Treść opublikowana przez VeilSide
-
Częste wypalanie DPF w Audi Q3 2.0 TDI
Dziękuję Ci bardzo za podpowiedzi 👍 Sprawdze to wszystko jutro, ale raczej już jest po frytkach, bo wymuszenie regeneracji serwisowej jest nieudane - wyrzuca informacje : przerwano ze względów bezpieczeństwa ( aborted, safety readons ). Próbowałem to dzisiaj wykonać. Chyba, że któryś czujnik go blokuje. Dam znac pozdrawiam
-
Częste wypalanie DPF w Audi Q3 2.0 TDI
Jak sądzisz z doświadczenia, czy przy tych wartościach warto go „wyprać” czy nie ma sensu, bo te wartości nie są jeszcze tragiczne ? I problemem są tylko te krótkie odcinki ?
-
Częste wypalanie DPF w Audi Q3 2.0 TDI
Jest to samochód moich rodziców. Na codzień jest to przemieszczanie się z ich miejscowości do większego miasta o około 15km oddalonego ( przez małe wioski ) lub przyjeżdżają do Nas, niestety tylko 3km. Tata należy do tych co jeżdżą bardzie dynamicznie. Ogólnie trasy po autostradach i ekspresówkach około 4-5 razy w roku, każda trasa to około 400km w jedną stronę.
-
Częste wypalanie DPF w Audi Q3 2.0 TDI
Przebieg 115tys, silnik 103kW CFFB Błąd jaki wyrzuca to 5188 i po skasowaniu od razu wraca
-
Częste wypalanie DPF w Audi Q3 2.0 TDI
Cześć, Czy mógłby ktoś zerknąć w jakiej kondycji jest Dpf ? Wypala co około 100km i wchodzi wtedy w tryb awaryjny… Dodam, że auto to q3 2013r 2.0 tdi cr. wartosci jakie wskazuje vcds ( kilometrów i spalone paliwo od ostatniej regeneracji, ni ciula sie nie pokrywają z tym co jest faktycznie ) dziekuje pozdrawiam
-
logi do oceny 2.5 TDI
ok ale jaka wartosc ustawic zeby bylo idealnie ?
-
logi do oceny 2.5 TDI
ok jutro zamieszcze screena pozdrawiam ---------- Post dopisany 06-10-2013 at 19:34 ---------- Poprzedni post napisany 04-10-2013 at 22:47 ---------- witam.zamieszczam screena BS 004. jednak jest kicha...powiedzcie panowie jaki najlepiej ustawić ?
-
logi do oceny 2.5 TDI
Witam, Jak możecie, zerknijcie na logi i powiedzcie czy widzicie coś wiecej ode mnie , czyli kąt wtrysku do poprawy ( w teorii, bo w praktyce dobrze odpala... więc warto ruszać ? ), turbo delikatnie przeładowuje, ale po skończeniu logów sie poprawiło ( dochodzi max do 2220 ) i najprawdopodobniej zawalony kolektor ssący... Dodam tylko,że filtry wszystkie nowe, a auto przygotowane pod remap softu... BS : 000BS - 003BS - 004BS - 011BS - statyczne : 000 statycznie - 001 statycznie - 003 statycznie - 004 statycznie - 005 statycznie - 010 statycznie - 013 statycznie - 014 statycznie - 015 statycznie - dynamiczne : 003 dynamicznie - 004 dynamicznie - 008 dynamicznie - 010 dynamicznie - 011 dynamicznie - dzięki, Pozdrawiam
-
Prośba o analize logów
ustaw kąt wtrysku, jak masz kata to wyrzuć,możesz delikatnie podnieść dawke i obroty na jałowym... zrób ponownie dynamiczne z gazem do podłogi pozdrawiam
-
potrzebna autodata ;)
sprawdzałem na aku jest wszystko ok
-
potrzebna autodata ;)
Witam, poszukuję schematu połączenia pompy wspomagającej ESP ( V156 ), a dokładnie o zasilanie tej pompy ( elektryczne ) Ewentualnie może orientuje się ktoś z Was jakie napięcie zasilające jest prawidłowe ? Vag wyrzuca mi błąd tej pompy , sprawdziłem zasilanie i na wyłączonym silniku jest 10,5V a na uruchomionym 11,4V... Dzięki, Pozdrawiam
