Treść opublikowana przez printpimp
-
Woń benzyny z oleju i spod korka w Audi A4 B9 2.0 TFSI CYMC
Orientuje się ktoś czy do wersji USA tj. tylko wtrysk bezpośredni można wsadzić pompę z wersji EU i zaślepić odejście na wtryski w dolocie? Edit. Znalazłem schemat dla silnika CYMC, na którym widnieje śruba zaślepiająca jednak nie ma numeru części a jedynie opis "Śruba zaślepiająca nie dla tego modelu". Czy ktoś bardziej biegły w numery części i katalogi jest w stanie podpowiedzieć czy ten korek występuje pod jakimś numerem VV/AUDI czy może to być standardowy korek pod rozmiar gwintu i uszczelniający się przez stożek?
-
Woń benzyny z oleju i spod korka w Audi A4 B9 2.0 TFSI CYMC
Może i go przybywa ale nie jest na tyle nasilone żeby podczas jazdy nie zdążył odparować. Teraz w sumie pojawia się inne pytanie czy jeżeli rzeczywiście paliwo wymywa olej przez sprężynę to czy charakterystyczny dźwięk pod obciążeniem może być skutkiem zaniku smarowania na szklance i czy asekuracyjnie też ją wymieniać lub w jaki sposób diagnozować po rozbiórce?
-
Woń benzyny z oleju i spod korka w Audi A4 B9 2.0 TFSI CYMC
Cześć, podpowiedzcie bo nie wiem czy wariuje czy ten typ tak ma. Przebieg 70 tys. km 2.0 TFSI 252 km CYMC. Dwie ostatnie wymiany oleju (co 8-10k km)i zwróciło moją uwagę to że z oleju wydobywa się zapach benzyny. Samochodem jeżdżę głównie krótkie odcinki miejskie ale ostatnio postanowiłem że będę jeździł nim tylko dłuższe wyjazdy takie po 80 km żeby zobaczyć czy coś się zmieni. Tak więc miesiąc auto służyło tylko do dłuższych wypadów dzisiaj odkręcam korek i w sumie wciąż jest bardzo wyrazisty zapach benzyny. Dodatkowo zauważyłem, że podczas przyspieszenia w warunkach większego obciążenia silnika pojawił się dźwięk trochę dieslowego klekotania. Pojawia się na 2-3 sekundy i wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika zanika. Próbowałem go wysłuchać z otwartą szybą ale jest na tyle delikatny, że pęd wiatru zagłusza. Nie da się go też odtworzyć na postoju N. Czy ktoś kto użytkuje również głównie w cyklu miejskim mógłby niuchnąć u siebie po rozgrzaniu? Nie chciałbym niczego wymieniać pochopnie ale poszlaki kierują na pompę wysokiego ciśnienia przez którą podobno paliwo może dostawać się do oleju przez co rozrzedza olej i pojawia się klekot z racji na gorsze smarowanie? Ma to sens? Dodam że poziom oleju w MMI wahał się od 3/4 do 4/4 a po tym miesiącu dobrego dogrzewania auta w trasie stoi stabilnie w okolicach 3/4.
-
Tylna krawędź szyberdachu wystająca ponad dach w A4 B9 sedan
Musisz podnieść szyber w stan uchylony a następnie od tyłu pociągając do środka odczepiać sukcesywnie harmonijkę. Od wyższej do niższej strony. Musisz uważać i robić z wyczuciem bo jak auto ma już kilka lat to te osłonki mają tendencję do przerywania się.
-
Nie działa RDS w MIB II USA w Audi A5
U mnie pomogła zmiana w long coding moduł 5f Byte12-00 Byte13-0A Po takiej operacji pojawiły się wszystkie opcje sortowanie, automatyczne szukanie etc.
-
System SOS w Audi A4 B9
Orientuje się ktoś gdzie i czy w ogóle jest zalutowany analogiczny eSIM w przedlifcie?
