Treść opublikowana przez M3I
-
[ALL B5] Problem z zawieszeniem
masz FWD więc zapewne belka sie skrzywiła i bedzie do wymiany. widocznie aktualna geometria powoduje to ze aby autem jechać prosto musisz je naciągać kierownicą. dlatego wydaje sei ze jest nie na wprost.
-
[B5 AFN] Klocek nie bierze całą powierzchnią
a dlaczego je wymieniałes ? co sie działo? i czy bez zdejmowania zaciskku je założę?
-
[B6 ALT] Czy to nastawnik łańcucha wałka rozrządu ?
ile kosztuje taki nastawnik ?
-
[B5 AEB] Amortyzator skrętu do 1.8t
Mam taki amortyzator u siebie.mam s-line , ale napewno wkładano go przy silnikach V6 i chyba V6 2,5 TDI
-
[B5 AFN] Klocek nie bierze całą powierzchnią
prowadniczki ATE wsadziłem i tam wszystko jest ok. Jutro podpytam w sklepach o te druty . Ciekawe czy bedzie to można kupić czy tylko ASO. jak one są zaczepione w zacisku? bo chyba nie tylko wcisk.[br]Dopisany: 09 Marzec 2010, 22:15_________________________________________________aha , i jeszcze mam pytanie. na każdym klocku w miejscu styku tłoczka jest wycięty kawałek blachy. jak to powinno byc założone? na allegro widziałem wycięcia i strzałki ale nie było zasady , raz tak raz tak. na moich klockach niema strzałki. Mechanik mówi ze w innych zaciskach moze byc taka wypustka na tłoczku i wtedy ona wchodzi w to wcięcie.
-
[B5 AFN] Klocek nie bierze całą powierzchnią
odgrzeję temat. z takim włąsnie niedocieraniem tarcz walczę juz kilka ładnych miesięcy . było dobrze do zimy. byłem u mechanika rozebraliśmy wszytsko i nic. prowadniczki wymieniałem w zeszłym roku. wskazałem mu owe druty , ale mówił ze one wystarczająco naciągają zacisk. zresztą coś mie się niechce wierzyc aby ta sprężynka ustawiała cały zacisk. przecież jak depne hamulec to powinno i tak dobrze ustawić sie do tarczy. wiosna idzie, a tu wstyd , tarcze i klocki mają moze 10 tys a wyglądają jak ze 100 k. w innych autach tarcza ładnie lśni , co do ch.. jest w tych audi za feler..
-
[B6 ALT] Czy to nastawnik łańcucha wałka rozrządu ?
Może być to samo bo tam też są z tyłu łańcuchy i napinacze :gwizdanie: da się to zdiagnozować po zdjęciu dekla zaworów? tzn czy mechanior bedzie wiedział , czy bedzie rozbierał pól auta na ślepo
-
[B6 ALT] Czy to nastawnik łańcucha wałka rozrządu ?
a mam pytanie , takie nastawniki występują również w 2,8 ACK ? bo od jakiegoś czasu po odpaleniu zagrzechocze i po chwili cichnie. dobiega ten 2 sek. odgłos z lewej głowicy. jak kupiłem auto zapalał cichutko. olej Motul 10W40. moze niektórzy powiedzą ze to szklanki. Ale wydaje mi się ze to nie to. zastanawiam sie nad takim nastawnikiem.
-
[ALL B5] Zawieszenie 1BE pare pytań
amory do 1 BE na tył szukałem , to Kayaby kosztowały okolo 450 zł /sztuka . innych firm to juz droższe były. ja bym nie zakładał zwykłych amorków do spręzyn 1BE . samo obniżenie to jedno, ale takie spręzyny są dużo twardsze . Zawieszenie myśle ze bedzie bardziej wybijać w góre po nierównosciach.
-
[ALL B5] Zawieszenie 1BE pare pytań
no tak . ale powinno byc tu więcej . mam zawieszenie 1 BE . słyszałem ze takie zawieszenia na maszynach mogą pokazywać rózne cuda. w każdym razie prowadzi się dobrze . rok temu z tyłu miałem amory z wynikiem po 75 % , a auto prowadziło sie niepewnie. tył mnie wyprzedzał . po założenie nowych amorów jest super i nadal jest dobrze.
-
[ALL B5] Zawieszenie 1BE pare pytań
no i po przeglądzie jestem . i nie wiem co mysleć. przód 66 % , tył 51 i 53 % z tyłu amory MTS zrobiły moze max 10 tys. , ale nie sprawdzałem ich na maszynie po wymianie. ale auto prowadzi sie dobrze. ciśnienie w oponach 2,5 atm , koła 205/55 R16 ten wynik chyba jakiś zakłamany wyszedł. Przecież ten tył to jest sztywny ze masakra. to chyba z tej swojej sztywności tak to wyszło.
-
[ALL B5] Zawieszenie 1BE pare pytań
osłony na tylnych amorach posypane. w kazdym chyba A4 które widziałem te osłony były w kawałkach. a co za tym idzie amory szybko padają - praca w błocie , zanieczyszczeniu. Ja jakoś nie mam zaufania do takich używek z nieznanego źródła. w zeszłym roku badałem u siebie amory , przód Boge 76 % , przebieg 175 tys. tył natomiast musiałem wymienić. jutro mam przegląd więc tez sprawdzę amory , jak po roku jazdy wyglądają.
