Treść opublikowana przez WunZUU
-
A4 b6 1.8T quattro, pokazuje 0km zasięgu po zatankowaniu
Dobra, rozwiązałem zagadkę! Problem jest następujący - kiedy jest instalacja gazowa i jedziemy na gazie to paliwa nie ubywa, jednak jeśli spadnie poniżej pierwszej białej kreski to uruchamia się jakieś "Zabezpieczenie?", które odejmuje zasięg paliwa, nawet jeśli na nim nie jedziemy! Po zatankowaniu powyżej pierwszej białej kreski wraca do normy. Jednak w tym przypadku kiedy paliwo było - około 10 litrów to skrypt odejmował zasięg i zostało 30km kiedy ciągle było jeżdżone na gazie. podczas odłączenia akumulatora komputer zapamiętał ilość kilometrów do przejechania i po podłączeniu przestawił wartości tak, że pokazywało zasięg 30km podczas gdy w baku było ponad 8 litrów. Po dotankowaniu paliwa poziom podnosi się tylko o to co dolaliśmy! Żeby rozwiązać problem wystarczy zatankować ~ 20 -25 litrów paliwa i odłączyć akumulator, albo jak ktoś woli bezpiecznik od zegarów na jakieś 10 minut i po ponownym zapłonie pokaże poprawny stan paliwa.
-
A4 b6 1.8T quattro, pokazuje 0km zasięgu po zatankowaniu
Witajcie, znów mam kolejny problem. Teraz ze wskaźnikiem paliwa, a mianowicie zazwyczaj było tak, że jak wskazówka zeszła poniżej ostatniej białej kreski to leciało do zera bardzo szybko natomiast po zatankowaniu za około 50 zł wracało do normy. Obecnie po wymianie termostatu i odpięciu akumulatora pokazywało mi stan 10km i spadło do 0km. Pojechałem i zatankowałem za 50zł wiedząc, że w zbiorniku jest jeszcze z 8 litrów paliwa. Ale ku mojemu zdziwieniu wskazówka podniosła się tylko o zasięg 40km i ciągle jadąc na gazie znów spadła do obecnie 10km przez 50 minut... Na licznikach błędu brak, test przechodzą poprawnie. Poniżej daje zdjęcie z vaga, który pokazuje 20l w zbiorniku. Jedyny pomysł jaki mam to zatankować więcej paliwa, ale czy to coś zmieni?
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
okej a ma znaczenie czy silnik był uruchamiany dzisiaj? Jeszcze jest w miarę ciepły
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
Jak dokładnie mam to sprawdzić?
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
Kupiłem z zalanym valvoline 10w40, niedługo będę zmieniał na coś lepszego 5w40
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
I ktoś ma jakiś pomysł? Dzisiaj też brak błędu.
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
Nie błedu po 10km nie było
-
a4 b6 1.8T Silnik długo się nagrzewa i szybko traci temperaturę
Czyli rozumiem termostat się nie domyka ;/
-
a4 b6 1.8T Silnik długo się nagrzewa i szybko traci temperaturę
Dzięki za konkrety, w pierwszym okienku temperatura rosła do 90 stopni, w drugim po woli też rosła w górę, ale dużo wolniej i dłużej w trzecim ciągle do momentu 95 stopni na silniku było 3,9% i się nie zmieniało. Po osiągnięciu 90 stopni na silniku temperatura w drugim okienku zaczęła szybciej rosnąć. Czyli termostat się nie domyka - dobrze rozumiem?
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
Dobra logi 90+93 podczas spokojnej jazdy ok. 6km - silnik zimny, gaz włączony Malone Tuning Log Viewer LOG.MALONETUNING.COM
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
Okej, to jutro podeślę logi (: Dzięki za pomoc
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
Ten błąd pojawił się po raz pierwszy, wcześniej około miesiąc temu był jeszcze jeden błąd P0011 i po skasowaniu nie wrócił - olej ma 6tyś km przejechane. Przez jaki czas robić logi grupy 90+93 i czy na nagrzanym silniku czy nie, bo mam rozwalony termostat i puszcza od razu na pełen obieg.
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
A jakie powinny być to zaraz sprawdzę?
