Treść opublikowana przez Kuba A4
-
[INNE] Problem z licznikiem A3 8L
Witam!! W moim a3 `98 przestał działać licznik. Kupiłem kolejny niestety auto z nim nie pali bo ma immo. Mam dwa kluczyki scyzoryk i zwykły bez pilota. Co z tym zrobić? Czekam na porady!!!! Dzięki!!!
-
[INNE] Skrzynia biegów 1,9 TDI AHF
Witam!! W żony A3 1,9 tdi 110 km (AHF) ze skrzyni biegów dochodzi dziwny odgłos. Mianowicie przy mocnym dodawaniu gazu skrzynia hałasuje odgłos jakby przyspieszała stara ciężarówka. Czy może zna ktoś przyczynę?? To na 100% nie sprzęgło. Ile litrów oleju wchodzi do skrzyni biegów manual?? Czy A3 1,9 TDI 90 i 110 km mają tą samą skrzynię?? Pozdrawiam!!!
-
[B5 AFN] Srebrna piękna limuzyna :-))
szczerze mówiąc nie wiem nie pamiętam
-
[B5 AFN] Srebrna piękna limuzyna :-))
teraz jak piszesz to faktycznie wzmocnienie w zderzaku takie co idzie pionowo podcinałem zgadza sie, jak będzie cieplej to zrobie foto, chociaż przyznaje że kratki mi mocno nie trzymają i mam dla bezpieczeństwa na wkręty
-
[B5 AFN] Srebrna piękna limuzyna :-))
Fotki zrobie jak będzie cieplej i dorzuce. Halogeny były wałkowane na forum jest to połączenie kratek sprzed II liftu i obwódek halogenów po II lifcie trochę ciężko je głeboko włożyć, ale rzecz do przejścia.
-
[B5 AFN] Srebrna piękna limuzyna :-))
Witam!! W końcu prezentuje moją srebrną strzałę ;-). Już prawie 3 lata po zakupie, 205 tyś na liczniku. Nie lubię zbyt wiejskiego tuningu, a S-LINE to nie jest. Wydaje mi się, że jest ładnie zrobiona seria. Ja z efektu prac jestem zadowolony. Większych kół, ani gleby nie planuje bo autka używam na codzień, a te zmiany choć są ładne to często sprawiają kłopoty. Wyposażenie: - silnik AFN 110 km - 4 x airbag - 2 x podłokietnik - ABS - klimatronik - pakiet oświetlnie - drewniane dekory - wspomaganie - tylna kanapa dzielona i kluczona Zrobione było mechanicznie: - rozrząd + pompa wody - hamulce klocki + tarcze - lewe przednie zawieszenie (pukało..) komplet Bilstein - przeczyszczona turbinka - filtry i oleje na bieżąco Zmiany optyczne: - ksenon i lampy poliftowe przód + tył - chlapacze (mam kawałek do asfaltu może to nie wygląda ale robotę robi) - koła 16 ORI - niklowane końcówki tłumika - grill poliftowy - białe boczne kierunki - halogeny ORI po drugim lifcie włożone w kratki seryjne - naklejona foliowa podkładka na dach pod antene CB - dołożone chromowane obwódki szyb oczywiście ORI - radio PIONEER W planach: - kierownica S-line - fotele kubełki materiałowe lub skóra - zmiana podświtlenia liczników na białe - podświetlana gałka zmiany biegów Oglądajcie i oceniajcie.
