Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Aktualizacja MMI P3248 + dodatkowe funkcje AA/CP w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć Wam,

 

Z góry przepraszam jeżeli niepotrzebnie zakładam nowy wątek jednak od jakiegoś czasu męczy mnie temat aktualizacji MMI w audi A5 F5. Piszę tutaj post w A4 ponieważ w A5 chyba mniej osób jest i takich tematów a jednak MMI jest raczej bliźniacze

W związku z akcją serwisową TS90 oraz sterownikiem AdBlue, umówiłem się na serwis w ASO Audi Porsche Franowo Poznań na dzień 14.10.2025

Akcje serwisowe są darmowe, jednak na zapytanie o aktualizację oprogramowania, Pan powiedział że szacunkowy koszy wyniesie ok 1300PLN brutto w zależności ile będzie czasu to trwało (może być mniej lub więcej)

 

Do tego czasu jest jeszcze miesiąc więc w razie co mogę zrezygnować z aktualizacji u nich, być może na grupie jest ktoś z Wielkopolski kto weźmie mniej za to sami i ktoś będzie chętny by zarobić trochę grosza - z góry dziękuję

 

Pierwszy temat:

Mój mechanik z grupy VAG który serwisuje mi auto powiedział żebym zebrał informację i zastanowił się czy chcę to aktualizować ponieważ słyszał że mogą pojawiać się problemy jak np. zacięcia systemów itp. Ja obecnie problemów nie mam żadnych więc pytania do Was:

- co da mi ta aktualizacja ?

- jest sens płacić jeżeli nie mam obecnie żadnych problemów ?

- jakie jest ryzyko lub powikłania po takiej aktualizacji ?

- gdzie mogę znaleźć jakąś rozpiskę jakie są wersje, patch notes, coś w ten deseń ?

Wydam 1300pln i albo sobie pogorszę, albo nie polepsze niczym więc wolę zainwestować w coś innego, dlatego opinie mi się przydadzą

 

Drugi temat:

Mam zarówno iPhone oraz Androida, testowałem CP i AA na obydwu telefonach, uruchamia się ono jedynie na kablu usb c. Nie mam nigdzie slotu na kartę SD (w schowku zaślepka). W podłokietniku mam jedynie 1xUSB typu C (oznaczenie "2",. pewnie do ładowania)

Nie da się połączyć bezprzewodowo (chyba że nie potrafię, ew. wytłumaczę jak to robię).

 

Czy powyższa aktualizacja (temat pierwszy) spowoduje że ta funkcja magicznie zacznie działać ? ASO może mi to odblokować ? Być może nie musze aktualizować software i wystarczy że ktoś w VCDS to zrobi ?

 

Chciałbym poznać opinię fachowców i osób który bawią się takimi sprawami oraz siedzą w tym bo być może w moim aucie jest potencjał do tego typu spraw, a ja jestem tego nieświadomy

Poniżej zdjęcia z MMI, jak widać system wydaje się być stary.. to 09.2019 ? Jeśli tak to wydane 6 lat temu

 

Z góry dziękuję !!

 

image.png.782ce159cb601f58f665b024f7a84582.png

image.png.f6c337a52b9cf25c7d9b3c6a642e4105.png

 

Opublikowano

Na obecnej wersji nie uruchomisz bezprzewodowego AA/CP. 

Opublikowano
  • Autor

A jeżeli chodzi o resztę ? Jak to wygląda, wiem że już na obecnej wersji nie mogą odpalić bezprzewodowo. A jak to się na to gniazdo USB które mam w podłokietniku?

Szukam wsparcia, odpowiedzi w różnych miejscach, niestety nikt nie jest w stanie mi pomóc i odpowiedzieć

Błądze niestety

Opublikowano
16 minut temu, AdrianR95 napisał(a):

A jak to się na to gniazdo USB które mam w podłokietniku?

W polifcie nie musisz wymieniać gniazda, jest ono już przystosowane do AA/CP.

