Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

michalspam94

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez michalspam94

  1. W okolicy Turku (wielkopolskie) jest człowiek, co ogarnia to oficjalną ścieżką. Teoretycznie można śrubkami, ale w praktyce nie mam opisu który blok za którą śrubkę odpowiada, a dodatkowo problem jest z tym, że nie ma pewności czy po zrobieniu śrubkami będzie prawidłowo działać - i nie mam tu na myśli czy błąd złapie, a czy dobrze będzie rozpoznawać. Do testowania jak najbardziej śrubki to dobry pomysł, jednak na zakończenie to warto zrobić zgodnie ze sztuką. Z VIN nie znajdziesz za wiele - trochę dokładałem do auta, więc kody się nie zgadzają, a zaktualizować ich chyba nie można z tego co pytałem w ASO. Opis mega spoko. Ewentualnie postaram się rozpisać to w skróconej wersji, ale daję link do Twojego posta w pierwszym. Wiesz może czym się różni region 3 od 5 w Twojej instrukcji?
  2. Dziękuję. Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi. Biorę się za przepisanie tego na bity i zaktualizuje temat. Jakby ktoś z czytających wiedział coś jeszcze w temacie kodowania to poproszę o info.
  3. Obecnie w 13: 00F2D1 - mam hak, MMI 3G Basic, ADS, Europa, kierowca po lewej, licznik w km/h. Jeżeli wiesz i możesz napisać jakie wartości w jakich sytuacjach dodawać / odejmować, to podziel się proszę tą informacją, a przepiszę to na bity i udostępnię instrukcję w 1 poście.
  4. Właściwie można na bitach też - zależy jak kto woli, koniec końców to nadal bity i bajty. Problem jest z tym, że nie mam pojęcia za co odpowiada Bajt 1 (Bity 0-7) i Bajt 2 pozostałe bity (5-7), o których nie wspomniałem. Podpinam moją rozpiskę znalezionych kodowań dla radaru 8K0 907 561 B na podstawie auto-skanów znalezionych w internecie. Może ktoś z Was dopowie coś lub nakieruje na jakiś trop. Być może kodowanie jest też zależne od sterownika J792, ale z autoskanów nie do końca mogłem wyciągnąć powtarzalność. Jeżeli ktoś ma konto na mhhauto.com i może pobrać ten załącznik to prośba o wstawienie, bo tam z tego co widzę na miniaturce ktoś rozpisał to kodowanie i może coś więcej podpowie. Link do pliku: https://mhhauto.com/attachment.php?aid=358409 Link do tematu: https://mhhauto.com/Thread-Audi-A4-B5-5-retrofited-ACC-coding-problem
  5. Cześć grupo, przychodzę z kolejnym poradnikiem. Jestem świeżo po zamontowaniu ACC u siebie w aucie. Częściowo wykonałem go na podstawie poradnika: https://a4-klub.pl/topic/219585-monta%C5%BC-i-dzia%C5%82anie-acc-adaptive-cruise-control-aktywny-radar-2007-2012/ Jednak w wersji poliftowej jest kilka różnic, o których napisałem w dalszej części tego poradnika. Wymagania: 1. Rozszerzony Gateway: - nasz Gateway musi wspierać ACC / Lane Assist / Side Assist / Asystenta świateł drogowych. U mnie: 8R0907468J 2. Auto musi mieć pompę ABS 1AT: jeżeli masz TPMS / AHA to prawdopodobnie Twoja pompa wspiera ACC. Rozpoznawanie rodzaju pompy można przeprowadzić za pomocą numeru pompy. Opisałem więcej w tym miejscu: https://a4-klub.pl/topic/176962-uk%C5%82ad-kontroli-ci%C5%9Bnienia-w-oponach-w-a4-b8-rka-czyli-tpms/page/12/#findComment-5788018 3. Auto musi mieć taśmę wspierającą ACC / Lane Keep Assist oraz manetkę do tempomatu aktywnego: Rozpoznawanie rodzaju taśmy / manetek i ich wymianę (kalibrację) opisałem przy okazji montażu tego systemu w tym poradniku: https://a4-klub.pl/topic/507205-monta%C5%BC-audi-lane-assist-w-audi-a4-b8-a5-8t-polift/ Manetki: 4G8953502AH, 4G8953502P - tempomat ACC, sedan / sportback (bez wycieraczki tylnej) 4G8953502S, 4G8953502AL - tempomat ACC, avant (wycieraczka tylna) Taśma: 8K0953568M Potrzebne części (na podstawie A5 8T): Jeżeli kupimy radar z uchwytem, to niektórych elementów z poniższej tabelki nie musimy kupować - ja kupiłem