Treść opublikowana przez Marianset
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
Temat stary jak opowieści Kopaczowej o ludziach rzucających kamieniami w dinozaury . Ale może to komuś sie przyda . Nic odkrywczego swój ułamany zawias zrobiłem również na śrubę wklejąną dwuskladnikowym klejem . Ale o co mi chodzi tłoczek próbowałem i czyścić na glanc tak aby łatwo się poruszał i smarowałem wazeliną techniczną i robiłem nawiecenie dwóch otworków w uszczelce . Problem był cały czas ten sam zasysał się jak cholera. Był problem z otwarciem i problem z zamknięciem . Podeszłem do tematu jak nie ogniem to go wodą, mianowicie skoro na pośliz nie chodzi to dawaj mu na sucho sypnąłem trochę Pudru (talku)i jak ręką odjął płynnie się i otwiera i zamyka. 4 miesiące zero problemu i żadnej utraty sprawności otwierania . Może to się sprawdzi .
-
Ubytek płynu chłodniczego 3.0tdi - po naprawie - chłodnica EGR
W głowe się zachodze jak częsci wyniosły ciebie około 2000 ? Mam 3.0 TDI CCWA 2011 I w ASO za zarów EGR krzykneli mi 1400 brutto a za chłodniczke 3000 brutto , a gdzie tu jeszcze te dodatki uszczelniacze etc. Zaczyna mi ubywać płynu chłodzzącego jakieś 0.5 na 2000km i raz przy okazji zczytałem z kompa błąd EGR nie wydajny, Nie zabardzo wiem gdzie zacząć szukać lub jakiego mechanika odwiedzić? Bo tacy co hamulce wymieniają to co drugi róg. Lubelskie ? ktoś kogoś może polecić ?
-
Podskakujce/Pulsujace obroty A4 B6
Panowie szukam odpowiedzi na nurtujaca mnie sprawe . Podczas jazdy czuć że obroty silnika podskakuja/Pulsuja . Widać to na filmiku czuć też takie szarpanie . Najbardziej odczuwalne przy predkosci do 70km/h przy wyższych tego nie czuje , jadac bez dodawania gazu nie robi tego . Na komuterze pokazuje mi błedy: AVJ.lbl Oznaczenie elementu SW: 8E0 909 518 N HW: 8E0 909 018 Komponent: 1.8L R4/5VT G 0001 Kodowanie: 0011581 Kod serwisu: WSC 14391 409 411430 VCID: 3B7582EB7965A9978C-5178 2 - ilosc znalezionych bledu. Oto one: 17700 - Termostat zaprogramowanego chłodzenia silnika (F265) P1292 - 004 - przerwa - Sporadyczny 18010 - Zasilanie napięciowe zacisku 30 P1602 - 002 - Napięcie za niskie - Sporadyczny Kody gotowosci: 0000 0000 Z czego pierwszy z termostatem miałem juz przed wymiana a drugi to jakiś nowy. Dopiero co wymieniony miałem napinacz łancucha z łancuchem. WhatsApp Video 2021-01-14 at 19.25.11.mp4
-
Oswietlenie bagaznika A4 B6
i nie uzywam polskich znakow bo mam DE system operacyjny nie zadne lenistwo ..
-
Oswietlenie bagaznika A4 B6
Nie wiem jak sie sprawdza polaczenie masowe ale znalazlem zimny lut w przelaczniku wiec jutro bede sprawdzac czy to byl winowajca . FIS pokazuje prawidlowo . co jeszcze zauwazylem to nie mam swiatla na czerwonej lamce klapy bagaznika od dawna ale nie wiazalem tych dwoch sytuacji ..
-
Oswietlenie bagaznika A4 B6
Panowie zapytanie. Oswietlenie bagaznika dziala mi w kratke raz normalnie raz mruga raz nic sie nie swieci. I mowie tu o normalej lampce bez zadnych ledow czy cos takiego. Sprawdzilem napiecie jakie trafia na piny zarowek i tak : w pozycji swieci przy otwieraniu klapy mam napiecie okolo 9V w pozycji swieci caly czas jest lekko ponad 12V.. Szukac winy w samej lampce i ja wymienic czy gdies w okablowaniu ? Mial juz moze ktos takie cuda ?
