Treść opublikowana przez NelsonPL
-
B8 TrOOOOp
Po wymianie filtra paliwa w serwisie (filtr zintegrowany z pompa paliwa) spory wyciek pod autem (foto) Co poszło nie tak? Jaka przyczyna może być wycieku? Auto po wymianie zatankowałem do pelna...Nawet nie mysle co by było jakby się coś zapaliło. Auto zostawiłem im w serwisie....
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
Samodzielna wymiana zamków. 1-- tył prawy 2--przód od strony kierowcy Wpadły oczywiście też nowe spinki do tapicerki drzwi. Wszystko śmiga aż miło.
-
B8 TrOOOOp
Mogłeś nie widzieć, jest on zintegrowany z pompą paliwa. Przy pomocy dodanych narzędzi należy go wyciągnąć.(3-wyjmaki widoczne na zdjęciu)
-
B8 TrOOOOp
Mylisz się. W moim Audi nie ma takiego filtra jak piszesz. Pytałem o to w ASO. Nie każdy model Audi tak ma. Jedne modele mają pod samochodem inne zintegrowane z pompą paliwa. Nie ma dwóch filtrów paliwa w aucie.
-
B8 TrOOOOp
W B8 pod maską jest filtr powietrza i filtr oleju. Filtr kabinowy jest pod schowkiem od strony pasażera. Filtr paliwa jest pod tylną kanapą od strony wlewu paliwa zintegrowany z pompą paliwa.
-
B8 TrOOOOp
Dzięki. Jednak oddam do warsztatu. Z paliwem nie ma żartów. Lepiej niech to zrobią fachowcy. W baku już rezerwa by było bezpieczniej podczas pracy.
-
B8 TrOOOOp
Dwa pytania: 1 Czy w mojej B8 faktycznie jest filtr paliwa pod tylną kanapą? Dziś zakupiłem nowy filtr paliwa w ASO (zdjęcie) 2. Jak to wymienić? Idzie to ogarnąć samemu czy lepiej w serwisie? Mile widziany dokładny opis wymiany.
-
B8 TrOOOOp
Nie tylko w tym Audi używałem TRW Obecnie też je mam i jestem zadowolony.
-
B8 TrOOOOp
Robię bardzo często dlugie trasy (800-1000 km) Na TRW śmigam ponad rok- wtedy wymieniałem cały przód. Czyli na nich zrobiłem już kilkanaście tys km.
-
B8 TrOOOOp
TRW Śmigam na takich i jest wszystko OK
-
B8 TrOOOOp
Więc u mnie też taki będzie skoro mówicie, że taki był fabrycznie.... Podoba mi się...
-
B8 TrOOOOp
Jaki korek wlewu paliwa OEM powinien być w moim aucie? Dziś w ASO gość stwieredził, że po numerze VIN wyszedł korek za 550zł (aluminium)?(foto) Czy taki ma być? Taki był fabrycznie?
-
B8 TrOOOOp
Z tyłu zamek ogarnięty [jest na 7 pinów) Z przodu mam zamek na 9 pinów -czy to normalne w B8 ? Pytanie: Jak zamontować zamek? Jest inaczej niż z tyłu. Ciężko trafić ze śrubami. Jakieś podpowiedzi? Z tego co widzę jest tam jakaś prowadnica przykręcana jedną śrubą do drzwi. Z linkami wszystko ogarniam --mam problem z nacelowaniem na te 3 śruby. trzymające zamek. (dwie z boku drzwi (M8) i jedna na wprost. (prowadnica plastikowa) Rozumiem, że przy zamku z przodu są tylko dwie linki montowane jak z tyłu i wtyczka tam gdzie piny? Dokładnie mam problem z tą plastikową prowadnicą. Jak ją się ściąga z zamka i jak potem montuje? Pytania NIEAKTUALNE Wszystko ogarnięte. Prosta sprawa.
-
B8 TrOOOOp
Takie coś to mam dawno. (Neo-zestaw) Bardziej mnie ciekawi jak działają te kołeczki. Czy przy montażu należy je wcisnąć przed zamontowaniem tapicerki w drzwiach.
- B8 TrOOOOp
-
B8 TrOOOOp
Jeśli chodzi o zdejmowanie tapicerki drzwi to jak prawidłowo to robić by nie uszkodzić spinek? (foto) Czy przy montażu na tapicerce zanim przyłoży się boczek do drzwi kołki mają być wciśnięte? (foto) Jak prawidłowo montować by one wskoczyły na swoje miejsce?
-
B8 TrOOOOp
Jaki jest numer OEM części: - Korek wlewu paliwa - wkład wlewu paliwa Po wymianie siłownika na nowy stwierdziłem, że od razu wymienię te części bo są już wiekowe . Czy można kupić też samą tą naklejkę tylko OEM co jest na klapce wlewu paliwa? (naklejka informacyjna)
-
B8 TrOOOOp
Moim zdaniem Neo to porządna firma. Używam już tego zestawu od niej i jestem bardzo zadowolony.(fotka) Cena tego zestawu też jest według mnie spoko. Dla jednych dużo dla innych mało. Chce mieć wszystko w jednej przenośnej walizce.
-
B8 TrOOOOp
Jeśli o mnie chodzi to właśnie zamawiam. Wybrałem taki zestaw: Neo Tools 10-216 (216 elementów) Koszt: 459 dukatów
-
B8 TrOOOOp
W tym moim zestawie widzę, że jest TX 40---Ten zestaw kupię.
-
B8 TrOOOOp
Spoko zestaw. Śruby zaznaczone na zdjęciach to jaki dokładnie rodzaj klucza potrzebują by je wykręcić?
-
B8 TrOOOOp
Co to za klucz musi być by odkręcić zamek? Jaki dokładnie? (foto1) Mam TORX-y ale jakoś nie bardo idzie nimi odkręcić. Jaki polecacie zestaw kluczy? Planuje kupić na dniach taki za 400 dukatów... Polecacie coś innego czy jest spoko? (foto 2 )
-
B8 TrOOOOp
Rozumiem. Wielkie dzięki. Właśnie walczę z wymianą zamków. (tylny prawy -przedni lewy) Jeśli już to przerabiałeś to mile widziane jakieś uwagi, rady itp
-
B8 TrOOOOp
A jak zwolnić blokadę tej wtyczki? Mam małe ręce i bez problemu mam dojście do niej. Tylko jak ją odpiąć? Jeśli to nie konieczne to bardziej wolę nie wykręcać zamka. Zrobię fotkę tylko ile ma pinów i potem wymontuje jak będę montował nowy zamek.
-
B8 TrOOOOp