Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Labiel

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Labiel

  1. Labiel odpowiedział(a) na PaWeł111 temat w 1.8
    Generalnie w passacie pod maską jest to samo co w A4. Szukałbym innego silnika i nie bawił się w remonty przy tym motorze. Słupek idzie kupić za grosze. Swojego który został mi po SWAPie sprzedałem za 350 zł i to z wielkim trudem - już go miałem rozebrać i dać na złom, mimo że silnik był pierwsza klasa - zero brania oleju. Moim zdaniem takie naprawy pod tytułem "wymienię pierścienie i będzie ok" są g*** warte. Pierścienie to nie jest element eksploatacyjny który bezproblemowo wymienia się jak się już zużyje. Jak się pierścień zużywa to i gładź cylindrów.
  2. Labiel odpowiedział(a) na NoWay temat w 1.8T
    Ściągaj dolot i wylot i sprawdź turbinę, czy w ogóle kręci się jeszcze. Może coś się przytkało w wężach do turbo i nie miała oleju = zatarła się. Od tego bym zaczął zanim zabierzesz się za remontowanie silnika.
  3. Nie chcę wprowadzać w błąd, ale właśnie nie kojarzę aby u mnie ani w ADR ani później w APU była jakaś strzałka. Był jeden znak i to była raczej kreska. Który masz rok tego auta? Sprawdź też ustawienie przed zdjęciem paska.
  4. U mnie to chyba była wyraźna kreska. Strzałki nie pamiętam żadnej.
  5. Tak, to jest ten starszy typ. U mnie wyglądał już inaczej. Zwróć jeszcze uwagę na pasek rozrządu. One właśnie różniły się ilością ząbków w zależności od napinacza. Były paski bodajże 152 ząbki i 153.
  6. Jeśli chodzi o forum to jest tam niby jakaś opcja. Dajesz "więcej opcji" i tam można załączyć plik, ale nie testowałem. Co do tego rozrządu to może być rozciągnięty też pasek, ale to już musisz oblukać. Skoro napinacz już padł to tak czy siak komplet do wymiany.
  7. Ori był plastikowy wirnik. W sumie zdarzają się jego awarię, ale też nie ma co przesadzać. Kumpeli wirnik pękł na pół, ale pompa była jeszcze ori, więc po 15 latach miała prawo się wysypać. U mnie też mniej więcej po tym okresie, ale mniejszym przebiegu wirnik był ok, z tym że sama pompa już ciekła.
  8. Jeśli chodzi o pompę wody, to przy jej wymianie nie trzeba ruszać rozrządu. Ale oczywiście warto wymienić przy tych pracach. Nie znam tej firmy jeśli chodzi o pompę wody. Reszta ok.
  9. W takim razie, z dalszymi działaniami poczekałbym na wymianę rozrządu.Nie ma co kombinować na siłę jeśli rozrząd nie jest ok.
  10. Labiel odpowiedział(a) na koziol1172 temat w 1.8T
    Bo całe ciśnienie idzie bokiem. Ojciec tak miał w passacie, jak zawór był otwarty to ciśnienie było zerowe.
  11. Ja swego czasu miałem u siebie 3 takie cewki, bo szukałem problemu z wypadaniem zapłonu a że używki trafiły się tanio to wziąłem. Jedna też była spękana, na innej spękania pojawiły się po jakimś czasie użytkowania i też nie widziałem różnicy. Dobrze byłoby gdyby wypowiedział się jakiś fachowiec, czy faktycznie jest to część izolacji, czy tylko ogólny korpus do połączenia dwóch cewek. Sam nie mam już ADR, ale może uchronić to wiele ludzi przed bezsensownym wydawaniem kasy na nowe cewki z powodu pęknięć które mogą okazać się tylko kosmetyką.
  12. Drgający pedał sprzęgła to wina chyba łożyska wyciskowego czy oporowego - nie pamiętam jak to się tam zwie. Do wymiany przy zwalaniu skrzyni. Można przyjrzeć się jeszcze poduszką silnika i skrzyni, ale w ciemno nie ma co wymieniać. Co do tego falowania obrotów to adaptowałeś przepustnicę? VAG wywala jakieś błędy? Katalizator jeszcze masz? Choć jak śmierdzi PB z wydechu to domyślam się że już nie ma. Sprawdź też co mówi czujnik temp silnika po nagrzaniu.