-
Pękniete osłony wahacza dolnego prostego
Panowie z zapytaniem, nie znalazem odpowiedzi po postach lub uzywam nieodpowiednich slow kluczowych wyszukujac. Czy jest cos takiego jak zestaw naprawczy tej gumy oslaniajacej przegub ? Nie mam zadnych luzow , wahacz sprawny ale na przegladzie nie przejdzie poniewaz ta oslona jest peknieta najwyrazniej kluczem oparlem przy wymianie poloski. Audi A4 B6 1.8T 2001 8E5
-
Podłączenie na nowo kostek radia
Muskel mam jedno po pytanie .... Wszystko podłaczone gra z każdej strony ale....... sygnał radiowy powiedziałbym ze jest słabszej jakosci . Objawia sie lekkimi trzaskami . Co jest zabawne dzisiaj to zauwazylem ze jak otworze klape bagaznika to sygnal sie wzmacnia tzn .. gra glosniej bez chrypania i wyraźniej . i mam na myśli tylko otworzenie zamka bagażnika bez koniecznosci pełnego otwarcia .. zamykam i od razu głośność o połowe w dół i czasem chrypanie .... Stąpają po ziemi tacy co z takimi anomaliami sie juz spotkali ? czy winy dopatrywać sie w tym separatorze antenowym (wzmaczniaczu) i go wymienic .
-
Podłączenie na nowo kostek radia
Kable swoja droga juz podłączyłem radio odpalilem gra tył gra woofer. Dżisys zupełnie inny dźwięk jak wszystko gra. Także głębokie ukłony dla ciebie Muskel1.
-
Podłączenie na nowo kostek radia
Czy dobeze mniemam ze ten kabele remote idacy z radia mogę wypiac z kostki iso laczacej sie z niebieskim i w jego miejsce wpiąć ten z anteny? Czy remote musi tez dostawac sygnal z niebieskiego?
-
Podłączenie na nowo kostek radia
Tego Pioniera podpinam.. Obecnie oczywiscie wszystko grało nanprzednich głośnikach. Jedyne co rzuca mi sie w oczy to ze + pp zapłonie jest kradziony z klimatronika.
-
Podłączenie na nowo kostek radia
Bogatszy juz o okablowanie które dopiero do mnie doszło po wpinałem wedle twojego zdjęcia. Czy te kable pomarańcz-fiolet oraz pomarańcz - brąz beda mi do czegoś potrzebne? Bo na zdjeciu tez widać ze w tej sklepowej kostce tylko 4 gniazda beda używane. Dodatkowe pytanie separator Antenowy ma ten niebieski kabelk.. Z czym go sie je? Podłącza, żeni?
-
Podłączenie na nowo kostek radia
Dzięki.. Jutro zerkne jak bede grzebać... Czyli ta żółta 6cio pinowka co mi sprzedawca polecal to jaby ta?
-
Podłączenie na nowo kostek radia
-
Podłączenie na nowo kostek radia
-
Podłączenie na nowo kostek radia
Czyli co mozliwe ze gdzies tam jest jeszcze inny peczek kabli do znalezienia ?
-
Podłączenie na nowo kostek radia
To nie moje zdjecie . jedynie znalezione w necie ... Bralem pod uwage ta szeroka wtyczke ale kolory kabli sie nie zgadzaja bo tu widze jakis czerwony . a u mnie sa : dwa brazowe dwa biale pomaranczowy i zielony
-
Podłączenie na nowo kostek radia
Plus standardowe gniazdo anteny. Wiecej niby nei widzialem , ale reki nie dam uciac. Jutro jeszcze raz zerkne ..
-
Podłączenie na nowo kostek radia
taki wlasnie adapter chce kupic ale mniemam ze adapter jest pod oryginalne kosci , a tej u mnie nie ma wiec musze ja dokupic aby mi pasowala do adaptera . Zamowilem juz ten adapter : Audi A3 A4 A6 A8 TT tylne głośniki NAJLEPSZY m001 7681835527 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro za 39,99 zł - Audi A3 A4 A6 A8 TT tylne głośniki NAJLEPSZY m001 (7681835527). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! i separator antenowy .. Nie wiem jak ta wtyczka wyglada zeby nawet szukac schematu
-
Podłączenie na nowo kostek radia
Audi A4B6 Avant 2002 Panowie dorzuce sie z zapytaniem ... Kupilem Auto z nie dzialajacymi tylnymi glosnikami Radio Pioniera. Po wyjeciu radia widze jednej wtyczki brak -ucieta a kable chulaj dusza.. Pytanie jak ona wygladala i ktory pin gdzie siedzial ? chce dokupic adapter aby to ruszylo i wszystko zagralo. Gosc ze sklepu z adapterami podeslal screen tego zoltego mini ISO ze niby to mi brakuje ale ni jak nie pasuje mi to . u mnie 7 kabli a tu 6, poza tym gdze to wpiac potem .
