Treść opublikowana przez Gapinski
-
Awaria systemu parkowania w A4 B8
Po wpisaniu w kalkulator nową wartość wynosi tyle samo ..
-
Awaria systemu parkowania w A4 B8
-
Awaria systemu parkowania w A4 B8
Dziękuję za link do filmu korzystał w nim z kalkulatora do przeliczania próbowałem poszukać w sieci ale nie znalazłem ...
-
Awaria systemu parkowania w A4 B8
Problem rozwiązałeś poraz kolejny? był zaznaczony ptaszek odznaczylem zatwierdziłem i po problemie została mi ta nieszczęsne głośniki w drzwiach wzmacniacz impedancji , i wersja oprogramowania. Wielki szacunek dla Ciebie za wiedzę jaką posiadasz dzieląc się z ludźmi takimi jak ja ..dziekuje
-
Awaria systemu parkowania w A4 B8
Jutro rano sprawdzę i dam info.
-
Awaria systemu parkowania w A4 B8
Być może coś wklikałem w pomocniku kodowania pamiętam coś tam zrobiłem na nawet zdjęcie zrobiłem ale robiłem reset telefonu i wszystko mi padło , jak zauważyłeś padły mi też głośniki w drzwiach tylnych i wzmacniacz impedacji
-
Awaria systemu parkowania w A4 B8
Log-ZKL -WAUZZZ8K6FN045556-257460km-342.txt
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Powinno i będzie jak jest sprawny
-
Awaria systemu parkowania w A4 B8
Wreszcie udało mi się zrobić ponowny skan toteż go podsyłam , zaznaczam że system parkowania działa a błąd daje się odczytać jedynie z CAN
-
Awaria systemu parkowania w A4 B8
Ok zrobię jutro ten błąd wystąpił na magistrali CAN, We wcześniejszym punkcie świeci się na czerwono system parkowania brak komunikacji.. Dziwne w tym to że wszystko działa a błędu nie da się wyrzucić , Ale może coś się przestawiło na kodowaniu. Coś czego nie ma moje auto stąd ten błąd , testowałem 3 rodzaje VCDS spolszczonych jedna z wersji wyrzuciła mi nieprawdopodobne błędy z systemów które nie występują w aucie lub były przyporządkowane innym systemom może kodowanie się zmieniło..
-
Awaria systemu parkowania w A4 B8
Dziś skanowałem VCDS i wyskoczył mi dziwny błąd Awaria systemu parkowania 01327 co dziwne System działa ! a błędu nie da się wyrzucić wyczyścić
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Pomogłeś mi już kilka razy a ja jako nie doświadczony użytkownik od takich jak ty mogę czerpać wiedzę ...bo Adblue naczytałem się sporo ale oprócz Ciebie nikt nie zamieścił tu konkretnych informacji.
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Ja już gdzie tylko mogę i co mogę to robię fakt ma starą wersję vcdsa i wszystkich skryptów mi nie testuje bo nie ma baz danych raczej używam go do kasowania błędów więc on nijako nie jest w stanie określić gdzie jest usterka bo może ona wynikać z wielu czynników ale obecnie skupiam się na wtryskiwaczu i wiązkach elektrycznych bo to trudny temat bo jest w miarę świeżym i brak mu rozległej wiedzy to co robimy to opiera się na wiedzy doświadczonych użytkowników marki takich jak Ty. I tu wielki szacun dla Ciebie.
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Rozumiem kilka tzn wielki kłopot..
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Ale ten błąd pojawia się średnio raz na tydzień i to w dziwnych sytuacjach za niskie obroty wysoki bieg , albo tzw męczenie silnika w mieście , czy nagle dodanie gazu , w zeszłym roku wymieniałem czujnik Map bo mi się choinka na tablicy wskaźników zrobiła.
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Widziałem na filmie który załączyłeś ,ale coś dziwnego się dzieje bo ... poszedłem do samochodu i do wtryskiwacza dochodzą dwa gumowe przewody ponaciskalem je kilkakrotnie wsiadłem do samochodu ruszyłem po jakiś 200 m komunikat o odliczaniu i zatrzymaniu auta zniknął nie wskoczył z powrotem pojeździłem trochę i rozpoczęła się procedura wypalania no i ja nacisnąłem pedał gazu a było to już na parkingu i wskoczył błąd ...skasowałem go ale martwię że moja radość jest raczej przedwczesna i adblu powróci jako komunikat.
