Treść opublikowana przez Labiel
-
[A4 B5] Uszczelki kolektora ssącego 1,8 benzyna
A co z tego że używki? Ostatnio sprzątałem złom po SWAPie i ściągałem te gumowe łączniki. Żadnych śladów uszkodzeń, guma w dobrym stanie więc czego tu wymagać? Przecież to tylko zwykły gumowy łącznik, służący do tego aby nie przenosić wibracji silnika i tyle. Według mnie szukasz dziury w całym
-
uszczelka głowicy czy pokrywy zaworów?
Co do cen robocizny to kompletnie się nie orientuje bo zawsze wszystko robię sam. Co do kosztu części to zimering pewnie coś koło 20-30 zł. Do A4 akurat nigdy nie kupowałem ale do A80 tyle mniej więcej kosztowały.
-
uszczelka głowicy czy pokrywy zaworów?
To przy okazji wymiany rozrządu można zobaczyć w jakim stanie są zimeringi na wałku z przodu silnika. Z nich też może cieknąć olej.
-
uszczelka głowicy czy pokrywy zaworów?
Płyn bulgotać nie powinien. Jak wszystko jest ok, nie ma przedmuchów, układ nie jest zapowietrzony (a jak masz wycieki to pewnie jest) to płyn jest prawie niestabilny. Po odkręceniu korka na ciepłym silniku będzie oczywiście syk uciekającego ciśnienia (układ jest ciśnieniowy, po nagrzaniu do 90 stopni w układzie chłodzenia panuje ciśnienie chyba coś koło jednego bara co ma podwyższyć temp wżenia płynu). Płyn wtedy może minimalnie się podnieść - ale tylko minimalnie a nie jak piszą niektórzy że jak wtedy wykipi płyn to jest to norma - nie. Płyn ma być praktycznie nie stabilny, nie ma prawa nic wykpić. Sprawdź to co pisałem, czyli króciec z tyłu głowicy + ewentualnie czy nie jest mokro w aucie - objaw padniętej nagrzewnicy.
-
uszczelka głowicy czy pokrywy zaworów?
A szczególnie króciec z tyłu głowic. Potrafi puszczać, płyn leci wtedy po głowicy i na skrzynie - z komory silnika nie bardzo to widać, trzeba wcisnąć tam łapę.
-
Przedmuchy ??
Norma dla audi to 1l oleju ale na 1000 km A jak miałem A80 1,6TD to i 1,5l na 1000 km Twoimi objawami bym się nie przejmował, sprawdziłbym ewentualnie odmę. Nie masz nowego auta więc jakieś przedmuchy nawet jak będą to co z tego?
-
uszczelka głowicy czy pokrywy zaworów?
Jeśli to mechanik to ok, ale częściej mamy do czynienia z wymieniaczami części a oni będę kazali robić uszczelkę a potem patrzeć czy pomogło. Jest płyn w oleju? Olej w płynie? Czy w zbiorniku wyrównawczym robi się duże ciśnienie? Ewentualnie węże szybko "puchną" po odpaleniu? Uszczelkę głowicy w większości przypadków idzie samemu zdiagnozować, nie trzeba do tego mechanika.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Znów Franek Dolas?
-
Ciężko pali [ADR]
co do kata to mało prawdopodobne. Byłby problem podczas jazdy.
- Ciężko pali [ADR]
-
Ciężko pali [ADR]
Po pierwsze ADR w tym roczniku ma bardzo ubogą diagnostykę, więc nie licz na to że VAG wywali jakiś błąd jak tylko auto gorzej działa. Do tego służą między innymi logi statyczne i dynamiczne. Świece sprawdzane, wymieniane? ---------- Post dopisany at 13:17 ---------- Poprzedni post napisany at 13:12 ---------- Aha, i z tego co pamiętam instrukcja obsługi mówi że po nagrzaniu silnik ma trudniejszy rozruch, dlatego robimy to z wciśniętym pedałem gazu.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Hehe, ja też na weselicho się wybieram.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
To w moim APU na trasie przy spokojnej jeździe (trasa Kleczew-Poznań) zszedłem poniżej 8l (7,8l z tego co pamiętam) . Ta sama trasa przy ciskaniu 8,2l - stwierdziłem więc że szkoda oszczędzać i lepiej mieć przyjemność z jazdy Miasto to już niestety całkiem inna bajka.
-
F1, Rajdy i Motorsport
To dla tego jakoś nie kojarzyłem tego toru
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Gratki
-
Napinacz łańcucha faz rozrządu
A APU? Mam APU z 2000 roku i też napinacz zwykły hydrauliczny.
-
1.8 ADR problem z pracą na benzynie
Tak jak napisałem, pod autem z prawej strony. Jak spojrzysz to może zobaczysz, aczkolwiek nic ci to nie da. Filtr się wymienia a nie na niego patrzy.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ostro.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Pewnie standardowo kable do sprawdzenia.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Grila jakiego by trzeba panowie kiedy zrobić.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Może być odbita opona. Na starych kapciach które wiedziałem że mam już do wywalenia też mi schodziło. Raz na dwa dni musiałem napompować.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ta, nie odbija Może jeszcze do zbiornika PB lało, albo do bagażnika. A co do bagażnika. To u mnie w okolicy był motyw że koleś pożyczył auto od syna który miał LPG. Pech chciał że miał wyjętą butlę LPG bo coś tam wymieniał. Ojciec nie wiedział i pojechał zatankować. I faktycznie nalali mu do bagażnika Szczęście w nieszczęściu że nie doszło do wybuchu.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
już wyprowadzasz się ? Nie no, 1,5 tygodnia urlopu To znaczy wracam z Pozka do Klepaczewa łe no Panie to %% trzeba lać Ja to mam nadzieje wreszcie wytrzeźwieć ---------- Post dopisany at 18:58 ---------- Poprzedni post napisany at 18:57 ---------- Oszust Dwururka a 1,8 pod maską, nie ładnie.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
już wyprowadzasz się ? Nie no, 1,5 tygodnia urlopu To znaczy wracam z Pozka do Klepaczewa
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Powinienem jechać jutro, ale to pewnie gdzieś tak w godzinach wieczornych bo nie wiem ile mi potrwa pakowanie.