w całości (1+2+3+8). Do tego potrzebujemy wiązkę radaru - można kupić gotową u przyjaciół z Chin za około 70zł. Komplet śrub do regulacji można kupić nowy w ASO za około 180zł lub u przyjaciół z Chin za około 20zł. Kratka do zderzaka pod radar. Lista kratek - dobieramy odpowiednią: Audi A4 B8 Polift zderzak zwykły: 8K0807682L Audi A4 B8 Polift zderzak S-Line: 8K0807682N Audi A4 B8 Polift zderzak S-Line: 8K0807682Q Audi A5 8T Polift zderzak zwykły: 8T0807682J Audi A5 8T Polift zderzak S-Line: 8T0807682L + zaślepka 8T0807152C Audi A5 8T Polift zderzak S-Line: 8T0807682N + zaślepka 8T0807152C Schemat podłączenia: Montaż nitonakrętek jest łatwy i szybki o ile mamy kątową nitownicę do nitonakrętek - przykładowa poniżej: Po montażu i podłączeniu zostaje kodowanie i tu zaczyna się najtrudniejsza część, bo nie ma oficjalnej dokumentacji. Kodowanie auta: 01. Silnik: Bajt 5 Bit: 5 OFF, Bajt 5 Bit 6 ON 16. Taśma kierownicy: Bajt 2 Bit 3: ON 17. Licznik: Bajt 4 Bit 2: ON 19. CAN Gateway: Lista połączeń - zaznaczamy 13 5C. Kamera utrzymania pasa: xxxCxxx do wartości C dodajemy +2 (np: 0120002 -> 0122002, 0110002 -> 0123002). MMI: Zielone menu: Car > Cardevicelist > Zaznacz “ACC” i "Breaking Assist" lub "AWV" Car > Carmenuoperation > “ACC” i "Breaking Assist" lub "AWV" – Zmień z 0 na 5 13: Radar: Wielkie podziękowania dla Muskel1 - bez niego nie byłoby tak łatwo ustalić kodowania. Link do posta z przykładem opisanym dla mojego auta: https://a4-klub.pl/topic/507710-monta%C5%BC-acc-adaptive-cruise-control-aktywny-radar-w-a4-b8-a5-8t-polift/#findComment-5837454 W celu ustawienia kodowania bierzemy wartości wg schematu: ABCDE xxxxE: HAK: 1 - tak, 8 - nie xxxDx: Region: 1 - USA (mile), 2 - Kanada (km), 3 - RoW (skala mil), 4 - Japonia(km), 5 - RoW (mile), 6 - RoW (km) xxCxx: Wersja nadwozia: 1 - standardowa (sedan / avant), 2 - wydłużony rozstaw osi (chiny), 3 - konstrukcja lekka xBxxx: Radio: 1 - przedlift RMC/MMI, 2 - polift RMC/MMI bez DriveSelect, 3 - MMI z DriveSelect Axxxx: Silnik: 1 - 3.0L TSI i 4.2L FSI [PR-D08/D0A/D11/D59] 1 - 3.0L TSI z automatyczną skrzynią biegów (0B5) [PR-DC5/G1G] 1 - 4.2L FSI z automatyczną skrzynią biegów (0B5/0B6) [PR-D08/D0A/D11/D59] 3 - 2.0L TDI z manualną skrzynią biegów (CAGA?) & 2.7L TDI & 3.0L TDI [PR-D1Q/D1V/D43/D4V/D50] 3 - 2.7L TDI z automatyczną skrzynią biegów (0AW) 3 - 3.0L TDI z automatyczną skrzynią biegów (CCWA?) (0B5?/0B6) 3 - 2.0L TDI z manualną skrzynią biegów (CAGC?) 3 - 3.0L TDI z automatyczną skrzynią biegów (CVUC) [DD3/G1G] 4 - 2.0L TDI z manualną skrzynią biegów (CAGA?) 4 - 1.8L TSI & 2.0L TDI [PR-D2S/D7H/D90/D92/D94/DN4] +6T4 5 - 2.0L TSI & 3.0L & 3.2L FSI [PR-D2D/D6D/D6W/DF7] 5 - 2.0L TSI z manualną i automatyczną skrzynią biegów (0B5) 6 - 2.0L TDI z manualną skrzynią biegów (CAHA/CGLC?) 6 - 1.8L TSI, 2.0L TSI, 2.0L TDI & 2.7L TDI (D1W D64 D67 D6J D93 D95 D2S DE2 DE5 DK6 DK7) +8T0 Ustaloną wartość przerabiamy na hex dopisując zera wiodące do 6 znaków. Wartość możemy przeliczyć za pomocą: https://www.binaryhexconverter.com/decimal-to-hex-converter W moim przypadku: ABCDE = 63161 -> KODOWANIE: 00F6B9, bo: E = 1 - mam hak D = 6 - region RoW, km/h C = 1 - sportback B = 3 - MMI z DriveSelect A = 6 - CGLC z manualną skrzynią Adaptacja kanału 007: ustawiamy na 1 Błędy, które mogą nam pozostać: 01-Engine; Fault: 04330 - Function Restriction due to Received Malfunction Value U1113 00 [039] 13-Auto Dist. Reg; Fault: 02095 – Component Protection Active U mnie po zdjęciu CP był nadal błąd 04330 - po ustawieniu kodowania w Lane Keep Assist znikł. Po ustawieniu kodowania, zdjęciu ochrony komponentu działa - obyło się bez kalibracji w celach testowych, chociaż docelowo zostanie ona wykoanana i każdemu polecam to zrobić. W Blokach pomiarowych grupa 002 mamy wartości kątów. U mnie na początku było: -0,020; 1,016; 0,056 Po kilku dniach jazdy wartość w pierwszym bloku wpadła w -0,840 - oznacza to, że radar zaczął uczyć się położenia. W zakresie poza -0,9 i 0,9 wyskakuje błąd o wymaganej kalibracji. Pierwszy blok pomiarowy grupy 002 to oś X (lewo-prawo). Patrząc na radar kręcenie z zewnątrz śrubą wg wskazówek zegara zmniejsza wartość, a w przeciwną stronę zwiększa. 