-
[B5 AFN] Piękna srebrna limuzyna NIUNIA ;-)))
Witam!! W końcu prezentuje moją srebrną strzałę ;-). Już prawie 3 lata po zakupie, 205 tyś na liczniku. Nie lubię zbyt wiejskiego tuningu, a S-LINE to nie jest. Wydaje mi się, że jest ładnie zrobiona seria. Ja z efektu prac jestem zadowolony. Większych kół, ani gleby nie planuje bo autka używam na codzień, a te zmiany choć są ładne to często sprawiają kłopoty. Zrobione było mechanicznie: - rozrząd + pompa wody - hamulce klocki + tarcze - lewe przednie zawieszenie (pukało..) komplet Bilstein - przeczyszczona turbinka - filtry i oleje na bieżąco Zmiany optyczne: - ksenon i lampy poliftowe przód + tył - chlapacze (mam kawałek do asfaltu może to nie wygląda ale robotę robi) - koła 16 ORI - niklowane końcówki tłumika - grill poliftowy - białe boczne kierunki - halogeny ORI po drugim lifcie włożone w kratki seryjne - naklejona foliowa podkładka na dach pod antene CB - dołożone chromowane obwódki szyb oczywiście ORI - radio PIONEER W planach: - kierownica S-line - fotele kubełki materiałowe lub skóra - zmiana podświtlenia liczników na białe - podświetlana gałka zmiany biegów Oglądajcie i oceniajcie. [mod]Nie dubluj tematów - taki sam założyłeś kilka dni temu ![/mod]
-
[INNE] Dziwny Dźwięk A3 L0 tdi
Witam!! Mam problem z moim drugim autkiem A3 1,9 tdi. Podczas gwałtownego dodawania gazu (gdy koła buksują) i podczas gwałtownego hamowania z przodu auta dochodzi dziwny metaliczny odgłos. Przy dodawaniu gazu można by powiedzieć że to sprzeglo może dwumas... Ale przy hamowaniu na lodzie ABS chodzi i ten odgłos znów się pojawia. Pedał stoi bardzo wysoko i się rusza. VAG nie wykazuje żadnych błędów. Mial ktoś może podobny problem jakieś sugestie. Z góry dzięki.
-
[INNE] Niepokojacy dźwięk A3 L0 1,9 tdi AHF
Witam!! Mam problem z moim drugim autkiem A3 1,9 tdi. Podczas gwałtownego dodawania gazu (gdy koła buksują) i podczas gwałtownego hamowania z przodu auta dochodzi dziwny metaliczny odgłos. Przy dodawaniu gazu można by powiedzieć że to sprzeglo może dwumas... Ale przy hamowaniu na lodzie ABS chodzi i ten odgłos znów się pojawia. Pedał stoi bardzo wysoko i się rusza. VAG nie wykazuje żadnych błędów. Mial ktoś może podobny problem jakieś sugestie. Z góry dzięki. PS nie wiem czy ten wątek jest do tego tematu ale do innego zupełnie mi nie pasuje.
-
[B5 AFN] Przekaźnik grzania świec - symbol??
jesteś pewny tego 201 bo mi elektryk podał 216 i taki mam stary założony. AFN czyli 110 bez pompowtrysków.
-
[B5 AFN] Przekaźnik grzania świec - symbol??
Witam!! Po sprawdzeniu okazało sie ze padl u mnie przekaźnik od grzania świec. Mam wstawiony NR 216 czy symbol jest prawidłowy?? Chciałbym kupić ORI. Silnik AFN `98 rok. Dziekuje i pozdrawiam
-
[B5 AFN] Ciężko pali zimny
jutro postaram sie obadać temat na pewno napisze Wam co tam słychać będzie. pójdzie to zbadać za pomocą tzw. małego VAGa?? mam jeszcze pytanie czy ten kat wtrysku moze sie sam z siebie przestawic bo poprzednie sezony maszyna palila normalnie
-
[B5 AFN] Ciężko pali zimny
mówisz o kacie wtrysku statycznego tak??
-
[B5 AFN] Ciężko pali zimny
rozrząd był wymieniany niecałe 50 tys temu przy pompie też nie było grzeba poprostu jezdze
-
[B5 AFN] Ciężko pali zimny
powiem szczerze żę na VAGu sie nie znam. ale mam znajomych gfachowców w skodzie, którzy mnie zawsze ratują. Powiem tylko tyle że jeżdze nim 3 zime i zawsze było ok.