-
System SOS w Audi A4 B9
Tak, moje auto to A4, wyprodukowane 06/2018. Wydaje mi się, że szukam dobrze. Pod tacą z lewarkiem etc. po lewej stronie. Patrząc na zdjęcie, które wrzuciłeś zgadza się prowadzenie przewodu oraz okrągły gumowy przepust w podłodze. Tak jak pisał @Muskel1 w manualu moduł J949 pojawia się dopiero na schemacie w wersji „Product Improvement” i tu może być pies pogrzebany.
-
System SOS w Audi A4 B9
No nic pozostaje jedynie odkurzyć liście z zakamarków i złożyć samochód ?
-
System SOS w Audi A4 B9
Kurczę kolega gdzieś w pierwszych postach pisał, że ma przedlifta 2019. No nic, niezbadany teren Gateway’a chyba niweczy plany. Czy wynika z tego, że dla przedliftów po dopisaniu jako główny użytkownik pozostaje jedynie wymiana modułu LTE w schowku na EU co da możliwość na korzystanie z aplikacji myAudi ale nie da nic w kwestii uruchomienia SOS?
-
System SOS w Audi A4 B9
Cześć, zacząłem dzisiaj rozbierać tył w poszukiwaniu modułu ponieważ salon w PL przypisał mnie jako głównego użytkownika i w apce zaczęło mi pokazywać już dane lecz z dawien dawna (pewnie ostatnie zapisane na serwerze). Ale tutaj pojawia się zdziwko bo modułu w miejscu przewidzianym przez serwisówkę go nie ma. Jakieś podpowiedzi o co tu chodzi?
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
Jeszcze wracając do tematu czy były różne wersje jeżeli chodzi o przyciemnienie lamp tylnych? Czy jedynym słusznym wyborem dla sedana, kierownica po lewej stronie, wersja europejska, lampy LED, część wewnętrzna (zabudowa w klapę) strony lewej to 8W5945093C?
-
Nie działa RDS w MIB II USA w Audi A5
Okej leci 5F OBDeleven_Log5F.txt
-
Nie działa RDS w MIB II USA w Audi A5
Okej. Pytanie czy do tego wątku potrzeba full backup czy selektywnie mogę tylko wrzucić konkretne moduły np. 5F? Pytam bo nie chciałbym znowu walczyć z szyberdachem a full backup może knocić kodowanie modułu CA.
-
Nie działa RDS w MIB II USA w Audi A5
Coś takiego? OBDeleven_Log.txt
-
Nie działa RDS w MIB II USA w Audi A5
Odgrzewam temat ponieważ u mnie w ustawieniach radia również widnieją tylko dwie opcje z checkboxami a z tego co widziałem to powinno być więcej np. sortowanie stacji. Czy wciąż jest to tajemna wiedza czy ktoś podpowie co należy zweryfikować z kodowaniem?