1/4 obrotu to zmiana o około 0,100. Jeżeli wartość jest mniejsza od 0, to radar patrzy na prawo - trzeba wkręcić prawą śrubę - kręcimy wtedy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Jeżeli jest większy od 0, to odwrotnie. Drugi i trzeci blok stoją dęba pomimo kręcenia śrubą od osi Y (góra-dół) - radar patrzył do góry, zjeżdżając z mostu widział auta lepiej, więc cofnąłem go o 3mm na śrubie - wcześniej kręciłem o 1,5 obrotu w przeciwną stronę, ale również żadnych zmian w blokach pomiarowych 2 i 3 nawet po 200km. Klucz do regulacji: VAS6190/2 lub pasuje również nasadka Torx E5. Podczas kiedy na początku kręciłem w złą stronę to radar złapał 2 razy błąd 02805 podczas jazdy. Niestety nie mogę znaleźć zdjęcia z detalami błędu. Objawy to: zapalenie środkowych kontrolek od radaru na czerwono, nie można włączyć ACC, żeby przywrócić działanie trzeba skasować błąd z licznika, a następnie z radaru (odnotowują go też inne systemy). Nie mam pewności czy błąd powstał przez kalibrację czy coś jest uszkodzone. Obecnie jeżdżę - obserwuję. Działania jakie podjąłem to: 1. Wyłączenie ogrzewania radaru w blokach adaptacji - jest około 30 stopni na + 2. Skręcenie radaru w drugą stronę 3. Wypięcie i wpięcie wtyczki radaru Przyczyną też mogło być to, że podczas jazdy był podłączony VCDS w blokach pomiarowych radaru - możliwe, że przeszkodził w komunikacji. Niestety nie znalazłem informacji w tym temacie, więc nie mogę ustalić dokładnej przyczyny. Od tego momentu od 3 dni nie mam tego błędu i nie pojawił się ponownie. Od wczoraj mam względnie działający radar (kalibracja domowa). Jeżeli błąd nie wróci to za jakiś czas zgłoszę się na kalibrację. Do tego czasu będę obserwować pozostałe 2 bloki pomiarowe. Jeżeli wartość od osi Y się zmieni to również o tym wspomnę w tym temacie. Licznik: W celu pełnej funkcjonalności (dodatkowe kontrolki i ledy prędkości) trzeba zmienić / zmodyfikować licznik. Niestety wersja przedliftowa nie pasuje jeżeli chodzi o dawcę. Najlepiej patrzeć na daty produkcji naszego licznika i dobrać odpowiedni wg katalogu. W moim przypadku na dawcę elementów wpadł anglik - poza przeniesieniem elementów trzeba było dołożyć 2 diody (wzięte z kontrolek licznika: AutoHold i hamulca) oraz 2 układy i 2 rezystory również z płyty anglika, ale z innych miejsc (elementy powtarzalne do pozostałych diód) - jeżeli nie zrobimy tego to układ z anglika po założeniu europejskich tarcz ma trójkąciki od 40km/h. Na dawcę tarcz posłużył licznik przedliftowy - tu pasuje idealnie. Jedyna różnica - zielona kontrolka tempomatu, jednak przy ACC jest ona nieaktywna. W przypadku doposażania licznika z wyskalowaniem 300KM/H może być inny układ elementów do uzupełnienia. Poniżej zdjęcia, na podstawie których można przelutowywać elementy. U mnie licznik oparty na układzie MB91F467EA czyli 8T0920932. Dawca elementów: 8T0920984M (ten sam układ główny i bliźniaczy layout płyty). Na dawcę tarcz wykorzystany został licznik z 2009 roku.
  6. Pełny autoscan podeślę jak wrócę do domu. Pytam już teraz, bo jak wspomniałem zależy mi trochę na czasie, a może ktoś z Was miał już taki problem. EDIT: Ciekawostka. Nie wiem czy to kwestia tego, że na chwile podlaczylem licznik z przedlifta i polifta anglika, czy że przejechałem się autem, a może, że wprowadziłem ponownie to samo kodowanie, ale teraz błąd dał się skasować i nie wraca.
