Treść opublikowana przez Labiel
-
1.8T 150KM '95 LPG bierze olej
Ja mam trochę inną sytuację bo mam APU z 2000 roku - SWAPowałem ADR który był u mnie seryjnie. Generalnie jest mega zadowolony z silnika. Bo zdrowizna jak nie wiem, oleju praktycznie nie bierze - bo jakieś 0,4-0,5 na 10tyś czyli od wymiany do wymiany to nic. Gdybym był na twoim miejscu to zlikwidowałbym wszystkie wycieki, sprawdził turbinę jak z jej luzami - jeśli jeszcze ok to bym nie ruszał. Zalał dobrej jakości full syntetyk. Na wymianę gumek bez zdejmowania głowicy jeszcze bym się skusił bo to niewielkie koszty, ale w jakiś kapitalny remont to bym się nie pchał. Warto zwalić jeszcze miche i sprawdzić w jakim stanie są panewki.
-
1.8T 150KM '95 LPG bierze olej
Oj tam, oj tam. 0,5l na 1000 km to jeszcze nie taki dramat. Są przypadki że bierze 1l na 1000 km albo i więcej. Zresztą, na upartego to mieścisz się w normie względem książki serwisowej i to z 50% zapasu A tak wracając na poważnie. Przecież nie oznacza to że cały olej bierze ci jednym miejscem. Trochę uszczelniaczami, trochę pierścieniami (bo nawet zdrowy silnik musi tu coś stracić), trochę turbo łyknie co jest rzeczą normalną, trochę odmą wciągnie, trochę wycieknie (bo nie wierzę że miska olejowa się nie poci). Im starsze auto tym straty na tych pozycjach kumulują się i ubytki zaczynają być widoczne. Wszystko jeszcze zależy od stylu jazdy.
-
ciemny dym
Ciężko coś powiedzieć po jednorazowym przypadku. Jak nie palił na któryś gar to układ WN do sprawdzenia w pierwszej kolejności.
-
1.8 ADR Przerywa na 2 biegu
A na innych biegach nie występuje? Przeprowadź test - wyższe biegi, niskie obroty i gaz do dechy. Powinny wyjść wszystkie niesprawności układu WN.
-
głośne cykanie jakiegoś zaworu nad pokrywą filtra
Dodam tylko że jest to ekologiczne gó*** które do pracy silnika nie jest potrzebne.
-
1.8T 150KM '95 LPG bierze olej
Koledzy pisząc o gumkach mieli na myśli uszczelniacze zaworowe. Tego nie da się ocenić wizualnie podczas wymiany uszczelki klawiatury. A jak uszczelka miski olejowej? Tam często lubi cieknąć olej. Ogólnie to powinieneś obejrzeć cały silnik od dołu czy nie ma wycieków.
-
Dużo białego dymu przy odpalaniu.
Ciśnienie w zbiorniku po jeździe to norma - tak ma być. Ale czy szybko węże robią się twarde?
-
łapanie błedów nie mozna odpalic
W Audi 80 świecące kontrolki i sygnał dźwiękowy po odpaleniu miałem jak źle zamontowałem szczotki z regulatorem napięcia i brak było ładowania aku.
-
olej w przepustnicy
Moim zdaniem przepustnica nie ma tutaj nic do tego. Prędzej świece, układ WN, czujnik temp. Przepustnica to co najwyżej falowanie obrotów.
-
Wyciek płynu ze zbiorniczka
Jak koledzy wyżej. To nie wina zbiornika a co najwyżej korka. Generalnie poziom w zbiorniku powinien być mniej więcej stały. Jak się podnosi i dochodzi do korka to wtedy masz taką sytuację. Przyczyn kilka: - za dużo płynu w układzie - układ zapowietrzony - przegrzewanie się auta i gotowanie płynu (pompa, termostat, zapowietrzenie itp) - przedostawanie się kompresji do układu (głowica, uszczelka głowicy)
-
Wyciekł ciemny płyn z prawej poduszki silnika
Poduszki silnika są olejowe - ma to lepiej tłumić wibracje itp. Poducha po prostu do wymiany.
-
Dużo białego dymu przy odpalaniu.
Sprawdź czy tworzy się duże ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym. Jeśli to uszczelka to powinno się tworzyć dość szybko, zbiornik będzie bąblił. Jak z odpalaniem?
-
olej w przepustnicy
Przed przepustnicą wchodzi ci odma, czyli odpowietrzenie skrzyni wału korbowego. Stąd zaciąga olej. Zawsze go trochę na przepustnicę trafi. Normalne. Warto wyczyścić przepustnicę raz na jakiś czas.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Ja kupowałem do testów za 90 i za 120 zł. Więcej niż 150 zł bym nie dał. Ale fakt, jest ich bardzo mało i trzeba cierpliwie śledzić aukcje.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Coś tam kiedyś czytałem że mogą pojawiać się wokół nich łuny, poświaty itp, ale iskier nie ma prawa być, bo jak jest iskra to znaczy że kabel nie jest już w pełni izolowany.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
O spękania cewek bym się nie martwił. Rozmontowałem kiedyś swoją starą. Pod tą cienką warstwą plastiku która pęka jest właściwa izolacja. Ten plastik to tylko obudową, taki łącznik który "skleja" dwie cewki do kupy. Moim zdaniem spękania od spodu nie mają żadnego wpływu na pracę cewki.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Jeśli chodzi o kable to jakie w ciemno? Jak ci iskry po kablach latają to i tam masz je do wymiany. Fajki można na razie odpuścić, one są trwalsze niż kable. Nie koniecznie kable muszą odpowiadać za całość problemów, ale w jakiejś części na pewno.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Fajki zazwyczaj osobno można kupić.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
A co ci elektryk powie? Jak fachowiec to nawet się nie tknie tego auta jeśli są przebicia na kablach.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
No to od tego musisz zacząć. Przy szarpaniu itp zawsze trzeba zaczynać od sprawdzania układu WN - w benzynie to podstawa.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Słabe te logi, powinieneś go pociągnąć gdzieś do 6tyś obrotów. Po za tym jak ci szarpnął podczas logów to raczej będzie spadek przepływu no bo silnik traci przyśpieszenie w tym momencie, więc spada i przepływ.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
W nawiewie masz kilka pozycji. Między innymi wyłączona dmuchawa, ale otwarte klapki. Dopiero maks pozycja masz zamknięty całkiem obieg.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Spoko, u mnie i tak leży a nie wystawię na sprzedaż bo nie jestem pewien czy jest ok czy nie. Z tym że nie wiem czy na ten weekend zjadę do chaty czy dopiero na następny.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Jakby co mam od swojego ADRa z 95 roku kompa. U mnie jak pisałem występował podobny problem ale nie jestem odo końca pewien co było problemem. Czy ECU czy jednak coś z instalacją silnika, bo generalnie wsio działało dobrze jak odłączałem instalację LPG (chodzi o wtyczki wtrysków LPG-PB). Teoretycznie nawet jak instalacja LPG byłaby podłączona ale odłączona od aku to nie powinna w żaden sposób wpływać na prace na PB. Mniejsza z tym, bynajmniej jak auto miało odpięte LPG to silnik chodził tak jak powinien, więc można ewentualnie sprawdzić ten ECU.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Zawsze na początek możesz sprawdzić wydajność pompy - opis w sam naprawiam.