Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kozi291

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kozi291

  1. Witam, co jest odpowiedzialne za włączanie pompy powietrza wtórnego ? Podłączam pompę bezpośrednio po akumulator i pompa działa, a jak podłącze normalnie to się nie załącza, nawet jak silnik jest zimny. Bezpieczniki sa wszystkie ok bo sprawdziłem - ale nie wiem który to bezpiecznik od tej pompy. Co może być przyczyną że sie nie załacza ?
  2. Faktycznie sprawdze bo jarzma nawet nie czyściłem.
  3. To znaczy co mam sprawdzić ? Generalnie tłok chodzi - po wymianie uszczelnaiczy dawał się wciskać bez problemu.
  4. Witam, Wymieniłem tarcze i klocki na nowe z przodu i po założeniu trą -tzn. odczówalne jest to przy ruszaniu, jak zatrzymam auto a potem ruszam z pod świateł to w pierwszej chwili czuje tak jakby chamulce nie odpuściły. Ponadto podniosłem auto i faktycznie z tyłu koła kręcą się luźno a z przodu jest opór (trą). Nie wiem dlaczego tak się dzieje, myślałemże to przez uszczelniacze w tłokach ale też wymieniłem i dalej to samo. Nie wiem może coś źle jest odpowietrzone ? Proszę o pomoc.
  5. Witam, Za co jest odpowiedzialna ta pompa w silniku 1.6 - czy jej brak spowoduje wyższe spalanie ?
  6. Dzieki za info. Jadę dzisiaj pospawać.
  7. Czy dziurawy wydech może być przyczyną spadku mocy ?
  8. Witam, Wykonałem test szczelności układu wydechowego. Przy zapalonym silniku zatkałem wydech szmatą jak sie okazało to auto chodziło dalej i słychać było uciekające spaliny gdzies pod autem. Czy jak jest sprawny wydech to po zatkaniu auto powinno zgasnąć czy raczej nie ?
  9. A na jaką trzeba by wymienić pompkę żeby można było zaprogramowac tego pilota ? Widziałem na Allegro np. 8D0 862 257 A 8D0 862 257 E
  10. Witam, Czy do takiej pompki jak ta [8D0 862 257 C] da się zaprogramować pilota zdalnego otwierania zamkiem ? Orginalnie auto nie posiada klucza z pilotem, ale jak wszedłem poprzez VAGa do [35- Centralny zamek] > [bloki pomiarowe - 08] > Grupa "003" > to wartość wyświetlana w drugim polu jest "0000" Czyli jak dobrze rozumiem to pokazuje że nie jest zaprogramowany żaden pilot tylko pozostaje pytanko czy w takiej sytuacji oznacza to że da sie zaprogramować pilota zdalnego sterowania. Wolałbym to wiedzieć zanim zainwestuje w pilota.
  11. Jakis tydzień temu podpiołem VAGa i pokazywał mi tylko błąd 17831 skasowałem ten błąd i teraz podpinałem VAGa wczoraj i nie ma zadnych błędów. Natomiast wydaje mi się ze jak na 100 PSów to to autko jest trochę słabe. Czy u Was też jest odczówalna różnica w mocy przy włączonej klimatyzacji tzn. moc spada odczówalnie ?[br]Dopisany: 30 Lipiec 2010, 11:44_________________________________________________Witam ponownie, Przejrzałem wszystkie węże od powietrza i znalazłem pęknięcie na odmie - czy ktoś zna numer audi tej odmy, silnik 1.6/ ANA / z 11.1999r [br]Dopisany: 03 Sierpień 2010, 10:41_________________________________________________Witam ponownie, Przejrzałem wszystkie przewody powietrza i znalazłem dziure w odmie - ktoś wie jaki ma nr audi ta odma w aucie 1.6/ANA/11.1999r.
  12. Witam, Czy takie spalanie 12,2l/100km jest w normie dla silnika 1.6 (101PS) ? Wydaje mi się że powinien mniej palić w zimie spalanie miałem na poziomie 10-11l / 100km w lecie powinien chyba mniej palić. Dodam że jest to jazda tylko po mieście Wrocław - bez stania w korkach ponieważ teraz są wakacje a trasę którą pokonuję jest bez korków. Filter powietrza wymieniany był jakies 8 miesięcy temu.
  13. Jak prawidłowo wykonac logi dynamiczne i które grupy mierzyć ? Ja wyczytałem na forum że trzeba włączyć 3 i od 1500 obr/min wcisnąć gaz do dechy aż do osiągnięcia 4500 obr/min - i tak robiłem te logi.