  7. Cześć, mam polift i dokładam ACC. Licznik mam 8T0920932, radar z końcówką "B". Poza błędami, które wg znalezionych informacji znikną po zdjęciu CP mam jeszcze jeden: 01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285) 013 - Odczytać pamięć usterek W liczniku nie mam błędów. Czy błąd z powodu licznika? Czy licznik musi być wymieniony? Czy ACC zadziała mimo to jak zdjmę CP? Czy błąd zniknie po zdjęciu CP? Licznik kolorowy. Miał ktoś podobny problem? Ma ktoś z Was rozpiskę kodowania radaru?
  8. Tu masz gotowe kable do Audi A4 B8 A5 8T Q5 (do A4/A5 nie montujesz prawej tylnej anteny w Q5 tak, więc kostka do zaizolowania): https://a.aliexpress.com/_EwvQHAW Niestety trzeba rozbierać plastiki progów i tylną kanapę zdejmować (siedzisko tylko). Łatwa robota, ale zarezerwuj sobie 1 dzień na całość.
  9. Okolice Turku (Wielkopolska)
  10. Ja kupiłem używany, ale... żeby trafić sprawny kupowałem 3 razy. 1 raz - miał prawdopodobnie walnięty soft, bo kanały adaptacji były ok, a nie chciał przyjmować wartości. 2 raz - kanały przyjęły wartość, ale był błąd blokady w nim - gościu co zdejmował mi CP powiedział, że najlepiej zdjąć z takiego co nie ma tego błędu, bo może zniknąć, a nie musi. 3 raz - wszystko było ok, jedynym błędem po ustawieniu wartości kanałów adaptacji i kodowania był błąd od CP (ochrony komponentu) po zdjęciu i przypasowaniu kluczyków wszystko działa do dziś. Kodowanie, montaż, adaptację robiłem sam. CP i dodanie kluczyków przekazałem komuś kto to ogarnia. Ważne: kupuj najlepiej przez allegro, żeby w razie gdyby moduł był uszkodzony / kradziony nie mieć problemów i odesłać oraz mieć dowód zakupu gdyby Audi przekazało sprawę dalej. Ochronę zdejmował mi ktoś kto ma podpisane z Audi zdejmowanie, więc czekaliśmy za decyzją itp. Dlatego mogę normalnie podjechać do ASO w razie problemów. Natomiast nie zamierzam, bo kodowania przywracają do oryginalnych, a jak widać... moje auto ma więcej opcji niż wg ASO. U niego mogłem zdecydować czy chcę przywracać kodowania z Audi czy zostawić moje. Szukaj najlepiej kogoś takiego. Wtedy z przypisaniem kluczyków wyszło około 500zł, a moduł jakieś 300-400.
  11. Najlepiej ściągnij i do tych pinów co masz dołożyć 2. Mała kostka to Side Assist. Duża: 6 pin - elektryczne, podgrzewane, kierunkowskaz - podstawowe funkcje 8 pin - podstawowe funkcje + składane lub elektryczne, podgrzewane, fotochrom (jak widać różowy i niebieski w kostce to składanie) 10 pin - podstawowe funkcje + składanie i fotochrom 14 pin - podstawowe funkcje + składanie, fotochrom, pamięć fotela Jak zależy Ci tylko na składaniu to kup 8 pin (różowy i niebieski na kostce dużej) i to czego nie masz to przełożysz ze swojego. Na pewno wyjdzie dużo taniej. A jak chcesz ekstremalnie tanio i czujesz się na siłach to mozesz wziąć nawet od anglika, ale zalecam melisę wtedy dokupić
  12. Kable będą w środku przy 14-2 (kostka 2 pin jest od asystenta). Zawsze możesz kupić bez asystenta - na 8 pin jak dobrze pamiętam (chyba że masz pamięć to 14) i przełożyć swoje kable do asystenta - powinno wyjść dużo taniej
  13. Mam pytanie do osób, które posiadają aktywny wydech. Czy jeżeli odłączycie jeden z tłumików to czy drugi nadal gra czy łapie błąd i się nie uruchamia? Mam wersję z 2 rurami po lewej (2.0) I chciałbym zamontować tymczasowo po prawej schowaną puszkę od aktywnego wydechu pod zderzakiem bez zmian w wydechu żeby to grało, ale byłby tylko 1 głośnik. Niestety ciężko o ładny zderzak do A5 Sportback Polift w S-line w kodzie LX7W, a malowanie to kolejne dodatkowe pieniądze, które wolę przeznaczyć na inne modyfikacje.
  14. U mnie (Polift) na MMI jak ustawię dynamic i mam włączony Individual to działa. Ale może właśnie BCM1 do wymiany będzie, bo prawdopodobnie nie daje sygnału przez CAN o trybie jazdy lub daje w inny sposób.
