Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie na nowo kostek radia


Bolek420

Rekomendowane odpowiedzi

No to sa schematy instalacji. Tak wszystkie schematy instalacji w autach wyglądają. Innych nie ma. 

Problem w tym, że ja mam tylko po niemiecku. Może któryś z chłopaków wrzuci w polskiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie widze tu trzech kostek do których idą kable, kolory nie problem gorzej z zrozumieniem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie jes legenda na schematach.

Na schemacie masz taką listwę oznaczoną ja ko R = Radio

Z tego wychodzą kable na różne kostki. Kostki sa też po prawej stronie w legendzie opisane. Weźmy jeden przykład ten ze zdjęcia poniżej. 

T6x jest to kostka sześciopinowa zielona przy radiu (do tego trzeba wiedzieç, że kostka zielona, żółta i niebieska to sa mini-iso, czyli te mał które siedzą powyżej tych ośmiopinowych brązowej i czarnej w standardzie iso)

Czyli na zdjeciu poniżej z radia R wychodzã do tej zielonej kostki T6x 4 kable. Pierwszy od lewej czerwono-brązowy 0,35mm² na pin 9 kostki T6x/9 - pin na który idzie kabel jest po skośnej kresce oznaczony czyli w tym przypadku 9

Nastepny czyli drugi od lewej to szaro-czerwony 0,35mm² idzie też do tej samej zielonej kostki T6x na pin nr 8 czyli T6x/8

Mam nadzieje że zrozumiale wytłumaczyłem:naughty:

20200803_210409.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiadomo. Najlepiej teraz jakiegos klubowicza poszukać z tym radiem i Bose na pokładzie i poprosić żeby wyciągnął radio u siebie i zrobił dokładne zdjęcia kostek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to najgorsze, byłem u dobrego elektryka mówił że wystarczy że mu ori kostki dam on to polutuje i git, mały koszt, ale nie wiem czy wie że kolory się nie będą zgadzać bo o to nie pytał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu te schematy odemnie albo poszukaj kogoś w forum tak jak pisałem. Bez schemató albo zdjęć kostki nie da rady bo masz Bose

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarka CD też była oryginalnie wiec może jeszcze kable tam pozostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4B6 Avant 2002

Panowie dorzuce sie z zapytaniem ... 
Kupilem Auto z nie dzialajacymi tylnymi glosnikami Radio Pioniera.
Po wyjeciu radia widze jednej wtyczki brak -ucieta  a kable chulaj dusza..
Pytanie jak ona wygladala i ktory pin gdzie siedzial ? chce dokupic adapter aby to ruszylo i wszystko zagralo.

Gosc ze sklepu z adapterami podeslal screen tego zoltego mini ISO ze niby to mi brakuje ale ni jak nie pasuje mi to . u mnie 7 kabli a tu 6, poza tym gdze to wpiac potem .

20200803_072256.jpg

20200805_131117.jpg

WhatsApp Image 2020-08-10 at 20.09.10.jpeg

Opera Momentaufnahme_2020-08-11_220102_allegro.pl.png

Edytowane przez Marianset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak założysz tu oryginalną wtyczkę nie ruszy to z tym radiem. Te kostki sa przeznaczone do podłączenia pod oryginalne radio które tam siedziało. Tylko wtedy bedzzie tył grał. Do nie oryginalnego radia sa specjalne adaptery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki wlasnie adapter chce kupic ale mniemam ze adapter jest pod oryginalne kosci , a tej u mnie nie ma wiec musze ja dokupic aby mi pasowala do adaptera . 

Zamowilem juz ten adapter :

Audi-A3-A4-A6-A8-TT-tylne-glosniki-NAJLE
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 39,99 zł - Audi A3 A4 A6 A8 TT tylne głośniki NAJLEPSZY m001 (7681835527). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

i separator antenowy .. 


Nie wiem jak ta wtyczka wyglada zeby nawet szukac schematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20200806_124513.jpgPlus standardowe gniazdo anteny.

Wiecej niby nei widzialem , ale reki nie dam uciac. Jutro jeszcze raz zerkne ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje zdjecie . jedynie znalezione w necie ... 
Bralem pod uwage ta szeroka wtyczke ale kolory kabli sie nie zgadzaja  bo tu widze jakis czerwony . a u mnie sa :

dwa brazowe
dwa biale 

pomaranczowy i zielony

Opera Momentaufnahme_2020-08-09_233139_www.elektroda.pl.png

Edytowane przez Marianset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę. Wypnij te kostki u siebie i wrzuć tu zdjecie. To sa 2 kostki iso czarna i brązowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...