Treść opublikowana przez cooler_noss
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUBEAFMXCA133175
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8KXCA095010
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8K9AA113963
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8K0EA164774
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8KZ46739401
-
sportowe katalizatory magnaflow .
Bartek, me gusta. Tez wezmę
-
Węże klimatyzacji - czy pasują 1.8 -> 1.9TDI
Ok, dzięki za info.
-
Węże klimatyzacji - czy pasują 1.8 -> 1.9TDI
Witam. Mam takie pytanie. Czy węże klimatyzacji (te wychodzące od skraplacza/chłodnicy) są identyczne w 1.8 jak i 1.9TDI? Chodzi mi o to czy w 1.9TDI (AVG) mogę zamontować węże zdemontowane z 1.8 benzyniaka. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Nie mogę wykręcić końcówki drążka
Wymieniam, bo chciałem zrobić geometrię i w serwisie wykryli że mam na nim luzy. Poza tym miałem pękniętą osłonę drążka(harmonijkę) i cały smar został wypłukany.
-
[ALL B5] Nie mogę wykręcić końcówki drążka
Już wykręciłem drążek z maglownicy, tylko pozostaje rozpiąć końcówkę. Czemu twierdzisz że końcówka jest do wymiany?
-
[ALL B5] Nie mogę wykręcić końcówki drążka
Koledzy pomocy Gdy próbuję wykręcić końcówkę drążka z drążka, czuję takie jakby sprężynowanie, jakby ten wystający z niej gwintowany trzpień był zalany w jakiejś gumie. (końcówka org Lemforder) Muszę wymienić drążek a nie chcę popsuć końcówki bo jest jeszcze ok. Ktoś, kto wymieniał już, bądź końcówkę, bądź drążek, proszę niech się podzieli wiedzą. Mogę użyć większej siły? Nic nie rozwalę w końcówce?
-
[ALL B5] Uszczelka dzwi. Czy do wymiany?
Znalazłem rozwiązanie! Problemem okazał się brak piankowej "uszczelki" przy lusterku zewnętrznym pod takim trójkątnym plastikiem patrząc od wewnętrznej strony dzwi. Widocznie słabo szukałem na forum bo poruszany był temat tej "uszczelki" http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_glosny_szum_powietrza_przy_predkosci_140_kmh-t52046.30.html Na razie napchałem tam gąbki i jest o niebo lepiej lecz zamierzam kupić ori bo koszt to ok 20 zł :> Dzięki wszystkim za pomoc
-
[ALL B5] Uszczelka dzwi. Czy do wymiany?
Witam wszystkich! Ostatnimi czasy bardzo mnie denerwuje głośny świst powietrza przy prędkości > 120km/h. Drzwi nie są opuszczone, więc zawiasy odpadają. Na razie nie chcę kombinować ramką drzwi(choć pewnie by pomogło), wolę się upewnić czy to czasem nie uszczelka powoduje zwiększony hałas podczas jazdy. Choć moim zdaniem jest nieźle wgnieciona i może to jest powodem hałasu Bardzo to irytujące zważywszy na to że podczas postoju przy obrotach jałowych słychać jak ta uszczelka ociera o drzwi powodując popiskiwanie. Jakby za słabo dociskała do ramy drzwi. Pryskałem już środkami typu smar silikonowy do uszczelek ale daje to krótkotrwały efekt. Jak wygląda u Was koledzy ta uszczelka? Poniżej zdjęcia mojej...
-
[B5 AVG] Proszę a analizę logów - przeładowanie
No już jestem po czyszczeniu! Po obróbce palnikiem, udało się rozpołowić turbo! Efekt czyszczenia? Auto jak nowe! Kierownice chodziły lekko, jednak co pewien czas zacinały się w połowie, więc grucha nie mogła sobie z tym poradzić. Jeśli kogoś interesuje, mogę wrzucić logi "przed" i "po". Dzięki wszystkim za rady!! Pozdrawiam!
-
[B5 AVG] Proszę a analizę logów - przeładowanie
Cóż trzeba będzie! Tyle że pogoda nie nastraja do takich robót Po operacji dam znać czy pomogło...[br]Dopisany: 02 Listopad 2009, 14:51_________________________________________________Tak sobie pomyślałem że może najpierw podmieniłbym czujnik ciśnienia doładowania na próbę... Nie uśmiecha mi się w taką pogodę grzebać tyle przy furce. W związku z tym mam prośbę do Was forumowicze. Jest ktoś z okolic Wa-wy, najlepiej północnej części, kto użyczyłby mi na test ten czujnik?(Myślę że cała operacja zmieściłaby się w 0,5h i 0,5l trunku wyskokowego ) Podmieniłbym, zrobił loga i miałbym pewność że wykluczyłem kolejny element.