  15. Hm... a spróbuj od drugiej strony. Wgraj tak jak na początku, ale w innych modułach uruchom tryb jazdy jako standardowy na dynamic za pomocą adaptacji. Jak dobrze pamiętam to jak robiłem DRIVE SELECT w kanałach ustawiało się domyślny tryb jazdy dla profilu. Może zadziała. A no i na tym sofcie słychać dopiero około 3 tyś i więcej przy przyspieszaniu. KANAŁY 63,64,65,66 Standard mamy ustawienia 2 (Auto)), zmień na 3 (Dynamic) A jak dobrze pokombinujesz (polift na 100%, przedlift chyba też) to możesz mieć DriveSelect z MMI (o ile masz MMI) bez przycisku - wtedy odblokować w MMI opcję i pokodujesz jak w linku i ustawić na 4 w tych kanałach:
  16. Dzisiaj dodaję poradnik o montażu Soundaktor – jest to system, który generuje sztuczny dźwięk silnika (tzw. „engine sound”) i odtwarza go przez specjalny głośnik (aktor), dzięki czemu można zmieniać charakterystykę brzmienia auta. Dźwięk ten można regulować z poziomu Drive Select w MMI (jeśli funkcja jest aktywna). Domyślnie można było go spotkać tylko w niektórych wersjach silnikowych w polifcie, ale przy specjalnej modyfikacji można cieszyć się nim w innych wersjach. W teorii potrzebne jest auto poliftowe z DriveSelect. U mnie już to było, więc nie sprawdzę, ale dotarłem do informacji, że odpowiedni flash działa też w przedlifcie i w przypadku zmian w kodowaniu też bez DriveSelect. Co potrzebujemy:Sterownik: 8K0907159 lub podobne - można flashować zwracając uwagę na nr HW i końcówkę nr części (u mnie na sterowniku 8R0907159 flash z 8K0907159) Głośnik: 4H0907601C Wiązka (lub kostki i kable): Wtyczka głośnika 4H0973702A Wtyczka modułu (prawdopodobnie): 4H0973706 Podłączenie: Podłączenie jest dosyć proste. Masa, Zasilanie, CAN (Powertrain). Zasilanie bierzemy z bezpiecznika po stronie kierowcy, czarna listwa, gniazdo nr 5. CAN bierzemy z kostki sterownika silnika w podszybiu - u mnie w CGLC piny 67 i 68 dużej wtyczki. Masę do punktu na podszybiu. Kodowanie:1. Dodanie modułu do Gateway:[19 – CAN Gateway] [Installation List] zaznaczyć A9 – Structure Borne Sound zapisać 2. Aktywacja opcji w MMI:[09 – Central Electrics] [Coding – 07] [Long Coding Helper] Byte 11 Bit 6 → zmienić z 0 na 1 Przykład: było: 10000011 jest: 11000011 Problemy:W tym miejscu u siebie napotkałem problem. Sterownik 8K0907159 i 8R0907159 zwracały błąd 0005 U10D9 00 [009] - Nieprawidłowy typ samochodu. Błąd ten oznacza, że nasz silnik nie jest wspierany. Jedyny sposób to zaktualizować sterownik, który zamontowaliśmy odpowiednim oprogramowaniem. Do aktualizacji potrzebujemy VCP lub ODIS. Link do znalezionego repozytorium z takim oprogramowaniem można znaleźć w internecie. Niestety nie mogę go zamieścić, więc proponuję szukać w google. Przydatne do tych poszukiwań będzie wpisanie w wyszukiwarkę "mqb-soundaktor". W internecie znajdziemy 2 repozytoria. Jeden autor udostępnia standardowe wersje (dźwięk dopiero przy wysokich obrotach - 3 tys jak w RS - benzyna), drugi zmodyfikowaną pod DIESLA o niższych obrotach. Na powyższej stronie znajdziemy również soft do wersji, która może działać bez przycisku zmiany trybu jazdy (DriveSelect). W wersji przedliftowej jeżeli nie wymienimy modułu 09 na nowszy, to nie będziemy mogli zmienić z MMI trybu indywidualnego, jednak z tego co zauważyłem to jest jedyny problem analizując forum. W niektórych egzemplarzach nie ma uchwytu na sterownik Soundaktor - tu wystarczy sklep budowlany i odpowiednio dobrany profil.
  17. Tak, masz rację. Nie brałem pod uwagę tego wątku, bo auto autora to przedlift, ale faktycznie problem ten sam i rozwiązanie Prawdopodobnie też to samo. Dam znać czy się udało. Flash zadziałał. Mam jeszcze jeden sterownik. Poeksperymentuję trochę z nim. Może uda się zrobić coś więcej.
