Skocz do zawartości

Wojtas_K

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Wojtas_K

Informacje

  • Imię
    Wojtek
  • Miasto
    Słupsk

Auto

  • Model
    A4 B9
  • Nadwozie
    Avant
  • Rok produkcji
    2019
  • Silnik
    2.0 TFSI
  • Kod silnika
    INNY
  • Napęd
    FWD
  • Skrzynia
    S-Tronic
  • Paliwo
    PB

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Przemyślę temat z kablem. Trafiłem gdzieś na YT film, na którym gość podmienia po prostu wiązkę portu "charge only" (tzn. podpina tą od dual USB) no ale tak czy siak kodowanie potrzebne... no i roboty sporo więcej. Za OBD pod androida podziękuję, u mnie jabłko. A przy okazji... odnośnie aktualizacji MMI trafiłem w necie na informację, że jeśli auto wyposażone jest w niestandardowe audio (u mnie B&O) to należy je wyłączyć fizycznie/softowo bo inaczej się wysypie i będzie wymagało parametryzacji, dogrywania datasetów czy coś. Gość ode z miasta z którym rozmawiałem stwierdził, że w tym aucie nie jest to już niezbędne. Przy czym metoda updateu, którą ja oglądałem odbywała się przez kartę SD. Gość, z którym rozmawiałem twierdzi, że musi mieć w aucie gniazdo data gdyż podpina się bezpośrednio kompem. Możliwym jest o to chodzi?? On robiąc z kompa nie musi omijać/odznaczać B&O?
  2. Ok, no czyli to odpada sprecyzuj jeśli możesz
  3. Ok... kody skasuje... ale mapy będą już zainstalowane... tych nie będzie miało jak cofnąć Zdaję sobie sprawę, że do kolejnej aktualizacji będę musiał ponownie spatchować jednostkę natomiast na tą chwilę mapy będą świeże a samego MIBa mogę raczej wywalić. Widziałem, że jest opcja "Odinstaluj MIB" z poziomu GEM. Mocno kombinuję, wiem, ale chyba w dobrym kierunku? 😅
  4. To teraz już wiem czemu półlift:) Wracając jednak do głównego pytania... Czy po aktualizacji map jest możliwość usunięcia MIB? Bo potrzebne już chyba nie będzie? Tak jak powiedziałem... nie chciałbym im dawać powodów do odrzucania gwaranacji... tym bardziej, że będę musiał z niej skorzystać.
  5. ja mam przedlift (czy jak go niektórzy określali, nie wiedzieć czemu, półlift)
  6. Zgadza się, u mnie nie ma dotyku. MHI2Q_ER_AUG22_P5092. Wiesz co... spiąłem się z tą nawigacją bo za miesiąc jadę do Szwajcarii i dobrze by było nie blokować telefonu. Temat Carplay na razie odpuściłem bo w moim przypadku wymaga wymiany portów w podłokietniku... i znowu temat gwarancji. Inna sprawa, że auto nie zostanie ze mną zbyt długo więc chciałem raczej uniknąć zbędnego doinwestowywania.
  7. Słuchajcie mam taką sytuację. Zakupiłem niedawno B9 2019 rok (półlift). Niestety bez carplay w związku z czym zależy mi na nowych mapach. No i tu jest problem bo licencje oczywiście wygasły więc trzeba się posiłkować mib patchem ale.... ale auto jest zakupione z Audi Select więc mam na nie rok gwarancji. Czy jest możliwe wgranie patcha, aktualizowanie map, a następnie usunięcie MIB tak żeby nie było po nim śladu (tak wiem, że licencja będzie poniekąd mówiła, że było dłubane"? Kabla do VCDS nie posiadam
  8. Elegancko, dzięki
  9. Zgadza sie, przy czym u mnie działają 0-1-kowo, dopala zakręt lub nie dopala. Nie działa na zasadzie stopniowego podążania za skrętem kół jak typowe lampy skrętne. No nic, będę się musiał przejechać tą jego A3ką i sprawdzić czy mi coś nie ściemnia
  10. Cześć. Może ktoś się orientuje... w swoim aucie posiadam wielokolorowy ambiente. Przymierzam się jednak do wymiany wnętrza.. fotele + boczki. Nowe boczki również mają ambiente ale nie mam informacji czy jest jednokolorowe czy wielo. Czy ma ktoś wiedzę jak to sprawdzić, jak rozróżnić? Ew. czy idzie zdemontować fabryczne ledy i zamienić je między boczkami?
  11. Dzięki. Odkodowałem VIN brata i ona ma jedną pozycję lamp, której ja nie mam... Reflektor przeciwmgłowy / dodatkowy reflektor 8WM Światła kierowane skręcania i na każdą pogodę A to z jego apki My Audi. Muszę się jeszcze przyjrzeć temu na żywo ale czy możliwym jest aby było to realizowane jakąś dodatkową lampą np. w zderzaku ?
  12. Cześć. Od 2 tygodni jestem posiadaczem A4 B9 2019r. (przedlift) wyposażonej w Matrixy (rozkodowane z VIN: asystent świateł 8G4 Matrix-Beam; Reflektor główny 8IT główne reflektory - LED). Wszystko działa fajnie poza jedną rzeczą ... nie zauważyłem aby lampy skręcały mi razem z ruchem kierownicy. Brat jeździ A3 8V (również 2019 jeśli pamięć mnie nie myli) także z Matrixami i mówi, że u niego światło wyraźnie podąża za skrętem kół. Z tego co się zorientowałem to Matrixy nie miały różnych poziomów. Czy jest możliwe aby ta funkcja była wyłączona i wymagała dokodowania? Doświetlanie lampami na słabe warunki działa ale to nie to samo co snop głównego światła. W Focusie ST MK3 mam skrętne Bi-Xenony i robi to robotę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...