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
Okej, a jeśli hipotetycznie winne jest cokolwiek innego niż napinacz, bo generalnie jeśli przestawione by były wałki to po każdym odpaleniu powinien być błąd, a tak nie jest, czyli może problem jest w czujniku położenia wałka ten z tyłu silnika albo w tym drugim czujniku wałka tyle że z przodu za obudową rozrządu czyli tam czujnik halla czy coś takiego
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
Oryginalny z tego co wiem, chyba nie był zmieniany. Problem jest w tym że nie uderza o pokrywę zaworów, nie hałasuje poza tym klekotem po odpaleniu na zimnym, ale nie wiem co wydaje ten klekot. Chcę wyeliminować jak najwięcej, żeby nie płacić za wymianę napinacza jeśli jeszcze jest sprawny
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
Siema, dziś wpiąłem vaga i pojawiły mi się dwa błędy: 2 Znalezione: 16395 - Bank 1: Camshaft A (Intake): Retard Setpoint not Reached (Over-Advanced) P0011 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent 16825 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow P0441 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent Niepokoi mnie tylko błąd tego wałka rozrządu. Sprawa wygląda tak - jak jest zimno po dopaleniu przez około 2 sekundy słychać lekkie klekotanie, potem znika. Ponadto nieraz ma problem z odpaleniem za pierwszym razem - falują obroty i szybko gaśnie, przy drugim odpaleniu jest okej (możliwe że wtryski puszczają gaz). Nie dzieje się tak za każdym razem (co jakiś czas) Dodatkowo co jakiś czas po odpaleniu falują obroty i po jakiś 30 -40 sekundach wraca do normy. Raz wyskoczył błąd nastawnika rozrządu i po skasowaniu już nie wrócił. Chciałbym dowiedzieć się czego to może być wina, czy napinacza rozrządu albo jakiś czujnik? Może położenia wału (słyszałem że też może dawać takie błędy) lub jaskiś inny, źle ustawione wałki? Co mogę sprawdzić, proszę o pomoc.
-
a4 b6 1.8T Silnik długo się nagrzewa i szybko traci temperaturę
Sory, że dopiero teraz, ale nie miałem czasu wcześniej. Temperatura na licznikach jest taka sama jak ta w silniku, sprawdziłem do 60 stopni. Chłodnica na górze oraz przewód są ciepłe.
-
a4 b6 1.8T Silnik długo się nagrzewa i szybko traci temperaturę
Okej, to w takim razie jutro dam znać jak z temperaturą na czujnikach
-
a4 b6 1.8T Silnik długo się nagrzewa i szybko traci temperaturę
Okej teraz zrozumiałem metodę działania jutro sprawdzę temperatury. Jeszcze wrócę do tej klimatyzacji co pisałem, że nie była nabita to po odpaleniu wentylatory nie chodziły do momentu złapania 90 stopni, a dzisiaj odpalając samochód włączył się od razu wentylator pomimo że nie był silnik nagrzany, ale podejrzewam, że to przez klimatyzację, która tu jest zawsze włączona.
-
a4 b6 1.8T Silnik długo się nagrzewa i szybko traci temperaturę
A jakie są to czujniki? Bo wiem, że koło głowicy są dwa czujniki w jednym - 4piny oraz na wężu powrotnym z chłodnicy jeden - 2pniy. Oraz czy przypadkiem te czujniki g2 oraz g62 nie są tym jednym podwójnym czujnikiem? Bo niektórzy piszą, że temperatura ma się pokrywać, a inni że nie. Czyta się to w w blokach silnik grupa 007 oraz instruments grupa 003 zgadza się? Bo jutro z rana chcę podpiąć vcds.
-
a4 b6 1.8T Silnik długo się nagrzewa i szybko traci temperaturę
Witam, mam problem i raczej winny jest termostat, ale chcę mieć 100% pewności. Sytuacja wygląda tak, że gdy było ciepło - lato (testowałem wentylatory, klima była wtedy pusta) wszystko działało fajnie, silnik łapał na postoju 90 stopni, po nagrzaniu wentylatorki się załączały. Tak było jakieś 2 miesiące temu, obecnie gdy temperatura jest niska okolice 0 stopni silnik strasznie długo się nagrzewa. Minimum 10km (droga 5km miasto + 5km prosto) aby silnik złapał te 90 stopni. Po zatrzymaniu się bardzo szybko spada temperatura do 75 stopni. Teraz mam prośbę, jak sprawdzić czy to nie wina czujników? Chcę mieć pewność że to termostat. Z góry dzięki za pomoc.
-
Regulacja drzwi a4 b6
Jesteś wielki ? Udało się i jest lux. Warto mieć spinki podczas zdejmowania, bo bardzo łatwo się psują. Ja wymieniłem chyba z 7 spinek. Dzięki raz jeszcze.
-
Regulacja drzwi a4 b6
Tak obejrzałem już, może uda się wszystko poskładać jak było
-
Regulacja drzwi a4 b6
No teraz widać, że odstaje. Dzięki za pomoc ?
-
Regulacja drzwi a4 b6
Czyli trzeba rozbierać, znajdę jak zdemontować boczek i spróbuję jakoś to założyć