Treść opublikowana przez cinek88
-
Nocni jeźdźcy czyli jazda po 23.00
Uczę się; nadchodzący tydzień będzie masakryczny
-
Ceny paliwa marzec 2026
Sopot BP 09.01.09 ON 3.21
-
[B6 AVF] Jak zmienić pióra wycieraczek ?
Dzięki za odpowiedzi. Ta końcówka jednak za cholerę nie chce się przesunąć w żadną ze stron, a szczególnie w lewo; no jak audi kocham, może jest jakoś zablokowana? Będę musiał na spota podjechać, aż wstyd
-
[B6 AVF] Jak zmienić pióra wycieraczek ?
Mam opory przed ciągnięciem ich na siłę. Wygląda to tak: Mam odgiąć ten zatrzask "na chama"?
-
[ALL] Świecące światła STOPu
Dokładnie tak. Ja miałem jednak mały problem z wyjęciem tego starego, był jakby "zablokowany". Ale wystarczyło odpowiednio go przekręcić i wyciągnąć.
-
[ALL] Świecące światła STOPu
Trzymam właśnie ów element (z B6), i faktycznie da się ten cypelek wcisnąć głębiej. Niestety, teraz nie chce się wysunąć
-
[B6 AVF] Silnik się nie uruchamia, kontrolki się świecą
To właśnie zasugerowałem. W moim byłym A4 B5 również zapalała się ta kontrolka po przekręceniu kluczyka, ale gasła po 1-2 sekundach, zanim odpaliłem. Później miałem dość powszechny problem dotyczący tego modelu, a mianowicie immobiliser nie łapał sygnału, i sekundę po odpaleniu silnik gasł. Wtedy kontrolka nie gasła przed zapłonem. Rozwiązałem ten problem dzięki genialnemu fotostory, które znajduje się gdzieś na tym forum.
-
[B6 AVF] Silnik się nie uruchamia, kontrolki się świecą
Czy na tym "obrazku" jest jeszcze kluczyk? Jeśli tak, to chyba kontrolka immobilisera.
-
[ALL] Świecące światła STOPu
Jest od sprzęgła - daje m.in. sygnał do tempomatu. Cholera, ten czujnik wygląda wyjątkowo niesolidnie. Czy jego usterka może mi znacząco zaszkodzić? Nie mam tempomatu.
-
[ALL] Świecące światła STOPu
Już po robocie Koszt części- 35zł. Robocizna- 0zł, czas- 2h I pomyśleć, że takie małe g.... przysporzyło mi tyle problemów I pytanko: do czego służy drugi taki czujnik, zaraz obok tego od stopu?
-
[ALL] Świecące światła STOPu
Szukałem, ale nie znalazło mi tego tematu. Dzięki.
-
[ALL] Świecące światła STOPu
Mam ten sam problem. Jak dostać się do tego czujnika? W którym miejscu on się znajduje?
-
[ALL B6] Odłączenie akumulatora a reset komputera
Witam. Czy jeśli wypnę na dobę akumulator w celu podładowania, zresetuje mi się komputer? Wyskoczą komunikaty błędów? Przeczytałem kilka postów, ale znalazłem sprzeczne informacje. I najważniejsze: czy moc wróci mi do 130KM? Obecnie jest 170 po modyfikacji. Chciałbym, żeby tak zostało
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
U mnie spalanie oscyluje w granicach 8-9l/miasto, przy włączonej klimie; quattro też bierze swoje :> No i po modyfikacji softu mam 170KM. Jeśli drogi są puste i nie szarżuję, potrafi zejść do 6-7l. Rekord to 4,5l na odcinku 8-kilometrowym. Trasa to jakieś 6,3l przy 120km/h.
-
[B6 AVF] Silnik się nie uruchamia, kontrolki się świecą
Ciąg dalszy: podłączyłem się do ojcowskiego pajero, i po kilkunastu sekundach próbowałem odpalić audi- nie dało rady. Wniosek taki, że aku jest padnięty solidnie. Odczekałem kilka minut, po czym odpalił bez problemu. Odłączyłem kable i czekałem. Chodził parę minut na jałowym; światła, radio, wszystko OK. Kontrolka ESP nie zgasła, co oznacza, że faktycznie coś musiało się zresetować. Nie jest to chyba jednak alternator, tylko ten nieszczęsny aku. Kupię nowy, włożę i podjadę do elektryka, żeby sprawdził na wszelki wypadek napięcie ładowania. A może to była jakaś próba włamania/kradzieży? Kiedyś gnoje chcieli mi zwinąć A8 spod domu w nocy. Nie udało się, bo partacze złamali łamak w stacyjce. Pamiętam, że akumulator był padnięty totalnie- nie wiem, jak to zrobili. Co o tym sądzicie?
