Treść opublikowana przez Paweł_cr
-
[B7 BPW] Sprzęgło jednokierunkowe alternatora
U mnie wg Etki ten sam numer. I teraz mam pytanko: w sklepie motoryzacyjnym znalazłem zamiennik z takim samym nr tyle że z literką A na końcu za 150 zł. Warto brać oryginał czy pośmiga na zamienniku?
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Ok. Dzieki. To jeszcze zeby sie upewnic, zmieniajac ze zwyklej czteroramiennej na czteroramienna z multi poduche bede mogl przelozyc tak? Duzo czesci bede musial jeszcze zakupic aby uruchomic kiere?
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
A jak wyglada sprawa z poducha. Czy do czteroramiennej i trzyramiennej pasuje ta sama? Czy jak sie ma czteroramienna to takiej samej trzeba szukac.
-
[B7 BPW] Sprzęgło jednokierunkowe alternatora
Nie wiem czy koledzy potwierdza ale to chyba mozna w Etce sprawdzic tak? Czy weryfikacja po nr VIN bedzie wiarygodna?
-
[B7 BPW] Sprzęgło jednokierunkowe alternatora
A to sprzegiełko jest w rolce czy to osobna część? U mnie wspomoaganie nieco ciężko chodzi i mechanik wytypował właśnie rolkę od alternatora. Będę u siebie wymieniał pompe klimy więc i to bym przy okazji załatwił.
-
[B7 BPW] Sprzęgło jednokierunkowe alternatora
Kolego podłącze się pod temat. Powiedz jakie masz objawy że wymieniasz te części? I za ile je znalazłeś. Pozdro
-
Speech Dialogue System SDS w RNS E
Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie powiedzieć czy moduł BT z literką F obsłuży w pełni RNS i SDSa także książkę na FISie? Pozdr.
-
[B7 BNA] Siwy dym z otworu bagnetu - jaka może być przyczyna ?
Dopiero teraz wróciłem od mechaniora. Dym jest lecz nieco mniejszy. Teraz już nie zarejestruje go bo jest ciemno ale jutro postaram sie wrzucic. Polecony mechanik nie wydaje mi się jednak tak dobry. Generalnie podsumowal sprawę że wszystko jest ok. Wydaje mi się jednak, że jest to gadka w stylu "ten model ta ma" chociaż te słowa nie padły. Doszedł mi jednak inny problem. Padła sprężara od klimy. Muszę poszukać jakiejs innej lub spróbować ją zregenerować. Zabieram sie za przeszukanie forum w odnalezieniu podobnego problemu. Zdaje się, że logi troche wiecej powiedziały by na temat silniczka niestety nie mam kabelka z CAN'em. Dzisiaj się jeszcze dowiedziałem, że w marcu (z marca jest właśnie moje autko) były produkowane autka z nietypowym CAN'em w wersji 1.6 i nie wszystkie kabelki obsługują tego CAN'a. Kurna czuje, że nie będzie tak łatwo Pozdr.
-
[B7 BNA] Siwy dym z otworu bagnetu - jaka może być przyczyna ?
Sytuacja wygląda tak: w tej chwili nie mam możliwości zrobienia filmu czy też zdjęć. Rano wstawiłem autko do mechanika. Przed chwilą dzwoniłem, mówi że zrobione (przy okazji miał zając się rozrządem). Nie wiem czy zrobił tylko rozrząd czy też sprawił, że dym jest mniejszy. Przez tel coś wspomniał o zapowietrzeniu się czegoś Zaraz jadę sprawdzić autko. Zobaczymy co udało się zrobić. Zdam relację.
-
[B7 BNA] Siwy dym z otworu bagnetu - jaka może być przyczyna ?
