Treść opublikowana przez AdrianR95
-
Aktualizacja MMI P3248 + dodatkowe funkcje AA/CP w Audi A4 B9
Hej, Laptop się znajdzie, miałem wczoraj chyba propozycję za 1500pln przy czym 500pln przed rozpoczęciem i tu miałem obawę dlatego odmówiłem bo zapłacę 500pln i gość zniknie, a miałem już tak w przeszłości dlatego mam strach bo to jednak spora gotówka😕 Jak to wygląda w tym przypadku ?
-
Aktualizacja MMI P3248 + dodatkowe funkcje AA/CP w Audi A4 B9
Okej to tylko pytanie, znacie kogoś z Wlkp co byłby w stanie mi załatwić coś takiego ?
-
Aktualizacja MMI P3248 + dodatkowe funkcje AA/CP w Audi A4 B9
No dobra, dzięki Wam za informację To pozostaje mi tylko czekać na wizytę u nich i liczyć że coś tam wyskrobią, przynajmniej ten bezprzewód
-
Aktualizacja MMI P3248 + dodatkowe funkcje AA/CP w Audi A4 B9
Co to jest to TPI ? Gdzieś wyczytałem (wczoraj) na jednej stronie informację o K3283, ale to chyba będzie nieoficjalne co ? W zasadzie to zależy mi na bezprzewodowym AA i CP bo jednak za każdym razem podpinać kabel + czasami nie łączy bo mam już wytetrane gniazdo w tel. No jest to troche denerwujące Plan jest taki że jak już będę w ASO za miesiąc to porozmawiam z kimś tam kto się tym zajmuje i ewentualnie podpowie co ? Chyba że będą chcieli mnie naciągnać na $$ bo to wiadomo, pieniądz musi się zgadzać
-
Aktualizacja MMI P3248 + dodatkowe funkcje AA/CP w Audi A4 B9
A no to dobra, ja cały czas nie wiedziałem o co chodzi z tym gniazdem. Czyli kabel 2x USB C i mogę używać. Po pracy sprawdzę to A jeżeli właśnie chodzi o to gniazdo pod MMI obok zapalniczki. Czy to przez to gniazdo aktualizuje się sprzęt itp ? Wyczytałem że polifty nie mają SD więc zastanawiam się gdzie się wpina serwis oprócz OBD
-
Aktualizacja MMI P3248 + dodatkowe funkcje AA/CP w Audi A4 B9
A jeżeli chodzi o resztę ? Jak to wygląda, wiem że już na obecnej wersji nie mogą odpalić bezprzewodowo. A jak to się na to gniazdo USB które mam w podłokietniku? Szukam wsparcia, odpowiedzi w różnych miejscach, niestety nikt nie jest w stanie mi pomóc i odpowiedzieć Błądze niestety
-
Aktualizacja MMI P3248 + dodatkowe funkcje AA/CP w Audi A4 B9
Cześć Wam, Z góry przepraszam jeżeli niepotrzebnie zakładam nowy wątek jednak od jakiegoś czasu męczy mnie temat aktualizacji MMI w audi A5 F5. Piszę tutaj post w A4 ponieważ w A5 chyba mniej osób jest i takich tematów a jednak MMI jest raczej bliźniacze W związku z akcją serwisową TS90 oraz sterownikiem AdBlue, umówiłem się na serwis w ASO Audi Porsche Franowo Poznań na dzień 14.10.2025 Akcje serwisowe są darmowe, jednak na zapytanie o aktualizację oprogramowania, Pan powiedział że szacunkowy koszy wyniesie ok 1300PLN brutto w zależności ile będzie czasu to trwało (może być mniej lub więcej) Do tego czasu jest jeszcze miesiąc więc w razie co mogę zrezygnować z aktualizacji u nich, być może na grupie jest ktoś z Wielkopolski kto weźmie mniej za to sami i ktoś będzie chętny by zarobić trochę grosza - z góry dziękuję Pierwszy temat: Mój mechanik z grupy VAG który serwisuje mi auto powiedział żebym zebrał informację i zastanowił się czy chcę to aktualizować ponieważ słyszał że mogą pojawiać się problemy jak np. zacięcia systemów itp. Ja obecnie problemów nie mam żadnych więc pytania do Was: - co da mi ta aktualizacja ? - jest sens płacić jeżeli nie mam obecnie żadnych problemów ? - jakie jest ryzyko lub powikłania po takiej aktualizacji ? - gdzie mogę znaleźć jakąś rozpiskę jakie są wersje, patch notes, coś w ten deseń ? Wydam 1300pln i albo sobie pogorszę, albo nie polepsze niczym więc wolę zainwestować w coś innego, dlatego opinie mi się przydadzą Drugi temat: Mam zarówno iPhone oraz Androida, testowałem CP i AA na obydwu telefonach, uruchamia się ono jedynie na kablu usb c. Nie mam nigdzie slotu na kartę SD (w schowku zaślepka). W podłokietniku mam jedynie 1xUSB typu C (oznaczenie "2",. pewnie do ładowania) Nie da się połączyć bezprzewodowo (chyba że nie potrafię, ew. wytłumaczę jak to robię). Czy powyższa aktualizacja (temat pierwszy) spowoduje że ta funkcja magicznie zacznie działać ? ASO może mi to odblokować ? Być może nie musze aktualizować software i wystarczy że ktoś w VCDS to zrobi ? Chciałbym poznać opinię fachowców i osób który bawią się takimi sprawami oraz siedzą w tym bo być może w moim aucie jest potencjał do tego typu spraw, a ja jestem tego nieświadomy Poniżej zdjęcia z MMI, jak widać system wydaje się być stary.. to 09.2019 ? Jeśli tak to wydane 6 lat temu Z góry dziękuję !!
-
Jaki olej i ile na wymianę do skrzyni biegów S-tronic w Audi?
Cześć, Ja również poproszę o wsparcie. Przebieg 174kkm, wymiany olejów przy 60k i 120k - nie wiem jakie bo auto kupione 2 miesiące temu VIN - wauzzzf51la017275 Czy G055 529 A2 będzie w porządku ? Ile litrów wchodzi do A5 ? Widzę na olx dobre oferty np 80zl za litr Jakie filtry potrzebuję dokładnie ? Wymieniać je czy tylko przy serwisie/naprawie skrzyni ? Czy mtf też musi być wymieniony na trzeciej wymianie ? Jeśli tak to RAVENOL MTF‑3 SAE 75W - 4L będzie OK ? Z góry dziekuję
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich serdecznie Do grupy dołączyłem w dniu dzisiejszym, kilka godzin temu rozpoczynając wątek A5... której jeszcze nie mam, ale został już niecały tydzień do odbioru więc tylko czekać Obecnie od kilku lat jeżdżę a4 b7, którą niebawem będę chciał sprzedać. Będzie mi szkoda tej ekonomicznej bestii, ale cóż zrobić. 2025 dla mnie rokiem zmian Pozdrawiam!
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
AdrianR95 skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZF51LA017275 WAUZZZ8UXHR027316
-
Audi A5 F5 40 TDI
Witam, To pierwszy mój post na tym forum dlatego prośba o zrozumienie jeżeli gdzieś popełniam błąd W przyszłym tygodniu jadę odebrać autko - audi a5 f5 sportback 40 TDI z 2020. Skrzynia S-tronic i z tego co wyczytałem to powinna być DL382. Niestety auto nie posiadało żadnych papierów itp.. handlarz tłumaczył że mogę pojechać do ASO i oni mi historię wyciągną Jako że auto jest poleasingowe i ma przejechane 172.000 KM, będę chciał na start wymienić olej w tej skrzyni, nie wiem niestety kiedy był wymieniany i nie chcę ryzykować W związku z powyższym mam dwie sprawy: 1. Czy jest ktoś w stanie odkodować mi po numerze VIN wyposażenie oraz kody np. silnika itp ? WAUZZZF51LA017275 2. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat interwału wymiany oleju w skrzyni oraz rodzaju, specyfikacji.. Mam już ściągniętą oficjalną instrukcję obsługi tego auta, ale nie ma tam jakiejkolwiek wzmianki o skrzyni biegów i konserwacji. Prośba o informację jaki to powinien być olej ? Przyda mi się nawet link Będę bardzo wdzięczny za okazałe wsparcie, na pewno będzie to nie jeden mój post z racji że przesiadam się z A4 2005 na A5 i ciągle się dowiaduję ciekawostek Pozdrawiam !