-
[B6 AVF] Silnik się nie uruchamia, kontrolki się świecą
Jutro podjadę drugim autem do pobliskiego zakładu zajmującego się akumulatorami. Audi jest unieruchomione, więc na wizytę u elektryka nie ma co liczyć- chyba, że na "domową". Jeśli chodzi o klemy, tu są zdjęcia: http://img187.imageshack.us/my.php?image=klema1ou4.jpg http://img158.imageshack.us/my.php?image=klema2tb2.jpg Dodam jeszcze, że "datownik" pokładowy cofnął się o 6 lat, a zegar o kilka godzin. Czy to może być jakaś wskazówka? PS. W każdym samochodzie, jaki posiadałem, byłem zmuszony wymienić akumulator: Honda CRX Golf II Audi A4 B5 2.6 no i teraz prawdopodobnie znowu... :>
-
[B6 AVF] Silnik się nie uruchamia, kontrolki się świecą
Czy akumulator mógł paść tak z dnia na dzień, bez żadnych wcześniejszych oznak zużycia?
-
[B6 AVF] Silnik się nie uruchamia, kontrolki się świecą
Witam. Wczoraj, po bezproblemowej jeździe, wstawiłem auto jak zwykle do hali garażowej (temp. jakieś 9 stopni). Dzisiaj miałem gdzieś pojechać, ale zaczęły się problemy. Na początku nie działał pilot- wciskałem guzik odblokowania drzwi i rozłączenia alarmu, ale bezskutecznie. Próbowałem na zmianę z zapasowym, ale efekt ten sam. W końcu zapaliło się światło stopu, ale tylko z lewej strony Otworzyłem drzwi kluczykiem, wsiadłem i nacisnąłem pedał hamulca- włączył się alarm Wysiadłem, czekałem, aż przestanie wyć i mrugać światłami. Wsiadłem ponownie, włożyłem kluczyk do stacyjki i przekręciłem o jedną pozycję- włączyły się wszystkie kontrolki, i nie chciały zgasnąć- przekręciłem kluczyk na zapłon, ale nie usłyszałem nawet dźwięku rozrusznika. Dało się słyszeć jednak takie dziwne klekotanie, dobiegające z okolicy deski rozdzielczej. Po wyjęciu kluczyka ustąpiło. Oprócz tego, pilot raz działa, raz nie. Tak samo światła i lampki na podsufitce i w schowku. Włączają się światła awaryjne, ale mrugają bardzo szybko- jakieś 10x szybciej niż powinny Oczywiście auta nadal nie mogę odpalić. Sorry za przydługi tekst, ale chciałem dokladnie wszystko opisać. Audi A4 AVF 1,9tdi quattro 2004. I need your help
-
[B6 AVF] Jak zmienić pióra wycieraczek ?
Pióra już nie zbierają, natomiast ramiona są OK. Nie mogę tylko odczepić od nich tych nieszczęsnych piór
-
[B6 AVF] Jak zmienić pióra wycieraczek ?
Jak w temacie- nie mogę rozgryźć tego mechanizmu, a nie chcę niczego na siłę ruszać.
-
[ALL B5] Głośny szum powietrza przy prędkości 140 km/h
J Ja mam dokładnie to samo w B6. Przed chwilą sprawdziłem zawiasy, czy drzwi chodzą góra-dół, ale tak nie jest. W B5 wszystko było super cichutko. O co może chodzić?
-
[B6 AVF] jakie klocki i tarcze?
Witam. Przeczytałem kilka postów, w których chwalono tarcze ATE. Jak ma się sprawa z klockami ATE? Równie dobrze? Czy takie tarcze i klocki będą pasowały do mojego A4 B6 AVF 2004r 1,9tdi quattro? 1. http://www.allegro.pl/item437158157_tarcze_nacinane_klocki_audi_a4_a6_vw_passat_superb.html 2. http://www.allegro.pl/item438267982_tarcze_klocki_audi_a4_a6_superb_vw_passat_nacinane.html Czy może polecacie coś innego? Pozdro!
-
[ALL B5] Grubość lakieru ?
używam czegoś takiego: tester karoserii LAK-002 http://www.elmarco.net.pl/lak002.html
-
[ALL B5] Grubość lakieru ?
Witam! Czy ktoś się orientuje, jakie są prawidłowe (fabryczne) wartości grubości lakieru w A4 B5? Mam mierzyć trybem normalnym, do blach stalowych, czy może inaczej, z racji ocynkowania? Pozdrawiam!
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich! Nazywam się Marcin, od dwóch lat jestem posiadaczem A4 B5 ABC 2.6 z 1997. Wiadomo, w 11-letnim aucie zdarzają sie usterki, i tak też jest u mnie. Będę szukał tutaj porad technicznych, a w razie czego sam pomogę. Pozdro!