-
Mateo147963 obserwuje zawartość Nowicjusz - wątek powitalny , Ceny paliwa marzec 2026 , Patcar Karol Sołowiej - Swarzędz Zalasewo i 2 innych
-
Ceny paliwa marzec 2026
w Poznaniu na Auchan Komorniki jeszcze dwa tygodnie temu była ropa za 3,26 teraz już 3,90.. niestety ceny wracają ... szkoda
-
Patcar Karol Sołowiej - Swarzędz Zalasewo
Cześć, nie wiem czy mogę wkleić tego linka, ale chodzi Wam o ten konkretny warsztat, tak ? Patcar Patryk Sobkowiak opinie • Swarzędz Zalasewo, Ukośna 1 DOBRYMECHANIK.PL ☆ Sprawdź 3 opinie ☆ Umów się na wizytę w warsztacie ⇨ Patcar Patryk Sobkowiak z miasta Swarzędz. Jesteśmy warsztatem mechanicznym, który zajmuje się obsługą...
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Cześć, widziałem że wcześniej był poruszany remat pieca gazowego. Mianowicie, buduje dom, parterówka 119 m2 , cały dom w podłogówce i gazem. Problem mam taki że instalator pyta się czy wybrałem już kocioł, w sensie jedno czy dwu-funkcyjny. Taniej wychodzi dwu-funkcyjny bo nie ma instalacji cyrkulacji ( kilka rur + pompa ) ale za to piec musi być większej mocy bo min 20 - 24 kW. Instalator wspomniał że nie mam bać się historii o starych piecach "junkersach" co jak odkręciłeś ciepła wodę to leciała raz bardzo gorąca a raz dosłownie zimna - teraz piece dwu-funkcyjne też maja mały zbiorniczek do 50l gdzie komfort używania jest naprawdę na wysokim poziomie. A teraz sedno sprawy ... piec dwu-funkcyjny musi mieć dużą moc, powyżej 20 kW a w instalator twierdzi że, w Polskim prawie jest zapis że nie można wyprowadzić spalin z takiego pieca za pomocą zwykłego komina wentylacyjnego tylko systemowego ... ja budując dom nie chciałem przepłacać na kominie systemowym ( z jakimiś tam wkładami ceramicznymi ) i wymurowałem komin kilko kanałowy zwykły z pustaka keramzytowego (jeden kanał ma 12x16) i chciałem po prostu kocioł wpiąć w jeden wolny kanał - przeprowadzić w nim rura "kwasówką" i wtedy elegancko spaliny wyprowadzi i świeże powietrze będzie mógł czerpać. Pytanie czy to jest możliwe do zrobienia zgodnie z prawem i druga kwestia czy rura od spalin od tak "dużego" pieca zmieści sie w kanale 12x16 ? czytałem że mniejsze piece maja fi8 czyli bez problemu by weszło ale dwu-funkcyjny poand 20 kW ... ?
-
Audi a6 c6 znowu slychac rozrzad
Mój wpis dużo nie pomoże, ale ja również wymieniałem rozrząd SWAG i odpukać jeżdżę już 2,5 roku ( i około 60 tys km ) i nic kompletnie się nie dzieje. Tym postem chciałem przekazać że ten SWAG nie jest widocznie problemem, może zły montaż ?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Jestem Mateusz, mieszkam w Poznaniu, wożę się obecnie A6 C6 w 3.0 dieslu 225km na cztery łapy kombi automat
Mateo147963
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta