Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

michalspam94

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. W okolicy Turku (wielkopolskie) jest człowiek, co ogarnia to oficjalną ścieżką. Teoretycznie można śrubkami, ale w praktyce nie mam opisu który blok za którą śrubkę odpowiada, a dodatkowo problem jest z tym, że nie ma pewności czy po zrobieniu śrubkami będzie prawidłowo działać - i nie mam tu na myśli czy błąd złapie, a czy dobrze będzie rozpoznawać. Do testowania jak najbardziej śrubki to dobry pomysł, jednak na zakończenie to warto zrobić zgodnie ze sztuką. Z VIN nie znajdziesz za wiele - trochę dokładałem do auta, więc kody się nie zgadzają, a zaktualizować ich chyba nie można z tego co pytałem w ASO. Opis mega spoko. Ewentualnie postaram się rozpisać to w skróconej wersji, ale daję link do Twojego posta w pierwszym. Wiesz może czym się różni region 3 od 5 w Twojej instrukcji?
  2. Dziękuję. Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi. Biorę się za przepisanie tego na bity i zaktualizuje temat. Jakby ktoś z czytających wiedział coś jeszcze w temacie kodowania to poproszę o info.
  3. Obecnie w 13: 00F2D1 - mam hak, MMI 3G Basic, ADS, Europa, kierowca po lewej, licznik w km/h. Jeżeli wiesz i możesz napisać jakie wartości w jakich sytuacjach dodawać / odejmować, to podziel się proszę tą informacją, a przepiszę to na bity i udostępnię instrukcję w 1 poście.
  4. Właściwie można na bitach też - zależy jak kto woli, koniec końców to nadal bity i bajty. Problem jest z tym, że nie mam pojęcia za co odpowiada Bajt 1 (Bity 0-7) i Bajt 2 pozostałe bity (5-7), o których nie wspomniałem. Podpinam moją rozpiskę znalezionych kodowań dla radaru 8K0 907 561 B na podstawie auto-skanów znalezionych w internecie. Może ktoś z Was dopowie coś lub nakieruje na jakiś trop. Być może kodowanie jest też zależne od sterownika J792, ale z autoskanów nie do końca mogłem wyciągnąć powtarzalność. Jeżeli ktoś ma konto na mhhauto.com i może pobrać ten załącznik to prośba o wstawienie, bo tam z tego co widzę na miniaturce ktoś rozpisał to kodowanie i może coś więcej podpowie. Link do pliku: https://mhhauto.com/attachment.php?aid=358409 Link do tematu: https://mhhauto.com/Thread-Audi-A4-B5-5-retrofited-ACC-coding-problem
  5. Cześć grupo, przychodzę z kolejnym poradnikiem. Jestem świeżo po zamontowaniu ACC u siebie w aucie. Częściowo wykonałem go na podstawie poradnika: https://a4-klub.pl/topic/219585-monta%C5%BC-i-dzia%C5%82anie-acc-adaptive-cruise-control-aktywny-radar-2007-2012/ Jednak w wersji poliftowej jest kilka różnic, o których napisałem w dalszej części tego poradnika. Wymagania: 1. Rozszerzony Gateway: - nasz Gateway musi wspierać ACC / Lane Assist / Side Assist / Asystenta świateł drogowych. U mnie: 8R0907468J 2. Auto musi mieć pompę ABS 1AT: jeżeli masz TPMS / AHA to prawdopodobnie Twoja pompa wspiera ACC. Rozpoznawanie rodzaju pompy można przeprowadzić za pomocą numeru pompy. Opisałem więcej w tym miejscu: https://a4-klub.pl/topic/176962-uk%C5%82ad-kontroli-ci%C5%9Bnienia-w-oponach-w-a4-b8-rka-czyli-tpms/page/12/#findComment-5788018 3. Auto musi mieć taśmę wspierającą ACC / Lane Keep Assist oraz manetkę do tempomatu aktywnego: Rozpoznawanie rodzaju taśmy / manetek i ich wymianę (kalibrację) opisałem przy okazji montażu tego systemu w tym poradniku: https://a4-klub.pl/topic/507205-monta%C5%BC-audi-lane-assist-w-audi-a4-b8-a5-8t-polift/ Manetki: 4G8953502AH, 4G8953502P - tempomat ACC, sedan / sportback (bez wycieraczki tylnej) 4G8953502S, 4G8953502AL - tempomat ACC, avant (wycieraczka tylna) Taśma: 8K0953568M Potrzebne części (na podstawie A5 8T): Jeżeli kupimy radar z uchwytem, to niektórych elementów z poniższej tabelki nie musimy kupować - ja kupiłem w całości (1+2+3+8). Do tego potrzebujemy wiązkę radaru - można kupić gotową u przyjaciół z Chin za około 70zł. Komplet śrub do regulacji można kupić nowy w ASO za około 180zł lub u przyjaciół z Chin za około 20zł. Kratka do zderzaka pod radar. Lista kratek - dobieramy odpowiednią: Audi A4 B8 Polift zderzak zwykły: 8K0807682L Audi A4 B8 Polift zderzak S-Line: 8K0807682N Audi A4 B8 Polift zderzak S-Line: 8K0807682Q Audi A5 8T Polift zderzak zwykły: 8T0807682J Audi A5 8T Polift zderzak S-Line: 8T0807682L + zaślepka 8T0807152C Audi A5 8T Polift zderzak S-Line: 8T0807682N + zaślepka 8T0807152C Schemat podłączenia: Montaż nitonakrętek jest łatwy i szybki o ile mamy kątową nitownicę do nitonakrętek - przykładowa poniżej: Po montażu i podłączeniu zostaje kodowanie i tu zaczyna się najtrudniejsza część, bo nie ma oficjalnej dokumentacji. Kodowanie auta: 01. Silnik: Bajt 5 Bit: 5 OFF, Bajt 5 Bit 6 ON 16. Taśma kierownicy: Bajt 2 Bit 3: ON 17. Licznik: Bajt 4 Bit 2: ON 19. CAN Gateway: Lista połączeń - zaznaczamy 13 5C. Kamera utrzymania pasa: xxxCxxx do wartości C dodajemy +2 (np: 0120002 -> 0122002, 0110002 -> 0123002). MMI: Zielone menu: Car > Cardevicelist > Zaznacz “ACC” i "Breaking Assist" lub "AWV" Car > Carmenuoperation > “ACC” i "Breaking Assist" lub "AWV" – Zmień z 0 na 5 13: Radar: Wielkie podziękowania dla Muskel1 - bez niego nie byłoby tak łatwo ustalić kodowania. Link do posta z przykładem opisanym dla mojego auta: https://a4-klub.pl/topic/507710-monta%C5%BC-acc-adaptive-cruise-control-aktywny-radar-w-a4-b8-a5-8t-polift/#findComment-5837454 W celu ustawienia kodowania bierzemy wartości wg schematu: ABCDE xxxxE: HAK: 1 - tak, 8 - nie xxxDx: Region: 1 - USA (mile), 2 - Kanada (km), 3 - RoW (skala mil), 4 - Japonia(km), 5 - RoW (mile), 6 - RoW (km) xxCxx: Wersja nadwozia: 1 - standardowa (sedan / avant), 2 - wydłużony rozstaw osi (chiny), 3 - konstrukcja lekka xBxxx: Radio: 1 - przedlift RMC/MMI, 2 - polift RMC/MMI bez DriveSelect, 3 - MMI z DriveSelect Axxxx: Silnik: 1 - 3.0L TSI i 4.2L FSI [PR-D08/D0A/D11/D59] 1 - 3.0L TSI z automatyczną skrzynią biegów (0B5) [PR-DC5/G1G] 1 - 4.2L FSI z automatyczną skrzynią biegów (0B5/0B6) [PR-D08/D0A/D11/D59] 3 - 2.0L TDI z manualną skrzynią biegów (CAGA?) & 2.7L TDI & 3.0L TDI [PR-D1Q/D1V/D43/D4V/D50] 3 - 2.7L TDI z automatyczną skrzynią biegów (0AW) 3 - 3.0L TDI z automatyczną skrzynią biegów (CCWA?) (0B5?/0B6) 3 - 2.0L TDI z manualną skrzynią biegów (CAGC?) 3 - 3.0L TDI z automatyczną skrzynią biegów (CVUC) [DD3/G1G] 4 - 2.0L TDI z manualną skrzynią biegów (CAGA?) 4 - 1.8L TSI & 2.0L TDI [PR-D2S/D7H/D90/D92/D94/DN4] +6T4 5 - 2.0L TSI & 3.0L & 3.2L FSI [PR-D2D/D6D/D6W/DF7] 5 - 2.0L TSI z manualną i automatyczną skrzynią biegów (0B5) 6 - 2.0L TDI z manualną skrzynią biegów (CAHA/CGLC?) 6 - 1.8L TSI, 2.0L TSI, 2.0L TDI & 2.7L TDI (D1W D64 D67 D6J D93 D95 D2S DE2 DE5 DK6 DK7) +8T0 Ustaloną wartość przerabiamy na hex dopisując zera wiodące do 6 znaków. Wartość możemy przeliczyć za pomocą: https://www.binaryhexconverter.com/decimal-to-hex-converter W moim przypadku: ABCDE = 63161 -> KODOWANIE: 00F6B9, bo: E = 1 - mam hak D = 6 - region RoW, km/h C = 1 - sportback B = 3 - MMI z DriveSelect A = 6 - CGLC z manualną skrzynią Adaptacja kanału 007: ustawiamy na 1 Błędy, które mogą nam pozostać: 01-Engine; Fault: 04330 - Function Restriction due to Received Malfunction Value U1113 00 [039] 13-Auto Dist. Reg; Fault: 02095 – Component Protection Active U mnie po zdjęciu CP był nadal błąd 04330 - po ustawieniu kodowania w Lane Keep Assist znikł. Po ustawieniu kodowania, zdjęciu ochrony komponentu działa - obyło się bez kalibracji w celach testowych, chociaż docelowo zostanie ona wykoanana i każdemu polecam to zrobić. W Blokach pomiarowych grupa 002 mamy wartości kątów. U mnie na początku było: -0,020; 1,016; 0,056 Po kilku dniach jazdy wartość w pierwszym bloku wpadła w -0,840 - oznacza to, że radar zaczął uczyć się położenia. W zakresie poza -0,9 i 0,9 wyskakuje błąd o wymaganej kalibracji. Pierwszy blok pomiarowy grupy 002 to oś X (lewo-prawo). Patrząc na radar kręcenie z zewnątrz śrubą wg wskazówek zegara zmniejsza wartość, a w przeciwną stronę zwiększa. 1/4 obrotu to zmiana o około 0,100. Jeżeli wartość jest mniejsza od 0, to radar patrzy na prawo - trzeba wkręcić prawą śrubę - kręcimy wtedy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Jeżeli jest większy od 0, to odwrotnie. Drugi i trzeci blok stoją dęba pomimo kręcenia śrubą od osi Y (góra-dół) - radar patrzył do góry, zjeżdżając z mostu widział auta lepiej, więc cofnąłem go o 3mm na śrubie - wcześniej kręciłem o 1,5 obrotu w przeciwną stronę, ale również żadnych zmian w blokach pomiarowych 2 i 3 nawet po 200km. Klucz do regulacji: VAS6190/2 lub pasuje również nasadka Torx E5. Podczas kiedy na początku kręciłem w złą stronę to radar złapał 2 razy błąd 02805 podczas jazdy. Niestety nie mogę znaleźć zdjęcia z detalami błędu. Objawy to: zapalenie środkowych kontrolek od radaru na czerwono, nie można włączyć ACC, żeby przywrócić działanie trzeba skasować błąd z licznika, a następnie z radaru (odnotowują go też inne systemy). Nie mam pewności czy błąd powstał przez kalibrację czy coś jest uszkodzone. Obecnie jeżdżę - obserwuję. Działania jakie podjąłem to: 1. Wyłączenie ogrzewania radaru w blokach adaptacji - jest około 30 stopni na + 2. Skręcenie radaru w drugą stronę 3. Wypięcie i wpięcie wtyczki radaru Przyczyną też mogło być to, że podczas jazdy był podłączony VCDS w blokach pomiarowych radaru - możliwe, że przeszkodził w komunikacji. Niestety nie znalazłem informacji w tym temacie, więc nie mogę ustalić dokładnej przyczyny. Od tego momentu od 3 dni nie mam tego błędu i nie pojawił się ponownie. Od wczoraj mam względnie działający radar (kalibracja domowa). Jeżeli błąd nie wróci to za jakiś czas zgłoszę się na kalibrację. Do tego czasu będę obserwować pozostałe 2 bloki pomiarowe. Jeżeli wartość od osi Y się zmieni to również o tym wspomnę w tym temacie. Licznik: W celu pełnej funkcjonalności (dodatkowe kontrolki i ledy prędkości) trzeba zmienić / zmodyfikować licznik. Niestety wersja przedliftowa nie pasuje jeżeli chodzi o dawcę. Najlepiej patrzeć na daty produkcji naszego licznika i dobrać odpowiedni wg katalogu. W moim przypadku na dawcę elementów wpadł anglik - poza przeniesieniem elementów trzeba było dołożyć 2 diody (wzięte z kontrolek licznika: AutoHold i hamulca) oraz 2 układy i 2 rezystory również z płyty anglika, ale z innych miejsc (elementy powtarzalne do pozostałych diód) - jeżeli nie zrobimy tego to układ z anglika po założeniu europejskich tarcz ma trójkąciki od 40km/h. Na dawcę tarcz posłużył licznik przedliftowy - tu pasuje idealnie. Jedyna różnica - zielona kontrolka tempomatu, jednak przy ACC jest ona nieaktywna. W przypadku doposażania licznika z wyskalowaniem 300KM/H może być inny układ elementów do uzupełnienia. Poniżej zdjęcia, na podstawie których można przelutowywać elementy. U mnie licznik oparty na układzie MB91F467EA czyli 8T0920932. Dawca elementów: 8T0920984M (ten sam układ główny i bliźniaczy layout płyty). Na dawcę tarcz wykorzystany został licznik z 2009 roku.
  6. Pełny autoscan podeślę jak wrócę do domu. Pytam już teraz, bo jak wspomniałem zależy mi trochę na czasie, a może ktoś z Was miał już taki problem. EDIT: Ciekawostka. Nie wiem czy to kwestia tego, że na chwile podlaczylem licznik z przedlifta i polifta anglika, czy że przejechałem się autem, a może, że wprowadziłem ponownie to samo kodowanie, ale teraz błąd dał się skasować i nie wraca.
  7. Cześć, mam polift i dokładam ACC. Licznik mam 8T0920932, radar z końcówką "B". Poza błędami, które wg znalezionych informacji znikną po zdjęciu CP mam jeszcze jeden: 01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285) 013 - Odczytać pamięć usterek W liczniku nie mam błędów. Czy błąd z powodu licznika? Czy licznik musi być wymieniony? Czy ACC zadziała mimo to jak zdjmę CP? Czy błąd zniknie po zdjęciu CP? Licznik kolorowy. Miał ktoś podobny problem? Ma ktoś z Was rozpiskę kodowania radaru?
  8. Tu masz gotowe kable do Audi A4 B8 A5 8T Q5 (do A4/A5 nie montujesz prawej tylnej anteny w Q5 tak, więc kostka do zaizolowania): https://a.aliexpress.com/_EwvQHAW Niestety trzeba rozbierać plastiki progów i tylną kanapę zdejmować (siedzisko tylko). Łatwa robota, ale zarezerwuj sobie 1 dzień na całość.
