Treść opublikowana przez Slavak
-
[ALL B5] Mruga oświetlenie wnętrza
Witam, Sorry, że odgrzewam stary temat, ale mam ten sam problem, tylko po stronie drzwi pasażera i chciałem się dowiedzieć, czy doszliście do tego co jest za to odpowiedzialne?? Pozdrawiam.
-
[B6 AVF] Klimatyzowany schowek
Witam, mam pytanie, czy w B5 (takiej jak moja:) ) były klimatyzowane schowki ??;> bo w lecie, podczas upałów, trzymałem wodę mineralną w schowku jakoś z 2 tygodnie i po wyciągnięciu była jakby schłodzona stąd moje pytanie:) Pozdrawiam.
-
[ALL B5] Prośba o pomoc przy obniżeniu zawieszenia
Witam ponownie:) Kupiłem, te sprężyny co kolega wyżej napisał(obecny adres aukcji: http://www.motoallegro.pl/item738821872_jamex_sprezyny_obnizajace_audi_a4_sedan.html), ale zastosowałem je do seryjnych amortyzatorów i teraz planuje wymienić amorki na nowe, pasujące do sprężyn. Proszę, zatem, o poradę, bo nie wiem jakie będą najlepsze:/ np. BILSTEIN będzie pasował do takich sprężyn?? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
-
[B5 ALL] Jaki jest koszt wymiany manżety przegubu ?
Witam, jak w temacie, mam do wymiany manszete prawego przegubu, wyczytałem, że koszt manszety(razem ze smarem) to ok. 30-40 zl, to prawda??;> I drugie pytanie: Ktoś wymieniał ją u mechanika?? jaki jest koszt wymiany?? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Prośba o pomoc przy obniżeniu zawieszenia
Witam, a więc sprawa wygląda tak: kase na sprężyny i wymiane już mam, ale mam problem ze znalezieniem dobrych sprężyn, za dobrą kase :-). Tych, które były wymienione wcześniej w wątku, niestety nie ma:/ a na allegro też nic ciekawego, na oryginalne amory, znaleźć nie mogę za bardzo :/ Dlatego mam prośbę, jakby ktoś znalazł, albo posiadał, lub wiedział gdzie można kupić Obniżenie ok. 30-35 mm (na przód i na tył). Z góry dzięki. Pozdrawiam.
-
Spoty wrocławskie
Witam, mam pytanie, jest we Wrocławiu ktoś(firma? elektryk? itp.) który jest w stane naprawić zanikające linie FIS'a?? Wiecie może ?? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Wymieniłem wczoraj "banana" i wszystko ucichło:D nawet komfort jazdy się od razu polepszył
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
"Panie, tu metal o metal trze", tak mi powiedział mechanik no ja w dziedzinie mechaniki specem nie jestem, więc myślałem, że to od tego sie grzeje:) Pzdr.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Dzisiaj, na diagnostyce wyszło, że to końcówka "banana" jest zajechana:/ w poniedziałek idę na wymiane raczej:) zobaczymy, czy to tylko to:)) A oprócz tego, mam tarcze i klocki hamulcowe do wymiany na bank ) więc od tego mi się felgi grzały:)) Pzdr.)
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Ostatnio jeszcze zauważyłem(bo nie było czasu, żeby do mechanika podjechać:/) , że skrzypi mi tylko jak jest wyższa temperatura powietrza, albo jak dłużej jeżdże, dodam jeszcze, że grzeją mi się felgi, tylko z przodu:/ Może to być zależne od hmulców? bo wiem, że mam tarcze do wymiany bo już mi sie "rant" pojawił...
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
No dokładnie tylko, że jak naciskam mocniej lewą stronę(przód), to też to słychać:/ więc ja obstawiam, że to wahacz, ale głowy nie dam heh
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Mi też zaczęło dudnić ostatnio i jeszcze przy skręcie na maksa w lewo zaczyna piszczeć Ale jakoś w przyszłym tyg wybieram sie do mechanika to się dowiem wszystkiego:)
-
[B5 AFN] Ciepłe felgi (przód)
Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy to normalne ze przy krótkich trasach felgi z przodu są ciepłe, a przy dłuższych nawet gorące(z tyłu są letnie). Dodam jeszcze, że mam tarcze do wymiany bo rant już się pojawił:/ czy to może być od tego?? Z góry dzięki i pozdrawiam.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Próbowałem dzisiaj znaleźć przyczynę, ale ciężko było mi zlokalizować skąd dochodzi to skrzypienie:/:/ Dodam, że jak zdjąłem koło i kreciłem kierownicą, to za pierwszym razem jeszcze skrzypiało a za drugim itd. przestało i było dobrze... i jeszcze jedno: Można z tym "skrzypieniem" normalnie jeździć?? w sensie kilka dni, bo niestety chyba zostaje mi wizyta u mechanika, diagnoza i wymiana:/ Pozdrawiam.
