Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ama11deus

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ama11deus

  1. Z mojego doświadczenia słabo dopasowany pierścien centrujący wprawiał mi auto w delikatne drgania w okolicach 130km/h -+5kmh, niżej i wyżej nie było nic czuć. Wymieniłem pierścień na nowy i już nie było problemu. Na pewno taniej wydać te 20zł na nowe pierścienie i sprawdzić, niż od razu kupować nowe piasty.
  2. DZIAŁA! Wyczyściłem przepustnice tak dokładnie, szczoteczką, brake cleanerem, papierem sciernym i plaskim srubokretem, ale to tak dokladnie ze teraz to sie blyszczy jak nie powiem co. Dziekuje bardzo za pomoc i to naprawde twoja zasługa Łukasz, że pomyślałem w ogóle żeby coś takiego zrobić. BARDZO DZIEKUJE
  3. Zrobilem logi grupy 115 jak schodzi ze obrotow po odpaleniu i jak juz sie "ustalą' obroty, wyniki takie same jakby nie patrzeć. Z odpiętym dolotem i odpiętą przepływką nic sie nie zmienia. Szczelnosc doootu dopiero jutro bede mogl sprawdzic bo sam nie mam kompresora. ALE! Odpiłąłem ten dolot i nie wiem czemu ale zdecydowałem się zatkać przepustnicę kawałkiem blachy i jak ręką odjął. Potrafi teraz trzymac równo obroty. Jak bardzo szczelnie zatkam to gaśnie, ale jak zostawie naprawdę minimalną szceline to jest dobrze. Myslisz, że to przepustnica czy jeszcze nieszczelności jakieś w kolektorze? LOG-01-115-xxx-xxx.CSV
  4. Okej w takim razie zabiore się za sprawdzanie tej szczelności. Możesz mi powiedzieć czy w przypadku gdybym odpiął dolot od przepustnicy, to jakby wszystko było sprawne i okej to silnik chodziłby dobrze? Ciśnienie 850 mbar jest bezwzględne, to by było około -150mbar podcisnienia, doładowanie 0.2 bara to 1200 mbar na tym czujniku, jak patrze po moich wczesniejszych logach gdzie silnik dobrze pracował to tak samo było około 850mbar.
  5. Wyjąłem ten mapsensor, przeczyściłem, odpaliłem na wypiętym i wyjętym i zauważyłem, że dmucha troche ciśnienia przed tą przepustnicą, ale to chyba normalne, ale obroty dalej tak samo. Wyczyszczony i zamontowany znowu, też obroty falują i auto strzela z dolotu. Powiedziałbyś mi po czym patrzysz, że wskazuje podejrzane wartości? Podczas jazdy faktycznie czułem, że silnik pompował te 0.2 bara w peaku i jak raz pokazało 0.8 to też czułem. Załączam film jak brzmi silnik: PXL_20230630_144353405.TS.mp4 Jak zdejmie się rure z przepustnicy, to jeszcze głośniej je słychać, nie wiem czy to coś pomoże.
