Treść opublikowana przez Labiel
-
Świece zapłonowe i przewody WN
To pytanie to na serio? ---------- Post dopisany at 15:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:47 ---------- Nie zgodzę się z kolegą nie zgodzę. 4 cewki są znacznie prostsze do diagnozy niż jedna podwójna. A jeśli chodzi o zawiechę to już kompletnie się nie zgodzę. Mam B5 już 6 lat. Zrobione jakieś 100 tyś z czego z 80 tyś na glebie. Ani razu nie wymieniałem całego zawieszenia. Ciągle mam ciszę, bez stukania i pukania. Wymieniam tylko te wahacze które się wysypią, a zdarza się to rzadko. Sprawdzenie zawiechy niestety wymaga trochę czasu, ale jeśli się chce wymieniać to co się faktycznie popsuło a nie na oko to trudno. Po za tym aby zawiecha wytrzymała odpowiednią ilość km to trzeba też umieć ją montować. A jak widzę mechaników którzy wszystko na pałę dokręcają na podnośniku to nie dziwię się że tuleje puszczają po wyjeździe z garażu. Dodam jeszcze że zimówki to 15tki, a letnie od 3 lat 17tki (dwa lata 225, teraz 205), wcześniej rok 16tki.
-
ubytki ze zbiorniczka, B5 AJM
Po kolei: za regulację ciśnienia odpowiada korek. Ma utrzymywać ciśnienie w układzie coś chyba koło bara i wyrównywać ciśnienie kiedy płyn stygnie i pojawia się w układzie podciśnienie. Przyczyny wywalania płynu: zapowietrzony układ - kiedy w układzie chłodzenia masz powietrze które ulega dużym zmianą objętości w zależności od temperatury (w przeciwieństwie do płynu) wtedy taki "bąbel" powietrza w raz z nagrzewaniem auta "rośnie" i wypycha płyn. Inną możliwością są przedmuchy - kiedy do układu chłodzenia dostaje się kompresja z silnika. Wtedy zazwyczaj węże twardnieją dość szybko po odpaleniu. Odkręć korek w zbiorniku, odpal auto i obserwuj co będzie działo się z płynem. Jak cały czas poziom będzie się podnosił i opuszczał w raz z wydostawaniem się gazów, plus czasem da się wyczuć zapach spalin w zbiorniku to odpowiedź masz jasną. A tak po za tym: płynu nie zagotowałeś? W jakich warunkach to się dzieje? Cały czas? Podaj więcej szczegółów. ---------- Post dopisany at 09:25 ---------- Poprzedni post napisany at 09:23 ---------- PS: podejrzewam że zbiornik kupiłeś całkiem nie potrzebnie. Na dole masz tylko rurkę którą spierniczy płyn który wydostanie się przez korek - Obejrzyj dokładnie zbiornik to zobaczysz jak to wygląda - chyba że masz coś nietypowego, ale sądzę że mówisz o zbiorniku z polifta.
-
Wisko Pytanie
A ja bym nic nie robił. Jeśli temp na blacie stoi na 90, płyn nie gotuje i nie wywala to po co szukać dziury w całym?
-
Podczas jazdy nagły brak mocy i 1 błąd w VAGu
Kolego, oczekujesz pomocy ale sam nie wykazujesz żadnej inicjatywy. Przecież kolega wyżej napisał ci co może być przyczyną. Ogólnie - auto może nie dostawać odpowiedniej ilości pb - więc jak wymiana sondy ma ci w tym pomóc? Sprawdź to co opisał zaczynając od podstaw typu wymiana filtra paliwa. Potem można sprawdzić wydajność pompy paliwa i wtryski omomierzem. Jak to się robi, nie będę opisywał - bo wszystko dokładnie masz opisane w "sam naprawiam A4" która jest do ściągnięcia w necie.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
- Kontorlka olejenia i błędy VAG
To samo ci napisałem wcześniej.- Problem z odpaleniem i dopasowanie pompki wspomagania kierownicy
Problem immo jest znany. Sam go miałem zaraz po kupnie auta. Rozebrałem kolumnę, przeczyściłem styk i mam święty spokój od 6 lat - a był moment że musiałem próbować z 20 razy zanim się udało odpalić.- [ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