  18. Akurat Soundaktor wykracza poza moje wątki i tu dopiero zgłębiam wiedzę. Jak się uda to ogarnąć to też opiszę co i jak. Moduły zakodowane (w 09 zaznaczona obsługa w bajcie 11 bit 6, w 19 również). Podłączenie CAN robiłem bezpośrednio pod CAN z ECU. Tu przydałoby mi się potwierdzenie czy tak powinno być, bo nie mam pewności - mod trochę na spontanie robiony bez przygotowania wcześniej. Trafiłem w sieci info o tym, że sterowniki od Soudaktor są zakodowane tylko pod wybrane silniki i trzeba je przeflashować na odblokowany software - dotyczy A3 - objawia się właśnie błędem o tych numerach. Pytanie czy ktoś to może potwierdzić czy w A4 / A5 tak samo? Póki co organizuję VCP, żeby to sprawdzić, bo niestety nie mam dostępu. Być może pod koniec przyszłego tygodnia coś ogarnę. Jeżeli to będzie rozwiązaniem, to być może da się też uruchomić w wersji przedliftowej. MQB BlogSound Actuator / Structure-Borne Sound GeneratorIt will be another rather long story. I’ve spent about a year on this retrofit. Several russian guys have been doing this for a long time, but no one was willing to help me, and they even banned me. S
  19. Cześć, montował ktoś soudaktor? Niestety po montażu (silnik CGLC) mam błąd 0005 Nieprawidłowy typ samochodu U10D9 00 [009] nie mogę usunąć, nie ma dźwięku, nie uruchamia testu głośnika. Audi A5 Polift.
  20. Kamery szły w ten sposób: Przedlift: 8K0907217A następnie 8K0907217C (do końca przedlifta) - prawdopodobnie jest to międzyliftowa wersja. Polift: 8T0907217A Niestety nie mam informacji czym się różnią, ale dla polifta musi być kamera od polifta. Obecnie próbuję dowiedzieć się coś więcej w tematach adaptacji. Jak coś ustalę to zaktualizuję wątek.
  21. Na liście szukasz 8K0907064JF -> znajduje się w Seria 919-00 / 351-00. Patrzysz jakie funkcje ma ta seria - jest Keyless, więc szukasz lepszego o tych samych funkcjach - musi się zgadzać częstotliwość (lub wymiana kluczyków). Do wyboru masz serię 919-10 / 351-10 i 919-60 / 351-60 - ja bym brał najlepszą 919-60 / 351-60 - zostawiasz swoją literkę G z numeru i masz: 8K0907064GJ. 8K0907064GH nie ma eletrycznej rolety. Serię G można zastąpić serią H - czyli numery, które powinny pasować: 8K0907064GJ, 8K0907064HJ lub bez rolety (głowy nie daję czy podejdzie, bo nie sprawdzałem): 8K0907064GH, 8K0907064HH
  22. Cześć, w związku z tym, że obecnie jestem w trakcie montażu wspomnianego w tytule systemu, postanowiłem napisać poradnik - ten do wersji przedliftowej nie zawiera istotnych informacji. Mimo wszystko podpinam go w celu uzupełnienia wiedzy. Poniżej natomiast opiszę co kupić, jak kodować, na co zwracać uwagę. https://a4-klub.pl/topic/198960-monta%C5%BC-i-dzia%C5%82anie-audi-lane-assist-w-audi-a4-b8-2007-2011/ Co potrzebne Taśma 8K0953568M - tylko ta taśma wspiera Lane Assist w polifcie. Jeżeli masz aktywny tempomat, to powinieneś już ją mieć. Manetki: Sedan / Sportback: 4G8953502M, 4G8953502AF - bez tempomatu 4G8953502N, 4G8953502AG - tempomat zwykły 4G8953502AH, 4G8953502P - tempomat ACC Avant (tylna wycieraczka): 4G8953502Q, 4G8953502AJ- bez tempomatu 4G8953502R, 4G8953502AK - tempomat zwykły 4G8953502S, 4G8953502AL - tempomat ACC Kamera: 8T0907217A Osłona główna: 8T0907299AB Osłona dodatkowa: 4L0907299AC Wiązka - możemy sami zrobić lub kupić gotową (samemu robiąc przydają się kostki: 1J0972930A i 4B0971832 Szyba pod Audi Lane Assist CAN Gateway - musi wspierać obsługę asystentów: https://a4-klub.pl/topic/504774-wymiana-modu%C5%82u-gateway-w-audi-a4-b8-a5-8t-jaki-wybra%C4%87-kr%C3%B3tki-poradnik-o-modu%C5%82ach/ Kodowanie 5C - moduł kameryxxxxxAA – rodzaj auta Audi Q5 – 04 Audi A4 – 01 Audi A5 – 02 xxxxBxx – Region 0 – Reszta świata (RoW) 1 – Tylko USA 2 – Tylko Wielka Brytania 3 – Tylko Japonia Jeśli wybierzesz opcję „1 – Tylko USA”, będziesz mieć dostęp tylko do ustawienia wibracji kierownicy w systemie MMI. Jeśli wybierzesz opcję „0 – Reszta świata”, będziesz mieć dostęp do ustawienia wibracji kierownicy, a także do ustawień „wczesnej” i „późnej” interwencji. xxxCxxx – Opcje 0 – Bez adaptacyjnego zawieszenia/bez adaptacyjnego tempomatu. 