  6. Witam wszystkich, auto było robione przezemnie przez około 2/3tygodnie. Silnik nie odpalany, wczesniej wszystko idealnie chodziło. Zrobiłem można powiedzieć pełną regeneracje układu kierowniczego + pompe wspomagania EHPS z volvo ( zrobię o tym później osobny temat, bo to chodzi jak marzenie). JEDYNA modyfikacja związana z silnikiem to przespawanie rury dolotowej fmic -> przepustnica. Po całej operacji odpaliłem silnik, chodził super jakoś 1/2 minuty i zaczęło się. Faluje na obrotach jałowych, a do tego czasem z dolotu słychać jakby strzały. Dodam, że dałem mu leciutko gazu, tak do 2k rpm i wtedy jakoś się zaczęło. Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać? Czy jest możliwe żeby jakis odłamek po spawaniu rury wleciał do dolotu i cos zrobił w silniku? Dodam, że da się tym jeździć, ale jest w trybie awaryjnym, ładuje tylko 0,2 bara ( raz sie zdarzyło, że załadował pełne 0.8-0.9) no i oczywiście jak trzyma się stałę obroty to wibruje niemiłosiernie. Bardzo ciekawe też jest, że na jałowych silnik chce mieć lambde 1, a ma tak 1.2-1.4, co skłoniło mnie do myślenia, że jest jakaś nieszczelność w kolektorze, albo przepustnica nie działa jak powinna, ale poodłączałem wszystkie węże i zaślepiłem, 3 razy zrobiłem adaptacje przepustnicy ( raz wyskoczył błąd mechanical failure i musiałem dać mu pochodzić chwile zeby zniknał) i dalej falował. Odłączanie/podłączanie przepływki nic nie zmienia. Teraz jedyny błąd jaki się pojawia ( a nigdy wczesniej nie pojawiał) to Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!), ale to chyba nie ma wpływu na jałowe, bo nawet jak kiedyś dolot potrafił spaść od przeładowania i zabrudzenia olejem to na jałowych był jak aniołek. Załączam logi zrobione chyba wszystkiego co się da, troche jałowych + podczas jazdy(do stacji i ze stacji). Jeśli potrzebny konkretny wykres ktorychś zmiennych to moge zrobić. ConfigBest_20230629_124745.csv ConfigBest_20230629_125425.csv
  7. To wygląda jakby pompa paliwa faktycznie była do wymiany
  8. ama11deus odpowiedział(a) na ama11deus temat w Audi A4 B6/B7
    No to ciekawe bo sie numery zgadzają. Dziekuję za link, kupie uzywke i zobaczymy jak będzie
  9. ama11deus odpowiedział(a) na ama11deus temat w Audi A4 B6/B7
    Też mi się tak wydaje, jedyne co mnie zastanawia to fakt, że w lewej nie ma takiego problemu. W takim razie czekam na kogoś kto wiedziałby jakie powinny być numery tych półosi i będe zamawiać
  10. ama11deus opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Witam wszystkich, ostatnio padł mi przegub prawy przód zewnętrzny i auto nie chciało jechać (otwarte dyfry). Zalozylem inny przegub, bo został mi po swapie skrzyni z b7 2.0TFSI GVE. Przy dokrecaniu zauwazylem ze cos tak ten wieloklin nie do konca wchodzil w to łożysko w kole, ale dokrecilem i wsyzstko smigalo. Pojezdzone około 50km i znowu zaczyna stukać. Rozpiąłem górne wahacze i końcówkę drążka, a przegub wypadł. Wszystko wygląda jakby półoś była jakimś cudem za krótka, aż się ten pierścien trzymający przegub ułamał(znowu) albo jakby padły oba przeguby i dlatego ta półoś może się w nich tak rzuszać. Czy może mi ktoś potwierdzić, że półoś prawa z końcówką AT faktycznie pasuje do skrzyni 2.0TFSI GVE i a4 b6? W lewej też mam AT i nie ma żadnych problemów.
  11. Sprawdź może to podciśnienie co idzie do regulatora paliwa. Jak potrzebujesz jakiś sprawny podmienić to ja mam i ci moge pozyczyc, ale z tego co widze troche daleko byś miał
  12. Czy on idzie do kolektora? Jeśli tak to jest szansa, ale po tych logach co wysłałeś coś ci ewidentnie też pętli wtryski. Wypinales jakoś druga sondę lambda albo coś kombinowałeś? Może BTS się włącza za wcześnie. Jeśli chodzi o te jałowe to już chyba ostatni pomysł mam taki że możesz spróbować odpalić bez paska i zobaczyć czy będzie lepiej chodzić. Mi też kiedyś trochę falowało jak alternator+pompa wspomagania były na wykończeniu. Często po strojeniu potrafi falować jak się źle KFZWOP przeskaluje, ale u ciebie mówisz że nie strojone. Trudno przez internet tak wywrózyc co może być nie tak. Jakieś nowe błędy? Może wtryski jakoś zapchane?