  13. Temat podwójnej cewki zapłonowej w ADR jest powszechnie znany. Używki są ciężko dostępne a nówki cholernie drogie. Wiele osób pisze że wymienia cewki bo od dołu są one spękane. Miałem okazję ostatnio pobawić się taką starą cewką. Rozwaliłem obudowę i nie wiem czy słusznie, ale wydaje mi się że ten popękany plastik nie ma nic do rzeczy. On niejako łączy ze sobą dwie cewki, natomiast właściwa izolacja jest dopiero pod tym plastikiem, więc spękania od spodu nie eliminują takiej cewki. Co myślicie?
  14. Labiel odpowiedział(a) na radi88PL temat w 1.8T
    No i przygotuj się na to, że z przewodów poleci trochę paliwa - więc ogień z daleka. Ja jak wymieniałem u siebie filtr, to miałem jeszcze ori z 95r A generalnie w środku był jak nowy, zero syfu.
  15. Nie mam pojęcia. Gdzieś na forum przypadkiem kiedyś natknąłem się na wątek o złych wskazaniach ilości paliwa i tam była właśnie mowa o kalibracji dla tego też przyszło mi to na myśl. Ale szczegółów nie znam.
  16. O kurcze, nie wiem czy pomogę. Nie spotakłem się z tym problemem. A może jest jakieś kodowanie? Wiem że można VAGiem różne rzeczy sobie kalibrować. Dodawać odejmować różne wartości, na przykład wskazania paliwa itp. Może i przy temp zewnętrznej istnieje taka możliwość.
  17. Labiel opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Witam. Otóż od czasu SWAPa na APU w sterowniku ECU mam błąd 17931, czyli sygnał odpalenia poduszek. Oczywiście nic takiego wcześniej nie miało miejsca - bynajmniej w moim aucie. Z tego co pamiętam, przed SWAPem sprawdzałem sterownik ECU pod kątem błędów i tego błędu również tam nie było. Na początku nie przejmowałem się tym, bo podczas SWAPu wymieniałem również liczniki co wiązało się z niekompatybilnością mojego starego sterownika poduch z nowymi poliftowymi licznikami. Jakiś czas wziąłem się za to, wymieniłem sterownik poduch na poliftowy, podłączyłem dodatkowe poduchy itp. Od strony steronika poduszek wsio jest niby ok, zero błędów, kontrolka gaśnie tak jak powinna itp. Błąd w sterowniku ECU jednak pozostał. Oczywiście zaraz wraca po usunięciu. Co może być przyczyną?
  18. A przede wszystkim po zdjęciu łącznika wyczyść trochę wydech, żeby nie było nierówności. Wtedy pasta i skręcasz. Spawanie na stałe nie ma sensu.
  19. Może luz na jarzmach. Trzeba byłoby rozebrać i zobaczyć.
  20. A ja raczej myślę że to będzie to co sugeruje Dev. Niby klocek może pasować na pierwszy rzut ok, ale będzie miał minimalnie inne wymiary - 0,5mm wystarczy i będzie delikatny luz na jarzmie, co będzie się objawiać niezłym hałasem na dziurach. Też tak miałem.
  21. Chyba w ogóle nic nie ustawisz, oprócz zbieżności. Nie ma żadnej seryjnej regulacji.
  22. Labiel odpowiedział(a) na kograman temat w Audi A4 B5
    Na łączeniu węża idącego z nagrzewnicy do trójnika jest oring. Może to być jego wina. Ewentualni sprawdź jeszcze czy wąż jest dobrze wciśnięty. Mi zdarzyło się że chyba nie był do końca wciśnięty i wypiął się podczas jazdy na autostradzie Było trochę zwały, jak nagle pojawiła się za mną chmura białego dymu bo cały płyn wywaliło prosto na wydech. Szczęście w nieszczęściu że na tym odcinku autostrady było gdzie się zatrzymać na poboczu.
  23. Który czujnik wymieniałeś? Bo z tego co pamiętam to klima ma swój osobny.
  24. Gdzieś kiedyś widziałem opis wymiany tego łożyska, więc powinno dać radę. Sprawdź w "Sam naprawiam". Nie wiem czy tam czasem tego nie widziałem.
  25. Labiel odpowiedział(a) na ciapeksenior temat w Audi A4 B5
    Zamienniki już na starcie potrafią fałszować. Po za tym czujnik temp ma dwa obwody. Jeden daje info do ECU a drugi na deskę. Ewentualnie jak masz klimę to jeszcze na niej możesz sprawdzić bo klima ma osobny czujnik.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.