Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Jakie spalanie ?


perman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: moje A4 1.6 spala około 13L/100km benzyny, większość w mieście, ale czy 13 litrów to nie za dużo?

...to zalezy,jak ciezkie buty nosisz,a tak na serio,to wymien filtry,swiece,sprawdz cisnienie w kolach,zbieznosc,zmieniaj biegi pomiedzy 2 tys ,a 3,5 i powinno spasc do okolo 10 w mieszanym-ja takie mialem w AHL :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)mi pali 14bp,16lpg miasto wszystko zmienione swiece filtry nowa sonda bosch czyszczona przepustnica oj i jeszcze wiele,vag zero bledow,pomalu juz sobie to odpuszczam bo kilku mechanikow nie dalo sobie z tym rady.dal bym sporo aby z tym dojsc do ładu.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że to nie nowy samochód, ale myślę że jak nie mam problemów z silnikiem to 13L/100km to trochę za dużo jak na 1.6 :rolleyes:

...a czy wzrost spalania zauwazyles ostatnio,czy caly czas masz takie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej masie i tak słąbym silniku do tej masy takie spalnie jest normalne .... wszystko zalezy jakie to miasto czy duze czy małe czy duzo wzniesień...itd itd... przy tym silniku kazdy czynnik ma duzy wpływ.... moje A41.6ADP z 95 roku pali 8-9 w trasie (najmniej da rade zrobic 7,5 w normalnej trasie a dodam tylko ze nie nie mam tu dróg prostych i płaskich jak stół!!) w miescie pali mi 10 do 13 litrów, wczesniej jezdzilem innymi autami i w miescie o takiej charakterystyce to spalnie jest zupelnie normalne

P.S. Dla pewnosci sprawdz termostat czujnik temperatury i inne rzeczy co juz napisano , juz małe nie domaganie potrafi podniesc spalnie o 1 litr! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja w mieście z dyche pali,zimą gdzieś 11,5 ale w trasie to za to ok 7litra tylko że w trase wyruszam raz na rok.mały silnik cięzka masa robi swoje,ale 13litra to ciut duzo zwarzywszy ze moja tez ma lat 13 ;( i kula sie i spala normalnie.aha do tej pory serwisowana jest :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie Pb w mieście około 10 litrów ( normalna jazda )...w trasie ok 7,5 litra ( do tylu udało mi się najniżej "zejść" oczywiście po trasie)

jako punkt odniesienia: spalanie LPG 12 - litrów miasto. Przy "mocniejszej" miejskiej jeździe spalanie LPG 14,5 litra. W trasę jeszcze nie udało mi się wyruszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój trzyma niemal książkowe.6.5 w trasie w 4 osoby i bagaż przy prędkości do 120.Jechała żonka.U mnie 7.2 ale i jazda szybsza.Średnia cały czas 7-8.Zimą sądzę,że więcej niż 9 nie będzie.A jakie masz opony?Jak masz duże kapcie to też ci będzie łykał jak głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było juz kilka wątków o spalaniu 1.6, tak więc poczytaj :szukaj: i włóż między buty opowieści o spalanich 6-7 litrowych... kilku osobom z tym silnikiem tez tak dużo palą, one takie są ... jak go gnieciesz pali, odpuszczasz pali mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Niunia tez pozera duzo po miescie potrafi spalic nawet do 14 l gazu, za to w trasie jadac spokojnie do 120km/h wychodzi 8,5 litra. No coz maly silniczek auto gabarytowo duże robi swoje :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój trzyma niemal książkowe.6.5 w trasie w 4 osoby i bagaż przy prędkości do 120.Jechała żonka.U mnie 7.2 ale i jazda szybsza.Średnia cały czas 7-8.Zimą sądzę,że więcej niż 9 nie będzie.A jakie masz opony?Jak masz duże kapcie to też ci będzie łykał jak głupi.

Chyba cały czas trasa... :wink4: (w takim przypadku sie zgodze - chociaz warunki jazdy tez musza byc odpowiednie...)

Zrób po samym miescie 100 km. i wtedy napisz ile spala... ok ? (po wczesniejszym resecie FISa zeby nie było błędu pomiaru i wczesniejszych danych)

Nie rozumiem jak co niektorzy potrafia siebie samych oszukiwac... Panowie: Auto NIGDY nie spali mniej niz przewiduje producent !! baaa nie spali nawet tyle samo ile napisane w ksiazce gdy auto ma grubo ponad 10 lat :polew:

1.6 spala tyle samo ile 1.8 ze wzgledu na mase jaka musi "obsłużyc".