-
[ALL B5] Prośba o pomoc przy obniżeniu zawieszenia
mcm00, jeszcze jedno pytanie, zakładałes te sprężyny na oryginalny zawias?? (amory itd.?)
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Witam, trochę odgrzeje, ale nie chce zaczynać nowego tematu, bo mam to samo. Zmieniłem z tydzień temu, z opon zimowych na letnie(ze stalówek na alu, z 15" na 16") i było wszystko dobrze, do dzisiaj, do pewnego momentu. Zaczęło skrzypieć w lewym, przednim kole, przy skręcaniu w lewo najbardziej słyszalne(w miejscu i w czasie jazdy, niezależnie od prędkości). Podniosłem lewą stronę dzisiaj na podnośniku i pokręciłem kilka razy kierownicą i przestało, ale po zdjęciu z podnośnika było tak samo jak wcześniej:/:/ Jutro będę zdejmował koło i szukał przyczyny, bo dzisiaj już czasu nie było:/ Z większości odpowiedzi wynika, że to dolny wahacz. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi, może już ktoś się z tym uporał?
-
[ALL B5] Prośba o pomoc przy obniżeniu zawieszenia
mcm00 a jakie masz fele u siebie ??;-> chodzi rozmiar oczywiście:-P
- [B5 AFN] Wyciek oleju
-
[B5 AFN] Wyciek oleju
OK, dzięki:) myśle, że już będzie dobrze bo na razie git
-
[B5 AFN] Wyciek oleju
Dokładnie to jest to ) no ja miałem troche mniejszą a mogło to być przyczyną łapania notlaufa przy 4 tys obrotów?? i przy niskim stanie oleju ogolnie(bo wyciekał a ja nie wiedzialem:/)??[br]Dopisany: 27 Marzec 2009, 19:43_________________________________________________ Powtarzam pytanie, bo niestety nie było odpowiedzi:/ a jest to dla mnie ważne, gdyż nie wiem czy to było przez to czy musze szukac innej przyczyny. Na razie jest wszystko dobrze i nie złapałem notlaufa od ok. 3 tygodni. Pzdr.
-
[B5 AFN] Wyciek oleju
Po prawej stronie na zdjęciu, idzie gruby wąż połączony taką uszczelką(przepływką, tam przy obejmie) i to w niej jest dziurka. Niestety nie nazwę tego fachowo bo nie potrafie :-) mam nadzieje, że rozumiesz o co mi chodzi?;>
-
[B5 AFN] Wyciek oleju
Problem już rozwiązany! w uszczelce od wężyka obok jest mała dziurka i z tego leci olej na wyższych obrotach:) Jutro jade po nową uszczelkę Dzięki:) Temat można zamknąć.
-
[B5 AFN] Wyciek oleju
Witam, mam taki problem, dzisiaj po powrocie z pracy otworzyłem maske i zauważyłem wyciek oleju na "jednej z części" (niestety jestem laikiem w sprawach silnikowych:/). Jechałem moze z 10 km(ok 15 min) i przez moment troche dociskałem(do 3-4 tys). Wcześniej nie raz otwierałem maske zaraz po przyjeździe i nic takiego nie rzuciło mi sie w oczy, żeby był tam olej:/ ale przez garażem mam ślady oleju wieć mogło już cieknąć od jakiegoś czasu, ale po wytarciu nie było żadnego wycieku w okolicy tej części:/ Zamieszczam fote, niestety już po wytarciu: http://slavak.republika.pl/czesc.jpg Olej był od strony tego czarnego wężyka. P.S Być może już takie pytanie było, ale nie wiem co to za część, więc nie wiem czego szukać) PZdr.
-
[ALL B5] Prośba o pomoc przy obniżeniu zawieszenia
A jeszcze jedno pytanie:) Mogę spokojnie np. najpierw tył obniżyć, a dajmy na to za miesiąc przód?? nie będzie nic się niszczyło(większy nacisk na przód? tył?) ? Ze względów finansowych oczywiście:D Pzdr.
-
[ALL B5] Prośba o pomoc przy obniżeniu zawieszenia
ok dzięki:) jak na razie, przymierzam się do "obniżki":) czekam na przypływ gotówki:) ale musze to w miare szybko zrobic, bo jak ślisko jest to troche dupe mi rzuca:/