 

Opublikowano
  • Autor

A no to dobra, ja cały czas nie wiedziałem o co chodzi z tym gniazdem. Czyli kabel 2x USB C i mogę używać. Po pracy sprawdzę to

 

A jeżeli właśnie chodzi o to gniazdo pod MMI obok zapalniczki. Czy to przez to gniazdo aktualizuje się sprzęt itp ? Wyczytałem że polifty nie mają SD więc zastanawiam się gdzie się wpina serwis oprócz OBD

Opublikowano
17 minut temu, AdrianR95 napisał(a):

Czy to przez to gniazdo aktualizuje się sprzęt itp ?

Tak ale nie wszystko. Pozostałe przez OBD.

Opublikowano

Dla twojej wersji niema żadnego TPI i oficjalnej aktualizacji MMI

Opublikowano
  • Autor

Co to jest to TPI ?
Gdzieś wyczytałem (wczoraj) na jednej stronie informację o K3283, ale to chyba będzie nieoficjalne co ? 

W zasadzie to zależy mi na bezprzewodowym AA i CP bo jednak za każdym razem podpinać kabel + czasami nie łączy bo mam już wytetrane gniazdo w tel. No jest to troche denerwujące

Plan jest taki że jak już będę w ASO za miesiąc to porozmawiam z kimś tam kto się tym zajmuje i ewentualnie podpowie co ? Chyba że będą chcieli mnie naciągnać na $$ bo to wiadomo, pieniądz musi się zgadzać

 

 

Opublikowano
14 minut temu, AdrianR95 napisał(a):

Co to jest to TPI ?

Technische Produktinformation czyli biuletyn serwisowy producenta (w tym przypadku Audi) istniejący w bazie danych producenta. Wytyczne producenta, w których opisany jest dany problem, jak go zdiagnozować, jakich pojazdów dotyczy oraz jak postąpić aby problem rozwiązać/naprawić.

Opublikowano
  • Autor

No dobra, dzięki Wam za informację

To pozostaje mi tylko czekać na wizytę u nich i liczyć że coś tam wyskrobią, przynajmniej ten bezprzewód

Opublikowano
12 godzin temu, AdrianR95 napisał(a):

Co to jest to TPI ?
Gdzieś wyczytałem (wczoraj) na jednej stronie informację o K3283, ale to chyba będzie nieoficjalne co ? 

W zasadzie to zależy mi na bezprzewodowym AA i CP bo jednak za każdym razem podpinać kabel + czasami nie łączy bo mam już wytetrane gniazdo w tel. No jest to troche denerwujące

Plan jest taki że jak już będę w ASO za miesiąc to porozmawiam z kimś tam kto się tym zajmuje i ewentualnie podpowie co ? Chyba że będą chcieli mnie naciągnać na $$ bo to wiadomo, pieniądz musi się zgadzać

 

 

tak ostatnia wersja to K3283 a ona nie obsługuje bezprzewodowego AA , nie zaistalują ci nic nowszego lepiej szukaj niezależnych warsztatów którzy to ogarną 

Edytowane przez Deniro

Opublikowano
  • Autor

Okej to tylko pytanie, znacie kogoś z Wlkp co byłby w stanie mi załatwić coś takiego ?

Opublikowano
7 godzin temu, AdrianR95 napisał(a):

Okej to tylko pytanie, znacie kogoś z Wlkp co byłby w stanie mi załatwić coś takiego ?

prv, wysłałem namiar na człowieka z Wlkp

Opublikowano
W dniu 19.09.2025 o 13:25, AdrianR95 napisał(a):

Okej to tylko pytanie, znacie kogoś z Wlkp co byłby w stanie mi załatwić coś takiego ?

możemy to zrobić całkowicie zdalnie - wyśle Ci kabel potrzebujesz tylko komputer/laptop

Opublikowano
  • Autor

Hej,

 

Laptop się znajdzie, miałem wczoraj chyba propozycję za 1500pln przy czym 500pln przed rozpoczęciem i tu miałem obawę dlatego odmówiłem bo zapłacę 500pln i gość zniknie, a miałem już tak w przeszłości dlatego mam strach bo to jednak spora gotówka😕
Jak to wygląda w tym przypadku ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Hej, do jakiej wersji ostatecznie zaktualizowałeś? Z mojego doświadczenia wynikało, że 3248 jest bardzo zbuggowane (ja doświadczałem na tej wersji: błędów przy aktualizacji map online, powolnego i kapryśnego działania audi smartphone interface, sporadycznych zaników zasilania w portach USB, przedwczesnego włączania się oświetlenia wewnętrznego). Obecnie jestem bardzo zadowolony z wersji 4398. Wersja 3248 moim zdaniem nie powinna była być wypuszczona na rynek, a auta z tymi wczesnymi wersjami powinny podlegać nieodpłatnej aktualizacji.

