Treść opublikowana przez matekboss
-
Jaki olej do silnika 2.0 TDI DTPA w Audi A4 B9?
No nie wiem czy półsyntetyk na bazie hydrokraku z homeopatyczną ilością dodatków przeciwzużyciowych za prawie 2x więcej hajsu jest lepszy. Nie chcę tu być panem marudą i niszczycielem uśmiechów dzieci, ale patrząc na wyniki badań laboratoryjnych w moim silniku prędzej zawita nasz rodzimy Orlen Oil niż ten produkt zza Odry.
-
Brak możliwości kodowania VCDS w Audi A4 B9 2024
Po prostu UE zagrało va banque wprowadzając wyższe normy spalin i skomplikowanie jednostek napędowych żeby wykosić producentów z republik bananowych, a teraz te same republiki mówią sprawdzam. Kupcie piwko i popcorn bo najbliższe lata będą bardzo ciekawe, pytanie tylko dla kogo...
-
Żeglowanie i wysprzęglanie po odjęciu gazu w Audi A4 B9 2.0 TDI
Pojeździłem, sprawdziłem i najśmieszniejsze że te opcje muszą być włączone.
-
Żeglowanie i wysprzęglanie po odjęciu gazu w Audi A4 B9 2.0 TDI
Witajcie. Jak można wyłączyć te ekotryby w silniku DTPA 204KM? Nie zależnie od wybranego trybu jazdy po odjęciu gazu albo wyłącza silnik albo wysprzęgla skrzynię, a chcę żeby po odjęciu gazu samochód klasycznie hamował silnikiem. Po przejściu w dynamic jedynie w trybie skrzyni Sport tak się da, ale wtedy auto jest dosyć narwiste, a to jest średnio potrzebne na nudnej trasie. Przewertowałem całe MENU i da się wyłączyć wszystko prócz tych ekowspomagaczy.
-
Brak możliwości kodowania VCDS w Audi A4 B9 2024
Tak, ale koncerny przytakiwały na te absurdy i dokręcanie śruby UE, bo wiedzieli że mają furtkę w postaci przygotowanych modyfikacji oprogramowania, więc stwierdzili niech tam sobie Bruksela gada co chce a my i tak swoje zrobimy, zamiast wtedy stanąć okoniem i przeforsować odwleczenie w czasie tych regulacji. Drugą bardzo zastanawiającą sprawą jest to że wszystko akurat wyszło w USA gdzie na te regulacje środowiskowe patrzą trochę przez palce. Tak jakby UE chciała zrobić monopol na montowanie europejskich silników w amerykańskich autach sprzedawanych tutaj w których ich V6 i V8 teoretycznie nie spełniały norm i stąd powstały takie potworki typu Mustang z silnikiem Focusa, ktoś się za oceanem wkurzył i stwierdził że jeśli nasze silniki wam śmierdzą to pa tera.
-
Brak możliwości kodowania VCDS w Audi A4 B9 2024
W zasadzie to mi kompletnie wisi i powiewa kto to wymyślił, czy to było UE czy DE czy Watykan. Efekt jest taki że pod płaszczykiem regulacji koncerny zrobiły sobie kolejne źródło dochodu. Chce Pan sobie dokodować tempomat? Oj przykro nam, trzeba było pomyśleć przy zakupie auta, teraz musi Pan zapłacić 5x więcej, do widzenia. Zresztą sami są sobie winni, czytałem zeznania dyrektora VW ds. rozwoju który pracował w trakcie afery dieselgate i na końcu fabryki jak auto zjeżdżało z taśmy przejmował je zaufany pracownik, podpinał wtyczkę do OBD i pompował nowe oprogramowanie przygotowane pod konkretny rynek docelowy. Więc nic dziwnego że UE to ukróciła bo nie lubi jak jej się gra na nosie Też bym się zdenerwował.
-
Brak możliwości kodowania VCDS w Audi A4 B9 2024
Gdyby było tak jak mówisz to byłaby określona metoda na weryfikację czy nie jesteś jakimś złoczyńcą w czarnym kapturze, a tu dajesz na tacę i łaskawy pan z niemiec daje ci pobawić się swoim samochodem. No to jak to nazwiemy? Pro bono raczej nie.
-
Brak możliwości kodowania VCDS w Audi A4 B9 2024
Opcja kodowania jest, ale jak dasz pieniążek dla biednego VW.
