Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie na nowo kostek radia


Bolek420

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobeze mniemam ze ten kabele remote idacy z radia mogę wypiac z kostki iso laczacej sie z niebieskim i w jego miejsce wpiąć ten z anteny? 

Czy remote musi tez dostawac sygnal z niebieskiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable swoja droga juz podłączyłem radio odpalilem gra tył gra woofer. Dżisys zupełnie inny dźwięk jak wszystko gra. Także głębokie ukłony dla ciebie Muskel1. :oklasky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowo-fioletowy to CAN-Bus high, pomarańczowo-brązowy CAN-Bus low. Siedzą w kostce zielonej pierwszy na pin 7 a drugi na pin 12.

Potrzebne gdy masz oryginalne radio żeby go załączyć bo jak sie nie myle, dlatego nie masz +12v po stacyjce bo oryginalne radio załączane jest po CAN. Dlatego masz podciągnięty plus po stacyjce z klimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe zamieszanie było z kostka bo przyszła antena, musiałem czekać znowu na kuriera i doszły kable. Podłączyłem wd. schematu i lipa, nie działa. Interesuje mnie jakie kable i gdzie mam mieć podpięte w kostce ISO czarnej 8 pin tej prądowej. Do radia wystarczy 3 a żeby to zagrało ile? Jest ten niebieski kabel, podejrzewam że wzbudzenie wzmaka ale jak go dotykam do + to brak efektu, jakieś pomysły? 

IMG_20200903_103037.jpg

IMG_20200903_103020.jpg

IMG_20200903_103012.jpg

Edytowane przez Bolek420
Zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie trwała radość, dzisiaj jadę i coś czuję że nie ma basu, okazuje się że jak dam trochę głosniej to tuba się wyłącza, jak scisze to coś tam gra, wczoraj było ok, jakieś pomysły? I skąd najbliżej wziąć stałego plusa? 

Ok źle zbudzenie było podpięte. Zostało z tym stałym plusem

Edytowane przez Bolek420
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności jaka tuba i pod jaki wzmacniacz podpięta? Jakie radio wsadziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba bose, wzmacniacz też, cały komplet. A radio to jakiś chińczyk który był z autem i długo nie będzie bo jest beznadziejny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten wzmacniacz był dedykowany do tego suba czy sam skompletowałeś? Chodzi o to, że jeżeli impedancja suba jest zbyt nista dla wzmaka to wzmak sie może przegrzewać i spalić. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było w oryginale. Wyłączał się bo wzbudzenie pod jakiś dziwny kabel z słabym napięciem podpialem, przełączyłem i już git. To co z tym plusem, ciągnąć od stacyjki aż? Ponieważ w tej wiązce co mam nie ma stałego plusa do pamięci radia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na 100 % 12V z zacisku 30. Na pierwszej stronie napisałeś, że masz 2 grube kable jeden brązowy a drugi czerwono-brązowy. Brązowy to masa a ten inny to stałe 12V z zacisku 30. Jeżeli Ci nie zapamiętuje stacji musisz zamienić  miejscami +12V po stacyjce z satłym 12V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co podłączyłem z skrzynki, zobaczę bo mam Brązowo czarny gruby ale podpięty jest do adaptera. 

 

A da się coś zrobić żeby przód miał coś basu? ?

Edytowane przez Bolek420
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel mam jedno po pytanie .... 
Wszystko podłaczone gra z każdej strony ale....... 
sygnał radiowy powiedziałbym ze jest słabszej jakosci . Objawia sie lekkimi trzaskami . Co jest zabawne dzisiaj to zauwazylem ze jak otworze klape bagaznika to sygnal sie wzmacnia tzn .. gra glosniej bez chrypania i wyraźniej . i mam na myśli tylko otworzenie zamka bagażnika bez koniecznosci pełnego otwarcia .. zamykam i od razu głośność o połowe w dół i czasem chrypanie .... Stąpają po ziemi tacy co  z takimi anomaliami sie juz spotkali ? czy winy dopatrywać sie w tym separatorze antenowym (wzmaczniaczu) i go wymienic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czym powodowane jest to zjawisko. Za słabą jakość sygnału radia odpowiada antena lub wzmacniacz anteny. Z racji tego, że używasz separatora wiadomo, że sygnał bedzie gorszy niż na oryginalnym radiu bo używasz tylko jednej anteny. Otwierajac zamek klapy podawane jest napięcie na zamek ale jak sie to ma do sygnału radiowego? Anteny sa w sumie  na tylnych bocznych szybyach, być może ogrzewanie tylnej szyby też wykorzystywane jest jako antena. Może któryś z kabli prowadzących z karoserii do klapy jest pęknięty lub wzmacniacz antenowy jest uszkodzony i w jakiś sposób napięcie w nim wzrasta po otwarciu klapy i wtedy podaje wzmocniony sygnał? Nie wiem. Trudno powiedzieć. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...