 

Oczywiście bezprzewodowe AA/CP raczej automatycznie nie pojawi się po updejcie - koniecznych jest kilka prostych adaptacji w modułach 5F oraz 75.

Opublikowano
W dniu 30.09.2025 o 07:37, antioedipus napisał(a):

Hej, do jakiej wersji ostatecznie zaktualizowałeś? Z mojego doświadczenia wynikało, że 3248 jest bardzo zbuggowane (ja doświadczałem na tej wersji: błędów przy aktualizacji map online, powolnego i kapryśnego działania audi smartphone interface, sporadycznych zaników zasilania w portach USB, przedwczesnego włączania się oświetlenia wewnętrznego). Obecnie jestem bardzo zadowolony z wersji 4398. Wersja 3248 moim zdaniem nie powinna była być wypuszczona na rynek, a auta z tymi wczesnymi wersjami powinny podlegać nieodpłatnej aktualizacji.

 

Oczywiście bezprzewodowe AA/CP raczej automatycznie nie pojawi się po updejcie - koniecznych jest kilka prostych adaptacji w modułach 5F oraz 75.

Hej, mam polifta a4 b9 i czy moglbys mi powiedziec dokladnie jakie adaptacje trzeba przeprowadzic w tych modulach aby uaktywnic aa/cp? Przez vcds?

Opublikowano
3 godziny temu, kozak0211 napisał(a):

Hej, mam polifta a4 b9 i czy moglbys mi powiedziec dokladnie jakie adaptacje trzeba przeprowadzic w tych modulach aby uaktywnic aa/cp? Przez vcds?

Nie da się aktywować AA i CP adaptacjami....

Chyba, że chodzi Tobie o bezprzewodowy AA to wówczas trzeba aktywować kilka kanałów w 5F i 75.

Opublikowano
4 godziny temu, kozak0211 napisał(a):

Hej, mam polifta a4 b9 i czy moglbys mi powiedziec dokladnie jakie adaptacje trzeba przeprowadzic w tych modulach aby uaktywnic aa/cp? Przez vcds?

Ja przeprowadzałem przez OBD11, nie mam dostępu do vcds. Nie wiem przy tym, od jakiej wersji MMI / Conboxa zadziała (może @turzol podpowie). Poniżej adaptacje do wprowadzania, z tym że mam pod ręką stricte dla CP (dla AA: po prostu tam gdzie poniżej "Apple_car_play_wireless" odnajdujesz tożsame ustawienie dla AA):

 

MODULE 5F

 

Adaptation
Control unit: 5F Multimedia
Name: WLAN settings
Values:
5_ghz_wlan:
Old value: Off
New value: On

 

Adaptation
Control unit: 5F Multimedia
Name: Smartphone configuration
Values:
Apple_car_play_wireless:
Old value: Off
New value: On

 

Adaptation
Control unit: 5F Multimedia
Name: function_configuration_connectivity
Values:
Mirror_link:
Old value: Off
New value: On

 

Adaptation
Control unit: 5F Multimedia
Name: function_configuration_connectivity
Values:
WIFI_Hotspot_5GHz:
Old value: Off
New value: On

 

MODULE 75

 

Adaptation
Control unit: 75 Telematics
Name: Emergency call module and communication unit, configuration
Values:
WLAN 5GHz:
Old value: Off
New value: On

 

Adaptation
Control unit: 75 Telematics
Name: Smartphone configuration
Values:
Apple CarPlay Wireless:
Old value: Off
New value: On

Opublikowano

No ale to jest tylko aktywacja bezprzewodowego CP/AA, w przypadku gdy auto ma już aktywowane CP/AA.

Tak jak kolega @turzoljuż wyżej napisał, w przypadku gdy auto nie ma w ogóle aktywowanego CP/AA, to poprzez zmianę adaptacji tego nie aktywujesz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.