-
Nie działa Multitronic w Audi A4 B6
Sprawdź wtyczkę która idzie do skrzyni czy nie jest zgnita w środku, jeśli tam jest ok to prawdopodobnie wykasztanił się sterownik. Po samym roczniku auta nie mogę sprawdzić czy to 01J czy już 0AW ale do sterownika można wejść od zakrystii i nie trzeba zwalać skrzyni w razie czego.
-
Falowanie obrotów po wrzuceniu D w Audi A4 B8 1.8 TFSI
Mam nadzieję że nie dostanę za to złotej łopaty, ale objaw ten to na 99% zużyty pakiet sprzęgła. Jeżeli ODISEM nie przechodzi adaptacja to znaczy że doszło do kresu zużycia i sterownik nie może tego skompensować.
-
Adblue w Audi A4 B8
To samo, po myślniku w normach ISO podaje się metodykę badania. Adblue musi mieć 32,5% mocznika i tyle.
-
Problem ze skrzynią biegów w Audi A4 B8 2.0 TFSI
Zacząłbym od najtańszej rzeczy czyli sprawdzić czy piny we wtyczce która wchodzi do skrzyni nie jest zaśniedziała i czy jest sucha. Jeśli tam będzie ok to obawiam się że problem będzie z pozycjonerem który mówi pa pa, a to już robota z kategorii tych grubszych.
-
S-tronic w Audi A4 B8 nie jedzie na R przy rozgrzanym silniku
Jeżeli czujesz szarpnięcia przy zmianie na niskich obrotach do 2 tys. w szczególności biegi 1-2-3, a jak przeciągniesz do 4-5 tys. i nie szarpie to winowajcą na 99% jest ten zawór który zaznaczyłem. Tam w środku jest tulejka która się przyciera i na niskim wydatku pompy czyli właśnie dojeżdżanie do świateł, ecodriving ten zawór się przyblokowuje a jak mocniej staniesz na gazie, pompa buduje większe ciśnienie i mocniej napiera na ten zaworek. Wgraj też najnowszego softa, z tego co zauważyłem wygładza pracę tej skrzyni. Zresztą każdy DSG lekko szarpnie bo taka jest konstrukcja tych skrzyń, ważne żeby to nie było szarpnięcie że aż drobniaki w podłokietniku podskakują.
-
S-tronic w Audi A4 B8 nie jedzie na R przy rozgrzanym silniku
Ale poza historiami przy zatrzymywaniu się skrzynia zmienia biegi płynnie?
-
S-tronic w Audi A4 B8 nie jedzie na R przy rozgrzanym silniku
To jest właśnie jeden z częściej popełnianych błędów, czasami się wręcz zastanawiam czy wypuszczenie przez BorgWarner tego zestawu naprawczego to nie był taki prztyczek w nos dla nas, bo już legendy krążą o tych kolorowych wiązkach że takie lepsze i w ogóle, a prawda jest taka że one się niczym nie różnią od tych poprzednich tylko tyle ze są nowe, ale mniejsza o to. Do zestawu również nie wiedzieć czemu nie dołączony jest bardzo waży elektrozawór ukazany na zdjęciu. Jest to zawór od modulacji ciśnienia i też bardzo często potrafi płatać figle. Zawsze warto rozpołowić mechatronikę i bardzo często na płycie separacyjnej od przegrzania tworzy się przetoka na jednym łączeniu również ukazanej na zdjęciu. Dodatkowo w środku mechatroniki są okrągłe filterki siatkowe które zapychają się właśnie uszczelką z płyty separacyjnej bo zrobiona jest z takiego alla filcu. A to że skrzynia po adaptacji działa dobrze a za chwilę przestaje to właśnie wina tych małych elementów które zebrane w całość powodują takie problemy, bo gdzieś te ciśnienie albo się blokuje albo ucieka. Sam zestaw naprawczy pomaga w 95% przypadków, Ty wyciągnąłeś krótszą słomkę i trafiłeś do 5% elity, shit happens.
-
S-tronic w Audi A4 B8 nie jedzie na R przy rozgrzanym silniku
Teraz pytanie za 100 pkt., czy do mechatroniki był zakładany tylko ten duży zestaw naprawczy czy była rozbierana i regenerowana w jakimś zakładzie i sprawdzana na hydrateście ?
-
S-tronic w Audi A4 B8 nie jedzie na R przy rozgrzanym silniku
A jakie są objawy? Czy po prostu patrzysz logi?
-
Błąd przy flashowaniu sterownika skrzyni CVT w Audi A4 B7
Z ciekawości zapytam, poszło po OBD czy jednak na stole?
