Treść opublikowana przez skrzyna
-
[ALL B6] Prosze o opinie A4 2.0 FSI SE
jak kolega wyzej napisal jezeli masz ALT to napewno nie jest to FSI ....co do ALT to moge ci powiedziec ze sa dosc paliwo-chlonne te 131 BHP starcza na to autko ale wielkich rewelacji nie ma...slyszalem ze lubia troszke oleju brac...moja osobiscie bierze jakies 0,7l na 10.000mil wiec tragedii nie ma choc mam 65tys przejechane wiec moze nie powinna brac oleju wogole...gdybym jeszcze raz mial kupowac zdecydowalbym sie na 1.8t wydaje mi sie ze sa lepsze,(mialem A6 z takim silnikiem) no i napewno mocniejsze a pozatym mozna je podkrecic troszke:)...z silnikiem wolnossacym niestety nie ma takiej mozliwosci....pozdrawiam
-
[B6 ALT] Pomarańczowa kontrolka oleju
ja kupowalem w servisie VV w gloucester, a ze kolega pracowal tam na myjce to czesci mialem po cenie jak dla servisu ...a co do wymiany to z kumplem sami wymienilismy i tyle....
-
[B6 ALT] Pomarańczowa kontrolka oleju
prawda ja za rozrzad [cabelt kit] zaplacilem 58£ w servisie :)ale za to sie zdziwilem jak mi przylo zaplacic za komplet klockow hamulcowych
-
[ALL B5] Odpowietrzenie komory korbowej silnika [?]
mnie kupno razem z wymiana w serwisie kosztowala 460zl ale to bylo w b6 no i jeszcze jedna rurke mi wymieniali....a czesci dokladnie 208zl[wlasnie rachunek znalazlem] pozdrawiam
-
[B5 AEB] Stukot w silniku 1.8 T
faktycznie u mnie jak mialem AEB to krokwy dosc glosno chodzil[cykal] i mozna bylo go uslyszec.......
-
[B6 AMB] Pęknięta rurka odmy
moze ci wyskakiwac blad zbyt bogatej mieszanki jezeli bedzie ci ssal lewe powietrze...ja mialem tak u siebie
-
[B6 ALT] Nierówne zużycie opony z tyłu
bylem na geometrii i co sie okazalo to 3 kola byly poprzestawiane ...wynika z tego ze jest tam jakas regulacja bo panowie cos tam pokrecili przy kolach i komputer zaczal pokazywac poprawne katy pochylenia ..i nawet na oko widac ze to tylne kolo stoi inaczej niz poprzednio....wiec mam nadzieje ze bedzie juz dobrze...pozdrawiam
-
[B6 ALT] Nierówne zużycie opony z tyłu
witam panow...jestem posiadaczem b6 mniej wiecej od 5miesiecy ....kiedy je kupowalem auto mialo prawie nowe opony...wczoraj zauwazymlem ze na prawym tylnim kole opona po zewnetrznej ma nizszy bierznik i to sporo....kolo tez wydaje sie stac pod troszke innym katem [pion] niz z lewej strony....moje pytanie jest takie czy jest jakas regulacja w tylnim zawieszeniu katu pochylenia kol?a jezeli nie to jakie moga byc przyczyny zlego katu pochylenia...dodam tyle ze jak podnioslem auto na lewarku to zadnych luzow kolo nie mialo[reczne sprawdzanie] jak i tez w czasie jazdy zadne stuki lub cos podobnego sie nie pojawiaja i prowadzi sie rewelacyjnie:)oczywiscie jutro pojade na geometrie ale gdyby ktos moglby mi udzielic informacji to bede wdzieczny...pozdrawiam
-
[B6 AMB] Problem z zaworem układu chłodzenia
no u mnie w silniku to juz jest tylko stalowa sruba z miedziana podkladka...no ale ja mam troszke inny silnik...a co do tego po co ten otwor to o ile sie orietuje jest do odpowietrzania ukladu chlodzenia ... no i bardzo dobrze ze nie wsadziles tam zadnego plastiku ponownie ....pozdrawiam
-
[B6 AMB] Problem z zaworem układu chłodzenia
nie jest to zaden zawor tylko srubka wiec najlepiej bedzie ci wymienic miedziana podkladke[uszczelke] ktora powinna byc pod srubka,powinno rozwiazac problem...i jesli nie sa to duze wycieki to mozesz jezdzic ale radzilbym wymienic....pozdrawiam
-
[B6 ALL] demontaż tylniej lampy
no jakos sie dalo tylko jeden bolec zlamany ale dalo sie wklejic wiec spoko zarowka wymieniona
-
[B6 ALL] demontaż tylniej lampy
no coz znalazlem tylko instrukcje do avant-a ale mysle ze bedzie podobnie
-
[B6 ALL] demontaż tylniej lampy
witam...panowie niby to prosta sprawa bo nie takie rzeczy sie robilo ale czy ktos moglby mi powiedziec jak zdemontowac tylnia lampe w b6 ...nie chcialbym nic pourywac .....znalazlem tylko jedna srubke mocujaca ale i tak po odkreceniu nie chciala sie poddac...pozdrawiam
-
[B6 ALT] Bogata mieszanka [błąd 17545] - rozwiazanie problemu
no dzieki....wierzcie ze kamien z serca mi spadl...naleze do tych ludzi u ktorych autko musi chodzic ja w zegarku, zadnych bledow stukow szmerow itd. bo inaczej chodze struty jak pies tak dlugo az problem bedzie rozwiazany....no wiec teraz tylko lac paliwko i czerpac przyjemnosc z jazdy :>
-
[B6 ALT] Czy ktoś pozbył się na stałę błędu 17545 (paląca się kontrolka silnika)?