-
[B5 AVG] Proszę a analizę logów - przeładowanie
Dokładnie, tylę że skubana nie chciała się rozpołowić a nie miałem przy sobie palnika żeby jej pomóc więc zmontowałem wszystko spowrotem
-
[B5 AVG] Proszę a analizę logów - przeładowanie
Do n75 dochodzi napięcie. W innym wypadku nie sterowałby sztangą gruszki i furka miałaby cały czas muła. Można w jakiś sposób sprawdzić czy gruszka działa prawidłowo? Co do podpięcia manometru też nad tym myślałem tylko gdzie się wpiąć? Tzn w miejsce ori, czy gdzieś indziej? Odnośnie kierownic to wg mnie pracowały w całym zakresie bez oporu. Czy jest możliwość, że pomimo lekkiej pracy sztangi kierownice nie pracują w pełnym zakresie? Pytam bo nie chcę zbędnie rozbierać turbawki.
-
[B5 AVG] Proszę a analizę logów - przeładowanie
Witam wszystkich! Proszę o analizę logów pod kątem znanego problemu jakim jest przeładowanie, notlauf oraz kod błędu "17965/P1557/005463 - Charge Pressure Control: Positive Deviation ". Problem mam już od dłuższego czasu jednak dopiero teraz postanowiłem zająć się intensywnie problemem. Na początek podmieniłem N75 - bez zmian: przeładowanie. Wymontowałem więc turbinę w zamiarze przeczyszczenia kierownic. Jednak okazało się że cięgno pracuje w pełnej skali beż ŻADNYCH wyczuwalnych oporów Tak więc zmontowałem wszystko do kupy w nadziei że będzie dobrze. Oczywiście problem nie zniknął. Kolejny podejrzany element to gruszka przy turbinie. Jednak przy próbie statycznej basic 011 szybko wciągała cięgno beż żadnych oporów. Dodam, że gdy odpiąłem wężyk podciśnienia od gruszki, samochód podczas jazdy miał kompletnego muła(w tej pozycji kierownice maksymalnie ograniczają prędkość obrotową wirnika). Powoli kończą mi się pomysły. Jedyne co mi przychodzi na myśl, to uszkodzony czujnik ciśnienia doładowania, ten na dolocie. Jak myślicie? Może on ulec uszkodzeniu i zawyżać wartości? Logi: Statyczne: 001: http://img682.imageshack.us/img682/7681/stat001.jpg 003: http://img4.imageshack.us/img4/9542/stat003y.jpg 004: http://img340.imageshack.us/img340/4049/stat004.jpg 007: http://img441.imageshack.us/img441/2336/stat007.jpg 013: http://img11.imageshack.us/img11/9762/stat013.jpg Basic Settings: 000: http://img62.imageshack.us/img62/9454/basic000.jpg 003: http://img441.imageshack.us/img441/5791/basic003.jpg 004: http://img402.imageshack.us/img402/8309/basic004.jpg 011: http://img262.imageshack.us/img262/8070/basic011.jpg Dynamiczne: 003: http://img267.imageshack.us/img267/6528/dyn003.jpg 008: http://img156.imageshack.us/img156/1333/dyn008.jpg 011: http://img402.imageshack.us/img402/9972/dyn011.jpg - podczas logowania nastąpił notlauf Z góry dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Gdzie znajdę styk, na którym pojawia się napięcie gdy pracuje silnik?
Ooo racja! Podepnę się pod zawór przy pompie. Za pomoc!
-
[ALL B5] Gdzie znajdę styk, na którym pojawia się napięcie gdy pracuje silnik?
Witam! Pytanie jak w temacie. Konkretnie interesuje mnie położenie owego styku lub wiązki. Może gdzieś w okolicach alternatora Właśnie projektuję sobie własny sposób na poprawienie zabezpieczeń przeciwkradzieżowych autka :> Pojawienie napięcia rozłączałoby pewien ukryty element, który dokonuje zdalnej "identyfikacji" osoby wsiadającej za kierownicę, a kontrola taka nie jest już potrzeba, gdy pracuje silnik. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Poprawne ustawienie xenonów - pytanie
Czyli rozumiem, że regulacja prawo-lewo jest ok
-
[ALL B5] Poprawne ustawienie xenonów - pytanie
Witam wszystkich. Mam pytanie: Jak powinny być prawidłowo usatwione xenony. Mam na myśli ustawienie pionowe i poziome. Mam ori valeo i tam jest taka przesłona, żeby światło świeciło wyłącznie na drogę a nie w kosmos Owa przesłona jest w połowie długości załamana, dając w efekcie różną wysokość świecenia. http://h.imagehost.org/0310/rys1.jpg Czy takie ustawienie będzie prawidłowe?? (Sorry za jakość schematu ) Tzn czy ta "wyższa połowa" lewej lampy powinna znajdować się na na pasie, po którym się poruszam? Dzięki za podpowiedzi, Pozdrawiam
-
[B5 AVG] Co to za zbiorniczek?
I wszystko jasne! Dzięki wielkie za podpowiedzi Wywalę to i zainwestuję w Oil Catch Tank. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć
-
[B5 AVG] Co to za zbiorniczek?
Koledzy co to może być za zbiorniczek? Wygląda jak prowizoryczny Oil Catch Tank
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich posiadaczy czterech kółek :>