Treść opublikowana przez Labiel
-
Spoty Słupecko - Konińskie
dokręć napompuj i do przodu Hehe, póki co powietrze nie sp***dala.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
k**wa, wkręta w oponę złapałem.
-
Domykanie szyb i szyberdachu.
Ja podłączałem przy okazji zakładania centrali z pilota która od razu obsługiwała domykanie, ale co i jak to już nie pamiętam Info bynajmniej brałem z forum.
-
Montaż tempomatu A4 B5
Przeczytaj ten temat bo zadajesz podstawowe pytania. Wszystko masz w pierwszym poście.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ten licznik z jakiego roku?
-
uszczelka głowicy czy pokrywy zaworów?
Czyli co. zbiornik wyrównawczy masz dziurawy? Jakby co mam od ADR z 95 roku za grosze - byle się pozbyć.
-
Domykanie szyb i szyberdachu.
Ty masz auto z 2000 roku więc inny sterownik i więcej funkcji. Otwieranie w 95 nie działa, ale komfortowe zamykanie powinno być.
-
Czyszczenie układu chłodzenia
A wycieki z tylnego króćca to znany problem. Króciec przykręcany jest na dwie śruby i w tym leży cały problem - odkształca się i cieknie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja niestety dzisiaj zaczynam tygodniowy urlop.
-
Wymiana oleju wielki problem.
To nie koniecznie wina mechanika. W ADR u siebie co roku miałem ten sam problem. Niby nie dokręcałem korka mocno - z czuciem, a i tak zawsze był problem żeby go odkręcić. Teoretycznie powinno się korek wymieniać ale kto to robi. Jednego roku tak mi się zapiekł że pomogła dopiero odpowiedniej długości rurka. Nic na siłę, wszystko młotkiem, jak to mówią.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Pewnie tak
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Trochę podbiłem, ale trzeba zobaczyć do jakiej kwoty dojdzie pod koniec.
-
1.8 PROBLEM Z KONTROLKĄ OLEJU ( Rozłożone ręce )
Jakbyś panewki miał do wymiany to już lepiej szukać innego silnika bo to oznacza że silnik szrot. Ja swój w bardzo dobrym stanie sprzedałem za coś koło 400 zł więc grosze.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Miał to ktoś? Twarde to?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Trochę podbiłem
-
Domykanie szyb i szyberdachu.
Chodzi ci o jakąś dokładaną centralkę? Sprawdź kluczykiem. Zamykając drzwi przytrzymaj kluczyk dłużej w pozycji "zamknij" - będziesz wiedział czy ta funkcja działa w ogólnej instalacji auta. Jeśli tak to nie problem wpiąć się z dodatkową centralką z pilota na przykład. Ja tak robiłem. Szyb jeszcze nie podłączyłem bo mam dokładne więc to inna bajka.
-
1.8 PROBLEM Z KONTROLKĄ OLEJU ( Rozłożone ręce )
A to powiem wam jeszcze o jednym przypadku który miał ojciec w tym passacie. Pompa padła mu w ten sposób że przycinał się zawór przelewowy w pompie. Kontrolka oleju włączała się co jakiś czas. Jak sprawdzaliśmy ciśnienie oleju to było ok. Aż w końcu zaciął się na amen. Ciężko to było zdiagnozować bo jak pompę wyciągaliśmy to niby było ok. Ciśnienie sprawdzaliśmy też ok, a mimo to kontrolka włączała się od czasu do czasu.
-
1.8 PROBLEM Z KONTROLKĄ OLEJU ( Rozłożone ręce )
W porządku to znaczy ile. Bo to co opisujesz wygląda mi na książkowy przykład niskiego ciśnienia. Ojciec miał kiedyś problemy z ciśnieniem oleju w starym passacie - silnik był ok, ale rozpadłą się panewka na wałku pośrednim i tam gubił ciśnienie. Ale mniejsza z tym. Podpowiem i zapytam jednocześnie. Poprzednie moje Audi miało dynamiczną kontrolę ciśnienia oleju. To znaczy do 2tyś obrotów (z tego co pamiętam) wymagane było jedno ciśnienie, powyżej wymagane było inne wyższe. Do 2tyś kontrolka zapalała się, powyżej zapalała się i uruchamiał się brzęczek - coś takiego mniej więcej było. Nie zastanawiałem się jak jest w A4, ale może problem leży gdzieś tutaj.
-
Wyciek ze zbiornika a uszkodzony elektrozawór odpowietrzanai zboirnika paliwa Audi A4
A węże przy pompce paliwa szczelne? Uruchom pompkę na krótko i sprawdź czy wtedy gdzieś nie leci. Co do zawora to zrób tak jak ci mówiłem. Na jakiś czas do póki nie kupisz innego sprawnego tak może być. Po za tym to cholerstwo jest tylko ze względów ekologicznych. Równie dobrze mogłoby tego nie być. PS: nowy zawór par paliwa to koszt około 180 zł.
-
Problem z prowadnicą i miarką oleju.
To można uszkodzić bagnet? U mnie leży jeden od mojego ADR. Jakbyś chciał to mogę wysłać po weekendzie.
-
Wyciek ze zbiornika a uszkodzony elektrozawór odpowietrzanai zboirnika paliwa Audi A4
Odepnij zawór, niech opary idą w atmosferę bez jego udziału. Zaślep tylko ujście w kolektorze ssącym abyś nie miał lewego powietrza. Zawór możesz zostawić podłączony do wtyczki żeby nie wywaliło błędu - jeśli już go nie ma. Co do podciśnienia to może tworzyć się spore - u mnie jak otworzyłem korek od zbiornika to nie mogłem go odciągnąć - tak ssało. Po za tym póki nie uporasz się z problemem nie masz co jeździć autem - chyba że chcesz mieć pochodnie.
-
syczenie przewód serwo
Nieszczelność. Często zdarza się w tym miejscu bo na grodzi przewody łączą się za pomocą tej gumy. Sam przewód pewnie jest ok. Popraw połączenie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A to mam, coś tam korzystałem.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Aż z tego wszystkiego sam sobie włączyłem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Chodzi o "Sam naprawiasz"?