-
[B6 AVF] GJA multitronik naprawa sterownika - VAG błąd 17090
Ok po dzisiejszym gmerabiu potrzebuje podpowiedzi.. W skrzyni FSD mam stały błąd od ponad roku ( nie ja bylem użytkownikiem) miesiac temu samochód nabylem. 17090 Czujnik trybu pracy PND ( F125) P0706 niezrozumialy sygnal. Samochod jezdzil normalnie problem byl z przejsciem z biegu P na R... Bieg wyskakiwał.. Ale z N na R działał i tak poprzedni właściciel jezdzil ten rok. Misiac temu nabylem od niego ten samochód, przyjechalem do siebie i od tygodnia samochod stoi na podnośniku.. Dzisiaj chciałem w VCDS podejrzec co widzi sterownik a co jest wrzucone gałką. ( skrzynia>bloki pomiarowe). I tak przy P> R czuc bylo kopnięcie na pedale hamulca to samo na N yo samo na D.. Ale najbardziej zaskoczyl mnie powrót na P.. Cholerny zgrzyt jakby cos chcialo zaskoczyć a nie mogło... Po dwoch zgrzytach wbiło P.. Teraz sie zastanawiam co zmieniłem ze skrzynia rok pracowala z błędem a dzisiaj taka hopla.. Wczoraj jedynie zdemotnowalem ten Panel zmiany biegów ( kolega zasugerowal mi ze byc moze tam jest problem blednego sygnaly wysylanego do sterownika..) Suwak w panelu przesuwając palcem jedynie zmienia podswietlenie biegu na panelu skrzyni.. Na Fisie nic... Czy ten Panel faktycznie ma jakis związek z dzisiejszym zgrzytem wskoku na P czy to tylko przypadek.. I czy ten zgrzyt znaczy ze juz nie mam co do sterownika zaglądać bo pozamiatane?
-
[B6 AVF] GJA multitronik naprawa sterownika - VAG błąd 17090
Czyli w moim A4 B6 moge bez problemu wymienic sterownik skrzyni na jakąś uzywke i zostaje tylko adaptacja do zrobienia?
-
[B6 AVF] GJA multitronik naprawa sterownika - VAG błąd 17090
Uwaga Grzeje kotleta Jak wygląda procedura wymiany sterownika na Nowy używany ... Jestem przed naprawą swojego AVJ i zakładam wszelkie scenariusze łącznie z uwaleniem lutów .. Teoretycznie mam sterownik który po nie udanej naprawie może służyć jako przycisk do papieru. Kupuje używkę (oczywiście kalkuluje ryzyko zakupienia takiego z krótkim żywotem) ale czysto teoretycznie ... Mniemam że sterownik ma CP wiec wizyta w ASO (pewnie chodzi o zawieźć Auto na lawecie) ASO zdejmuje CP inkasuje 400pln i od razu zrobi adaptacje nowego starego sterownika i po tym zabiegu wyjeżdża bolid z ASO o własnych siłach ? Czytałem bodajże o firmach które oferują usługę kopiowania wsadu ze starego sterownika i przeniesiniu na nowy . Mniej wiecej tak to by wyglądało czy coś pomiędzy... Zapewne w kwocie naprawy walnąłem sie o jedno zero ...
-
Jaki Olej do skrzyni multitronic a4 b7 BDG 2.5Tdi
Pytanie mam odnośnie ilości oleju .. Czy jeśli chce spuścić oliwe otworzyc dekiel wymontować sterownik a potem wszszystko spowrotem złożyć . to jest to pełne napełnienie 7l czy takie jak przy wymianie 4,5-5L... metodycznie coś mi podpowiada żeby poprostu sprawdzić ile sie zlało i tyle samo dolać .. oczywiście z zachowaniem przelewu.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Tył mam wentylowane.. Nie wiem tylko jak duze znaczenie mają wymiary wysokość? Poniewaz na stronach po podaniu modelu auta wyskakuja mi tarcze rowniez 330 ale juz różnica w wysokości ich idzie w milimetry.. I to samo z klockami