-
Tylna krawędź szyberdachu wystająca ponad dach w A4 B9 sedan
Cześć, jakiś czas po zakupie auta zwróciłem uwagę na to że szyberdach nierówno siedzi tj. stojąc z tyłu dało się zauważyć, że lewa lub prawa (nie pamiętam już dokładnie która strona) jest wyżej niż druga czy to w pozycji zamkniętej czy uchylonej. Po tym minęło trochę czasu zanim zabrałem samochód na traskę gdzie przy wyższych prędkościach było słychać przedmuch z szyberdachu. Taki brak szczelności już mnie zaniepokoił poszukałem trochę w temacie i próbowałem: 1. Regulować szyber za pomocą 6 śrub (po 3 na stronę) - to jednak pozwoliło tylko na wypoziomowanie dachu stronami ale wciąż tylna krawędź nie licuje się z dachem i nie ma szczelności 2. Podstawowa adaptacja i normalizacja za pomocą OBD11 - szyber przejechał sobie wszystkie ścieżki jednak nic się nie zmieniło Teraz pisząc post analizuję i czy było możliwe, że doskwierało coś tej jednej stronie (tej która stała wyżej) ja regulując podniosłem przeciwną bo podczas regulacji na luźnych śrubach nie mogłem już niżej opuścić szyby przez co szyber teraz jest równo stronami ale cała tylna krawędź wystaje ponad dach (2-3 cm)? Czy u Was szyberdach z pozycji uchylonej przy zamykaniu dojeżdża do samego dołu po czym robi ruch w górę jak do uchylania? Gdzie szukać ewentualnego przestawienia? Gdzieś na silniczkach? Aktualnie radzę sobie tak, że za pomocą przycisku funkcyjnego szyberdachu do pierwszej pozycji w tył opuszczam tylną krawędź tak aby te 2-3 cm zszedł w dół jednak robi się to już irytujące. jakiś czas po zakupie auta zwróciłem uwagę na to że szyberdach nierówno siedzi tj. stojąc z tyłu dało się zauważyć, że lewa lub prawa (nie pamiętam już dokładnie która strona) jest wyżej niż druga czy to w pozycji zamkniętej czy uchylonej. Po tym minęło trochę czasu zanim zabrałem samochód na traskę gdzie przy wyższych prędkościach było słychać przedmuch z szyberdachu. Taki brak szczelności już mnie zaniepokoił poszukałem trochę w temacie i próbowałem: 1. Regulować szyber za pomocą 6 śrub (po 3 na stronę) - to jednak pozwoliło tylko na wypoziomowanie dachu stronami ale wciąż tylna krawędź nie licuje się z dachem i nie ma szczelności 2. Podstawowa adaptacja i normalizacja za pomocą OBD11 - szyber przejechał sobie wszystkie ścieżki jednak nic się nie zmieniło Teraz pisząc post analizuję i czy było możliwe, że doskwierało coś tej jednej stronie (tej która stała wyżej) ja regulując podniosłem przeciwną bo podczas regulacji na luźnych śrubach nie mogłem już niżej opuścić szyby przez co szyber teraz jest równo stronami ale cała tylna krawędź wystaje ponad dach (2-3 cm)? Czy u Was szyberdach z pozycji uchylonej przy zamykaniu dojeżdża do samego dołu po czym robi ruch w górę jak do uchylania? Gdzie szukać ewentualnego przestawienia? Gdzieś na silniczkach? Aktualnie radzę sobie tak, że za pomocą przycisku funkcyjnego szyberdachu do pierwszej pozycji w tył opuszczam tylną krawędź tak aby te 2-3 cm zszedł w dół jednak robi się to już irytujące. Po ponownym zdjęciu harmonijek i dokładniejszych oględzinach rzuciło się w oczy że prowadniki jeżdżące po krzywce odpowiadającej za unoszenie szyberdachu są w innym pozycjach (jeden bliżej - drugi dalej). Zanim zacznę cokolwiek dalej rozbierać może ktoś podpowie czy wymieniając silnik szyberdachu jest możliwość przestawienia czegoś właśnie w taki sposób czy raczej jest to problem w złożeniu tego jednego prowadzenia? Żeby wyrównać położenie prowadników trzeba było zdjąć z nich opór w postaci silnika. Po odkręceniu silnika pojawiła się możliwość przesuwania prowadników i regulacji ich położenia. Jest lepiej ale jeszcze nie idealnie, w każdym razie nie życzę najgorszemu wrogowi wyjmowania panelu sterowania z sufitu (tego z lampkami, czujnikami, przyciskami) jeden klips trzyma z taką siłą, że cały proces jest na granicy złamania plastiku. Czy ktoś jest w stanie podrzucić numery katalogowe klipsów tego panelu (oznaczony numerem szatański klips, który się wyprostował i cztery po obwodzie oznaczone strzałkami)?
