Treść opublikowana przez widmo
-
[B6 AWX] Blokowanie kół przednich
Zyzio1980 jak Ci się znowu zblokują hamulce odepnik wtedy przewód podciśnienia od serwa. jeśli hamulce puszczą i auto będzie się toczyć to winne będzie serwo. Ja teraz mam dokładnie to samo i grzeją mi się 4 koła po odpięcu przewodu serwa hamulce puszczają. teraz tylko czekam aż znajde czas aby serwo zmienić wkoncu szewc w podartych butach chodzi. Sprawdź czy nie masz wody w serwie -> częsta usterka
-
[B5 ADP] Dziwne dźwięki z okolic licznika...
jak dla mnie terkotaknie spowodowane jest pracą zębatek w liczniku wiem ze licznik jest elektroniczny ale troche mechaniki tam jest
-
[A4 B5] FIS i tempomat - kostki
jutro mi daj znać na PW to wyciągne instalacje z B5 po lifcie i zrobie ci zdjęcia ewentualnie napisze numery kostki bo numeru wiązki raczej nie znajde. instalacje mam z rozbitka wiec moze być pocieta juz troche ale z tego co wiem to kostka od FIS jest cała chodzi ci o kostkę 6 Pin w której jest 5 przewodów od sterowania FISem
-
[ALL B6] Zwiększenie częstotliwości pracy wycieraczek poprzez złącze VAG
ewentualnie moduł centralnej elektryki i sprawdzić trzeba czy posiada opcję komfortowych wycieraczek i kierunkowskazów dla leniwych
-
[B5 AHU] Silnik gaśnie jak wrzucę wsteczny bieg.
odepnij wtyczkę od czujnika wstecznego na skrzyni biegów (tam są 2 wtyczki: jedna to czujnik wstecznego a druga od czujnika prędkości) jak odepniesz wtyczkę odpal auto i wrzuć wsteczny jeśli auto nie zgaśnie trzeba szukać usterki w elektryce najprawdopodobniej szukaj usterki w wiązce elektrycznej klapy tylniej. Czesto się tam instalacja zgina i i pęka izolacja wtedy kable sie zwierają i dlatego ci auto gaśnie. druga opcja którą kiedyś naprawiałem u klienta to woda w filtrze paliwa. Objaw podobny jak u Ciebie. tzn zapalasz silnik wrzucasz wsteczny i zapalała sie kontrolka świec żarowych i silnik sie dławił.
-
[B5 AFN] Ciężko pali bład 00550
kąt wtrysku pływa. ja bym popatrzył na nastawnik.
-
[B6 AWX] Długie odpalanie przy wyższych temperaturach
sprawdź w VAGu czujnik temp paliwa i jego wskazania u mnie w pasku 3bg AWX był podobny problem i przyczyną był właśnie ten czujnik. temperatura paliwa po jeżdzie 150 stopni obecnie na nowym czujniku temp paliwa po jeździe niewiele chłodniejsza od temp płynu chłodzącego looknij do ETKI na 038906081B niestety jest niedostępny z zamiennika ja kupowałem w ASO skody bo to samo co w Superbie koszt 114zł sprawdź też wskazania czujnika temp G62 [br]Dopisany: 30 Maj 2011, 22:50_________________________________________________ może, jednak musiała by być nieszczelność w układzie sterowania EGR tzn padnieta membrana lub przetarty węży lub zasyfiony nagarem, jednak na zimnym by też ciężko palił. w silnikach PD EGR odgrywa istotną rolę m.in. w procesie nagrzewania silnika do temp. roboczej.
-
[B5 1Z] Silnik bierze olej, ciśnienie na tłokach proszę o poradę.
Ciśnienia sprężania w porządku jak pisze przedmówca albo turbo puszcza olej albo uszczelniacze. ja bym zaczął od uszczelniaczy bo koszt jest śmieszny w porównaniu z turbo. Wymiana też nie jest ciężka i można bez targania głowicy to zrobić. Odmą tez moze olej brać ale nie w takiej ilości. dobrym rozwiązaniem był Oil Catch Tank kiedyś ktoś na Audi80 rezał taki patent właśnie w Zetorku
-
[ALL B5] 3 RAZ ROZERWALO MI PASEK ALTERNATORA NA STRZEPY SILNIK 1.9 TDI 1Z
sprawdź koło pasowe wału głównego to z gumowym tłumikiem drgań skrętnych. miałem podobny przypadki. napinacz też nalezy sprawdzić bo możliwe ze na wachliwym ramieniu sie przyciera i podskakuje
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
No i obowiązkowo blokady rozrządu :gwizdanie:
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich Użytkowników Audi ! :> Trafiłem tu przypadkowo z klubu Audi 80, mam nadzieję, że dowiem sie tutaj wielu pożytecznych informacji. na razie to tyle Pozdrawiam Kamil Widomski