Treść opublikowana przez damianww
-
Ubywanie płynu chłodniczego w Audi A4 B8 2.0 TDI
Będę wymieniła olej za niedługo to zajrzę natomiast na bagnecie olej ma normalna konsystencję i barwę. Ilość oleju również się zgadza. Rok temu wymieniałem i było delikatnie ponad MAX i tak jest teraz. Wcześniej auto nie zjadało oleju więc nie podejrzewam żeby akurat teraz coś się zmieniło Niestety sam nie mam kanału a dół mam cały zabudowany. Albo przy wymianie oleju gdy i tak dół będę musiał odkręcić położę się i popatrzę dokładniej albo gdzieś podjadę na kanał i dam znać
-
Ubywanie płynu chłodniczego w Audi A4 B8 2.0 TDI
Żadnego dymu ani na zimnym ani na ciepłym, kompletnie nic się nie zmieniło. Gdybym nie otworzył maski to bym nie wiedział że coś jest nie tak
-
Ubywanie płynu chłodniczego w Audi A4 B8 2.0 TDI
Cześć, Autko posiadam 3 lata i zauważyłem, że raz jak doleję do MAX płynu chłodniczego to po około roku jest na MIN więc dolewam, natomiast po tegorocznej srogiej zimie (auto stało czasami parę dni na zewnątrz) musiałem dolać aż 800(!)ml. Sprawdziłem korek oleju i jest "czysty", bez żadnych dziwnych nalotów. Żadnych wycieków nie ma, chociaż od dołu mam zabudowane i po zimie jeszcze tego nie rozkręcałem, natomiast do tej pory jak musiałem robić te "niewielkie" dolewki to jak patrzyłem to silnik od spodu był suchy. Gdzie powinienem szukać ewentualnej usterki, od czego zacząć? Pozdrawiam.
-
Likwidacja szkody tylnych drzwi w Audi A4 B8 S-line 2015
Jak skorzystam z tej opcji to nie wpłynie to negatywnie na ewentualne późniejsze odwołanie?
-
Likwidacja szkody tylnych drzwi w Audi A4 B8 S-line 2015
Witam. W niedzielę oberwały drzwi od mojego samochodu. Ile realnie mogę otrzymać za takie uszkodzenia od ubezpieczyciela TUZ? Druga sprawa, że wczoraj przyjęli zgłoszenie, potem SMS, żeby czekać na kontakt ze strony likwidatora, potem informacja że mogę szybko zlikwidować szkodę wysyłając zdjęcia w aplikacji, a dziś "Link do przesłania zdjęć pojazdu jutro straci ważność. Uruchom go i prześlij zdjęcia niezbędne do wyliczenia wysokości odszkodowania". Czy faktycznie muszę przesyłać te zdjęcia czy może to taki "chwyt" żebym sam wycenił szkodę? A może dobrze samemu wycenić szkodę i jak kwota będzie zaniżona to odrzucić i wtedy czekać na kontakt? Pozdrawiam.
-
Uszkodzone tylne drzwi Audi A4 B8 S-line 2015
Witam. W niedzielę oberwały drzwi od mojego samochodu. Ile realnie mogę otrzymać za takie uszkodzenia od ubezpieczyciela TUZ? Druga sprawa, że wczoraj przyjęli zgłoszenie, potem SMS, żeby czekać na kontakt ze strony likwidatora, potem informacja że mogę szybko zlikwidować szkodę wysyłając zdjęcia w aplikacji, a dziś "Link do przesłania zdjęć pojazdu jutro straci ważność. Uruchom go i prześlij zdjęcia niezbędne do wyliczenia wysokości odszkodowania". Czy faktycznie muszę przesyłać te zdjęcia czy może to taki "chwyt" żebym sam wycenił szkodę? A może dobrze samemu wycenić szkodę i jak kwota będzie zaniżona to odrzucić i wtedy czekać na kontakt? Pozdrawiam.
-
Poziom oleju w Audi A4 B8 150KM CSUA
-
Poziom oleju w Audi A4 B8 150KM CSUA
Podejrzewam ze w obiegu cos zostalo
-
Poziom oleju w Audi A4 B8 150KM CSUA
Kupiłem dziś, z tego linku. Jak zmierzę to napiszę.
-
Poziom oleju w Audi A4 B8 150KM CSUA
Właśnie ten kupiłem. Dziś robię trasę, mam nadzieję, że ten max jest jeszcze w normie
-
Poziom oleju w Audi A4 B8 150KM CSUA
Jakby było za dużo to wyskoczyła by stosowna informacja?
-
Poziom oleju w Audi A4 B8 150KM CSUA
Witam. 2 dni temu wymieniałem olej, stała procedura. Wlałem 4,4l i po rozgrzaniu silnika wchodzę w poziom oleju na MMI i pokazuje mi MAX. Beż żadnej informacji, że jest za dużo oleju czy coś. Czy w związku z tym mam upuszczać olej? Chciałem kupić bagnet ale jak szukam to do CSUA są jakieś inne? Znalazłem zaślepkę na bagnet tylko teraz, który będzie pasował. Masakra z tym poziomem oleju w MMI... Pozdrawiam. EDIT. kod zaślepki to: 03L 115 418 A Znalazłem bagnet, który rzekomo pasuje do CSUA ale poniżej jest informacja: Nie pasuje do samochodów posiadających zaślepkę miarki poziomu oleju
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Witam. Czy szampon Tenzi Neutro będzie okej do umycia auta? Na lakierze zebrał się proszek od myjni bezdotykowej. Nie chce porysować autka bo półtorej roku temu było pięknie wypolerowane I drugie pytanie: czy jest sens nakładać wosk? Jaka szanse, że porysuje lakier?