1 – Z adaptacyjnym zawieszeniem/bez adaptacyjnego tempomatu. 2 – Bez zawieszenia adaptacyjnego/z adaptacyjnym tempomatem. 3 – Z adaptacyjnym zawieszeniem/z adaptacyjnym tempomatem. xxDxxxx – Opcje 2: 0 – Bez aktywnego sterowania (PR-1N8)/bez nawigacji. 1 – Z aktywnym układem kierowniczym (PR-1N8)/bez nawigacji. 2 – Bez aktywnego układu kierowniczego (PR-1N8)/z nawigacją. 3 – Z aktywnym układem kierowniczym (PR-1N8)/z nawigacją. EExxxxx – OE Hak przyczepy 00 – Bez haka 01 – Z hakiem Kodowanie pozostałych modułówCAN Gateway: Otwórz 19 CAN Gateway > Lista instalacji. Zaznacz 5C. Zapisz kodowanie. Licznik: Otwórz 17 Licznik > 07 Kodowanie > Pomocnik długiego kodowania: Bajt 4 Bit 6 ustaw na 1. (może nie być opisany i trzeba zmienić ręcznie) Kierownica: Otwórz 16 Kierownica > Kodowanie 07 > Pomocnik długiego kodowania: Bajt 2 Bit 7 ustaw na 1 Bajt 2 Bit 6 ustaw na 1 (może nie być opisany i trzeba zmienić ręcznie). - Kodowanie od braku silniczka wibracyjnego w kierownicy - 1 - brak silniczka (polift) Wspomaganie kierownicy: Otwórz 44 Wspomaganie kierownicy > 07 Kodowanie > Pomocnik długiego kodowania: Bajt 2 Bit 0 zmień na 1. MMI: Wejdź do ukrytego zielonego menu w MMI, aby aktywować menu dla Lane Assist Car > Cardevicelist > Zaznacz “Lane Departure Warning” Car > Carmenuoperation > Lane Departure Warning – Zmień z 0 na 5 KalibracjaTaśma: 1. Odpalamy auto - wyskoczy nam sporo kontrolek, ale nie przejmujemy się tym. 2. Uczymy auto skrajnych pozycji: - Kręcimy na max w lewo i trzymamy aż usłyszymy dźwięk. - Kręcimy na max w prawo i trzymamy aż usłyszymy dźwięk 3. Kalibrujemy czujnik G85: [16 – Kierownica] Obróć kierownicę o co najmniej 30° w lewo lub w prawo i z powrotem do przodu (tolerancja: ±5,0°). [Dostęp bezpieczeństwa – 16] Wprowadź 40168 [Ustawienia podstawowe – 04] Grupa 001 [WŁ./WYŁ./Dalej] Po pomyślnym ustawieniu podstawowym pole 3 powinno wyświetlić komunikat „OK”. [Gotowe, Wróć] Kamera: Lepiej zlecić to dealerowi ze względu na narzędzia i precyzję wymaganą do prawidłowej kalibracji systemu. Do kalibracji systemu wymagana jest plansza VAS6430/4 - można kupić u przyjaciół z Chin. Tablica musi być wyśrodkowana przed pojazdem. Wysokość środka maty kalibracyjnej obliczana jest następująco: Wysokość bazowa dla: A4/A5 - 120 cm Q5 - 140 cm Zmierz wysokość od podłoża do środka każdego błotnika. Nachylenie doda lub odejmie centymetry od wysokości bazowej. Rozstaw osi: A4: 2808 mm A5 Sportback: 2810 mm A5 Coupe: 2751 mm Odległość tablicy od środka przedniej osi kół: 150 cm Teraz obliczymy dokładną wysokość maty do orientacyjnej kalibracji: = Wysokosc_bazowa + ((Wysokosc_tylu - Wysokosc_przodu) / Rozstaw_osi) * Odleglosc_tablicy_od_przedniej_osi Przykład (w mm): 1200 + ((730 - 710)/2810) * 1500 = 1210mm Wysokość podłoża: jeżeli auto stoi na stanowisku do pomiaru zbieżności, to jest to należy uwzględnić wysokość tego stanowiska od ziemi. Może ono wpłynąć na nią tylko o kilka centymetrów, ale jest to na tyle dużo, że kamera nie będzie widzieć wystarczająco daleko lub straci z oczu oznaczenia pasów ruchu podczas jazdy pod górę lub z góry. Wykonanie kalibracji próbnej pozwoli na uzyskanie optymalnej wysokości panelu w blokach pomiarowych kamery. Po ustawieniu wysokości panelu na tę wartość, procedura kalibracji zostanie powtórzona. Wykonanie kalibracji w domu pozwoli zbliżyć system do pożądanej wartości i zniwelować błąd „Brak ustawień podstawowych”, ale nigdy nie będzie on wystarczająco precyzyjny.