-
[B5 AFN] Ciężko pali zimny
Witam!! Mój AFN jak jest około 0 stopni na dworze ciężko pali tzn kręci dłużej jakby mu wszystkie świece nie grzały. Ale świece sprawdziłem są OK na 100%. Od czego zacząć działanie?? VAG czy może wymiana filtra paliwa mam zrobione na tym (MANN) niecałe 45 tys. Czekam na podpowiedzi i dziękuje!! Pozdro
-
[B5 AFN] Tuba basowa BOSE podłacznie i działanie??
Witam!! Moje pytanie dotyczy tej konkretnej tuby http://www.allegro.pl/item841457874_subwofer_bose_do_audi_a4_avant.html wiem że nie występowały one w sedanie. Myślę, że samo spasowanie jest do zrobienia. Chodzi mi o jej podłaczenie do radia zaznaczam tu, że nie mam ORI radia tylko Pioneer`a. czy jest to wykonalne? Jak taka tuba działa czy jest słyszalna czy to tylko ściema?? Pozdro
-
[B5 AHU] Meine kleine A4 ;)
Ładna maszyna!! Może napisać jak zrobileś podświetlenie liczników?? Diody białe?? Pozdro
-
[B5 AFN] Kółko pasowe alternatora (ze sprzęgiełkiem)
Kółko wczoraj wymieniłem w zaprzyjaźnionym serwisie Skody i maszyna chodzi jak nowa, podziękowania za pomoc!!
-
[B5 AFN] Kółko pasowe alternatora (ze sprzęgiełkiem)
Dzięki za sugestie chyba zdecyduje sie na kółko z allegro bo w IC kosztuje dużo więcej myślę że w tym tygodniu zajmę sie tym problemem. Jeszcze napisz co i jak pozdrowionka!!
-
[B5 AFN] Kółko pasowe alternatora (ze sprzęgiełkiem)
Witam!! Mam uszkodzone kółko pasowe wraz ze sprzęgiełkiem przy alternatorze. Doradźcie co najlepiej kupić czy następny alternator czy samo kółko?? Mam silnik AFN czyli 110 KM i klima. Może podeślecie mi jakieś linki bo nie moge tego znaleść na allegro z góry dzięki i pozdrowionka!!!
-
[INNE] Migająca kontrolka ciśnienia oleju T4 2,5 TDI
poziom oleju jest ok. czyli musze odpiac czujnik i wtedy na nowo podlaczyc. jak to zrobie to sie odezwe. pozdrawiam
-
[INNE] Migająca kontrolka ciśnienia oleju T4 2,5 TDI
Witam!! Szukam porady co może być przyczyną, że w moim T4 2,5 TDI zaraz po zapaleniu silnika miga przez chwile kontrolka od ciśnienia oleju. Silnik jest to rzędowa 5-cio cylindrówka montrowana w starszej A6. Kontrolka miga mi na pomarańczowo i nie po każdym włączeniu silnika. Samochód odpala dobrze i przyspiesza normalnie. Co może być przyczyną?? Może jakieś sugestie.. Wiem że jest to wątek nieco spoza tematu ale VW i Audi to jesdno i to samo. Z góry dziękuje za porady i pozdrawiam!!!
-
[B5 AFN] Czym przykleić blachę - poważny problem!!!!
Witam!! Mam problem - otulina tłumika końcowego (ta cieńka aluminiowa blacha przyczepiona do budy) jest przełamana i drży mi nie idzie jej zamocować nitami czy wkrętami bo jest to w miejcu gdzie jest zbiornik paliwa. Blachy nie mogę oberwać bo jest tam temperatura, dziś próbowałem ją przykleić za pomocą tych oryginalnych gumek i nie udało mi się. Może ktoś miał taki przypadek i wie jakiego kleju użyć bo kropelka i klej K2 są na krótką metę. Dzięki z góry za pomoc. Pozdrawiam!!
-
[B5 AFN] Plecionka nowa podróbka czy używana ori??
Witam!! Mam w moje A4 dziwny metaliczny dźwięk na biegu jałowym i w pewnym momencie przyspieszania myślę, że to plecionka bo tłumiki mam zdrowe. Jutro sprawdze to ejszcze dokładnie jak radzicie lepiej kupić nową podróbę czy używaną ori?? Pozdrowionka!!