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Witam. Posiadam auto ze 150-konnym silnikiem CSUA. Czas na wymianę oleju. W książeczce poprzedni właściciel zapisał Full Synth Longlife 5w30 (auto z Belgii). Do tej pory używałem Valvoline Synpower XL-III C3 5W30 ale kultura pracy silnika się pogorszyła. Ktoś może się wypowiedzieć o tym oleju? Nie wiem czy to wina miejsca z którego kupiłem (motostacja) czy może samego oleju. W sklepie Motostacja jest za ~160zł za 5 litrów a w oficjalnym sklepie Valvoline za 220zł (tam jest dopisek Xtreme ale wydaje mi się że to to samo)? A może jakiś inny olej? Pozdrawiam! Motostacja: allegro.pl ALLEGRO.PL Oficjalny sklep Valvoline: allegro.pl ALLEGRO.PL EDIT A może ten Millers? Patrzę że dobre ma opinie
-
Czym usunąć nalot z lakieru?
Okey. Najzwyklejszy płyn do mycia samochodu wystarczy? Nie oczekuje cudów, tylko żeby to odmyć
-
Czym usunąć nalot z lakieru?
Cześć. Znajomy przyjechał z wielkiego miasta i zaczęło mu przeszkadzać to co ma na lakierze. Mianowicie dziwnego rodzaju nalot, którego nie da się zmyć bezdotykowo. Po przejechaniu palcem brud schodzi ale ścierką trzeba dość mocno przyciskać, żeby to zeszło. Czy można domowymi sposobami jakoś zmiękczyć ten brud, żeby można było go delikatnie potem zmyć gąbką? Ewentualnie kupić jakiś ogółnodostępny specyfik na to? Dziś już ucieka więc dziś dobrze byłoby się z tym uporać. Wszelkie zamawianie specyfików nie wchodzi w grę ze względu na brak czasu. Pozdrawiam...
-
Jaka taśma pod emblemat w A4 B8?
Dziękuję. A jeszcze pytane która się najlepiej sprawdzi : akrylowa czy piankowa? Aktualnie emblemat mialem przyklejony na piankowa ale nie wiem z jakiej firmy ona była.
-
Jaka taśma pod emblemat w A4 B8?
-
Jaka taśma pod emblemat w A4 B8?
Witam. Oddałem auto do polerki i po pół roku odpadł mi emblemat. Podjechałem, Pan przykleił mi emblemat ponownie i po paru dniach znowu odpadł. Podejrzewam że to przez te wysokie temperatury. Już nie chxe jechać kolejny raz bo chyba mają tam jakieś słabej jakości taśmy... Jaka taśmę byście polecili? Emblemat nie ma wypełnienia od strony wewnętrznej chociaż widać że poprzedni właściciel coś tam grzebał i go wypełniał jakąś guma czy czymś w tym rodzaju. Pozdrawiam.
-
Kabel Audi A4 B8 2015
-
Kabel Audi A4 B8 2015
Chodzi mi o kabel bo ten co wysłałem nie działa.
-
Kabel Audi A4 B8 2015
Cześć. Mam przed sobą wymianę tarcz hamulcowych. Muszę cofnąć zaciski. Kupiłem jakiś kabel do diagnostyki za grosze (zdjęcie poniżej), ale on niestety nie działa (nie odczytuje żadnych danych z samochodu). Czy ktoś może polecić jakiś sprawdzony kabel do 200zł? Chodzi mi przede wszystkim o te cofnięcie zacisków elektrycznych. Pozdrawiam!
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Dziękuję. Jak widzisz poniżej - po wklepaniu modelu, który posiadam wyskakuje mi info, że te tarcze nie pasują, stąd moje pytanie które zadałem wcześniej, czy mam olać to ostrzeżenie bo wyskakuje mi na każdej stronie.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
To możesz mi podpowiedzieć, proszę? Po wybraniu parametrów auta mam tylko 320 i 345mm stąd ta konsternacja Edit. Na stronie motostacja to samo. Przy tarczach 314mm mam info ze nie pasuja do tego modelu pojazdu Chyba po prostu nie zwracać uwagi na info, że nie pasują i szukać tarcz o takich parametrach?: średnica zewnętrzna [mm] 314 Grubość tarczy hamulcowej [mm] 25 Wysokość [mm] 52 Felga, liczba otworów 5 Ø rozmieszczenia otworów [mm] 112 Średnica otworu centrującego [mm] 68
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Według książeczki mam 1LT czyli 314/25 ? Na AutoDOC nie widzę tarcz z tym rozmiarem z Zimmermanna dla mojego auta