Nie wiem czy wy cały czas w mieście macie z górki moze z mocnym wiatrem w plecy... chyba że mierzycie srednia na 50 a nie 100 km :kox:

Czasami ręce opadają... w trasie przy stałej predkosci np 100 km/h mozna zejsc do spalania na poziomie 6.0 litrow przy czym kazde musniecie gazu wynik podnosi do gory - a jazda to tez uruchomienie zimnego silnika i rozpedzanie auta... wtedy spalanie jest na poziomie miedzy 25 a 50 litrow wiec ni jak średnia NIE MOŻE wyjsc na poziomie 6.5 litra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tomcio dla ścisłości to mam"golasa".Żadnych fisów,klim itp.Spalanie sprawdzam po każdym tankowaniu."po staroświecku"czyli litry przez kilometry razy 100.A napisałem przecież,że średnio mi tyle pali.Mało po mieście to fakt ale założe się,że cały czas po mięście to by palił 10 i to też będzie książkowe spalanie.Uważam,że tak jak można trafić"rodzynka"w niskiej cenie tak samo jest i ze spalaniem.Koledze pali 13 i może mieć sprawne auto a innym 1.6 8-11 i to jest norma.Ja tankuję do pełna zanim mi się rezerwa zapala między 500-600 km przejechanych i zawsze w 200zł się mieszczę za paliwo.Przeważnie to jest między 40-47 zatankowanych ltrów.Nie piszę tego żeby kogoś tu wkurzać czy kłamać bo i po co?Po prostu tyle mi pali i już.I bardzo dobrze. :hi::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jazda to tez uruchomienie zimnego silnika i rozpedzanie auta... wtedy spalanie jest na poziomie miedzy 25 a 50 litrow wiec ni jak średnia NIE MOŻE wyjsc na poziomie 6.5 litra...

Nie mam FIS-a ale rozpatrując ten tok rozumowania, że wskazanie FIS-a pokazuje 25- 50 litrów przy rozruchu ( rozumiem że mamy dołożyć je do naszych 100 km ) i robiąc założenie, że na te 100 km mam 5 rozruchów zimnego silnika to mi wychodzi ( oczywiście mówię o moim spalaniu):

25 litrów / 5 rozruchów = 5 litrów.....

Jeśli spalanie w mieście jest na poziomie 11 litrów ....odejmiemy 5 litrów z rozruchu.....to wychodzi nam spalanie na poziomie 6 litrów..... :shocked:

nawet wartość 0,5 litra na 5 rozruchów to chyba za dużo na dopisanie tej ilości do 100 km

Tak że chyba nie możemy iść tym tropem.... Każdy wie ilu pali mu jego autko i to że ktoś jakoś zaniża wartości średnie napisze że 6 czy 7 litrów (trasa), to w baku mu i tak nie przybędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam FIS-a ale rozpatrując ten tok rozumowania, że wskazanie FIS-a pokazuje 25- 50 litrów przy rozruchu ( rozumiem że mamy dołożyć je do naszych 100 km ) i robiąc założenie, że na te 100 km mam 5 rozruchów zimnego silnika to mi wychodzi ( oczywiście mówię o moim spalaniu):

25 litrów / 5 rozruchów = 5 litrów.....

Jeśli spalanie w mieście jest na poziomie 11 litrów ....odejmiemy 5 litrów z rozruchu.....to wychodzi nam spalanie na poziomie 6 litrów..... :shocked:

nawet wartość 0,5 litra na 5 rozruchów to chyba za dużo na dopisanie tej ilości do 100 km

Tak że chyba nie możemy iść tym tropem.... Każdy wie ilu pali mu jego autko i to że ktoś jakoś zaniża wartości średnie napisze że 6 czy 7 litrów (trasa), to w baku mu i tak nie przybędzie...

Po odpaleniu silnika na zimnym spalanie chwilowe to 50 l/100 km. mamy takie przez chwile ciezko powiedziec ile dokladnie tej benzyny wtedy spalimy zanim ustatkuje sie na srednim poziomie.

Jednak nie o ten fakt dokladnie chodzilo... a o to ze na jazde sklada sie rowniez rozpedzanie auta. Wiec nawet w trasie jesli przy stalej predkosci jestesmy w stanie zejsc do 6 litrow to kazde rozpedzanie, wyprzedzanie i chocby najmniejsza zmiana predkosci, nachylenie drogi i inne warunki wiaza sie ze zmiana tego spalania.

Spalanie w miescie co prawda jest zwiazane z tym czestszym odpalaniem silnika (na te 100km) jednak za jego skladowe nalezy uwzglednic własnie zatrzymania, czeste zmiany predkosci - rozpedzanie/hamowanie auta, korki. Wiec to nie tak jak myslisz...

:hi:

Zrozumiesz to wtedy kiedy bys jezdzil caly czas majac podglad na spalanie chwilowe (wlasnie na FISie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...