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Dziękuję za filmik przetestuje tylko dziwna sprawa kiedy zaczynam testować no pompę środka na zielono mam komunikat że uruchomiono kiedy ponownie chce wykonać test funkcja niedostępna w trybie statycznym i świcie komunikatem na czerwono .A nawiązując do pompy i czujnika to nie na moje nerwy ale miałem taką sytuację kiedy błąd adblu mi zniknął nie było go dwa dni wracał naliczał od nowa..i tak dwukrotnie ale teraz jest uparty i wskakuje błąd sondy; pompy jonowej który da się usunąć co jakiś czas wraca
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Czyli problem zalewania sterownika nie występuje w A4 B8 ,położyłem się pod auto i go tam nie znalazłem ...dziś też się wybierałem by zrobisz powtórke ale twój wpis ostudził me zamiary.
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Witam problem? Zbyt niskie ciśnienie czynnika redukującego no i odliczanie od 1000 w dół teraz mam 900 oczywiście komunikat a obecnie włącza się Check silnika i jest jeden błąd dotyczący czynnika redukującego przeczytałem wszystkie posty i w 90 % wina jest po stronie sterownika adblue , płyn wlany ok 15 l , i sytuacja kiedy chciałem wykonać procedurę wypalenia dpf zapalił mi Check silnika i kod błędu 18111 dotyczący sondy pompy jonowej przerwa w obwodzie po skasowaniu nie powraca , oczywiście przy wykonaniu wszelkich procedur wypalanie nie powiodło się . W jednym z postów zostało zamieszczone zdjęcie usytuowania Sterownika z uwagi na to ze jestem już w podeszłym wieku , w swej wersji pojazdu nie jestem w stanie dokładnie określić gdzie to jest umieszczone proszę o ewentualne wskazówki, jestem już tak zmęczony tymi awariami że skłonny jestem wywalić , wykodować to całe adblue , z drugiej strony szkoda mi bo system o ile drogi w naprawach jest ciekawym rozwiązaniem .proszę o pomoc .
-
Problem TMPS ESP plus hamulec elektryczny
Problem rozwiązany okazało się że padł czujnik doładowania który generuje błędy innych czujników np ABS czy kontroli trakcji gdyż jest na wspólnej szynie /światłowodzie/ tak mi to wyjaśnił serwisant koszt czujnika 230 zł diagnoza plus kodowanie czujnika 150 zł robocizna 50 zł ....a trwało to dosłownie 20 min z wymiana czujnika.
-
Problem TMPS ESP plus hamulec elektryczny
- Problem TMPS ESP plus hamulec elektryczny
Mam podobny problem dziś zaczeła mi szaleć kontrolka od swiec zarowych sinik nie ma mocy pojawił się komunikat TPMS i kontrolka niskiego cisnienia w oponach i skanowałem to vcds oniemiałem ile błędów 4698, 4699, 5170, 01314, 464384. jstem w szoku- Zielone menu MMI3G+ w Audi
Witam kolego potrzebuje pomocy . wczoraj postawiłem auto i było wszystko ok dziś uruchamiam auto a tu choinka błędów .zaczęła mrugać lampka podgrzewania świec, zapalił się żółty napis TPMS I lampka spadku ciśnienia w kołach na chwilke można ją wyłączyć w menu car ustawiając nową wartość ciśnienia w oponach , ale tylko na chwilę, przeskanowałem vcdsem i pokazało mi błędy 4699,4698,01314,464384,5170, nigdy tylu błędów nie złapał przy tym silnik uruchamia ale pracuje na trybie awaryjnym brak mocy. pomóż nie wiem co robić..- Zielone menu MMI3G+ w Audi
mam nadzieje że dobrze skopiowałem plik logów Log-WAUZZZ8K6FN045556-233320km.txt - Problem TMPS ESP plus hamulec elektryczny