Treść opublikowana przez piotrekgotrek
-
[B5 ARG] Nie działają klapy - rozwiązany
Witam. Od początku od kiedy kupiłem audiczkę zorientowałem się, że tuż po włączeniu silnika sterownik (8D0 820 043N) dziwnie brzęczy. Po niedługim czasie przestało mi działać sterowanie klapami szyba/środek. Po kolejnym czasie przestało działać sterowanie temperaturą. Działało tylko max chłodzenie/ max ogrzewanie. Minął jakiś czas i przestało całkowicie działać sterowanie klapami. W tej chwili nie działa również regulacja temperatury w ogóle. Tylko grzeje. VAG pokazuje takie błędy: 00603 Klapa motoru nożno – ściennego odmrażacza – V85 41-00 - Blocked or No Voltage 01271 Motor klapy regulatora temperatury – V68 41-00 - Blocked or No Voltage 01272 Motor klapy głównej powietrza – V70 41-00 - Blocked or No Voltage 01274 Motor klapy nawiewy powietrza – V71 41-00 - Blocked or No Voltage 00600 Czujnik pozycji regulatora temperatury klapy motoru – G92 09-00 - Adaptation Limit Surpassed 00602 Nożno – ścienny / odmrażacz. Czujnik pozycji klapy motoru _ G114 09-00 - Adaptation Limit Surpassed 00604 Czujnik pozycji klapy motoru tylnego ciśnienia – G113 09-00 - Adaptation Limit Surpassed Dodam, że wszystko stało się na przestrzeni 2 miesięcy. Wcześniej wszystko grało jak należy. Raczej niemożliwe jest, żeby nagle padły wszystkie silniczki sterowania. Może sterownik się rozkodował ? Próbowałem go zakodować kodem 00040. Również adaptacja nic nie dała. Pompa się załącza. Macie może jakieś pomysły co może być nie tak, gdzie tkwi problem i co z tym zrobić ? Edit: Dodam, że DTC pokazuje błędy: 9.5,11.5,13.5,15.5 Pozdrawiam.[br]Dopisany: 05 Październik 2008, 17:20_________________________________________________Czy ktoś wie jak usunąć zapętlenie klap ? Co zrobić, żeby regulacja zaczęła działać ?[br]Dopisany: 14 Październik 2008, 13:49_________________________________________________Dorzucę info. Silniczków niestety jeszcze nie sprawdziłem. Nie miałem ostatnio kiedy, natomiast zaszły, jak dla mnie, szokujące zmiany... Jak wspominałem panel dziwnie brzęczy... Ostatnio wracając z pracy po naciskałem go na ekranie (przy wyłączonej klimie) i zaczął mniej brzęczeć. Po włączeniu przestawiły mi się nawiewy. Teraz wieje na szybę i na nogi... Jakieś pomysły...[br]Dopisany: 02 Listopad 2008, 20:14_________________________________________________No cóż, z braku pomysłów i dużych podejrzeń co do sterownika wymieniłem go i..... ku mojemu zaskoczeniu , wszystko zaczęło działać :> Winny więc, w tym przypadku, okazał się sam sterownik. Pytanie tylko, czemu nagle przestał działać ? Być może jest gdzieś zwarcie w elektryce. Chcąc nie chcąc będę musiał to sprawdzić. Ma ktoś może schematy elektryczne połączeń klimy ?
-
[ALL B5] Sterownik - oznaczenia, różnice
Witam. Słuchajcie, może ktoś z Was orientuje się, czy są jakieś różnice pomiędzy sterownikami z oznaczeniami: 8D0 820 043N i 8D0 820 043P Oba wyglądają praktycznie tak samo. Oba również obsługują podgrzewanie foteli. Pozdrawiam.[br]Dopisany: 16 Listopad 2008, 20:22_________________________________________________Dobra, sam znalazłem różnicę. Jednak troszeczkę różnią się w budowie. Ten z końcówką P jest przeznaczony pod tunel środkowy z Nawigacją (inne zakończenie górnej części ramki).
-
Spociki Łódzkie
I znowu mnie ominie. O 9 rano mam wylot do Dusseldorfu, a szkoda, bo wziąłbym VAGa (klimę też czyta) i można by testy porobić. No trudno, następnym razem... Oczywiście wezmę wszelaki soft jaki mam ze sobą (etkę również). Pozdro wszystkim.
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
Dorzucam do tematu. Dla posiadaczy sterownika typu 8D0 820 043N, tutaj znajduje się ciekawa instrukcja demontażu, a także czyszczenia: http://www.zener.com/audi/HVAC_cleaning/
-
[B5 ARG] Co mogło polecieć ?