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
@SikorA5 Miałem podobnie, pomogło sformatowanie partycji danych bazy nawigacji za pomocą OBD11.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
Cześć, Jestem w podobnej sytuacji co @Hrhr, auto dobija do 48 tyś. km i z wyprzedzeniem patrzę na czynności serwisowe związane ze skrzynią biegów aby zapewnić jej spokojny żywot. Wychodzi na to, że skrócę jej interwały serwisowe i zgodnie z tym co napisał @Lukaa5 wymianie przy tym przebiegu poddam jedynie olej ATF. Co z tylnym dyfrem? Czy są przewidziane dla niego interwały wymian oleju przekładniowego?
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Dobra, aż wstyd się przyznać ale gdyby ktoś miał taki problem, że MIB się instaluje ale oprócz tego nic się nie dzieje niech sprawdzi czy aby suwak Lock na karcie lub adapterze nie jest w pozycji zblokowanej... Ponowna instalacja MIB z karty SD, która nie była zblokowana do zapisu rozwiązał sprawę...
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Jest taka możliwość jednak nie wiem na którym etapie miałbym popełniać błąd ponieważ instalacja MIB wygląda poprawnie. Czy mogę próbować ponownie instalować MIB?
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
@dan4tech pobierałeś patche z podlinkowanego dysku Google? Pytam bo ja pobrałem do swojej wersji (gdyby wyglądało jak wirus nie wrzucałbym tego tutaj) a z racji, że strona MIB niedomagała to na bezrybiu i rak ryba. Niestety pomimo tego, że instalacja wyglądała poprawnie, trzykrotny reset MMI, komunikaty OK to po instalacji nie miałem aktywnego zielonego menu, zakodowałem poprzez VCDS ale teraz po wejściu w GEM nie ma wiersza M.I.B tylko domyślny production. Karta microSD z adapterem 64GB. Ktoś wie o co może chodzić?
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Gdyby ktoś szukał paczki z patchami do pobrania to jest pod tym linkiem: 20230926_M.I.B_Patches.7z - Dysk Google DRIVE.GOOGLE.COM
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Ok, czyli muszę czekać aż stronka wróci do życia żeby móc pobrać tę paczkę. Orientujesz się może czy aktualizacji mogę poddać również bazę danych Gracenote oraz jak to zrobić? Bo aktualnie mam region NA w wersji 12 a z tego co widzę jest dostępna ta baza danych z regionem EU.
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Okej, czyli jednak . Czy z tymi wersjami softów jestem bezpieczny jeśli chodzi o wgranie MIB? Czy wymagane do tej operacji jest pobranie paczki patchy ze strony http://mib.mibsolution.one i wrzucenie go do folderu? Pytam ponieważ stronka nie odpowiada.
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Cześć, od niedawna jestem posiadaczem A4 B9 -18', która była ciągnięta ze stanów, jednak nie jestem jej pierwszym posiadaczem w PL. Zacząłem szukać informacji odnośnie aktualizacji map i tak trafiłem na forum. Czytając wątek jednocześnie zbierałem informacje z samochodu co tam tak naprawdę siedzi. Odkrywając FEC 0230002f ze statusem legal, wersję MMI MHI2Q_ER_AUG22_P5092 / 1329, pomyślałem że jest duża szansa że ktoś wcześniej wgrał już tego pięknego wirusika (MIB) i pozostało mi tylko ściągnąć najnowszą wersję map, sformatować pen-drive (nie miałem w domu SD) i wrzucić mapy na nośnik a następnie na samochód. Audi ładnie wykryło pen-drive przeszukało go ale zwróciło komunikat, że nie ma tam plików które może zaktualizować. Chciałbym się Was poradzić ponieważ dekoder FEC nie podał mi daty wygaśnięcia licencji dla tego kodu. Czy 0230002f nie oznacza licencji life-time? Czy aktualizacja może być przeprowadzona tylko z karty SD? Jakie więc powinny być moje następne kroki żeby móc cieszyć się z najnowszych map a zarazem nie uwalić MMI? MIB od początku?