Na początku podziękowania za aktywne uczestnictwo w probie rozwiązania problemu. Silnik nalatane ma jakieś 200 tysi. Wiem, nie mało i to niestety w trybie LongLife. Generalnie cały czas serwisowane w ASO. Jeśli chodzi o sam dym to jest to raczej siwy i dmucha dość mocno. Wiem, że pewne opary mogą się ulatniać, ale te które zaobserwowałem są napewno zbyt duże. Podobnie jest z wlewem oleju. Zdaję sobie sprawę, że objawy mogą świadczyć o zużyciu silnika. Pojawia się tylko kilka pytań: - które elementy mogą być zużyte - jak sprawdzić co jest żużyte - co obejmuje tzw. remont silnika - jakie mogą być szacunkowe koszty takiej naprawy i ostatnie: a może lepiej szukać świeższego motorka Kupiłem autko niedawno i przyznam szczerze, że kupując podjąłem ryzyko. Cena za którą nabyłem furmankę pozostawia mi pewien margines na wykonanie niezbędnych napraw. Wprawdzie wolałbym pieniązki przeznaczyć na jakieś konkretne fele + inne gadżety no ale silnik najważniejszy. Stąd też decyzja o zakupie a teraz ten wątek na forum. Liczę, że wspólnie może zweryfikujemy bolączki motorowni a wątek w przyszłości pomoże innym. Dodam, że raczej jestem wolny od problemu napędu łańcuszkiem bo poprzedni właściciel już to wymienił. Pozostaje tylko imbusik. Jutro będę wybierał się do mechaniora. Chciałbym pojechać do niego z konkretnym info co i jak ma sprawdzić, więc jeśli koledzy pomogą i doaradzą to napewno będzie łatwiej.
-
[B7 BNA] Siwy dym z otworu bagnetu - jaka może być przyczyna ?
Mam problem, otóż z otworu gdzie mamy bagnet wydobywa się siwy dymek. Jakie mogą być tego przyczyny? Nie mam możliwości sporządzenia logów w tej chwili ale miałem na chwilę podłączonego VAS'a chyba i korekcje na cylinderkach były rzędu 0,1 - 0,4. Motorek to 2.0 TDi z 2005 roku. Z czego to się może brać? Ma ktoś może jakiś pomysł?
-
[RS4 B7] A4 AVANT :)
Tak sie sklada, że nie dalej jak miesiąc temu rozbili u mnie w miasteczku szajkę złodziejaszków. Szefo to niemalże sąsiad. Notabene podejrzewałem go o nieudaną próbę kradzieży A6 jaką miałem wcześniej. Jednak o czym innym chciałem napisać. Otóż specjalizowali się głównie w Golfach i Seatach i to nie na części ale własnie na sprzedaż. Przebijali nr i rejestrowali autka. Przez niespełna 2 lata ponad 100 autek. Parę osób miało niezbyt przyjemną niespodziankę po tym jak zapukali policjanci po autka, które nieświadomie nabyli. Wydaje mi się jednak, że takiego konkretnego RS'ka to ciężko by było Sorry za off.
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Przepraszam ale nie mogę tego znaleźć. Czy ma ktoś nr części tego zestawu naprawczego, który został wrpowadzony zamiast napędu łańcuchem?
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Podłączam się pod pytanie. Czy coś takiego jest do zrealizowania i czy będzie działało?
-
[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów
No i jak koledzy? Udalo się coś dowiedziec w sprawie tego nieszczęsnego koła zębatego? Czy w Niemcowni jest ono dostępne? Cholerka a może by tak jakiś zamiennik poszukać. Ciekawe czy jakaś firma by się podjeła produkcji takiego drobiazgu. Ja własnie kupiłem A4 i po świetach będę rozbierał. Obawaim się że koło może być w kiepskim stanie.
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Ja też nie znam Coś sie link sknocił bo powinien być wątek z krótkim fotostory. Jutro poprawie to bo teraz nie moge znaleźć a stronke otwierałem na drugim kompie. Edit: Tutaj już link do konretnego tematu: http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=78830 Jak ktoś nie zna rosyjskiego to można skorzystać z ggole tranlatorka. http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php%3Fshowtopic%3D78830&ei=tlngScuFKcmHsAbNoc3PCA&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dhttp://volkswagen.msk.ru/forum/index.php%253Fshowtopic%253D78830%26hl%3Dpl%26client%3Dopera%26rls%3Dpl%26hs%3DMEZ
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
A tu przykład z innego forum. Widać nawet ruskich nie omineło http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?s21 Ciekawe skąd mieli nowe koło.
-
[B7 BKE] Prośba o ocenę logów
Witam, mam prośbę o ocenę logów. Niestety logi nie są kompletne więc nie wiem czy będzie można cokolwiek pewnego na ich podstawie stwierdzić. Nie mam możliwości w tej chwili uzupełnienia logów. Bardzo proszę o jakielkolwiek wnioski.
-
[ALL B7] Czy 2006 rok tez choruje przez wady automatów?
Podłączam sie do pytanka.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Jak w temacie Witam Wszystkich. Dołączam do userów tego forum ponieważ zacząłem poszukiwania Audi A4. Konkretnie B7 w dieselku. Mam nadzieję że uda mi się nabyć dobre autko dzięki temu forum.