Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie na nowo kostek radia


Bolek420

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nowy na forum lecz Audi już trzecie prawie z kolei, później napisze post powitalny teraz mam gorszy problem, przerzuciłem się z galanta spowrotem do A4 b5 lecz dla odmiany diesel na starej pompie 110km w avancie, no i podczas oględzin radia nie udało mi się uruchomić, kupiłem wróciłem do domu i przyszła pora żeby zrobić najważniejsza rzecz w środku auta radio, wyciągnąłem je i to co tam zobaczyłem jest godne kryminału, żadnej oryginalnej kostki, wszystko równo ucięte i poodlaczane jakieś kostki które wgl nie miały się do niczego, dopiero po zamianie kabli radio się uruchomilo no ale nie mogę w tym chaosie znalesc nawet dwóch przednich głośników żeby coś grało, mam ori tube w boczku w bagażniku więc potrzebuje pełnego schematu żeby podpiąć ten fix na tylne głośniki i tube, no ale nie wiem co do czego, przeglądałem zdjęcia tych kostek i na żadnej nie zgadzały się moje kolory, wiec odrazu je wam tu podam a ja mam ogromną nadzieję że ktoś mi pomoże bo nie jestem w stanie tego sam ogarnąć, nawet boczki ściągałem żeby zobaczyć czy na pewno są głośniki ?. Tutaj lista moich kolorów, z góry ogromne dzięki za pomoc

2x szary

Biało czarny

Biało niebieski

Szaro niebieski

Czerwono zolty

Niebiesko zielony

Szaro niebieski

Zolty

Niebiesko czerwony

Brązowo czerwony gruby

Biały

Szaro czerwony

Biały

Szary

Czerwono brązowy

Brązowy gruby

Szary

Czerwony

Czerwono niebieski gruby

Czerwono niebieski 

I zdjęcie co zobaczyłem ??

 

IMG_20200802_210645.jpg

Edytowane przez Bolek420
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak, aczkolwiek nie mam żadnej nalepki bose na boczkach i gdziekolwiek, ale tuba w bagażniku 100% oryginał bo widzialem na necie już fotki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być pewność na 100% czy Bose czy nie bo Bose miało inne okablowanie. Były też oryginalne subwoofery Nokia montowane. Odkręć ten sub i zobacz co na nim pisze. Bose ma na czarnej obudowie wytłoczone "Bose"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcia w ogłoszeniu jak wygląda sub Bose. Ma charekterystyczną zieloną naklejke z napisem Bose i na czarnej obudowie też wytłoczony napis Bose

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bose-soundanlage-ais-einen-audi-a4-b5-avant/1465544580-223-7106?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

 

Jakie Radio tam siedzi? 

Jak dasz rade zrób zdjęcie tej naklejki na wiązce. Powinien tam byc nr. części widoczny. Może pomoże to w szukaniu odpowiedniej wiązki. 

20200802_232340.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest data pierwszej rejestracj? W planach instalacji do B5 były wiązki do do produkcji listopa 96 i od listopada 96 były inne wiązki do Bose.

Dziwne tylko że nie masz maskownic na głośnikach z napisem Bose. Albo tapicerka była wymieniana i pod nią siedza głośniki Bose albo ktoś dołożył subwoofer bose (i nie wiadomo czy to ruszy) Masz wzmacniacz Bose z tyłu?

Trzeba poszukać kogoś kto ma tą samą wiązkę przy radiu 8D9971733H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed listopadem, no też mnie dziwi że nie ma napisów, zdejmę boczek dzisiaj z przodu i zobaczę jakie głośniki są, i poogladam ta tube czy gdzieś to podłączone jest wgl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprościej bedzie poprosić w tym dziale:

kolegę @Dev o sprawdzenie po VINie jakie miało wyposażenie fabrycznie. Jakie radio i system audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bolek420 napisał:

Przed listopadem, no też mnie dziwi że nie ma napisów, zdejmę boczek dzisiaj z przodu i zobaczę jakie głośniki są, i poogladam ta tube czy gdzieś to podłączone jest wgl

Pomyliłem sie wiązki były następujące :

20200803_133331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu głośniki nokia, sprawdzając miernikiem obwód do głośnika to żaden kabel w tej wiązce nie jest bezpośrednio połączony do radia, więc chyba idzie do jakiegoś wzmacniacza czy jak to jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie głośniki powinny być z radia zasilane. Schemat dla Radio Beta tak wygląda.

Lewy przód( R21)kable niebisko-brązowy i niebiesko szary idą do słupka A po lewej stronie do żółtej 6cio pinowej kostki (T6n)

Prawy przód (R23) brązowo-szary i czerwono szary. Idą do słupka A po prawej stronie do żółtej 6cio pinowej kostki (T6u)

20200803_151023.jpg

20200803_151044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem multimetrem nie ma obwodu pomiędzy głośnikami a kablami w radiu, zobaczę to co mi wysłałeś podłącze i zobaczę ale wątpię, tutaj dodaje zdjęcia z tyłu z tuby jak wyglądaja kostki, w drzwiach są do głośników grube kable zielono żółte 

IMG_20200803_152231.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te trzy schematy (wszystkie z Bose) maja w głośnikach w przednich drzwiach kable o przekroju 1,5mm² i kolorze zielono-żółty(-) i zielony (+) 

Wszystkie głośniki zasilane sa ze wzmacniacza więc to normalne że nie ma przejścia z kabli od radia do głośników.

20200803_200313.jpg

Bose ab Modelljahr 1996.pdf Bose ab Modelljahr 1994.pdf Bose Avant ab Modelljahr 1996.pdf

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...