[email protected] Co do lepszego wyglądu to wszystko zależy od wykonania i gustu. Uważam że u mnie całkiem fajnie to wygląda. Po za tym póki nie mam FMICa nie mogę pozwolić sobie na kolejne zmniejszenie powierzchni dolotu powietrza - a przy polifcie część gdzie jest halogen jest pełna kratka. Najchętniej to w tym momencie w ogóle wywaliłbym halogeny Będę myślał jak pojawi się FEMIC, może nawet nad zmianą zderzaka na poliftowy bo w sumie leży u mnie taki.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja miałem takie same wyniki na Bliskiej w Kleczewie - potwierdzone szczegółowo nie tylko prze ze mnie. Nie dość że tam zawsze według dystrybutora wchodziło mi około 2l więcej niż na innych stacjach (więcej niż wynosi pojemność mojego zbiornika) to w dodatku robiłem około 40 km mniej. Fakt potwierdzony. Pod tym względem najlepiej wypada stacja w Kazimierzu. Tam zawsze robiłem najwięcej na tym gazie - a teoretycznie to ten sama gaz co w Kleczewie.- [ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
No ale kratki poliftowe są większe.- Spoty Słupecko - Konińskie
Skąd ty takie tajne dane masz? Gdzie podsłuch założyłeś?- Odpalanie
Ściągnij sobie "sam naprawiam". Masz tam opisane co sprawdzić. Pierwsza sprawa bezpiecznik, potem pompa i przekaźnik.- 1.8 PROBLEM Z KONTROLKĄ OLEJU ( Rozłożone ręce )
Nie rozbierzesz dołu, nie przekonasz się.- Kontorlka olejenia i błędy VAG
A co byś chciał, żeby odłączenie czujnika powodowało że nagle kontrolka niknie? Jaki to miałoby sens? Urwałbyś kabel i nie wiedział że już dawno jeździsz na przykład bez oleju. Czujnik działa na zasadzie sprzęgania chyba do masy po osiągnięciu danego ciśnienia. Jeśli warunek nie zostanie spełniony - nie osiągnie minimalnego ciśnienia, czujnik będzie zepsuty, kabel urwany to włączy się kontrolka.- F1, Rajdy i Motorsport
A ja zawsze uważałem że Vettel nie potrafi walczyć. Co innego potrafić kręcić super kółka dobrym bolidem kiedy jedzie się na czele stawki, a co innego kiedy nie ma się już przewagi i trzeba wykazać się umiejętnościami w bezpośredniej walce z przeciwnikami. Ricardo jeździł słabszym bolidem, obył się trochę w bezpośredniej walce i teraz to widać.- F1, Rajdy i Motorsport
Wiliams dysponuje w tym sezonie dość dobrym bolidem. Szkoda że tyle punktów że te "pechy" Masy im uciekło.- Problem z odpalaniem
Tylko od razu odradzam jakieś czujniki typu topran i inne badziewia. One potrafią oszukiwać już na starcie.- Problem z odpalaniem
Masz od boku zabezpieczenie - wyciągasz je a potem wyciągasz czujnik.- Problem z odpalaniem
z tego co ja wiem ten czujnik ma 2 obwody.....jeden do blatu a 2 do ECU....wic cos tu nie gra Całkiem możliwe. Już teraz nie pamiętam dokładnie. Fizycznie czujnik jest jeden, ale faktycznie może mieć dwa obwody. Tak czy siak można go sprawdzić omomierzem.- Problem z odpalaniem
Sprawdziłbym jak prąd dochodzi do rozrusznika i w tym temacie szukał - po kolei, od stacyjki do rozrusznika.- Kontorlka olejenia i błędy VAG
O tym błędzie na forum było sporo. Wpisz w szukajkę. Przyczyn jest wiele. Niektórzy nigdy nie rozwiązali problemu a silnik chodził dobrze. Między innymi ja miałem taki problem w poprzednim silniku.- Problem z odpalaniem
Jest jeden czujnik temp. Więc to co masz na blacie i w VAG to to samo. Jak masz klimę to ona posiada jeszcze jeden czujnik, zaraz obok tamtego.- Szarpanie
- Odpalanie
Podobnych przypadków było z milion i każdy z innym rozwiązaniem. Skoro podejrzewasz pompę paliwa to czemu jej nie sprawdzisz? Przecież telepatycznie nikt ci nie powie czy to ona.- Kontorlka olejenia i błędy VAG
Nie mają nic wspólnego z olejem. Blokada imo i niedopasowana mieszanka. Czym prędzej zmierz ciśnienie oleju na porządnie rozgrzanym silniku żebyś za chwilę nie płakał że silnik się zatarł. - Kontorlka olejenia i błędy VAG