  13. Zaznaczylem ci na czerwono , nic nie tniesz, wypinasz tylko wąż z tego przewodu przy ścianie grodziowej i wpinasz manometr pomiędzy. Za regulatorem jest powrót paliwa i tamto ciśnienie nas nie obchodzi.
  14. ama11deus odpowiedział(a) na Tomek90 temat w 1.8TFSI
    Mozesz te plastikowa oslone zdjac/odchylic, zeby zobaczyc?
  15. Probowales odpalic bez podlaczonej przeplywki? Dalej są te same błędy z nową przepływką? Przez odmę raczej tak się nie dzieje, w moim 1.8T ze zdjętą odmą chodził na jałowych normalnie. Nieszczelności w dolocie mogłyby coś takiego zrobić, ale mówisz, że sprawdzałeś. Chyba, że ta nieszczelność odmy wiąże się z nieszczelnością dolotu, to wtedy może być problem. Wydech mozesz zdjąć i nie powinno nic sie dziać z silnikiem . Jak ciśnienie paliwa?
  16. Ty masz chyba regulator paliwa w listwie, czyli musisz odkrecic przewód paliwowy, który dochodzi do listwy i równolegle wpiąć się manometrem. Ja tych logów nie rozumiem, musisz mi wkleić w kolumnach albo wyslac .csv. Najlepiej sie loguje Me7Loggerem i pokazuje na ecuxplot. Ja na jałowych (800rpm) mam +/- 4g/s. Jest zwiekszona moc w aucie?
  17. Twoje błędy oznaczają, że auto ma złą mieszankę. Z Ross-Tech wiki: Possible Causes Mass Air Flow Sensor (G70) faulty Fuel Pressure too Low Leaks in Intake Air System and/or Exhaust System Injector(s) faulty (i.e. coked) Possible Solutions Refuel Vehicle Check Fuel System Pressure Check Mass Air Flow Sensor (G70) Check Intake Air System and Exhaust System for Leaks Check Injection Quantity Check Injector(s) Sprawdzałeś już wtryski i cisnienie na listwie?
  18. Jeśli jeszcze to coś pomoże ja mam cały czas w module komfortu błąd 01559 Drivers Door Won't De-Safe i 01560 Passenger Door Faulty, ale miganie kierunkowskazów działa przy otwieraniu i zamykaniu.
  19. No to jak nigdy nie dzialaly to sprobuj pokombinowac z kodowaniem cos. Ja mam u siebie 6778 i mi dziala, to mozesz sprobowac. Jak to nie wina tego to chyba wiecej nie pomoge, moze byc cos z modulem wtedy
  20. faktycznie 6720 = 64+512+2048+4096, czyli masz to zakodowane. I zadnych drzwi za klamke nie mozesz otworzyc jak zamkniesz pilotem? Dzialaly te kierunkowskazy kiedys i teraz przestaly czy nigdy tego nie bylo? Sprobuj moze przekodowac i dodac jeszcze sobie jakies funkcje
  21. Standardowo sprawdź przewody,bezpieczniki czy wszystko okej, przeczysc przepustnice, zrob adaptacje, na podstawie ostatniego bledu mozesz cisnienie paliwa sprawdzić czy jest odpowiednie. Jak nie pomoze nic z tego to czujniki zacznij wymieniac.
  22. Albo ci nie zamyka wszystkich zamków albo nie masz zakodowanego: Coding 07 masz opisane
  23. Nie docinalem jeszcze kratek, bo nie mialem czasu, ale sama dokladka + kratka srodkowa z a6 c5 tak wyglada. Jak chcesz czekać to pod koniec tego miesiaca bede malowal ten zderzak i robil kratki, to wtedy moge pokazac.
  24. Dokładnie taka kupiłem, kratki musisz kupić, albo wyciąc sobie z siatki honeycomba. allegro.pl ALLEGRO.PL
  25. Będzie pasowac, trzeba będzie tylko troche dociąć niektóre zaczepy. Ja dokładałem s-line po podobnej kolizji jak ty Moim zdaniem lepiej kupic sama dokladke, pomalowac i zaoszczedzić kilkaset złotych.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.