Treść opublikowana przez Labiel
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Przede wszystkim full syntetyk a nie pół
-
Spoty Słupecko - Konińskie
13-16k trochę dużo. Ja zawsze zmieniam po 10k, tym bardziej jeśli nie wali się tras.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A ile masz nad morze? 300 km w jedną stronę? Jak to mówią: nadgorliwość gorsza od faszyzmu
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Nie, poszedł razem z całym silnikiem.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A u mnie za tydzień wpadnie tempomat Maneta już jest, instalacja przyszykowana, schematy opanowane. Trzeba tylko podłączyć, ale w Poznaniu raczej tego nie ogarnę. Za tydzień urlop więc będę działał.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Piny są opisane. Bierzesz wtyczkę i patrzysz. Podany jest pierwszy i ostatni w danym rzędzie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
To radziłbym przyjrzeć się ciśnieniu oleju i pompie olejowej bo z jakiegoś powodu padają.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
chyba ślini się Jak zwał, tak zwał
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Bo każdy obserwuje
-
Montaż tempomatu A4 B5
Poniżej wrzucam schemat podłączenia manetki -> ECU w A4 B5 2000 rok, APU. Kolory sprawdzone podług schematów z elsy. Generalnie wszystko tak jak opisane było wcześniej, ale kolory kabli nie zawsze się zgadzały. ---------- Post dopisany at 13:25 ---------- Poprzedni post napisany at 13:24 ---------- Robiłem na szybko w exelu żeby było mi łatwo to odczytać kiedy zabiorę się za podłączanie. Od dołu manetka, jej piny, kolory kabli, dalej gdzie to idzie do białej kostki, pod jaki pin, i danej jaki kabel idzie dalej do wtyczki przy ECU. ---------- Post dopisany at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany at 13:25 ---------- PS: Ulepszona wersja razem z czujnikiem hamulca + sprzęgła. Zasilanie czujników + zasilanie manetki zamierzam połączyć razem sorko płynie tam taki sam prąd. Nie wiem nawet czy one gdzieś się razem nawet nie łączą - nie chciało mi się już tak głęboko szukać w schematach. Zasilanie powinno być niby z pomarańczowej kostki, ale ja zamierzam pociągnąć gdzieś ze skrzynki bezpieczników aby było łatwiej.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Kurcze ja mam profesjonalną polerkę w chacie ale uwalił mi się potencjometr i działa tylko w systemie zero-jedynkowym, nie ma regulacji obrotów, a auto u mnie też już prosi się o polerkę bo porysowałem ją w około. Ale tak to jest jak się jeździ na rybki.
-
ile wynosi teoretyczna zywotnosc turbosprezarki
Ciężko powiedzieć bo nie sposób tego zmierzyć Luz zawsze jakiś będzie bo gdyby go nie było to wirnik by się nie obracał, a nie ma tam przecież łożysk. Z tego co kiedyś czytałem to luz poprzeczny jest dopuszczalny, luz wzdłużny nie.
-
Problem z zaworem DV
DV nie otwierał? To by wyjaśniało dla czego zebrał się tam olej - nie miało go jak "przedmuchać" dalej. PS: ile dałeś za DV? U mnie DVka też jest jeszcze ori z 2000 roku a niby po tym okresie na 95% powinna być już niesprawna.
-
Problem z zaworem DV
To że w dolocie jest olej to rzecz normalna. Sam silnik jak i turbina nie są idealnie szczelne - nie ma takiej opcji aby były. Turbina ZAWSZE puszcza jakieś ilość oleju - problem pojawia się gdy ubytki stają się już znaczące. Wyczyść wszystko i monitoruj pobór oleju. Jeśli nie będzie duży to nie masz co się martwić. To co pokazujesz to tak zwane masło - olej który wchłonął wilgoć.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Dokładnie. Odradzam rozpuszczalniki. Jednak nafta sprawdza się najlepiej.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No tak, ale z wtyczki wychodzi wiązka przewodów i nie widać który idzie do jakiego pinu, czy mam tą wtyczkę jakoś rozebrać? Miernik i sprawdzasz
-
[B5 ADR] Kolejna Audi by Labiel SWAP na APU
Aktualny "mod" o jaki się prosi to... mycie ---------- Post dopisany 02-07-2014 at 13:56 ---------- Poprzedni post napisany 06-02-2014 at 09:42 ---------- Żeby nie było że nic się nie dzieje. Ostatnio wleciały 4 poliftowe boczki drzwi - więc nie ma już dziur po kolbkach z przodu. Dodatkowo podłączyłem lampki ostrzegawcze w drzwiach - wszystko tak jak poleciła fabryka, czyli każda lampka odpalana osobno po otwarciu drzwi. Przy okazji podciągnąłem kable od krańcówek drzwi do FISa. Fotki wrzucę może kiedyś przy okazji. Dziś natomiast przyszła manetka tempomatu :mrgreen:
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Wczoraj to mieliśmy 1 lipca
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie świeci bo pewnie nie podłączone Ja mam auto z 95 roku a liczniki z II lifta z białym podświetlaniem. Jak robiłem SWAPa na APU to podłączałem tylko to co niezbędne i powoli dodaje resztę funkcji. Aktualnie mam takie funkcję jak: - temp oleju - ładowanie - kontrolkę poziomu oleju - kontrolkę poziomu płynu spryskiwaczy - temp. zewnętrzną - lampkę włączenia świateł - oczywiście info o spalaniu Ostatnio właśnie podłączałem kontroli otwarcia drzwi - aktualnie działają wszystkie drzwi i po prostu nie wiedziałem że jest jeszcze opcja podłączenia tylnej klapy bagażnika. W planach mam jeszcze kontrolkę zużycia klocków - podłączę jak będę zmieniał klocki. Moduł przepalonych żarówek daruję sobie. Chce też przerzucić całą instalację poduch z polifta ponieważ mam od niego również siedzenia z poduchami które chciałbym podłączyć, oraz tylne pasy pirotechniczne - u mnie ori są tylko przednie. Dodatkowo zlikwiduje to problem migającej diody od poduch - ponoć problem wynika z tego iż w starych licznikach była to żarówka a w nowych jest dioda która daje sterownikami inną oporowość.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzięki. Jak to wygląda to wiem, nie wiedziałem jedynie który to przewód.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
W ADR też tak miałem. Może lekko nie chodziły, ale dało się je przekręcić. Usyfione też były - lata robią swoje.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam, mam takie pytanie. Czy w licznikach z II lifta, z białym podświetlaniem jest sygnalizacja otwarcia klapy bagażnika tak jak drzwi? Podłączałem ostatnio pozostałe drzwi - w tym momencie mam sygnalizację otwarcia wszystkich drzwi i myślałem że na tym koniec ale czytałem ostatnio instrukcję obsługi i tam jest info iż jest też kontrolka otwarcia bagażnika, natomiast w rozpisce pinów nie nigdzie tego nie widziałem.
-
ile wynosi teoretyczna zywotnosc turbosprezarki
Dokładnie, jak się porządnie postarasz to możesz ją wykończyć i w 10k. Miałem kiedyś Audi 80 z przebiegiem pewnie coś koło 400tyś, turbo ori i chodziło jak marzenie.
-
Przedmuchy ??
Co do korka to on ma podskakiwać ale jak go weźmiecie w ręke to ma być czuć delikatne przyciąganie - ma być zasysany.
- Rozrząd