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
Generalnie trzeba się trzymać świętej biblii czyli warunków gwarancji, w których jest wszystko napisane które przeglądy są obligatoryjne żeby zachować gwarancję oraz co można a czego nie. Coraz więcej warsztatów ma możliwość wpisywania przeglądów do bazy VW i normalnie figurują w elektronicznej książce serwisowej Audi. Poza tym nie podpadajmy w paranoje, bo jeśli nawet wymieniłeś olej u Pana Zdzisia pod blokiem, a potem padnie Ci wtryskiwacz albo zgaśnie lampa LED to tu nie ma powiązania i jeśli ASO będzie szczekać że auto nieprawidłowo serwisowane bla bla bla to przeciętny prawnik załatwia temat jednym pismem góra dwoma. Przypadków że ktoś np. sobie zmienił olej poza ASO a potem odmówili mu gwarancji to nie słyszałem, poza tym i tak jak silnik wytknie girę to zawsze pobierają próbkę oleju do badań, więc jeśli zamiast 0W30 wlane było 15W50 to to wyjdzie, ale to już naprawdę dyskusja akademicka nad skrajnymi przypadkami.
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
Na rynku chińskim do bodajże końca 2023 roku można było zamawiać Passata z silnikiem VR6
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
Rób swapa
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
No widzisz, teraz wyobraź sobie że masz skrzynie 0CK/L wracasz z ASO i szukasz warsztatu który zmieni Ci filtry? No nie da się zrobić żartu z żartu, o ile w ogóle jesteś tego świadomy bo 95% ludzi tego nie wie. Co do 8HP to już coraz więcej zakładów ma urządzenie do wymiany dynamicznej i sama obsługa nie wymaga takiego nakładu pracy jak przy S-tronicach gdzie trzeba zrzucać mechatronikę. Szkoda tylko że przy dynamicznej wymianie sporo oleju idzie niepotrzebnie w "kanał" no ale life is life.
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
Faktycznie może lekko przesadziłem z tymi wielkimi fachowcami z ASO, ale wpienia mnie że po prostu z ludzkiej przyzwoitości nie puściłbym auta naprawionego w 70% mając tego świadomość bo części są od ręki itd. Niedługo to będą wciskać ludziom kit że oleju to się w ogóle nie zmienia tylko dolewa, taka nowa procedura. Mieli problem z poborem oleju to cyk norma 1l/1000km i elo, nawet ludzie którzy swoją wiedzę o motoryzacji oceniali w skali 1-10 na -2 twierdzili że to bardzo duży pobór.
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
Po 1500 km pierwszy raz potem co 10,12. Może mamy różne doświadczenia jeśli chodzi o ASO, nie wiem jaki jest poziom wiedzy pracowników w Poznaniu albo Szczecinie tudzież Krakowie, ale w mojej okolicy na flance wschodniej mistrz serwisu kontaktuje się z bardzo ogarniętym "prywaciarzem" mechanikiem z grupy VW i pyta się jak to naprawić bo siedzą już kilka godzin i nie mogą dojść co i jak, a on im daje rozwiązanie w 15 minut, nie mówię że to źle bo sam bardzo często wiszę na telefonie z tymże człowiekiem i w końcu słyszę w słuchawce: "daj mi tego głąba". Co do tych nieszczęsnych filtrów w skrzyniach rozmawiamy tu o autach za grube setki tysiące zł a nie jakiejś Dacii albo innym BYD, serwis sam powinien wyjść na przeciw i dać wybór klientowi zmieniać czy nie, bo jeśli potrafią zmienić UPG to wymiana tych filtrów jest co najmniej śmieszną robotą.
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
Dyrektywa unijna GVO znosi monopol ASO na przeglądy gwarancyjne. Czynności serwisowe muszą być wykonane zgodnie z procedurami producenta na oryginalnych częściach, ale tutaj ustawodawcy również zastosowali okienko bo można np filtr oleju zastosować Mahle albo Mann, ale lepiej nie kusić i zostać na czas gwarancji przy częściach ORI. Chyba już w 10 autach zmieniałem olej po docierce i dwa razy same filtry na mechatronice w stronicu bo wielcy fachowcy w ASO boją się 11 śrubek odkręcić. Co do późniejszych wizyt tych aut w ASO czy to na przeglądy okresowe czy na jakieś doraźne naprawy gwarancyjne to mechanicy mieli to albo totalnie w pompie albo sami chwalili że dobrze że po 1000 km zlało się ten brokat.