Treść opublikowana przez M@jk
-
[B5 ADP] Wymiana płynu w chłodnicy
właśnie wymieniłem płyn :> po wyjęciu termostatu wypłynął chyba płyn z całego układu, dla pewności wydmuchałem resztki płynu sprężarką z chłodnicy i nagrzewnicy. Warto też odkręcić zbiorniczek od płynu chłodzącego i przepłukać go wężem ogrodowym bo w moim przypadku zebrało się tam sporo osadu. potem wszystko skręciłem nalałem 6,5 litra płynu do układu, przejechałem się kawałek i jest wszystko ok:) Dziękuję za pomoc! pozdrawiam [br]Dopisany: 31 Sierpień 2009, 13:06_________________________________________________jeszcze takie pytanie czy nalanie oryginalnego z serwisu płynu G12 plus plus było dobrym pomysłem czy przekłada się to na jakość? i czy przepłaciłem bo zwykłe borygo wytrzyma tak samo długo? jak myślicie?
-
[B5 ADP] Wymiana płynu w chłodnicy
to jak spuszczę płyn i odpalę silnik żeby termostat puścił, to auto nie zacznie się grzać?
-
[B5 ADP] Wymiana płynu w chłodnicy
koło czego konkretnie jest ten zaworek??
-
[B5 ADP] Wymiana płynu w chłodnicy
układ odpowietrzy się sam? czy trzeba zdjąć wąż od nagrzewnicy?
-
[B5 ADP] Wymiana płynu w chłodnicy
jeszcze takie pytanie ile wchodzi płynu do układu tak mniej więcej??
-
[B5 ADP] Wymiana płynu w chłodnicy
wymieniałem termostat u mechanika w tamtym roku i żałuję że wtedy od razu płynu nie wymieniłem, a w którym miejscu jest termostat w 1.8??
-
[B5 ADP] Wymiana płynu w chłodnicy
Mam pytanie jak wymienić płyn w chłodnicy w całości , bo jeśli spuszczę płyn odkręcają wąż od chłodnicy to część płynu zostanie w bloku silnika bo termostat będzie zamknięty. Czy jest jakiś sposób żeby pozbyć się płynu z całego układu?
-
[B5 ADP] Wymiana oleju w manualnej skrzyni
z góry dzięki
-
[B5 ADP] Wymiana oleju w manualnej skrzyni
gdzie znajduje się korek spustowy i wlewowy?? ile należy wlać oleju do skrzyni ???? silnik 1.6
-
[B5 ADP] Jakie spalanie ?
witam mi pali 8l na 100km benzyny w trasie a po mieście do 11l ogólnie nie narzekam:D oczywiście silniczek 1,6l
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
Podejrzewam że ktoś wlał kiedyś jakiegoś uszczelniacza albo długo nie wymieniał płynu chłodniczego bo w zbiorniczku i w rurkach nagromadził się taki brązowo pomarańczowy osad. Czy da się jakoś wypłukać cały układ? [br]Dopisany: 30 Listopad 2008, 13:20_________________________________________________Mam taki pomysł żeby zalać układ wodą z jakimś odkamieniaczem czy czymś takim, po jeździć trochę wylać to i zalać płynem:) ma takie coś sens?
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
przepłukałem nagrzewnice pod ciśnieniem, wydmuchałem sprężarką wodę z nagrzewnicy. Nalałem płyn i odpowietrzyłem i jest lepiej. Co można jeszcze zrobić żeby ją lepiej wyczyścić nagrzewnice w środku??? czy się z tym nie bawić i kupić nową?
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
jeszcze jedno pytanie w układzie mam jakiś czerwony płyn ale do minus 40 stopni jak doleje do niego potem litr borygo to nic się nie stanie?
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
No i dało to coś???
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
wielkie dzięki pozdrawiam [br]Dopisany: 26 Listopad 2008, 20:00_________________________________________________słuchaj sprawdziłem klapkę, pompę i czy nie jest zapowietrzony, no i niby wszystko ok. czy jest taka opcja żeby nagrzewnica była zapchana????
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
nie wiesz jak się do tej klapki dostać? bo też to rozważałem.
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
ok narazi ściągnę ten lewy wężyk i sprawdzę cz jest to pompa. A jak odpowietrzyć układ wazie czego???
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
nie sadzę że to pompa wodna bo silniki nabiera temperaturę jak zawsze i nie przegrzewa się trzyma równe 90. Czy jest możliwe żeby układ się sam zapowietrzył????
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
moje auto posiada ręczne ogrzewanie (pokrętła), i mimo że szybko się zagrzewa do 90 stopni C ogrzewanie kabiny ustawione ma maksa słabo grzeje. Wymieniłem termostat i jest nadal bez zmian. zauważyłem że jak przytrzymam na przynajmniej 3 tys. obrotów to grzeje jak trzeba, ale na wolnych obrotach grzeje jak by chciał a nie mógł. Proszę o pomoc bo kompletnie nie wiem co się dzieje bo jeszcze 2 tygodnie temu było wszystko ok. pozdrawiam.
-
B5 95r. 1.6 jakie powinno być prawidłowe spalanie???
dzięki za link pozdrawiam
-
B5 95r. 1.6 jakie powinno być prawidłowe spalanie???
a z jaką prędkością przeważnie jeździsz po trasie???
-
B5 95r. 1.6 jakie powinno być prawidłowe spalanie???
Ma już rok moje audi i po wymianie wszystkich filtrów pali mi przy normalnej jeździe 7,5litra po trasie a po mieście nawet 10litrów. czy wszystko jest ok???? pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Albo audi albo nic pozdrawiam