  9. Okolice Turku (Wielkopolska)
  10. Ja kupiłem używany, ale... żeby trafić sprawny kupowałem 3 razy. 1 raz - miał prawdopodobnie walnięty soft, bo kanały adaptacji były ok, a nie chciał przyjmować wartości. 2 raz - kanały przyjęły wartość, ale był błąd blokady w nim - gościu co zdejmował mi CP powiedział, że najlepiej zdjąć z takiego co nie ma tego błędu, bo może zniknąć, a nie musi. 3 raz - wszystko było ok, jedynym błędem po ustawieniu wartości kanałów adaptacji i kodowania był błąd od CP (ochrony komponentu) po zdjęciu i przypasowaniu kluczyków wszystko działa do dziś. Kodowanie, montaż, adaptację robiłem sam. CP i dodanie kluczyków przekazałem komuś kto to ogarnia. Ważne: kupuj najlepiej przez allegro, żeby w razie gdyby moduł był uszkodzony / kradziony nie mieć problemów i odesłać oraz mieć dowód zakupu gdyby Audi przekazało sprawę dalej. Ochronę zdejmował mi ktoś kto ma podpisane z Audi zdejmowanie, więc czekaliśmy za decyzją itp. Dlatego mogę normalnie podjechać do ASO w razie problemów. Natomiast nie zamierzam, bo kodowania przywracają do oryginalnych, a jak widać... moje auto ma więcej opcji niż wg ASO. U niego mogłem zdecydować czy chcę przywracać kodowania z Audi czy zostawić moje. Szukaj najlepiej kogoś takiego. Wtedy z przypisaniem kluczyków wyszło około 500zł, a moduł jakieś 300-400.
  11. Najlepiej ściągnij i do tych pinów co masz dołożyć 2. Mała kostka to Side Assist. Duża: 6 pin - elektryczne, podgrzewane, kierunkowskaz - podstawowe funkcje 8 pin - podstawowe funkcje + składane lub elektryczne, podgrzewane, fotochrom (jak widać różowy i niebieski w kostce to składanie) 10 pin - podstawowe funkcje + składanie i fotochrom 14 pin - podstawowe funkcje + składanie, fotochrom, pamięć fotela Jak zależy Ci tylko na składaniu to kup 8 pin (różowy i niebieski na kostce dużej) i to czego nie masz to przełożysz ze swojego. Na pewno wyjdzie dużo taniej. A jak chcesz ekstremalnie tanio i czujesz się na siłach to mozesz wziąć nawet od anglika, ale zalecam melisę wtedy dokupić
  12. Kable będą w środku przy 14-2 (kostka 2 pin jest od asystenta). Zawsze możesz kupić bez asystenta - na 8 pin jak dobrze pamiętam (chyba że masz pamięć to 14) i przełożyć swoje kable do asystenta - powinno wyjść dużo taniej
  13. Mam pytanie do osób, które posiadają aktywny wydech. Czy jeżeli odłączycie jeden z tłumików to czy drugi nadal gra czy łapie błąd i się nie uruchamia? Mam wersję z 2 rurami po lewej (2.0) I chciałbym zamontować tymczasowo po prawej schowaną puszkę od aktywnego wydechu pod zderzakiem bez zmian w wydechu żeby to grało, ale byłby tylko 1 głośnik. Niestety ciężko o ładny zderzak do A5 Sportback Polift w S-line w kodzie LX7W, a malowanie to kolejne dodatkowe pieniądze, które wolę przeznaczyć na inne modyfikacje.
  14. U mnie (Polift) na MMI jak ustawię dynamic i mam włączony Individual to działa. Ale może właśnie BCM1 do wymiany będzie, bo prawdopodobnie nie daje sygnału przez CAN o trybie jazdy lub daje w inny sposób.
  15. Hm... a spróbuj od drugiej strony. Wgraj tak jak na początku, ale w innych modułach uruchom tryb jazdy jako standardowy na dynamic za pomocą adaptacji. Jak dobrze pamiętam to jak robiłem DRIVE SELECT w kanałach ustawiało się domyślny tryb jazdy dla profilu. Może zadziała. A no i na tym sofcie słychać dopiero około 3 tyś i więcej przy przyspieszaniu. KANAŁY 63,64,65,66 Standard mamy ustawienia 2 (Auto)), zmień na 3 (Dynamic) A jak dobrze pokombinujesz (polift na 100%, przedlift chyba też) to możesz mieć DriveSelect z MMI (o ile masz MMI) bez przycisku - wtedy odblokować w MMI opcję i pokodujesz jak w linku i ustawić na 4 w tych kanałach:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.