-
błąd 01435
dzieki, on jest w pompie czy osobno ? jesli osobno to mozes podpowiedziec gdzie szukac ? Dziwne jest to , ze przed wymiana klocków było wszystko ok, a wymieniłem kocki, pojechałem się przejechać i bład...byłem pewien,że jest to związane właśnie z tym pozdrawiam ---------- Post dopisany at 19:45 ---------- Poprzedni post napisany at 16:59 ---------- byłem sprawdzić w aucie czy mam G201 na zewnatrz pompy... i niestety nie ma.W tygodniu wymienie płyn hamulcowy bo nie wydaje mi sie zeby tak nagle padł czujnik po wymanie klocków ( no chyba ze pech chciał aby akurat w tym momencie padł czujnik )
-
błąd 01435
Witam, poz wymianie klocków zapalają sie kotrolki od ABS i ESP, ale tylko przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu przy odpalaniu i normalnej jezdzie jest wszystko ok , ale jak tylko przycisne mocno pedał gazu, to zapalają sie kontrolki.Po zapięciu Vag-a, pokazuje bład 01435 27-00 implausible signal.Zastanawiam sie czy, ponowne odpowietrzenie układu pomoże... pozdrawiam
-
po odpaleniu auta otwiera się bagażnik
wyczyscilem przyciski i hula wszystko dobrze dzięki za podpowiedz
-
po odpaleniu auta otwiera się bagażnik
Witam, Spotkał sie ktoś z Was z takim czymś ? szukałem czy jest to zaprogramowana opcja ale nic nie znalazłem o takiej możliwości... Pozdrawiam
-
Drgania podczas hamowania
byłm dzisiaj na stacji diagnostycznej zeby sprawdzili dokladnie...brak jakichkolwiek luzów, siła hamowania idealna wahacze w bdb stanie...nie maja pojęcia dlaczego sa drgania
-
Drgania podczas hamowania
koła były zamieniane , wahacze przwie nowe ori lemfordera...pomysłów mi brakuje
-
Drgania podczas hamowania
witam, od pewniego czasu podczas hamowania czuje jakby takie delikatne szarpania ... myslalem ze wina leży po stronie krzywych tarcz ( choć są prawie nowe ) ale dałem do tokarza , ( który zresztą stwierdził ze są proste ) , i dalej to samo...Czy ktoś z was miał juz podobny problem ? pozdrawiam
-
laweta do B5
Dzieki wielkie !! o to mi chodzilo
-
laweta do B5
Ok dzieki, a co z tymi żóltymi tablicami ? mozna kupic i wracac bez waznego przegladu TUV ?
-
laweta do B5
witam, Mam pytanie.Jak to jest z ciągnięciem auta na lawecie...można śmiało A4 B5 ciągnąc np drugie takie B5 na lawecie ? I jeszcze jedna sprawa.Jest jakas mozliwosc wrócenia autem na kołach jesli nie ma waznego przegladu (TUV ) ? Np na zoltych tablicach ? słyszalem ze do niech nie jest potrzebny wazny przeglad...wiecie cos na ten temat ? Pozdrawiam
-
Dziwne szarpanie podczas jazdy!
filtr paliwa kiedy był wymieniany ? tak jak kolega napisal , zrób logi kompletne ( nie zapomnij o grupach 013 i 023 ) i sie zobaczy co jest... pozdrawiam
-
Trochę słabszy i więcej pali
czasami do kabla dodają proram na CD ... ale to nie jest problem , na necie jest do sciagniecia vag-com bez problemu. pozdro
-
Wymiana wysprzęglika
dzieki wielkie za odpowiedz, pozdro
-
Wymiana wysprzęglika
Witam, Mam pytanie czy wymienialiscie wysprzęglik w 1.8 T ? Trzeba zrzucac skrzynie czy jest mozliwosc wymiany bez tego ? pozdrawiam