  14. Generalnie słabo przyśpiesza tak jakby był przyduszony na niższych obrotach i trochę wzrosło spalanie - 11,8 l/100km po mieście z włączoną klimą. Na vagu błąd 17831 i po sprawdzeniu nie działa pompa powietrza wtórnego - ale jeszcze nie doszedłam co jest przyczyną.[br]Dopisany: 24 Lipiec 2010, 01:01_________________________________________________Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych Logów ?
  15. Czyli rozumiem że zrobić logowanie w grupie 003 - na trzecim biegu od 1500 obr/min do odcięcia zapłonu ?[br]Dopisany: 24 Lipiec 2010, 01:07_________________________________________________Czy ktoś może przeanalizowac te Logi ?
  16. Logi robiłem po raz pierwszy mam nadzieję że dobrze: Statyczne grupa 003-004: Dynamiczne grupa 001-002-003-004-010-011
  17. Witam, ECU - to komputer ? Sprawdzałem tam gdzie siedzi komputer i tam są tylko trzy bezpieczniki dwa takie duże po 40A jeden mniejszy ale wszystkie są ok. Szukałem już wszędzie nawet pod kierownicą ściągnołem tapicerkę i tam też są trzy bezpieczniki i kilka przekaźników ale wszystkie są dobre - wszystkie sprawdzałem miernikiem. Odpiołem nawet wtyczkę od tej pompy żeby sprawdzić czy dochodzi napięcie do pompy ale niestety cały czas zero voltów. Myślę że tu problem leży w sterowaniu - tzn. co steruje tą pompą ? Bo jak rozumiem to ona nie działa cały czas. Dodatkowo zrobiłem Logi (nie wiem czy dobrze bo robiłem je pierwszy raz) prosze o analizę. Statyczne 003; 004: Dynamiczne 003-010-011; 001-002-004:
  18. A gdzie mam szukać tej puszki pod bezpiecznikami ?
  19. Na VAGu tylko błąd 17831 i nic więcej. Jutro zrobię ten test wyjść na VAGu i sprawdzę. Przyglądałem się tym bezpiecznikom i pozycji 42 ale tam wogule nie ma pinów w gnieździe jest to poprostu puste gniazdo. A co ciekawe na klapce od bezpieczników mam orginalną naklejkę z rozmieszczeniem i numeracją bezpieczników (oczywiście po niemiecku) i na pozycji 42 jest coś napisane Electric ....................(ESP) nie pamiętam dokładnie co tam jest ale coś takiego. U mnie nie ma ESP tak więc to gniazdo jest puste. Za chwilę zamieszcze Logi z VAGa.
  20. Witam, U mnie niestety jest jakiś inny układ bezpieczników i w miejscu 42 jest puste miejsce (rocznik 99 po facelifcie). Niestety nie znalazłem bezpiecznika od tej pompy. Z tego co rozumiem to ta pompa nie ma wpływu na moc samochodu - jest jakiś mułowaty i szukam przyczyny.
  21. Witam, Jak w temacie. Wywala mi błąd 17831 - proszę o praktyczne porady co może być przyczyną i jak to naprawić.[br]Dopisany: 18 Lipiec 2010, 19:29_________________________________________________Witam ponownie, Trochę poczytałem forum i doszedłem że ten błąd ma coś wspólnego z zaworem EGR oraz z pompą powietrza umieszczoną na dole od strony kierowcy. Sprawdziłem tą pompę i faktycznie nie działa ale jeszcze nie doszedłam czy jest to bezpiecznik czy sama pompa jest uszkodzona. Proszę o informację pod jakim bezpiecznikiem jest ta pompa, oraz za co dokładnie jest odpowiedzialna i czy można bez niej jeździć - czy ona jest odpowiedzialna za spadek mocy w aucie ?
  22. A jaki ma numer ta pompka z odbiornikiem zdalnego sterowania zamkiem ?[br]Dopisany: 22 Listopad 2009, 15:52_________________________________________________Pompka ma numer 8D0 862 257 C ale nie mam pojęcia czy jest ta pompka z odbiornikiem radiowym. Czy ktoś jest w stanie stwierdzić czy można do tej pompki dorobić kluczyk ze zdalnym sterowaniem ?
  23. Witam, mam A4 B5 po face lifcie z 1999r i jest ona w wersji z centralnym zamkiem ale bez pilota. Chciałbym dokupić orginalny pilot (scyzoryk) ale pewnie to nie wszystko. Potrzebuję zmienić - dołozyć jakiś odbiornik tego pilota. czy ktoś wie jaki to jest odbiornik i gdzie się go montuje ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.