U mnie naprawdę mocno waliło przy niedokręconym łączniku, ale też bardzo nieregularnie.
-
Spociki Łódzkie
Z mojej strony nie ma problemu. VAGa mam, więc mogę zapuścić, tyle, że jak wspominałem to zależy od młodego, u którego będę starszym... Pozdrawiam
-
Spociki Łódzkie
Kurde, o 17 w niedzielę przeczytałem , że spot był o 16, a akurat miałem czas i chęci . Z mojej strony miejsce bez znaczenia, natomiast wydaje mi się, że o 13 to trochę wcześnie-pora obiadowa. O 15 akurat zaczynają się polskie seriale brazylijskie, więc kobiety będą z głowy, tak więc 15-16 nie jest zła. Ja jeszcze nie wiem czy 05.10 się zjawię, mam kawalerski u znajomego i nie wiem w jakim stanie będę , ale na innych postaram się pojawić. Pozdro.
-
[ALL B5] Emulator zmieniarki na MP3
Najlepiej napisz do kolesia, który to sprzedaje...
-
[B5 ARG] Co mogło polecieć ?
Witam. Słuchajcie, ostatnio wymieniałem rozrząd z wachaczem (przedni dolny prosty). Chłopaki w warsztacie zapomnieli dokręcić łącznik stabilizatora. Zorientowałem się, że coś jest nie tak, jak zaczęło coś mocno stukać, szczególnie na nierównościach. Moje pytanie: Zrobiłem tak jakieś 150-200 km, czy w tym czasie takie zaniedbanie mogło spowodować jakieś szkody w zawieszeniu ? Chciałbym się upewnić, że przez głupotę i nieuwagę jednego mechanika nie będę musiał za chwilę wydać kilkuset złotych na wymianę zawieszenia. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.
-
[B5 ARG] Wymiana rozrządu - lista części
Rozrząd wymieniony. W sumie części (z wachaczem) + robocizna (z założeniem wachacza) = 1200zł (wymienione jeszcze simmering), ale tak jak pisałem, wymieniłem kilka części, które nie zawsze trzeba robić. Temat można zamknąć.
-
[ALL B5] Emulator zmieniarki na MP3
No i wreszcie znalazłem chwilę czasu na zamontowanie. Emulatorek działa bardzo ładnie. Dźwięk pomimo 128KBps słychać wyraźnie bez szumów. Instalacja wraz z "podgrzewaniem procka" w radiu zajęła mi... 25 minut. Miałem troszkę problemów z kartą. Moja to microSD z przelotką na SD, 2GB Kingstona. Po odpowiednim sformatowaniu działa bez problemów. Nie wiem jak u innych, ale u mnie konieczne było odłączenie radia od zasilania w celu aktywacji emulatora. Bez tego sypał mi jakimiś dziwnymi błędami i nie chciał czytać karty. Po restarcie zasilania działa bez problemów.
-
[ALL B5] Emulator zmieniarki na MP3
To moje zapytanie do sprzedawcy emulatora.
-
[ALL B5] Emulator zmieniarki na MP3
Nie miałem niestety czasu w tym tygodniu i jeszcze go nie założyłem. Ale jutro albo pojutrze go założę.
-
[B5 ARG] Wymiana rozrządu - lista części
Rozrządu jeszcze nie wymieniłem, na wtorek jestem umówiony z mechanikiem. Części kupuję od kolegi z naszego klubu. Firmy masz obok części, które wymieniłem wcześniej. -pasek klimatyzacji GATES -pasek alternatora GATES -rolka paska klimatyzacji INA Do tych dorzucam bo wcześniej nie podałem. Ze spalaniem jest różnie. W zasadzie nie mierzyłem go jeszcze na trasie. Na razie na troszkę ponad pół baku mam przejechane 370km, z tego spora, albo nawet znaczna część po mieście, i to w trybie zatrzymaj, jedź. Przy pierwszej przymiarce, wyszło mi ok. 11-12l po mieście, ale zaznaczę, że samochód mam stosunkowo niedawno i jeszcze nie jest to miarodajne. Wiem tylko jedno, nie wierzyć komputerowi pokładowemu w spalanie, bo ma się nijak z rzeczywistością...
-
[B5 ARG] Wymiana rozrządu - lista części
Dzięki wielkie za wyczerpującą i rzeczową odpowiedź. Tak przeglądając forum zauważyłem, że wątek rozrządu powtarza się na tyle często, że warto byłoby pomyśleć nad skonstruowaniem jakiegoś przyklejonego. Pozdrawiam.