-
[B5 ALG] Nierówne przyspieszenie w 2.8 30v.
Jest taki odczuwalny kop od okolo 4700-4800 u mnie. Wtedy nastepuje bodaj zmina dugości kolektora dolotowego i nie wiem czy fazy rozrzadu sie zmieniają. ale jest to odczuwalne dosć mocno. jeśli u kogoś z silnikiem 2,8 30 v nie jest , to prosze sprawdzic przewody podciśnienia.
-
[B5 ACK] Dziwne zachowanie po wymianie świec
to powiedz mi dlazego te NGK które miałem miały przerwę 1,6 ? i ja je kupowałem , napewno dobry model pod ten silnik.
-
[B5 ACK] Dziwne zachowanie po wymianie świec
wiem ze to dobre swiece. chyba mają najlepsze opinie. kable tez tylko Bosch. miałem kable NGK tylko szkoda kasy. oryginalnie te świece miały przerwę 0,9 , więc wrócić do takiej?
-
[B5 ACK] Dziwne zachowanie po wymianie świec
przy silniku zasilanym lpg wiele osób zaleca nieco zmniejszyć przerwę na swiecy , w zasadzie do 0,8 mm .
-
[B5 ACK] Dziwne zachowanie po wymianie świec
Witam , ostatnio wymieniłem kable i świece. swiece denso, kable Bosch. stare świece NGK miały ok 15 tys. , były z bardzo dużą przerwą , okolo 1,5-1,6 i elektordy tak zrobione ze w żaden sposób nie dało sie zmniejszyć tej przerwy. na nowych świecach zrobiłem przerwe 0,8. efekt taki , ze puki silnik jest na benzynie i na ssaniu to chodzi ok. jednak jeśli ssanie już odpuści za chwile zaczynają sie skoki obrotów (400-800 obr), jakby lewe powietrze . gdy już przejdzie na lpg jest ok i silnik ładnie chodzi , równo bez zastrzeżeń. co sie dzieje? czy z taką przerwą tak będzie na PB ? podejrzewam już nawet wode w benzynie. ale to chyba by i na ssaniu źle chodził ? dodam , ze na benzynie po rozgrzaniu silnika , to tylko na jałowych obrotach zaczyna fiksować. podczas normalnej jazdy wszystko jest ok.
-
[B5 ACK] Montaż klocków
aaa racja dzięki klocki moje wyglądają identyko . tylko firmy ferodo mam . zauważyłem że niektóre klocki innych producentów nie mają wogóel tego wcięcia. jutro będę rozbierał zobaczyć wkońcu jak ja to założyłem.
-
[B5 ACK] Montaż klocków
po ponownym przyjrzeniu się temu zdjęciu . to jednak na prawym klocku u góry to nie strzałka. tylko odblask metalowej łapki. Więc dalej nie wiem jak to powinno być.
-
[B5 ACK] Montaż klocków
to zdjęcie z netu . Ja zakładałem ferodo i nie miałem tam takich oznaczeń. ale faktycznie to chyba strzałki na tym zdjęciu . czyli wcięcie z tyłu/z dołu .
-
[B5 ACK] Montaż klocków
witam , serdecznie. Po wymianie w lato tarcz i klocków hamulce były super. kloki ładnie sie dotarły. jednak ostatni tydzień zauważam że klocki nie ścierają rdzy tak ok. 1,5 cm od dołu tarczy . widoczne to jest od zewnęrznej strony. w lato wymieniłem odrazu prowadniczki. wszystko wyczyszczone było i ładnie nasmarowane i złożone. i działało super. więc co sie znowu dzieje ? poniżej mam tylko pytanie o montaż klocka. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/173cd700ab401c8f.html kto sie orientuje w którą strone powinny być te wcięcia w klocku które zaznaczyłem. czy wcięcie ma być po założeniu w zacisk z tyłu czy z przodu. i co moze się dziać jeśli jest założone na odwrót? ps. czy podgięcie tego "drutu " trzymającego zacisk o jarzmo może coś zmienić?
-
[B5 ADR] Ta-technix dziwny problem. Nawet bardzo dziwny.
Ja zakałdałem MTS amory , podobno bardzo podobne do TA technics i to nie wyglądało tak jak na twoim zdjęciu . chyba to nie do tego modelu amory .
-
[B5 ALG] Płukanie nagrzewnicy w 2.8-problem z dojściem do nagrzewnicy
mało miejsca? chłopie to jest super dojście. poczekaj aż będziesz inne rzeczy w nim robił.
-
[B5 ADR] Ta-technix dziwny problem. Nawet bardzo dziwny.
no faktycznie nie taka długość. bo ważna jest długość od tego pierścienia do gwintu. aby bolec przeszedł przez gumowe podkładki i wyszedł z drugiej strony na tyle zeby można nakręcić nakrętke. nakładając wszystko bez spręzyny napewno nie dasz rady nakręcić nakrętki ?
-
[B5 ADR] Zimna nagrzewnica
witam koledzy . ostatnio równeiez siadło mi ogrzewanie. jedynie letnie powietrze leci . sprawdziłem dziś kody klimatronika na kanale 1 , i jest .0 wic Brak błędów. Odpowietrzałem układ , moze minimalnie lepiej , ale to moze tylko moje wrażenie. więc chyba pozostało mi przepłukać i ewentualnie odkamienić . Dotąd nigdy nie miałem problemu z ogrzewaniem.