  23. Cześć, na forum można znaleźć wątek do montażu tempomatu w wersji przedliftowej: https://a4-klub.pl/topic/155351-monta%C5%BC-tempomatu-w-a4-b8-2007-2011/ Niestety wersja poliftowa nieco się różni doborem części / kodowaniem. Poradnik robię na podstawie swojego auta, więc możliwe, że u Ciebie będzie się trochę różnić - jeżeli tak, zostaw komentarz. Potrzebujemy manetki z taśmą, która obsłuży nam tempomat. Najlepiej kupić cały zestaw, aby na pewno wszystko pasowało. Taśma i manetki muszą być od tego samego producenta. Taśmy, które obsługują (pogrubione obsługują na 100%, na żółto - nie mam pewności): KOSTAL (8K0): 8K0953568K 8K0953568L 8K0953568M 8K0953568Q VALEO (8R0): 8R0953568R 8R0953568Q Manetki: KOSTAL (4G8): 4G8953502AA - tempomat zwykły, FIS 4G8953502AG - tempomat zwykły, FIS, asystent pasa 4G8953502R - tylna wycieraczka, tempomat zwykły, asystent pasa 4G8953502AK - tylna wycieraczka, tempomat zwykły, FIS, asystent pasa VALEO (4G0): 4G0953502AA - tempomat zwykły, FIS Montaż zaczynamy od odczytania obecnego kodowania modułu 16 w aucie. Zapisujemy sobie tą wartość. Montujemy manetki z modułem wg instrukcji z przedlifta. Zaczynamy kodowanie i adaptacje: 1. Przepisujemy zapisane kodowanie ze starego modułu. 2. Odpalamy auto - wyskoczy nam sporo kontrolek, ale nie przejmujemy się tym. 3. Uczymy auto skrajnych pozycji: - Kręcimy na max w lewo i trzymamy aż usłyszymy dźwięk. - Kręcimy na max w prawo i trzymamy aż usłyszymy dźwięk 4. Kalibrujemy czujnik G85: [16 – Kierownica] Obróć kierownicę o co najmniej 30° w lewo lub w prawo i z powrotem do przodu (tolerancja: ±5,0°). [Dostęp bezpieczeństwa – 16] Wprowadź 40168 [Ustawienia podstawowe – 04] Grupa 001 [WŁ./WYŁ./Dalej] Po pomyślnym ustawieniu podstawowym pole 3 powinno wyświetlić komunikat „OK”. [Gotowe, Wróć] [Bloki pomiarowe – 08] Grupa 033 Pole 3 (czujnik kąta skrętu – G85-) Specyfikacja: 0,0° Tolerancja (w jeździe na wprost): ±1,5° [Gotowe, Wróć] 5. Kasujemy błędy 6. Ustawiamy kodowania: [16 – Kierownica] -> [Kodowanie] -> Long coding helper: Byte 2 -> Bit 2-3 zmieniamy na 04 CCS installed [01 –Silnik] -> [Kodowanie] -> Long coding helper: Byte 5 -> Bit 5-6 zmieniamy na 20 CCS installed
  24. Cześć, miałem u siebie problem z błędem 00256 - za niskie ciśnienie - sporadyczny, zaejestrowana wartość 0.6 bara. Pierwsza myśl - klima do nabicia lub rozszczelniła się. Skasowałem błąd, powrócił tym razem z inną wartością ciśnienia. Postanowiłem sprawdzić bloki pomiarowe (grupa 001, 4-ty blok). Na zgaszonym aucie w ciągu jednej sekundy pojawiały się 3 wartości z dużą różnicą - np: 0.6 1.7 2.2. Po odpaleniu podobnie, tylko wyższe wartości. Skasowanie błędu na odpalonym aucie skutkowało włączeniem się klimatyzacji i jej poprawną pracą. Postanowiłem wymienić czujnik i to był strzał w 10. Czujnik miałem 4H0959126, zamontowałem 4H0959126B - działa bez problemu. Z tego co udało mi się ustalić: Czujniki: 4H0959126, 4H0959126A, 4H0959126B, 4H0959126C są zamienne. Podejrzewam, że wszystkie czujniki są zamienne: 8K0959126, 8K0959126A, 8K0959126B, 4H0959126, 4H0959126A, 4H0959126B, 4H0959126C, 5Q0959126A, 4F0959126A, 4F0959126B, 4F0959126C. Prawdopodobnym problemem wcześniej piszących mogło być to, że mieli uszkodzone kable, kupili uszkodzony czujnik lub inne błędy, których nie skasowali. W moim przypadku nie trzeba było kasować błędu, a zadziałało. Lepiej nie montować czujników 8K0959126, 8K0959126A, 8K0959126B, bo miały problemy ze szczelnością. Klucz do czujników nowego typu (4H0959126, 4H0959126A, 4H0959126B, 4H0959126C) to 24 - pasuje długa nasadka. Warto też kupić ORING - po odkręceniu ucieka czynnik, ale da się wymienić. Na starym ORINGU nie polecam skręcać. Nr 7H0820896 - koszt to jakieś 25zł, ciężko dostępny od ręki - dopiero na kolejny dzień zazwyczaj. Można zastosować inny - wymiary oryginalnego: 7,6x1,8
  25. Pilot mam taki sam, więc to nie jest problemem raczej chyba że był kombinowany lub uszkodzony, ale obstawiam, że problem gdzieś indziej. Moduł GH powinien obsługiwać Keyless jezeli jest sprawny i nie był kombinowany. Jakie masz błędy w sterowniku BCM2 (46) i w zezwoleniu startu (5)?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.