witam....u mnie to byla uszkodzona odma wychodzaca z kolektora ssacego wraz z wezem ktory idzie do pokrywy zaworow...pozdrawiam
-
[B6 ALT] Bogata mieszanka [błąd 17545] - rozwiazanie problemu
witam panowie...po dlugiej walce w koncu pozbylem sie bledu 17545 zbyt bogatej mieszanki....rozwiazaniem problemu byla uszkodzona odma ktora wychodzi z kolektora ssacego i idzie do pokrywy zaworow...pomimo braku widocznego uszkodzenia po wymianie zrobilem 1700km i blad nie pojawil sie wiec uznalem ze jest ok...oczywisncie nie obylo sie bez servisu i kosztow ale i tak jest zadowolony:) byl to jedyny blad jaki mnie dreczyl a raczej moje autko:) chcialem podziekowac wszystkim za wszelka pomoc .pozdrawiam
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
panowie ja mam 2.0 20v 131bhp[ALT] w b6 i wyszlo mi tak: miasto: 15l trasa: 140-160km/h przy 4osobach i pelnym bagazniku 9,5l mialem wczesniej a6[[AEB] 1.8t i bylo tak: miasto 12-13l trasa 8,5-9,5l i troszke zaluje ze nie kupilem tego b6 z 1.8t bo sa to dobre silniki no i mozna je troszke podkrecic a teraz nawet nie mam takiej opcji...pozdrawiam i szczesliwego nowego roku zycze wszystkim
-
[B6 ALT] Błąd 17545 i moja hipoteza - czy to jest możliwe ?
bylem w servisie ...ale ze bledu nie bylo to mi powiedzieli ze nic mi nie poradza....dokladnie bez wezyka do regulatora cis. paliwa zrobilem 1300km i blad sie nie pojawil...bedac w serwisie zalozyli mi ten wezyk zrobilem 200km i sie pojawil(mechanik powiedzial ze to nie ma nic do zeczy)??? wiec jutro jeszcze raz jade do servisu tym razem z bledem wiec moze cos wykombinuja...pozdrawiam i wesolych swiat wszystkim zycze[br]Dopisany: 23 Grudzień 2008, 19:52_________________________________________________no powiedzieli mi ze ciagnie mi gdzies lewe powietrze wymienili jeden rurke [oczywiscie blad sie pojawil w drodze z servisu] jutro jade na wymiane drugiej razem z odma od kolektora ssacego....tylko nie wiem czemu odnioslem wrazenie ze w tym servisie tez za bardzo pewni nie byli swojej diagnozy.....ale to moze tylko moje wrazenie ....dam znac co i jak wyjdzie....pozdrawiam
-
[B6 ALT] Odpowietrzenie skrzyni korbowej
czy ktos wie w ktorym miejscu jest jakis zawor odpowietrzajacy skrzynie korbowa?
-
[B6 ALT] Czy da się sprawdzić pompę paliwa VAG'iem ?
witam....tak sie zastanawiam czy mozna sprawdzic vag-iem pod jakim cisnieniem pompa podaje paliwo lub jakie jest cisnienie na listwie wtryskiwaczy?
-
[B6 ALT] Gasnący silnik
musisz vag-a podpiac i zobaczyc czy cos znajdzie...pozdrawiam
-
[B6 ALT] Błąd 17545 i moja hipoteza - czy to jest możliwe ?
panowie wyszlo u mnie tak: przed wyjazdem kasacja bledow + restart ecu i wezyk zalozony ....po 300km blad wyskoczyl ponownie wiec zatrzymalem sie wykasowalem blad zdjalem wezyk zrobilem 1000km i bledu nie ma ....ktos ma jakies podpowiedzi??? jutro bede w serwisie to moze mi cos pomoga...
-
[B6 ALT] Błąd 17545 i moja hipoteza - czy to jest możliwe ?
wymienilem sporo zeczy odnosnie likwidacji tego bledu....wtryski ,sondy ,regulator cisnienia paliwa, ale mam nadzieje ze teraz bedzie ok...w czwartek 1700km trasy to sie okaze czy jest dobrze czy nie...
-
[B6 ALT] Błąd 17545 i moja hipoteza - czy to jest możliwe ?
no pojezdze i sie okaze czy to to... ogolnie to przejechalem bez tego wezyka jakie 150km w 5 dni i bledu nie bylo...
-
[B6 ALT] Błąd 17545 i moja hipoteza - czy to jest możliwe ?
a czy po czyms takim radio nie powinno sie domagac kodu?? bo zrobilem tak jak jest powyzej napisane i zastanawiam sie tylko czy to wyszlo....