-
[B5 ARG] Wymiana rozrządu - lista części
Witam. Na wstępie zaznaczę, że szukałem w "szukajce" kogoś kto wymieniał rozrząd w ARG, ale nie udało mi się znaleźć, dlatego zakładam temat. Oto lista części, które mi zaproponował jeden z Naszych forumowych kolegów: -pasek rozrządu Gates -napinacz paska rozrządu SKF -rolka kierunkowa SKF -pompa wody SKF -tłumik drgań paska rozrządu aluminiowy INA -termostat Gates Samochód sprowadzony z Niemiec, po VINie sprawdzony w ASO. Ostatni rozrząd był wymieniany przy 120kkm, bez pompy wody. Jeśli ktoś miał do czynienia z rozrządem w ARG to proszę o potwierdzenie listy części do wymiany rozrządu. Z tego co wyczytałem to brakuje na moje oko jeszcze: - rolki prowadzącej (zwrotna) - jeszcze jednego paska Nie chcę się bawić w zgadywanie u mechanika co warto wymienić, a co nie. Jak wiadomo, żeby dostać się do rozrządu w A4 trzeba rozebrać sporą część auta, i wolałbym uniknąć tej czynności za jakiś niedługi czas. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.
-
[ALL B5] Emulator zmieniarki na MP3
To ja będę kolejnym testerem tego wynalazku na Audi Concert I. Urządzenie zakupiłem od kolegi Michała z http://www.emide.pl/xcl/. Po montażu zdam relację z działania i funcjonalności.
-
[B5 ADR] Ciśnienie oleju (czujnik) ?
A tak przy okazji, które czujki najlepiej wymienić ?[br]Dopisany: 26 Lipiec 2008, 12:45 _________________________________________________ Temat tak naprawdę można zamknąć. Wymieniłem pompę do oleju, przy okazji wszystkie filtry i olej+uszczelka od misy olejowej. Nie wymieniałem czujników. Przy okazji mechanik obejrzał mi panewki, o które trochę się obawiałem, niesłusznie na szczęście. Ciśnienie jest znacznie lepsze. Samochód generalnie zachowuje się zdecydowanie lepiej. Jest cichszy i żwawszy. Oczywiście najważniejsze, jak na razie cisza z czerwoną lampką od ciśnienia oleju. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za wskazówki.
-
[B5 ADR] Logi statyczne - prośba o sprawdzenie
W którym miejscu jest ta czujka ? To spoglądnę na nią.
-
[B5 ADR] Logi statyczne - prośba o sprawdzenie
Ok. Dzięki. Spróbuję nad tym posiedzieć.[br]Dopisany: 26 Lipiec 2008, 12:02 _________________________________________________Co oznacza błąd: ? 16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal P0116 - 35-10 - - - Intermittent Po skasowaniu powrócił.
-
[B5 ADR] Ciśnienie oleju (czujnik) ?
Dobra rada, tylko ciekawe co na to silnik powie Kasa jest i raczej wymienię pompę. Nie jest to koszt, który by mnie odstraszył, a przy okazji będzie szansa na spoglądnięcie na smoka.
-
[B5 ADR] Logi statyczne - prośba o sprawdzenie
Dzięki za odpowiedź, ale raczej oczekiwałem troszkę klarowniejszej pomocy. Z niemieckiego jestem tak samo dobry jak z chińskiego i ni w ząb nie kumam tego co mi odpisałeś. Pozdrawiam.
-
[B5 ADR] Ciśnienie oleju (czujnik) ?
Ile taka pomka może kosztować, bo olej i tak chce wymienić ?
-
[B5 ADR] Ciśnienie oleju (czujnik) ?
Dzięki za odpowiedź. Szczerze mówiąc tak zrobiłem i dokładnie tę wypowiedź czytałem. Tylko pytanie jest czy minimalne na jałowych może mieć jakikolwiek wpływ na czujnik ? Pozdrawiam.
-
[B5 ADR] Logi statyczne - prośba o sprawdzenie
Oto logi wykonane wersją VAG 311.2. Niestety, ale z 409.1 mam problem z "uwierzytelnieniem", może ktoś mógłby z tym pomóc na PW ? Audi A4 99 1.8 125KM, po lifcie, ver. limo, przebieg ok.190tys. Generalnie mam problem z czujnikiem ciśnienia, a także jestem ciekaw czy przebieg jest realny. Temat wrzuciłem w dziale silnika benzynowego. Na razie testy statyczne. Grupy normalne: 0,1,2 3,4,5 6,10,11 22,23 Basic Settings: 0 3 4 11 Z góry WIELKIE DZIĘKI !!! Na koniec dodam jeszcze wynik autotestu: Wszystkie błędy dzisiaj skasowałem i po reskanie już się nie pojawiły, nie mniej trochę mnie martwią.... Pozdrawiam. Edit: Dla czytelności wprowadziłem małe zmiany..