowa. za 3 dni pierwsze uruchomienie. Remont miał jeszcze chwile poczekać ale pewnego dnia przy odpalaniu zobaczylem dym z pod maski szybko okazało się ze pali się cała obudowa filtra powietrza. Na szczęście szybkie jego wyrwanie oszczędziło auto . Mm teraz nadzieję że trochę pojeździ